Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie - odłącz speaker w obudowie. Nie ma się czym martwić.

 

uff stary to kamień spadł mi z serca ;) Czyli dalej mogę lecieć z O/c

 

Rozwiązał już może ktoś problem podwójnego startu oraz problem z niezapisywaniem się ustawień biosu?

Edytowane przez Nocturn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff stary to kamień spadł mi z serca ;) Czyli dalej mogę lecieć z O/c

 

Rozwiązał już może ktoś problem podwójnego startu oraz problem z niezapisywaniem się ustawień biosu?

Podwójny start jest już dawno rozwiązany w większości przypadków, występuje tylko w określonych sytuacjach np. przy zmianie FSB w biosie.

Jeśli chodzi o " niezapisywaniem się ustawień biosu" czyli tzw. FSB reset to walcze z nimi dalej i nie odpuszczam <_< zobaczymy co z tego będzie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójny start jest już dawno rozwiązany w większości przypadków, występuje tylko w określonych sytuacjach np. przy zmianie FSB w biosie.

Jeśli chodzi o " niezapisywaniem się ustawień biosu" czyli tzw. FSB reset to walcze z nimi dalej i nie odpuszczam <_< zobaczymy co z tego będzie :damage_wall:

 

U mnie podwójny start pomimo update'u biosu nadal występuje, nie przeszkadza mi on jakoś, ale zawsze można by się go pozbyć. Mogliby coś poradzić na te resety bo to irytujace jest kiedy odpalam Crysisa a tam 20fps :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną odpowiedź od Abita

Dear customer,Thank you for the information, our HQ did see the problem, but for them it is hard to simulate the problem.At this moment we had 5 reports from users, if you have any links to forums with the same problems, just send it to me so that we have more information for investigation.

Czyli krótko mówiąc chyba nie wierzą mi bo mają dopiero 5 raportów. Chcą linki do forum gdzie użytkownicy narzekają na to ale myśle, że polskiego skośne nie znają :lol2: więc chyba se odpuszcze całkiem i mobo zmienie no chyba, że ktoś od nas jeszcze napisze do nich.

 

To tyle w sprawie FSB reset z mojej strony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną odpowiedź od Abita

Dear customer,Thank you for the information, our HQ did see the problem, but for them it is hard to simulate the problem.At this moment we had 5 reports from users, if you have any links to forums with the same problems, just send it to me so that we have more information for investigation.

Czyli krótko mówiąc chyba nie wierzą mi bo mają dopiero 5 raportów. Chcą linki do forum gdzie użytkownicy narzekają na to ale myśle, że polskiego skośne nie znają :lol2: więc chyba se odpuszcze całkiem i mobo zmienie no chyba, że ktoś od nas jeszcze napisze do nich.

 

To tyle w sprawie FSB reset z mojej strony :wink:

Głupie Chinole ;C Mi restartuje się FSB po o/c do 3240mhz poniżej tego jest wszystko ok jak na razie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zamierzasz wziąć? Też zmieniam mobo i w sumie sam nie wiem na co... ;-)

Właśnie nie wiem jeszcze, myślałem nad DFI ale tutaj też miałem przejścia z biosem pod AM2 nie wiem jak będzie na 775.

Rozważam Abit IP35 PRO podobno nie ma tych problemów lub coś na P45 chociaż na razie jedyny sensowny wydaje się Asus na tym chipsecie. Naprawde wbrew pozorom ciężko jest coś kupić fajnego pod Intela - oczywiście mam konkretne wymagania co do płyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo, może niedokładnie opisałeś problem? :P Też do nich pisałem, poprosili o moją konfigurację sprzętową, to im nawet dałem linka do opisu mojej listwy zasilającej, do której podłączony jest komp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wydaje mi się, że dopiero teraz potraktowali to bardziej poważnie bo ja pisze do nich chyba od marca i obiecywali to poprawić. Z tego co wiem to właśnie teraz proszą wszystkich o konfig żeby porównać i zidentyfikować problem.

 

Najpierw potwierdzili losowe występowanie problemu, ostatnio jak można wyżej przeczytać piszą, że trudno powtórzyć ten problem więc opisałem im jak szybko uzyskać FSB reset mam nadzieje, że skośne coś poradzą. Ja mam tylko nadzieje, że to nie mechaniczna usterka produkcyjna lub co gorsza źle zaprojektowana mobo bo wtedy nici.

