Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Przecież BIOS widzi dysk niezależnie czy sie ustawi IDE, AHCI czy RAID. Instalka Windowsa nie będzie go widzieć jeśli się nie zapoda sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież BIOS widzi dysk niezależnie czy sie ustawi IDE, AHCI czy RAID. Instalka Windowsa nie będzie go widzieć jeśli się nie zapoda sterów.

To jak to w końcu jest? Jak ustawie AHCI i zapisze w biosie potem po restarcie wchodze do biosu i nie widzi dysku -> w biosie go nie wyświetla, kanały sata szare jakby dysku nie było. Jeśli ustawie IDE, zapisze w biosie to po restarcie widzi hdd tak ma być??? Winda chodzi czy na AHCI czy na IDE bez przeszkód. Przecież jakby bios wogóle nie widział HDD po przestawieniu na AHCI to by nie załadował systemu no bo jak bez dysku? Może ktoś sprawdzi u siebie? Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ostatnio zlozylem sobie kompa z plyta Abit IP35-E, chyba podlaczylem wszystko jak nalezy, po wlaczeniu kompa na sekunde komp sie wlacza (zapala sie zielona dioda i wiatraki sie kreca) i potem zaraz gasnie, podlaczylem cos nie tak, czy moze cos z plyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ostatnio zlozylem sobie kompa z plyta Abit IP35-E, chyba podlaczylem wszystko jak nalezy, po wlaczeniu kompa na sekunde komp sie wlacza (zapala sie zielona dioda i wiatraki sie kreca) i potem zaraz gasnie, podlaczylem cos nie tak, czy moze cos z plyta ?

Pazdzioch sprawdz czy podłączyłeś również wtyczkę 8pin od zasilania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczona jest, a cooler procesora podlaczyc do SYSFAN1 czy CPUFAN1 ?

Ja ze swoją podobny problem miałem i pomogła zworka, więc radzę spróbować :)

 

CPUFAN1 ofkorz ;)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem zworke i komp wtedy w ogole sie nie wlaczal, w ATX12V1 mam podpiete 2x4pin, moze jedna odlaczyc ? A w ATX4P1 ma byc podlaczony molex do zasilacza?

 

Przestawiłeś zworkę i chyba jej tak nie zostawileś, prawda?? Napisz coś więcej o configu! Jakie PSU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molex nie jest konieczny, jest do dodatkowego zasilania dużej ilości kart rozszerzeń na pci - ludzie czy wy wogóle nie czytacie manuala???

Na 90% tych pytań tam właśnie jest odpowiedź!

 

Próbowałeś włączyć kompa bez grafy? :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molexa podpialem, a z karta jest problem, bo jeszcze nie doszla(ma byc dzisiaj-8800GT Galaxy)

No to poczekaj, aż skompletujesz wszystkie części... To tak samo, jakbyś ramu nie włożył i się dziwił, że komp nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 - coś Ty mu zrobił że się tak na Ciebie obraził ???

 

mój na szczęście daje radę :-P

Jak to co poprostu go zajechałem ;) , nie ma bata na Mariolę - tak jak każdy samochód da się zarżnąć tak i płytę ;) - miałem wolny dzionek jak siadłem rano to tak o 18 godzinie czyli po jakiś 8-9 h grania w crysisa nastąpiła zwiecha jeden wielki pisk w słuchawkach i po resecie już była tylko ciemność i sliczny biały napis NO SIGNAL :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co te płyty nie sa przystosowane do dluzszego obciazenia ? Nie rozumiem tego. Niedlugo jak bede chcial w cos pograc to tak godzinke dziennie MAX bo sie trzeba kontrolowac przed zuzyciem mobo? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co te płyty nie sa przystosowane do dluzszego obciazenia ? Nie rozumiem tego. Niedlugo jak bede chcial w cos pograc to tak godzinke dziennie MAX bo sie trzeba kontrolowac przed zuzyciem mobo? ;]

ja pociskam na IP35 cały boży dzień w Crysis`a/COD4 i żadnych anomalii nie zauważyłem... irytuje mnie tylko 1 rzecz, nie mam pojęcia dlaczego, ale co któreś włączenie kompa, podczas uruchamiania windy następuje reset, a po chwili komp się wyłącza... dopiero kolejne uruchomienie po takim incydencie skutkuje. Orthos (Blend przez 2h) nic nie wywala, Memtest również nie wywala żadnych errorów. Procek nie kręcony na box`owym coolerze (idle po 48C na obu jajkach - nie mam pojęcia dlaczego takie wysokie temperaturki, ale czekam na fryzjera 7 z AS5 i mam zamiar coś z tym zrobić), napiecia na def, tylko na ramki ustawilem 2,2V i timingi 4-4-4-15. Zasilacz wydaje się być w porządku. A no i tak dumam ciągle czego to może być wina? może coś z mobo? (bios najnowszy). Próbowałem z różnymi windami XP home/prof i ciągle to samo. Any ideas? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230

