Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Na wersji biosa 12 nie mogłem odpalić DOSa z Pendrive'a, dlatego do wersji 13 flashowałem spod Windowsa (FDD nie mam podłączonej). Poszło bez problemu.

Teraz znowu można bootować z Pen'a. Innych zmian poza wcześniej opisanymi nie zauważyłem (zredukowany double boot, działające CR 1T, ustawienia AC97/HD Audio). Mogliby wreszcie zrobić coś z obsługą USB przy post'owaniu. Miło by było gdyby zlikwidowali wyskakujący komunikat jmicrona, który wydłuża czas bootowania (tylko jeśli jakieś urządzenie jest podłączone pod PATA).

 

Po aktualizacji miałem kilka zwich przy post'owaniu - dopiero po zmianie USB w biosie z OS-> BIOS za każdym razem bootuje bez zadnych zwiech.

 

PS Żadnych problemów ze startem na zimno nigdy nie miałem. Komp zawsze odpala. Może jakiś problem z zasiłkami? Na amerykańskim forum czytałem, że mogą być jakieś zgrzyty z zasilaczami marki Corsair a Abitem IP35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba z nowym biosem ramy się gorzej prowadzą. po flashu musialem zjechac z tamingami na 5.5.5.15 bo 4.4.4.12 bylo niestabilne. Jak kumpel ktory ma Corsairy XMS2 sobie wrzucil 1.3 to tez zaczal mi klnac na gg ze ramy mu gorzej ida, ale on za duzo skilla nie ma jak do tej pory, wiec nie wiem czy warto mu wierzyc. A wy cos zaobserwowaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie wiem o co chodzi, normalnie masakra. Dwa razy samoczynny restart kompa po tym jak zmienilem na nowy bios. Uciekly mi wszystkie zakladki z firefoxa ;| nie rozumiem o co chodzi. Nie ma problemu z przejsciem na stary bios ? Bo ktos tu pisal o problemach ?

Nie wiem, albo to byl powazny blad nowego Firefoxa 2.0.0.9 albo mi sie wydaje... Ale zeby nagle stracic wszystkie zakładki. Po czym samoczynny restart? Ale od czego ? Ok, dam jeszcze jedna szanse 13 BIOS.

OK wgrany stary bios. Z nowym sie pozegnalem do konca mojego zycia. Nie polecam jego instalki.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, napewno wina napiec w BIOSie jak w firefoxie nastepowal restart a przy wlaczeniu gry BMW M3 Challenge dobrze chodzil to napewno wina napiec. Poza tym zmienilem napiecia na memkach na 2.1 bo takie lubi Geil i tak samo bylo. Chcecie to zmieniajcie na nowy, ja od siebie odradzam. Poza tym inni pisza ze wlasnie pamieci chodza gorzej. To nie tylko moje odczucia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nikt nie wie w którym miejscu sie mierzy to napięcie na ram?? zmierzę, napisze wnioski i może cosik to niektórym pomoże bo mówię że gdy mam na 2,1V to abiteq pokazuje 1,92V a wiadomo że programom sie nie wierzy dlatego bym to sprawdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nikt nie wie w którym miejscu sie mierzy to napięcie na ram?? zmierzę, napisze wnioski i może cosik to niektórym pomoże bo mówię że gdy mam na 2,1V to abiteq pokazuje 1,92V a wiadomo że programom sie nie wierzy dlatego bym to sprawdził

Prosze

 

powazna wina abita jest to ze zaniza napiecie na ram. a szkoda:(( ja wrzuce wieczorkiem biosa nowego to sie pobawie i napisze moje odczucia icon_wink2.gif pozdro

U mnie akurat zawyża (ktoś już w tym temacie chyba też pisał o swoich pomiarach). Ale to na biosie beta i starszych, na najnowszym nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Keogh

Witam. Mam Abita IP35 PRO i mam problem ze stanem wstrzymania. Kiedy klikne przycisk Stan Wstrzymania komputer wylacza sie calkowicie. Nie pomaga ruszenie myszka i przyciskanie klawiszy. Gdy wlacze go przyciskiem to wiatraki sie wlaczaja ale komp nie odpala. Dopiero kiedy go wylacze i wlacze jeszcze raz jest wszystko OK. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze

 

U mnie akurat zawyża (ktoś już w tym temacie chyba też pisał o swoich pomiarach). Ale to na biosie beta i starszych, na najnowszym nie sprawdzałem.

zmierzone wytestowane-wniosek-w biosie z cyferką 13 programiści zapomnieli o regulacji zmiany napięcia na pamięci ram!!!!

nie ważne ile ustawiasz w biosie, zawsze po zmierzeniu jest 1,956V

Wgrałem właśnie starszy bios z cyfrą 12 i napięcie identyczne do ustawionego w biosie.

 

I już wiadomo dlaczego skarżą sie ludzie na pracę ramu na nowym biosie, ja siedzę dalej na becie 13 albo na 12

 

Weźcie pomierzcie jak możecie jeszcze u siebie na biosie 13 bo może mi sie wgrał źle choć nie wiem czy to możliwe.

