Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tego mi brakuje na tej płycie, na poprzednim Foxconnie wystarczyło dać Esc podczas POST i wchodziło się do wyboru z czego bootować kompa a tutaj trzeba przestawiać w biosie :-|

No tak - to jest najważniejsze wkońcu robi się to 10 razy każdego dnia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić. Na płycie w pobliżu każdego z portów USB są zworki, oznaczone (o ile dobrze pamiętam) PUSB z numerem portu którego dotyczy. Przestawienie w drugą pozycje wyłącza zasilanie po wyłączeniu komputera tylko dla wybranego portu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - to jest najważniejsze wkońcu robi się to 10 razy każdego dnia :rolleyes:

No w sumie masz racje ergonomia jest najważniejsza, 10 razy to jeszcze mało ale jak ktoś musi np. 20? Upierdliwe to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz podczas OC. Proc na stockowym napięciu kręci się tylko do 3300MHz a powinien do 3600MHz. Kiedy wyłączyłem C1E i EIST i ustawiłem na sztywno 1,25v w biosie dalej pokazywało w biosie 1,12v i we wszystkich innych programach pod winde CPUZ, Everest, abitEQ itp. dopiero jak ustawiłem w biosie 1,305v wszędzie pokazywało 1,22v :blink: i procek ładnie się kręcił na 3.6GHz więcej nie sprawdziłem bo pamięci mi się skończyły.

 

Czy bios ma błędy w oznaczeniu napięć czyli np. 1,25 odpowiada 1,12v, albo ta płyta ma takie spadki kolosalne. Nie mam pod ręką miernika żeby dokładnie obadać sprawę. Spotkał się ktoś z tym na IP35?

 

UPDATE

Hehe oki znalazłem odp na innym forum:

 

"No to procesor jest E8400 BOX Q744A698, SLAPL

Na początku myślałem,że trafiła mi się trefna sztuka bo po ustawieniu napięcia na 1.25v w biosie i 1.4v na MCH 9x400 komp w ogóle nie wstał.Ptem spróbowałem dać 1.3v w biosie przy 9x390 - komp wstał, ale Orthos po 20 s się wysypał.

Co się okazuje, płyta Abit IP35 - to zwykły shit i vdrop wynosi uwaga 0.117v

Po kilku nieudanych próbach działa stabilnie na 3.6 GHz przy ustawieniach 1.208v (real), 1.41v MCH 9x399 - zaliczył test Orthosem prawie 1.5 giodz (wiem mało, ale ja nie mam zamiaru pozostać na 3.6 GHz)

Na tych ustawieniach temperatura w stresie wynosiła 59/63 st C na rdzeniach."

 

 

Taka fajna płyta, bios awarda :razz: i taki szmelc za razem :mur:

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na procku temp 39*C a na rdzeniach po 20*C. Na NB natomiast 54*C (chlodzone blokiem). Bez sensu te temperatury, napiecia tez bardzo zanizone niestety. Przydalby sie jakis bios ktory to naprawi bo wg speedfana mam na linii +12V 6,86V... Bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeech, potrzebuję pomocy w uruchomieniu tego ustrojstwa.

Konfig następujący:

IP35

E8200 BOX

Patriot PC6400 LLK CL4 2x1GB

Sapphire X1950GT

Chieftec GPS-450AA-101A

Do tego 3 dyski SATA, DVD-RW na PATA i twardziel na USB.

 

No i po złożeniu tego do kupy kicha - sprzęt nie działa :|

Na początku podpiąłem 24-pinową wtyczkę do złącza ATXPRW1, 4-pinową do złącza ATX12V1 (powinna być niby 8-pinowa, ale w manualu napisali, że 4 też da radę - moja zasiłka nie ma niestety w komplecie 8-pinowej) no i do grafiki standardową 6-pinową. Efekt był taki, że płyta co 2 sekundy uruchamiała się i gasła.

Jak odłączyłem 4-pinową złączkę płyta przestała się co chwile wyłączać, ale i tak nie rusza. Obie diody się świecą, wiatraki się kręcą ale i tak nie ma sygnału na kartę graficzną i nic nie można zrobić :/

Próbowałem też podpinać molexa zasilającego PCI-E oraz odłączyć wszystkie napędy ale to nic nie zmienia...

Jakieś rady czy odsyłać do Apollo w ramach gwarancji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z pamieciami, czasem sa zle docisniete, moze sprawdz na jednej kosci. Ewent wloz jakas inna grafe, moze nawet na PCI. Rozumiem ze reset biosu zrobiles. Bo moze zworki zapomiales przelozyc w ustawieni noramal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowałem kilka razy, wszystko na nic... zworka na odpowiednim miejscu.