 

Gdyby więcej ludzi pisało jak prosiłem to by to bardziej poważnie potraktowali.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup IP35PRO albo DFI nie wydaje ci się znacznie lepszym rozwiązaniem? ;-)

 

PS. Ja obstawiam, że problem to uwalona seria płyt. Tak jak niektóre modele z początku produkcji miały cold-buga, tak te nowsze mają FSB reset i amen. Ciekawe czy ta śmieszna czerwona płyta IP35 za 200zł by była lepsza?... ;-) Jak pokazywali IP45 to była zrobiona na tym małym czerwonym laminacie, z kolei IP45 pro wyglądała identycznie jak 35 PRO, a laminat M630 z ip35 został porzucony więc może coś w tym może być.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup IP35PRO albo DFI nie wydaje ci się znacznie lepszym rozwiązaniem? ;-)

Myśle o zaryzykowaniu z Abitem IP35 PRO może stanieją niedługo :lol2:

 

PS. Ja obstawiam, że problem to uwalona seria płyt. Tak jak niektóre modele z początku produkcji miały cold-buga, tak te nowsze mają FSB reset i amen. Ciekawe czy ta śmieszna czerwona płyta IP35 za 200zł by była lepsza?... ;-) Jak pokazywali IP45 to była zrobiona na tym małym czerwonym laminacie, z kolei IP45 pro wyglądała identycznie jak 35 PRO, a laminat M630 z ip35 został porzucony więc może coś w tym może być.

Coś w tym może być bo niektórzy twierdzą, że nie mają takiego problemu. Jeśli Abit wie na czym rzecz polega to pewnie udają, że problemu nie ma bo jakby mieli serwisować nagle ileś tysięcy mobo to :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do Biosu nr 12 problemu z fsb reset nie było. Przed chwilą włączyłem komputer po wcześniejszym odłaczeniu go od listwy zasilającej i komputer wstał ze właściwym FSB a nie domyślnym. W ogóle ten fsb reset nie mam za każdym razem, ewidentnie widać, że potrzeba określonej ilości sekund między włączeniem listwy a włączeniem komputera, nie wiem jednak ile to dokładnie sekund ma być. Zbyt długie czekanie daje taki sam efekt co zbyt krótkie.

 

Wpadłem na - moim zdaniem - świetny pomysł z rozwiązaniem Fsb Reset. Zaraz napiszę do Abita z propozycją wprowadzenia tego w biosach płyt IP35 (dodanie pewnej funkcji w biosie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma żadnego ryzyka ;)

Dobrze wiedzieć :wink:

A co z tym Abitem IP45 PRO co wspomniał mop231, podobno ma być w przyszłym tygodniu opłaca się brać nowy chipset czy lepiej zostać już na P35?

 

Podobno do Biosu nr 12 problemu z fsb reset nie było. Przed chwilą włączyłem komputer po wcześniejszym odłaczeniu go od listwy zasilającej i komputer wstał ze właściwym FSB a nie domyślnym. W ogóle ten fsb reset nie mam za każdym razem, ewidentnie widać, że potrzeba określonej ilości sekund między włączeniem listwy a włączeniem komputera, nie wiem jednak ile to dokładnie sekund ma być. Zbyt długie czekanie daje taki sam efekt co zbyt krótkie.

 

Wpadłem na - moim zdaniem - świetny pomysł z rozwiązaniem Fsb Reset. Zaraz napiszę do Abita z propozycją wprowadzenia tego w biosach płyt IP35 (dodanie pewnej funkcji w biosie).

Czytałem o tym ale osobiście nigdy mi się to nie udało tzn. czy odczekałem dłużej czy krócej po podłączeniu mobo do prądu zawsze był reset więc w moim przypadku czas nie gra roli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poczekałbym ze sprzedażą tego IP35 i kupnem nowej płyty ;) Teraz takie czasy, że z każdym sprzętem niemalże są spore problemy. Cholera wie, czy nie wpadniesz z deszczu pod rynnę po zmianie mobo :P

 

