Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

@zaodrze244

Jak z OC twoich Redlinow ? Bo niedlugo przymierzam sie do zakupu 2x2GB. A proc az tyle V poczebuje do 3.8GHz ? A ile robi na DEF V bez zmiany czegokolwiek w BIOSie?

 

kiepsko, pamięci mam ustawione na 950mhz bo na 1140 niechcą działać, albo ja nie umiem ich do tego zmusić.

 

co do napięcia, no cóż niestety aż tyle potrzebuje, ale 1.365V to przecież max jakie intel zaleca stosować ;) niestety do 4ghz potrzebuje jeszcze trochę napięcia, wiec do pracy 24/7 się nie nadaje. dlatego pozostałem przy tym co mam teraz i jestem bardzooo zadowolony :D

 

nie wiem ile robi na def max ponieważ od razu szukałem max oc :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pamietam.... Mialem Abita NF7, DFI Infinity, teraz IP35-E ZAWSZE aktualizacja spod windy Jak do tej pory 0 uwalonych kostek...

O to mi chodzi. O doświadczenia z flash'owaniem z windy które nigdy mnie nie zawiodło.

Oczywiście przed tym wszystko na default a zbędne aplikacje powyłączane. Zajmuje to mniej czasu niż wygrzebanie stacji dyskietek, podłaczenie i uruchiomienie kontrolera w biosie, nagranie odpowiednich plików na dyskietke lub kilka itd

A że dyskietki lubią padac nawet te całkiem nowe, to flashowanie z pod DOSa jest podobnie bezpieczne jak to z pod windy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi. O doświadczenia z flash'owaniem z windy które nigdy mnie nie zawiodło.

Oczywiście przed tym wszystko na default a zbędne aplikacje powyłączane. Zajmuje to mniej czasu niż wygrzebanie stacji dyskietek, podłaczenie i uruchiomienie kontrolera w biosie, nagranie odpowiednich plików na dyskietke lub kilka itd

A że dyskietki lubią padac nawet te całkiem nowe, to flashowanie z pod DOSa jest podobnie bezpieczne jak to z pod windy ;)

 

dlatego sugeruję flashowanie przez pena, które jest praktycznie bezbolesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które opcje z biosa od energooszczędności można włączyć gdy kręce procka?? czy może wogle nie można tego włącząć?? wiem że na amd tego włączać nie mogłem bo się sypało, na intelu niechce mi się testować wole się zapytać :P

 

-Thermal Control

-Limit CPUID MaxVal - [Disabled] domyślnie

-C1E Function

-Execute Disable Bit <-- to wiadomo enable

-Virtualization Technology

-EIST Function

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które opcje z biosa od energooszczędności można włączyć gdy kręce procka?? czy może wogle nie można tego włącząć?? wiem że na amd tego włączać nie mogłem bo się sypało, na intelu niechce mi się testować wole się zapytać :P

 

-Thermal Control

-Limit CPUID MaxVal - [Disabled] domyślnie

-C1E Function

-Execute Disable Bit <-- to wiadomo enable

-Virtualization Technology

-EIST Function

C1E oraz EIST. Te funkcje odpowiadaja za zmiane napięcia i mnoznika. Choc ja mam je włączone bo proc przez 80% lata w windzie z office, AutoCAD i net. Odpalam gry lub cos co potrzebuje mocu CPU i podbija mi wtedy do ustawień OC. szczerze mówią to bardzo fajna fukcja, bo kto potrzebuje nonstop 100% OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś informacje na temat obsługi procesorów 45-nanometrowych (E8xx) na ip35

popatrz w nasze sygnatury to będziesz miał odpowiedź

 

C1E oraz EIST. Te funkcje odpowiadaja za zmiane napięcia i mnoznika. Choc ja mam je włączone bo proc przez 80% lata w windzie z office, AutoCAD i net. Odpalam gry lub cos co potrzebuje mocu CPU i podbija mi wtedy do ustawień OC. szczerze mówią to bardzo fajna fukcja, bo kto potrzebuje nonstop 100% OC?

