Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez to jest b04.

Najpierw wrzucilem przez pomylke b04, ale po kilku minutach poprawilem. Myslalem, ze nikt sie nie zorientuje, ze sie pomylilem. ;-)

 

Albo jego płyta ;)

Bingo. Winda przy ladowaniu wywala bsoda na tym biosie. To samo przy probie reinstalacji. Nie flaszujcie tego biosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wrzucilem przez pomylke b04, ale po kilku minutach poprawilem. Myslalem, ze nikt sie nie zorientuje, ze sie pomylilem. ;-)

Bingo. Winda przy ladowaniu wywala bsoda na tym biosie. To samo przy probie reinstalacji. Nie flaszujcie tego biosu!

Wlasnie dlatego nie ufam BIOSom w wersji beta. Jakos zawsze czekam na oficjalke (ale nie takiego jak ostatnio gdzie nie mozna bylo zwiekszac napiecia na memkach). Chociaz 13Beta ponoc dobra to i tak poczekam :) Chociaz mogliby sie pospieszyc i zrobic nam taki mily prezent na swieta i wydac stabilna wersje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę nawet na tym przedostatnim, oficjalnym biosie i nie uaktualniam, bo wszystko chodzi cacy... Najgorsze jest to, że moje OC zablokowały kiepskie pamięci... A miały się kręcić na ponad 1100Mhz <_<

Mogłem kupić tańsze specjal opsy.....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Testuje dla was biosy placac za to wlasna krwia, to teraz mozecie sie odwdzieczyc. POMOZ SYSAKOWI! ;-)

 

Edit: Witam w swiecie zywych. ;-) Udalo mi sie w koncu fuksem sflaszować biosa 1.2 z pendrivea. Czemu fuksem mozecie przeczytac w ostatnim poscie z linku wyzej.

Czekam na kolejna bete od abita. Mam nadzieje ze nie bedzie gorzej niz bylo tym razem. :lol:

A ty symbian nie pitol o betach, tylko sie ciesz ze ja je za ciebie testuje. :P 1.4 b5 mozesz spokojnie wrzucic, bo dziala bardzo dobrze, jest sprawdzony przez wiele osob i wszystkie sa zadowolone.

 

EDIT2: Według ludzi z forum abita bios działa normalnie pod vistą, ale to jest raczej marna pociecha dla mnie po tym co przez niego przeżyłem. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma identyczną płytę i procesor jak ja i też ją teraz kupował, tyle że w innym sklepie. Ma ten sam bios. I właśnie w biosie zauważyłem dziwną różnicę w ustawieniu V procka. U mnie są podziałki typu 1.3250 , 1.3650 itd... A u kumpla jest 1.3500 , 1.3600 , 1.3700 .... Dlaczego tak jest ?

Pytam, bo u niego coś kiepsko sprzęt biega. Do 435Mhz x7 ładnie chodzi bez jakiegokolwiek podnoszenia napięcia, a od 438 nie odpala się komp i nic nie daje podwyższenie napięcia czy to na procku, czy na mostku.... I to o nawet spore wartości. Ciekawe czy to procesor tak nagle staje z OC, czy to wina płyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu macie procesor o różnych vid (ty pewnie 1.3250, a on 1.35), przez co i regulacja w biosie wygląda inaczej.

To jest tak, że można ustawić vcore równe vid i co 0.02 wyższe od niego.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ta plyte do q6600 (chlodznie mugen, pamieci Crucial Ballistix 2GB 1066), wiem ze reszta nie bardzo pasuje do plyty, ale tak wyszlo na razie z kasa..

a tera pytanie

czy jest bezpieczne dla proca i reszty krecic quada (przede wszytskim chodzi mi o 4fazowe zasilanie)? czy moze jednak ta plyte wymienic (3,6 uwazam ze by mi wystarczylo)

 

zasilka to OCZ StealthXStream 600w

 

edit

plyta ip 35-E

q6600 step g0

Edytowane przez cassius777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

Zachciało mi się testu biosu b06 i mam teraz poważny problem.

Komp wywala się co chwile z niebieskim ekranem i komunikatem: The Bios in system is not fully ACPI compliant.

Jak wróciłeś do wcześniejszego biosu z pena, bo mi coś słabo to wychodzi.

 

P.S.

Na szczęście mam lapka i jakoś mogę być w kontakcie.

 

Edit:

b06 u mnie na Viście x64 nie lata.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Jak ja piszę "Nie rób!" to nie rób. ;-) Ten bios działa tylko pod vistą x64( na pewno) i może xp x64 (przypuszczam).

Pomoc poszła na PW.