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam. Mam Abita IP35 PRO i mam problem ze stanem wstrzymania. Kiedy klikne przycisk Stan Wstrzymania komputer wylacza sie calkowicie. Nie pomaga ruszenie myszka i przyciskanie klawiszy. Gdy wlacze go przyciskiem to wiatraki sie wlaczaja ale komp nie odpala. Dopiero kiedy go wylacze i wlacze jeszcze raz jest wszystko OK. Co jest grane?

Masz w windzie ustawione zarzadzanie energia a w biosie S3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Keogh

Masz w windzie ustawione zarzadzanie energia a w biosie S3?

Tak, dokladnie tak. Jesli w BIOSie ustawie S1 to komp sie nie wylacza tylko monitor i dyski. Po ustawieniu S3 wylacza sie calkowicie i ma problem ze wstaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i rzućcie jeszcze jak macie gdzie zmierzyć napięcie jakie na procesor idzie jak sie da bo jak sie już tak za mierzenie bierzemy to i to zbadajmy w razie w :-)

Pewnie na nóżce któregoś z mosfetów z sekcji zasilania cpu (łatwo znaleźć), tylko by zmierzyć trzeba już radiatorek zdjąć.

 

nowy bios za to wyeliminował duble boota a to jest już coś icon_smile3.gif

Jak ktoś uzywa/ł bety to już stosunkowo od dawna nie musiał martwić się DB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidny bug z tą niemożliwością zmiany napięcia dla pamięci w wersji biosa 13. Mi akurat to nie przeszkadza, bo nie mam potrzeby podkręcania ani dawania wyżej niż standardowe 1.8V.

 

Może ktoś wysłał by info do Abita, że jest taki problem? Być może przyspieszyłoby to wypuszczenie następnej wersji.

BTW myślę, że spieszyli się z wydaniem wersji obsługującej procki Wolfdale i stąd to zaniedbanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios nie daje wiecej niz 1,95v na pamiec!!!! nie wazne ile sie da i tak bedzie 1,95v. po za tym reszta napiec OK

 

wiec chyba ktos sobie zapomnial o napieciu na ddr :/

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim biosie pamięci leciały: 5-5-5-15 1.95V, teraz z tymi wartościami sypią błędami. Musiałem puścić je ciut luźniej: 5-6-5-16 1.95V - 100% stab.

"Fajne" niedopatrzenie ze strony Abita z tym zasilaniem mem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to się martwie. To przecież abit... ;-)

Jeśli potrafią wypuścić nieoficjalnie wersję beta biosa 1.3 trzy miesiące po premierze 1.1, kilka dni później wypuszczają oficjalną 1.2 a miesiąc później (2 czy 3 listopada) oficjalną wersję 1.3 która ma datę jeszcze z końca września, a i tak ma takiego wielkiego buga, to ja bym się nie odważył przewidywać kiedy wydadzą poprawiony bios. :lol:

 

W przypływie desperacji zarejestrowałem się na forum abita i w temacie o biosie 1.3 popełniłem posta

Hello. In the oficial bios v1.3 memory voltage setting is messed up. Not matter what you set, real measured voltage equals ~1.956V. Honestly i don't understand how could you screw that so badly, but it's still not the worst thing, because everybody makes mistakes. I'm pissed because we allways have to wait for new bioses so long. You publish bios for which we've wait 3 months in november and its compilation date is 28.09.07 (over month ago!!!) and it still has that big bug. You're good and respected ( i guess) brand with traditions and customers trust you so plz treat us like a good brand does. After we've bought our IP35, we've waited for new bios fixing some problems over 2 months- till september, when you relased 1.3 beta (I have to say that although it had some little issues I liked it.) which compilation date in the moment of publication was 2-3 weeks ago (if i remember it right) few days later you published on your global page bios 1.2 (i don't know when it was compiled, but if 1.3 beta was published here faster than 1.2 on abit.com.tw i guess that when you published 1.2 it wasn't fresh bios) after this we've waited almost 3 months for official 1.3 and as i said compilation date was month ago. For me it looks like a big mess. I don't know what's your problem, but try to improve bioses relasing, because compared to other brands it sucks. I hope that for next version of IP35/-e bios we will wait few days, not weeks or months. Please... What could i say more: If I'm right this is fourth version of v13, because first beta had a number xxxblablabla00 and officially published 13 ihas xxx03. So there probably was 01 and 02. We want and we can help You with working on bioses, and we also want to know that there is progress in fixing issues. So please publish here every working beta, that you have, use our potentiall. Work hard, fast, succesful and let us see that there is progress.;-) That's all we want and that's all what would make everyone happy. I don't believe that anyone in your company will take this post serious, but if this miracle would happen, I(and other few thousands of people also) would be delighted. Cheers.PS. Sorry for my English. I'm still learnig.
Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po zmianie biosu na najnowszy AbitQe(?) przestał odczytywać wszystkie parametry?!

Inny soft typu CPU-Z, Core Temp chodzi bez problemów. Zobacze jeszcze co się podzieję, jak w biosie pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...