Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, kiedys pojawialy mi sie w sluchawkach dziwne, krotkie dzwieki. Ustalilem, ze to wina sterownikow do zintegrowanej dzwiekowki. Reinstall wowczas pomogl. Teraz znowu sie pojawily, a reinstall sterow nie pomaga. Jakies pomysly? Ide poszukac nowszych sterownikow do dark ridera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w dźwiękówkę. Nawet zwykły SB Live! będzie dużo lepszy od integry. Odkąd kiedyś pozbyłem się Abita NF7, od tamtej pory używam oddzielną kartę dźwiękową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy uzywa ktoś 8 GB Ram na IP35 Pro ??

 

Albo w ogóle takich pamięci jak HyperX ??

 

Zainstalowałem na drugiej partycji Viste HP 64 BIT OEM i 4 GB Ram daje tam fajny efekt i napaliłem sie na 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś da za jakiś dłuższy czas, bo nie zdziwiłbym się jak by po Viście wyszedł kolejny system, który brałby minimum 1024 MB więc nigdy nic nie wiadomo, a tak w ogóle to satysfakcje z dużej ilości pamięci ram ;P

 

Mniejsza o te 8 GB.

 

Bardziej mi już chodzi o HyperXy i dwie kości po 2 GB. No i jak to wygląda z OC łatwiej podkręcić 4x1024, 2x1024 czy 2x2048 ?

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedys pojawialy mi sie w sluchawkach dziwne, krotkie dzwieki. Ustalilem, ze to wina sterownikow do zintegrowanej dzwiekowki. Reinstall wowczas pomogl. Teraz znowu sie pojawily, a reinstall sterow nie pomaga. Jakies pomysly? Ide poszukac nowszych sterownikow do dark ridera.

Bios 1.5 ponoć łata jakieś problemy z dźwiękiem, więc polecam wgranie 1.6 b1. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 - myślisz że jak dam 2,3v na memki to polecą na 1100mhz ???

( na 2,2v lecą na 950 bez problemu)

Moje przy 1000mhz 4-4-4-4 na 2,2V sypały błędami a na 2,3V jest ok.

Edytowane przez mar_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz jakies kozaki . Panowie ile jeszcze można czekać na tą śmierdzącą płytę aż łaskawie serwis ją do mnie wyśle ;) ? Przecież ten sprzęt będzie niedługo do wymiany jak oni mają zamiar tak naprawiać mobasy to bez sensu to jest , chyba się przejadę przy okazji do tego Koszalina i porozmawiam sobie z serwisem , bo w ch... ciencie tez zaj... - najgorszy serwis jaki kiedykolwiek spotkałem.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1.5 ponoć łata jakieś problemy z dźwiękiem, więc polecam wgranie 1.6 b1. :)

Mam najnowszego biosa ze strony abita z 2008/01/11. Zainstalowalem najnowsze stery ze strony realteka i wydaje mi sie, ze te irytujace dzwieki (a raczej 1, ten sam dzwiek) pojawiaja sie rzadziej, ale mimo to nie zniknely calkowicie. Do instalowania bety biosu jestem nastawiony raczej sceptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszego biosa ze strony abita z 2008/01/11. Zainstalowalem najnowsze stery ze strony realteka i wydaje mi sie, ze te irytujace dzwieki (a raczej 1, ten sam dzwiek) pojawiaja sie rzadziej, ale mimo to nie zniknely calkowicie. Do instalowania bety biosu jestem nastawiony raczej sceptycznie.

Wgraj bete, jak nie pomoze to najwyzej wrocisz do poprzedniej wersji - sprawdzic nie zaskodzi nigdy. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław - widzę że wszyscy zrobiliśmy błąd kupując te kingstony do naszych Abitów , gdyby mieć memki co latają 1200 to byłyby lepsze wyniki :-) ale ogólnie nie jest źle

 

mar_81 - fajne masz te patriotki moje na 950 latają bez problemu , pewnie pójdą z 1000 ale nie mam czasu testować narazie :-P

 

Gregor1230 - ten serwis to faktycznie się uwziął na tą Twoją mobo to już chyba trwa prawie miesiąc ???