 

EDIT:

Jest BIOS 1.4 B08 KLIK Ktoś z forum abita wyczaił go na chińskiej stronie KLIK więc możliwe, że to oficjalny relase 1.4, ale nie daję głowy, że tak jest. :)

To jest changelog tłumaczony z chińskiego przez google

1. Not amended X9650 octave adjustment.

2. Unable to amend ddr2 memory voltage to increase to 2 V above problems.

3. Update AHCI ROM version.

4. Raise E2160 and E6300 CPU compatibility.

5. Amended BIOS error.

6. BIOS update: 11/26/2007.

Dla mnie żaden punkt oprócz 6. tak naprawdę nic nie znaczy, ale może komuś się przyda.

Co do nr 2. zrozumiałem, że nie udało się naprawić buga z napięciem ramu powyżej 2V, który był w oficjalnej wersji 1.3. Nie bardzo wiem o co chodzi, bo o 1. to nie było powyżej 2V tylko powyżej 1.8, a po 2. wgrałem tego biosa i ram pięknie lata z napięciem 2.2V jak bozia kazała.;-)

 

Wgrałem ten bios i nie było żadnych problemów ani niespodzianek, także flaszujcie i testujcie. U mnie wszystko śmiga pięknie, ale na pierwszy rzut oka nie widze żadnej różnicy między b05 a b08 oprócz daty i numerku, no ale od wersji 05 do 08, teoretycznie coś się musiało poprawić. ;-) Potem zrobię testy wydajności i OC, to wrzucę wyniki.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladalem tematy i pare testow , w razie czego dolozenie do tej bez E nie problem ;] , ale nadal nie rozwial watpliwosci czy warto teraz zmieniac plyte ? Po nowym roku bede czail sie na nwe procki intela wiec moze i na plyte poczejac "jakas" nowsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co róż można powiedzieć, że pojawia sie coś nowego... Więc czy warto, to już Ty sam sobie musisz na to odpowiedzieć. W sumie z twoim obecnym sprzętem możesz spokojnie jeszcze poczekać, chyba że byś miał kupca na swój sprzęt za dobrą cenę....

 

A tak przy okazji mam problem....

Złożyłem koledze komputer na identycznej płycie i procesorze, jak mój. I mam taki dziwny problem, z którym się jeszcze nigdy nie spotkałem..... Włącza się normalnie i po drugim włączeniu pokazuje się info z karty graficznej, potem jest charakterystyczne piknięcie, ale na ekranie nie widać biosu płyty. Monitor jest włączony, ale obrazu brak. Diody na klawiaturze nawet nie migną. Napęd pracuje, dysk też działa. Działa też reset.

Co to może być? Coś z biosem nie tak??? Robiłem reset zworką, ale nic to nie dało <_<

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

Bardzo prosiłbym posiadaczy IP35-E albo któregokolwiek Abita na P35 w tym temacie :)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251441

 

Z góry dzięki...

 

Nie chciałem dublować posta...a temat jest o tejże płycie... więc myślę, że nie nabroiłem... jak coś to prosiłbym moderatora o usunięcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj problem ktrory opisywalem na poprzedniej stronie tematu nadal wystepuje... Wgralem wg. zalecen BIOSa 1.4 beta 5 i dalej bez zmian... Komputer uruchamia sie dopiero po odlaczeniu go od zasilania i ponownmym podlaczeniu... Wtedy odpala za pierwszym razem. Natomiast gdy zasilanie jest caly czas bez odlaczania komputer uruchamia sie raz na kilka sekund wylacza sie, znowu wlacza i dziala caly czas tylko ze ekran jest czarny i nic sie nie dzieje... Jestescie w stanie cos poradzic ? Czy to moze uszkodozna plyta ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z inną kartą graficzną. Prawdopodobnie trafiła Ci się wadliwa płytka.

Karta OK bo na poprzedniej płytce wszystko banglało... Czy przyczyną mogą byc jeszcze złe ustawienia w biosie ? Da sie jakoś dokładnie sprawdzić czy to rzeczywiście płytka jest uszkodzona ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, bios 1.4 b08 = wersja oficjalna.

 

Tu changelog, który nie jest tłumaczeniem z chińskiego:

1. Fixed X9650 CPU not adjust ratio.

2. Fixed DDR2 Voltage unable adjust above 2V.

3. Update AHCI ROM version.

4. Enhanced E2160 and E6300 CPU compatibility.

5. Fixed incorrect string in BIOS.

6. BIOS compiled date: 11/26/2007.

A tu link do downloadu z FTP Abita:Klik

 

Komentarz członka forum abit-usa twierdzącego, że bios 1.4 od bety 4 zwiększył możliwości oc płyty. (Proszę kogoś kto ma procka bez FSB-Walla, żeby sprawdził czy jest lepiej, bo ja z moim e2140 nawet na dfi czy abicie quadGT nie przekroczę FSB 408 MHz pewnie. ;-) )

Comment on v.14beta05: The icing on the cake is that unlike any of the previous BIOS revisions, I was actually able to get 3.5GHz, boot it into Windows, stress it for a couple minutes (I'm only on air remember) and run SuperPi. It took 1.565Vcore set (1.52 after Vdroop), but I couldn't even get 3.5GHz to boot into windows before; the most I could get out of that Vcore (my personal limit) was 3.45GHz. Needless to say I'm a very happy camper! Here's a screenshot of it. Oh to be able to afford water!