 

miałem wolny dzionek jak siadłem rano to tak o 18 godzinie czyli po jakiś 8-9 h grania w crysisa

okrutnik z Ciebie :-P

 

u mnie komp chodzi od prawie miesiąca na taktach takich jak w sigu, a najdłużej gram w TDU ale to może maksymalnie 3 - 4 h mi się zdarzyło tak dłużej grać , w każdym razie żadnych błędów mobo stabilne jak skała :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie, ale mnie ciekawi. Czy jak podłącze zasilanie to wtyczki molex przy PCI-E to czy muszę jeszcze dodatkowo podłączyć zasilanie pod kartę ? Mam 8800 a ona ma z tyłu 6 pin. Podłączyłem wszystko, ale nie wiem czy to tak ma być, czy ma być tu i tu czy jedno starczy ? Oświećcie mnie proszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie, ale mnie ciekawi. Czy jak podłącze zasilanie to wtyczki molex przy PCI-E to czy muszę jeszcze dodatkowo podłączyć zasilanie pod kartę ? Mam 8800 a ona ma z tyłu 6 pin. Podłączyłem wszystko, ale nie wiem czy to tak ma być, czy ma być tu i tu czy jedno starczy ? Oświećcie mnie proszę :P

Podlacz tylko 6pin do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat od początku ale nie pamiętam, by ktoś miał taki problem jak ja (no chyba, że to mój brak wiedzy).

Mój config: E2160, Palit 8800GT, Goodram 2x1GB 800, Seagate 320GB SATA2, Tagan 430 U15

No i do tego Abita Ip-35 z którym związany jest mój problem. Nie mogę włączyć bootowania z płyty, żeby Winde XP postawić. Ustawiam w biosie swój napęd (na IDE) i po wybraniu TAB jmicron wykrywa mojego LiteOn-a ale nie chce bootować :angry: 2 płyty z windowsem próbowałem, jedną z Ubuntu i nawet płytę z zestawu do robienia sterów na dyskietce i nic. Jak stację dyskietek podłączę to młuci ją, że nic nie ma a bez niej zawiesza się, że nawet reset nie działa, tylko wyłącznik. Próbowałem dać dysk z IDE na AHCI ale to chyba nie jest z tym związane; resetowałem zworką, dawałem defaults i nic. W instrukcji jest przy robienu sterowników do RAID jest coś o Abit Boot Manager. Jak do tego trafić, jakiś skrót czy opcja w biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo ustwiasz kolejność bootowania jak w każdej innej płycie.

Właśnie tego mi brakuje na tej płycie, na poprzednim Foxconnie wystarczyło dać Esc podczas POST i wchodziło się do wyboru z czego bootować kompa a tutaj trzeba przestawiać w biosie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak. Musisz miec obydwie podpiete. Jedno idzie do zasilania karty a drugie pomaga dostarczyc odpowiednia ilosc W złączu PCI-E.

 

Nie wiem kiedy trzeba podpinać molexa ale na pewno nie zawsze. Miałem chwile 8800 GT i żadnych problemów ze stabilnością nie podpinając molexa. Zapewne potrzebne to jak by wsadzić jeszcze jakieś dwie mocne karty do PCI-E x1, ale nie wiem jakie by to mogły być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e6400 poszedl na 3,7 ale mysle ze 3,8 wywalcze... Chyba patrioty llk wezme bo kingstony koncza sie na 920 a mysle ze procek moze jeszcze troche wiecej. Chociaz napiecie juz 1,6V a i mostek sie grzeje niezle chociaz blokiem chlodzony.

 

EDIT

Harry Lloyd, molexa nalezy podpinac bo wtedy PCIe bierze prad z zasilacza a nie tylko z mobo i reszta napiec jest stabilniejsza. Nie trzeba tego robic jesli wszystko dziala ale warto podlaczyc.

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...