 

sellah - jak z oc bo też się zastanawiam ze zmianą biosu na 1.5 , teraz na 1.4 jest w miarę dobre oc tylko coś mnie trzyma przy 3420mhz po 17 minutach wywala mi orthosa :-( czekam aż zamontuje całe chłodzenie ( ogólnie 4 wiatraki 12cm 1700obr z czego 2 będą wiać na mostki, i gpu) poza tym będzie lepszy przeciąg bo przedni i tylny wiatrak też będzie 1700obr i wtedy jeszcze powalczę ale myślę że osiągnięcie stabilnie większej wartości jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z oc bo też się zastanawiam ze zmianą biosu na 1.5 , teraz na 1.4 jest w miarę dobre oc tylko coś mnie trzyma przy 3420mhz po 17 minutach wywala mi orthosa icon_sad.gif czekam aż zamontuje całe chłodzenie ( ogólnie 4 wiatraki 12cm 1700obr z czego 2 będą wiać na mostki, i gpu) poza tym będzie lepszy przeciąg bo przedni i tylny wiatrak też będzie 1700obr i wtedy jeszcze powalczę ale myślę że osiągnięcie stabilnie większej wartości jest możliwe.

U mnie zmiana biosu nie przyniosla zadnych efektow, jesli idzie o oc, ale, patrz sig, jak mogla pomoc na fsb walla ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Wam bangla ta beta 16-tki poprawiła support E8x00? U mnie napięcie wykrywa 1,19 zamiast 1,12 na wersji 15 więc tutaj dobrze chociaż czasami bios pika błąd specyfikacji napięcia - piknięcie o zmiennym tonie podczas wyjścia z uśpienia lub restartu. Na biosie 15 po OC czasami FSB spada na def dopiero restart lub wył/zał pomaga na 16 jeszcze tego nie zauważyłem.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław - widzę że wszyscy zrobiliśmy błąd kupując te kingstony do naszych Abitów , gdyby mieć memki co latają 1200 to byłyby lepsze wyniki icon_smile2.gif ale ogólnie nie jest źle

 

mar_81 - fajne masz te patriotki moje na 950 latają bez problemu , pewnie pójdą z 1000 ale nie mam czasu testować narazie icon_razz2.gif

Moje latały na 1200 Mhz 2.3V i któregoś razu komp coraz częściej zaczął się restartować, po czym po kilku dniach w ogóle się nie odpalił, wydobywając z siebie jedynie pisk z biosu. Myślałem, że spaliłem kość, bo na drugiej było ok, a na jednej cały czas pisk. Na drugi dzień już miałem ją pakować do wysyłki, ale jeszcze raz ją włożyłem i o dziwo działa do tej pory. Ale już nie ustawiłem na 1200. Teraz jest wszystko super synchro :D . Czasami, ale bardzo rzadko komp się zawiesi na samym początku gdy pojawia się okno ładowania Windy i gdy wtedy wcisne reset, to potem znów mam ten pisk i komp się nie odpala. Muszę go wyłączyć i włączyć powerem. Dziwna sprawa....

Ps. Kingstony, PDP, czy Geile to porażka, a ludzie tak je ślepo kupują..... <_<

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sellah - faktycznie moje niedopatrzenie :-P

 

chyba poczekam n a oficjalny bios 16 bo z betami dziwne rzeczy wychodzą :-P

Ja nie rozumiem strachu przed betami. Sprawdzonej bety z której ludzie sa zadowoleni nie ma się co bać. Po to to dla was sprawdzam, żeby nam wszystkim płyt nie uwalalo, tylko ewentualnie mi. ;-) A jak jestem pewien, że dziala dobrze, to naprawdę tak jest i nie ma się czego bać. Ja z czystym sumieniem mówię, że 1.6b1 to najlepszy bios dla IP35-e jaki do tej pory powstał, a wy już sobie róbcie z tą tezą co chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem strachu przed betami. Sprawdzonej bety z której ludzie sa zadowoleni nie ma się co bać. Po to to dla was sprawdzam, żeby nam wszystkim płyt nie uwalalo, tylko ewentualnie mi. ;-) A jak jestem pewien, że dziala dobrze, to naprawdę tak jest i nie ma się czego bać. Ja z czystym sumieniem mówię, że 1.6b1 to najlepszy bios dla IP35-e jaki do tej pory powstał, a wy już sobie róbcie z tą tezą co chcecie.

Gwoli scislosci - ja mam ip-35 - dark ridera. Jakis link do sciagniecia tego biosu? I czy rzeczywiscie to bios moze byc powodem tych problemow? Jutro mam zamiar poszukac dokladniej na forum abita. Jesli nic nie znajde to format (:D) a w ostatecznosci przejrze wnetrze komputera, jak juz mi pewna osoba radzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na bios'ie 1.5 mam dziwne zachowanie IP35-E - po O/C nawet niewielkim i wyłączeniu zasilania komputera (np na zasilaczu bądź listwie) płyta nie pamieta ustawień już po godzinie (ale tylko dotyczących magistrali). Wstaje z domyslnym FSB 1333MHz . Wchodząc do BIOS'u mam natomiast pierwotne ustawienia O/C . Wygląda na to jakby sprzęt "nie chwytał" tych ustawień i bootował normalnie na 333MHz.