 

v.14final allowed me the exact same overclock and it was also stable.

 

There you have it!

Oprócz tego koleś porównał osiągi płyty na biosach 1.2, 1.3 beta, 1.4 b4, 1.4 b5 i 1.4 b8

 

I ran five SuperPi 1M tests and a single test each of SuperPi 32M and WinRar's benchmark (time to crunch 100M plus speed). Single tests were simply due to time constraints. Apologies for the formatting; the forum didn't like spaces.

 

SuperPi 1M test results:

BIOS----------1.-------2.-------3.-------4.-------5.--------Avg.

v.12--------19.125--19.093---19.078---19.078---19.078---19.088

v.13beta----19.140--19.079---19.079---19.094---19.094---19.089

v.14beta04--19.172--19.141---19.140---19.157---19.140---19.146

v.14beta05--19.078--19.094---19.156---19.078---19.094---19.089

v.14final-----19.094--19.110---19.125---19.094---19.109---19.104

*Averages were obtained by throwing out the highest & lowest time, then averaging the remaining three times.

 

SuperPi 32M test results:

v.12---------17min, 26.344sec

v.13beta ----17min, 26.594sec

V.14beta04 --17min, 21.391sec

v.14beta05 --17min, 29.859sec

v.14final------17min, 26.875sec

 

WinRar benchmark:

--------Time to reach 100M------Speed

v.12---------2:35--------------642KB/s

v.13beta-----2:35--------------643KB/s

v.14beta04---2:36--------------641KB/s

v.14beta05---2.36--------------641KB/s

v.14final------2.35--------------642KB/s

 

So, at least from my testing, v.13beta is VERY close in speed to v.12 and v.14beta04 is slightly slower than the other two. v.14beta05 seems to be on par with v.12 & v.13beta, with v.14final coming in right in the middle.

 

If I had time to run more 32M tests, the obvious anomalies may work themselves out, but I don't.

 

In any case, they're too close to see any real world difference, but in case anyone was curious, this is how each of them perform.

Jak widać, różnice w granicy błędu pomiarowego.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem sobie ABIT'a IP35 w konfiguracji z C2D E6550.

Pierwszy problem jaki z nią miałem, to zwiecha po jakichś 10/15minutach użytkowania. Okazało się, że była to kwestia zbyt niskiego V na pamięciach a BIOS'ie. Podwójny boot, o którym było trochą na forum mnie nie przeraża i kompletnie nie przeszkadza, ale coś nie tak dzieje się przy wyłączaniu systemu. Komputer się wyłącza, następnie po 3sec włącza i aby go wyłączyć, muszę zrobić to manualnie przyciskiem, a kiedy daje ustawienie, zeby klawiatura podnosiła kompa, w ogole sie nie da go wyłączyć.

Wynalazłem informacje, że to kwestia BIOS'u i S1/S3. Zflashowałem sobie tego Abita z v10 do v12 i faktycznie, pojawiła mi się opcja zmiany Suspend Type'u...

 

Poniższy obrazek jest pomniejszony. Naciśnij tutaj, by otworzyć go w oryginalnym rozmiarze 797x453.

 

Dołączona grafika

 

...ale w żadnej konfiguracji płyta nie zachowuje się inaczej i stale po 3 sec od wyłączenia respawn :)

Zdaje sobie sprawę z tego, że ten problem był tutaj pewnie poruszany wielokrotnie i pewnie źle szukałem, ale w żadnym poście jakkolwiek związanym z tematem, nie znalazłem żadnej informacji, oprócz flash'owania bios'a i zabawy przy S1/S3.

 

Proszę pomóż ktoś:)

Edytowane przez Rav88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Chciałbym spytać posiadaczy IP35 Pro czy doswiadczyli do tej pory powazniejszych problemów z plytą?? Dzisiaj skladalem zamówienie w Gralu w Gdańsku na wersje Pro i nagle gość mi powiedzial że kolega obok (gośc z serwisu Grala) odradza ten zakup bo będę miał tylko problemy.Pogadałem z nim osobiście i powiedzial że są klopoty z kompatybilnością z różnymi kostkami RAM, że się sypią,że ogólnie awaryjne ,że to tamto.... bardzo odradzał i powiedzial że pózniej pretensje będę miał do siebie i osób ktore mi polecaly ten model.W zamian bardzo doradzał plyty Gigabyte'a ,Asusa , Foxconn P35A-S. Co radzicie??? Jestem sympatykiem Abita ,nie mialem do tej pory problemów.Z resztą płyta wyglada solidnie i wszelkie opinie jakie na jej temat znalazlem były ok.Pilnie potrzebuje nowego sprzętu.Napaliłem sie juz na tego mobacza, a tutaj nagle watpliwość.Z góry dzięki za ewentualne rady.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...