Grafika raczej nie jest problemem, bo na AsRocku lata bez problemu (Chwalmy Pana że jeszcze nie opchnąłem starego zestawu :D) A dostępu do innej grafy nie mam (jedynie na AGP ale to nie przejdzie)

Pokombinuje jeszcze jutro z tymi pamięciami może coś to da.

A tak w ogóle to nie powinna przynajmniej jakoś pikać ta płyta po uruchomieniu (brak grafiki, brak pamięci)?? Bo u mnie martwa cisza, tylko diody świecą i wiatraki się kręcą. Systemowy buzzer na 100% podpięty dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo jak ostatnio skladalem kompa na asrocku... po podlaczeniu wszystkiego czarny obraz, dymek i smrod... myslalem ze juz po plycie ale okazalo sie ze srubka robila zwarcie...

 

a co do twojego przypadku, wyjmij jedna kosc pamieci, jak uda Ci sie uruchomic zwieksz napiecie na Ramie do ok 2.1V, zapisz ustawienia i doloz dopiero wtedy druga kosc (wiem ze moze nieco innego objawy masz niz w przypadku tego problemu ale mozna sprobowac;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też lipa - na pająka, z pamięciami w różnych slotach (jedna lub dwie kości) i nawet bez pamięci - za każdym razem to samo.

Ale właśnie przypomniałem sobie że w biurze mam nowego kompa z bodajże GF 8400 i jakimiś niemarkowymi pamiątkami DDR2 to potestuję w pracy :D

W najgorszym wypadku jutro odsyłam do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klopot s kontrolerem dyskow na IP35...

 

na nf7s mialem w raidzie 2x 80GB maxtor. po podpieciu tych dyskow do i35 _oba_ dyski poszly w p....! jeden wycielo z systemu calkowicie tzn ze zniknal z menagera i juz sie nie pojawia w biosie sie wykrywa, kolejny pojawia sie, ale system podnosi sie dosc dlugo i mam pelno komunikatow o bad sectorach itp. w raidzie NIGDY nie mialem najmniejszego klopotu z tymi dyskami! co moglo sie stac?

 

dodatkowo calkiem nowy seagate .10 250GB takze czasem zglasza bad sector i komunikat o "urzadzenie nie odpowiedzialo w ustalonym czasie"! dysk takze nie sprawial klopotu na innych kompach. niemniej poza komunikatami dziala bez klopotu.

Dysk nie jest wykrywany przez seatools!

 

nagrywarka samsung 203p sata takze nagle pzrestala dawac sobie rade (nowka) po jakis 10 plytach nie wypala zadnego dvd poprawnie. cdr jeszcze jakos sie udaje wypalic. po ok 4-5% palenia z 18x wzrasta uzycie proca do ok 50% i kupa, wypalanie od tego momentu trwa 20 min i konczy sie niepowodzeniem. (niezaleznie od predkosci wypalania). naped wymienie od reki ale cos czuje ze top nie jego wina

 

jestem w absolutnej kropce. to nie jest moj 1 komuter ale takiego zmasowanego ataku problemow nigdy jeszcze nie mialem ;) moze macie jakies pomysly?

 

 

kontroler w trybie IDE (co oznacza ahci? bo raid to wiem ;) )

procek i reszta nie krecone, bios 15

dyski podpinane na probe do roznych portow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczajac AHCI i NCQ mozesz uzyskac minimalnie wieksza wydajnosc dysku. Sposob jak to zrobic masz w FAQ o MSI P35 Neo2. Generalnie gra nie warta swieczki.

 

Co do problemu z SATA to rozumiem ze masz zainstalowane stery. Mysle ze warto zrobic raida od nowa, moze to zalatwi sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczajac AHCI i NCQ mozesz uzyskac minimalnie wieksza wydajnosc dysku. Sposob jak to zrobic masz w FAQ o MSI P35 Neo2. Generalnie gra nie warta swieczki.

 

Co do problemu z SATA to rozumiem ze masz zainstalowane stery. Mysle ze warto zrobic raida od nowa, moze to zalatwi sprawe.

 

sterowniki z plytki doloczonej do mobo. nie wiem czy nowa wersja czy nie.

RAIDA nie chce w tym momencie nie potrzebuje tego.

interesuje mnie tryb pracy IDE kontrolera w tym momencie. Chyba ze sugerujesz zalozenie raida na tych dyskach na probe. nie wiem tylko czy nawet po poprawnym zalozeniu raida dysk da sie przepiac na 'ide"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się bios 1.6 B01 do IP35/-e

 

W założeniu ma poprawiać obsługę procków E8XXX więc testujcie.