 

Z jednej strony jest to wygodne bo jak ktoś ma czas a nie chce bez przerwy pakowac się pod kartę grafiki z pensetą i ciągać zworkę to może sobie wyłączyć zasilanie i włączyć po pewnym czasie i zabawa z o/c na nowo. Z drugiej jednak strony jak ktoś chce mieć CPU O/C 24/7 to przeszkadza takie rozwiązanie. Macie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, moja plyta glowna wlasnie zapomniala jak podnosic napiecie proca powyzej default. I nie jest to blad softu. Sprobuje wrzucic nowy bios, jesli to nie pomoze to po swietach pojdzie na gware...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na bios'ie 1.5 mam dziwne zachowanie IP35-E - po O/C nawet niewielkim i wyłączeniu zasilania komputera (np na zasilaczu bądź listwie) płyta nie pamieta ustawień już po godzinie (ale tylko dotyczących magistrali). Wstaje z domyslnym FSB 1333MHz . Wchodząc do BIOS'u mam natomiast pierwotne ustawienia O/C . Wygląda na to jakby sprzęt "nie chwytał" tych ustawień i bootował normalnie na 333MHz.

 

Z jednej strony jest to wygodne bo jak ktoś ma czas a nie chce bez przerwy pakowac się pod kartę grafiki z pensetą i ciągać zworkę to może sobie wyłączyć zasilanie i włączyć po pewnym czasie i zabawa z o/c na nowo. Z drugiej jednak strony jak ktoś chce mieć CPU O/C 24/7 to przeszkadza takie rozwiązanie. Macie to samo ?

Dokładnie pisałem już o tym tutaj i na forum Abita. Niestety na biosie 16 też tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo - chodzi tylko o IP35-E , czy z IP35 też występuje ten problem ???

U mnie na IP35 występuje a płyty mają ten sam bios więc problem jest pewnie na obu. Piszcie do supportu Abita lub na jego forum może to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje latały na 1200 Mhz 2.3V i któregoś razu komp coraz częściej zaczął się restartować, po czym po kilku dniach w ogóle się nie odpalił, wydobywając z siebie jedynie pisk z biosu. Myślałem, że spaliłem kość, bo na drugiej było ok, a na jednej cały czas pisk. Na drugi dzień już miałem ją pakować do wysyłki, ale jeszcze raz ją włożyłem i o dziwo działa do tej pory. Ale już nie ustawiłem na 1200. Teraz jest wszystko super synchro :D . Czasami, ale bardzo rzadko komp się zawiesi na samym początku gdy pojawia się okno ładowania Windy i gdy wtedy wcisne reset, to potem znów mam ten pisk i komp się nie odpala. Muszę go wyłączyć i włączyć powerem. Dziwna sprawa....

Ps. Kingstony, PDP, czy Geile to porażka, a ludzie tak je ślepo kupują..... <_<

Wiesz co moje się zachowują identycznie :), dosłownie tak samo jak opisałeś. Jak komp nie wstaje to wystarczy oczekac bynajmniej u mnie i nie wyciągac tej drugiej, z 5 minutek i normalnie wstaje. Z tym napisem windows co sie pokazuje tak nie wpełni zapalony tez tak masz i reset i juz jest git ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo - czyli czekamy na bios 1.6 od abita w wersji full :-P nie będę na razie kombinował i tak nie mam jeszcze zmontowanego chłodzenia

Dostałem odp. nt. tego biosu i ogólnie P35 Intela:

"The P35 chipset always double-boots after making certain changes in BIOS; AFAIK, it's a characteristic of the chipset and will do it regardless of BIOS." czyli tak już jest i będzie.

 

Odnośnie reset FSB:

"FSB reset on power disconnect is a known issue (at least here). It happens with every BIOS that fixes the double-boot. The only answer at this point is to leave standby power to the board." czyli tak już jest i będzie.

 

Odnośnie pikania podczas restartu sugerują, że to może być pamięć a konkretnie, napięcie pamięci, które u mnie jest na def, czyli problem z ich obsługą.

 

Moim zdaniem ten bios nie wniesie nic nowego, ewentualnie poprawi obsługę E8x00 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...