dzięki, włączyłem je sobie również, myślałem że jak są one włączone to przy oc się procek sypie, ale jak narazie mi się nie zwiesił :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet - widzę że te funkcje to bardzo fajna sprawa, rozumiem że to podbija napięcia i zmienia szynę procka jak i ram ??? bo też wykorzystuje swoją maszynę tylko w TDU a szkoda żeby latała cały czas na 100% oc

 

mam to rozumieć tak że jak włączę TDU to robi się 1,8 @ 3,4 ????? a jak wyłaczę to wraca do 1,8 ghz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet - widzę że te funkcje to bardzo fajna sprawa, rozumiem że to podbija napięcia i zmienia szynę procka jak i ram ??? bo też wykorzystuje swoją maszynę tylko w TDU a szkoda żeby latała cały czas na 100% oc

 

mam to rozumieć tak że jak włączę TDU to robi się 1,8 @ 3,4 ????? a jak wyłaczę to wraca do 1,8 ghz ???

Zmienia mnożnik i napięcie na procesorze, może nie wróci do 1,8 ale troche mniej jak 3,4, zależy jakie masz dostępne mnożniki. U mnie E6300 lata 7x486 co daje 3,4ghz, po włączeniu tych funkcji w idlu mnożnik leci w dół -> 6x486 co daje 2916 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia te funkcjepowodują ewnetualnyzwis tylko kiedy po oc do ostatniego megaherca komputer jest na pograniczu stabilności. Wtedy potafił mi się zwiesić przy nagłym zwiększeniu obciążenia (tak jakby nie nadążył z odpowiednim podwyższeniem napięcia.) Także jak bijesz rekordy oc to raczej powinno się wyłączyć te bajery, ale do codziennego oc świetna sprawa. Ja tego używałem kilka mhz na fsb poniżej fsb-walla i nigdy nie było problemów. Mniej prądu leci, zimniej jest i ciszej. Po prostu miód. Aha i jeszcze zauważyłem że te funkcje pogarszają czas w super pi (szczególnie krótkich seriach) bo proc przestawia się na wyższy mnożnik z małym opóźnieniem i przez ten czas procesor pracuje na wolniejszych taktach co urywa pare dziesiątych/setnych z czasu.(to takie małe info dla oc-pedantów.);-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści dotyczące FSB reset.

 

Our head office answered that there is still no beta BIOS for this issue. However, this issue seems to happen randomly at first boot up after unplugging the power cord. If you check up the cpu speed in the BIOS, the overclock performance is still the same as on the last setting. The problem should not buzz you when using the IP35 normally. Our BIOS team will fix this problem when a beta BIOS will be available.We can not say when it will be available.

Wygląda na to, że sobie jeszcze poczekamy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to tak jak ze zworka w mojej Galaxy. Firma oficjalnie umywa rece w przypadku jej przekładania ale nieformalnie je stosuje na PCB ;) Abit moglby olac cala sprawe i umyc rece ale jednak cos tam kombinują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnerwia mnie brak bootmenu w abicie. znacie może jakąś alternatywę, potrzebuję takiego programu który by się zachowywał jak bootmenu tzn że ten dysk który wybiore jako startujący, system widzi go jako dysk C??

 

mam 3 dyski, na każdym inny system i potrzebuję na starcie wybrać z którego chce odpalać system

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnerwia mnie brak bootmenu w abicie. znacie może jakąś alternatywę, potrzebuję takiego programu który by się zachowywał jak bootmenu tzn że ten dysk który wybiore jako startujący, system widzi go jako dysk C??

 

mam 3 dyski, na każdym inny system i potrzebuję na starcie wybrać z którego chce odpalać system