Z tego co czytałem, to działa perfekcyjnie. Sam właśnie zabieram się za flasha.

 

LINK

 

EDIT: Biosik działa idealnie i zostaję przy nim. Nie wrócił mi double boot tak jak to było z 1.5. Data ukończenia tego biosa to 15 lutego.

 

*Co do zmian, to ja mogłem zauważyć tylko tyle:

*Zamiast dzielnika "Auto" widać jaki ustawił sobie proc- wyświetlana jest cyferka.

*W opcji wybierania dzielnika pojawił się opis (pokazuje jakie można wybrać)

* Można wybrać 2 dzielniki 1:2 - 1:2.00A i 1:2.00B nie mam pojęcia czy i jaka miedzy nimi jest różnica, bo i tak nigdy nie przekraczam 1:1 ;-)

*Przy napieciu MCH nie pisze już 1.25V tylko "Auto"

 

W sumie same pier.dółki ale u mnie króluje zasada "Skoro jest tak samo dobrze, a cyferka jest wyższa to czemu nie?" ;-)

 

EDIT2: U mnie nie ma teraz double boota po odłączeniu płyty od zasilania. (próbowałem na 15 minut) Jak wgracie biosa to zwróćcie na to uwagę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też lipa - na pająka, z pamięciami w różnych slotach (jedna lub dwie kości) i nawet bez pamięci - za każdym razem to samo.

Ale właśnie przypomniałem sobie że w biurze mam nowego kompa z bodajże GF 8400 i jakimiś niemarkowymi pamiątkami DDR2 to potestuję w pracy :D

W najgorszym wypadku jutro odsyłam do sklepu...

No i kupa :|

Wszystko przetestowane - proc , pamięć i niestety płyta do odstrzału. Nawet do lokalnego sklepu zaniosłem, żeby sprawdzili (15 zeta w plecy :mur: )

W poniedziałek paczka wraca do Apollo. Wie ktoś może ile trzeba czekać na rozpatrzenie gwarancji i dostanie sprawnego towaru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie króluje zasada "Skoro jest tak samo dobrze, a cyferka jest wyższa to czemu nie?"

Też tak mam :D

 

@Janisław - to zalezy od sklepu jak się szybko uwinie i czy im zależy na kliencie. Trudno mówić bo mają ustawowe 30dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupa :|

Wszystko przetestowane - proc , pamięć i niestety płyta do odstrzału. Nawet do lokalnego sklepu zaniosłem, żeby sprawdzili (15 zeta w plecy :mur: )

W poniedziałek paczka wraca do Apollo. Wie ktoś może ile trzeba czekać na rozpatrzenie gwarancji i dostanie sprawnego towaru??

 

ja wyslalem swoja do "esc'a.pl" napisali ze ok 2 tygodnie zajmuje wizyta plyty w serwisie u producenta, takze lacznie pewnie do 3 tygodni trza poczekac... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby się vdropem zająć bo jest wielki jak ruski czołg! Ciekawe czy to wina biosu czy konstrukcji...

Ten nowy bios można wgrać do IP35 bez E?

 

EDIT: Po wgraniu tego biosu mam mnożnik 8,5 w E8200 zamiast 8 teraz jade na 420*8,5=3570 !! :)

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam lamerskie pytanie co do wgrywania biosu, ale cóż... takie rzeczy zawsze mi sprawiały problemy:

 

Ściągnąłem bios 1.6 do ip35-e na dysk i moje pytanie brzmi: Jak za pomocą Abit FlashMenu wgrać ten bios z dysku?

 

Nie krzyczcie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz program, rozpakowujesz plik z biosem i zmieniasz jego rozszezenie na .bin, potem wybierasz w programie "update from file" i czekasz kiedy program poprosi o restart. Wszystko powinno dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przybyło chyba dzielników pamięci w tej becie względem 15. Poza tym vdrop mniejszy bo na defaulcie idzie mi już prawie 3600MHz czyli tak jak powinien -> rozpoznawanie procków E8xxx idzie do przodu chociaż u mnie daje standardowo mnożnik 8,5 trzeba przestawić. Czasami jak siedze tylko na necie to bez powodu spada prędkość proca do 1995MHz i nawet jak zapodam orthosa to nie podnosi się częstotliwość - wiesza się FSB miałem też tak na biosie 15 mam nadzieje, że to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...