Może > TO <

Acronis OS Selector obsługuje nawet sto systemów operacyjnych na jednym komputerze. Program umożliwia zainstalowanie systemu operacyjnego, uruchamianie go z dowolnej partycji każdego dysku, zainstalowanie kilku systemów operacyjnych na jednej partycji oraz zapewnia ochronę komputera przed wirusami sektora startowego. Najnowsza wersja programu jest znacznie szybsza i wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba będę miał tą płytką i mam pytanie: czy płyta resetuje ustawienia FSB tylko po odłączeniu kompa od zasilania czy gdy jest podłączony czasem też?? To dla mnie bardzo ważne i czekam na jak najszybszą odpowiedź!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem, że potrzebuję szybkiej odpowiedzi, dlatego nie mam czasu wertować teraz ponad 90 stron :| Jeśli chcesz mi pomóc to dziękuję, jeśli nie to twoje komentarze są mi zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilam tego Abita ip35-e, po podlaczeniu wszystkiego komputer sie nie uruchamia :/ jak sie juz wlaczy to slychac ciagle piszczenie (wydaje mi sie, ze to tak jakby procesor byl nie podlaczony). Moze jakos zle podlaczam cos :/ jak podlacze do zasilania procesora 4 pinowa wtyczke to jest to ciagle piszczenie (tak samo bez podlaczonego), natomiast jak podlacze 6-pinowa to w ogole nie rusza (nie mam 8 pinowej wtyczki w zasilaczu :/). Nie wiem juz kompletnie co moze byc powodem tego :/ eh... bardzo prosze o pomoc.

 

Moj konfig:

Abit IP-35-E

Gainward GeForce 8800 GTS

Mushkin DDR2 PC6400 2x2048MB

C2D E8200

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Edytowane przez Katarzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba będę miał tą płytką i mam pytanie: czy płyta resetuje ustawienia FSB tylko po odłączeniu kompa od zasilania czy gdy jest podłączony czasem też?? To dla mnie bardzo ważne i czekam na jak najszybszą odpowiedź!! Pozdrawiam

Mnie IP35 nigdy nie zresetował ustawien, czy to po odłączeniu zasilania czy sam z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilam tego Abita ip35-e, po podlaczeniu wszystkiego komputer sie nie uruchamia :/ jak sie juz wlaczy to slychac ciagle piszczenie (wydaje mi sie, ze to tak jakby procesor byl nie podlaczony). Moze jakos zle podlaczam cos :/ jak podlacze do zasilania procesora 4 pinowa wtyczke to jest to ciagle piszczenie (tak samo bez podlaczonego), natomiast jak podlacze 6-pinowa to w ogole nie rusza (nie mam 8 pinowej wtyczki w zasilaczu :/). Nie wiem juz kompletnie co moze byc powodem tego :/ eh... bardzo prosze o pomoc.

 

Moj konfig:

Abit IP-35-E

Gainward GeForce 8800 GTS

Mushkin DDR2 PC6400 2x2048MB

C2D E8200

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

6pinową?? :blink: Absolutnie jej nie podłączaj bo ona jest do kart graficznych. Pod plyte tylko 4 pin lub 8.

Piszczy bo pewnie wentylator procesora nie podłączony. Grafika tez ma podłaczone zasilanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy bo pewnie wentylator procesora nie podłączony. Grafika tez ma podłaczone zasilanie?

wentylator jest podlaczony i dziala (w instrukcji jest mowa o wtyczce 4 pinowej jednak ja mam wtyczke 3 pinowa). Tak grafika ma podlaczone zasilanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie IP35 nigdy nie zresetował ustawien, czy to po odłączeniu zasilania czy sam z siebie.

Mnie też nie jednak po odłączeniu zasilania muszę wykonać ręczny dual boot.

 

wentylator jest podlaczony i dziala (w instrukcji jest mowa o wtyczce 4 pinowej jednak ja mam wtyczke 3 pinowa). Tak grafika ma podlaczone zasilanie :/

To przestaw w biosie na wtyczkę 3 pinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam przestawic w biosie na wtyczke 3 pinowa jak nie moge nawet uruchomic komputera? :P no chyba, ze jakos mozna zworki poprzestawiac.

 

edit: poza tym zauwazylam, ze nie ma zadnej roznicy w reakcji komputera gdy uruchomi sie go z zalozonym procesorem i bez niego :/

Edytowane przez Katarzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie jednak po odłączeniu zasilania muszę wykonać ręczny dual boot.

A ja nawet dual boota nie muszę wykonywać :) Nie wiem od czego to zależy, ale mój egzemplarz jest całkiem bezobsługowy i bezproblemowy jak widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...