Propozycja do Abita poszła. Generalnie chodzi o dodanie do Biosu dyrektywy np o nazwie "Safe Mode after power supply disabling" z wyborem ON i OFF. Domyślnie byłoby ustawione na ON i w przypadku przekręcenia sprzętu, wystarczyłoby odłaczenie zasilania, by uruchomić komputer bez konieczności walczenia ze zworkami, resetami baterii itp (czyli tak jest teraz). Wybranie Off powodowałoby uruchamianie komputera za każdym razem z ustawieniami podanymi w Biosie a nie defualtowymi bez względu na to, czy ustawienia są przekręcone czy nie. Off wybierałoby się wtedy, gdyby miało się pewnośc, że podkręcone wartości są stabilne (Fsb, napięcie itp). Jak dla mnie taka opcja jest oczywista i sądzę, że to rozwiązałoby problem. Abit chciał ułatwić użytkownikom OC właśnie przez umożliwienie resetowania ustawień poprzez odłaczenie zasilania. Trudno więc to nazwać bugiem. Niestety nie przewidzieli, że nie każdy ma komputer podłaczony bezpośrednio do konaktu, albo wyłącza listwy zasilające i stąd ten problem. Miejcie na uwadze, że USA to bdaj jedyny kraj na świecie, który pochłania tak ogromne ilości energii, Amerykańce w ogóle nie oszczędzają, a przecież Abit głównie z myślą o tamtym rynku produkuje sprzęt, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym Abitem IP45 PRO co wspomniał mop231, podobno ma być w przyszłym tygodniu opłaca się brać nowy chipset czy lepiej zostać już na P35?

Poczytaj co wnosi chispet P45 i sam podejmij decyzje czy tego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Dzis przyjechal do mnie E8400. Na def. V nie robi nawet 3,4GHz. A w dodatku podczas uruchamiania kompa, zanim jeszcze pokaze sie info o grafie, plyta czasem wydaje z siebie dziwny dzwiek. Taki niby jeden dlugi i zaraz potem krociotki o wyzszej czestotliwosci. Nie rozumiem o co biega ...

Bios 16...

 

Po zmianie Biosu zadnych zmian w kwestii OC. A ten dzwiek pojawia sie zawsze po Ponownym uruchomieniu kompa. Poza tym powrocil dawny blad modemu na usb podczas wlaczania kompa. Kur*a, przy najblizszej okazji kupuje nowe mobo !!

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja do Abita poszła. Generalnie chodzi o dodanie do Biosu dyrektywy np o nazwie "Safe Mode after power supply disabling" z wyborem ON i OFF. Domyślnie byłoby ustawione na ON i w przypadku przekręcenia sprzętu, wystarczyłoby odłaczenie zasilania, by uruchomić komputer bez konieczności walczenia ze zworkami, resetami baterii itp (czyli tak jest teraz). Wybranie Off powodowałoby uruchamianie komputera za każdym razem z ustawieniami podanymi w Biosie a nie defualtowymi bez względu na to, czy ustawienia są przekręcone czy nie. Off wybierałoby się wtedy, gdyby miało się pewnośc, że podkręcone wartości są stabilne (Fsb, napięcie itp). Jak dla mnie taka opcja jest oczywista i sądzę, że to rozwiązałoby problem. Abit chciał ułatwić użytkownikom OC właśnie przez umożliwienie resetowania ustawień poprzez odłaczenie zasilania. Trudno więc to nazwać bugiem. Niestety nie przewidzieli, że nie każdy ma komputer podłaczony bezpośrednio do konaktu, albo wyłącza listwy zasilające i stąd ten problem. Miejcie na uwadze, że USA to bdaj jedyny kraj na świecie, który pochłania tak ogromne ilości energii, Amerykańce w ogóle nie oszczędzają, a przecież Abit głównie z myślą o tamtym rynku produkuje sprzęt, czyż nie?

rozwiązanie abita bardzo mi sie podoba, a Twoje jest genialne :damage_wall: :lol2:

 

 

 

czy ktoś wie coś nt. cold buga na ip35 ? :lol2:

Edytowane przez mop231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi w całej tej zabawie, że to nie jest jakieś zabezpieczenie przed "przekręceniem" bo ten problem nie występuje od razu po odłączeniu mobo od prądu. Jeśli by tak było to ok wystarczy dodanie funkcji do biosu ale nawet sam Abit twierdzi, że nie mogą zidentyfikować problemu lub występuje sporadycznie lub itd. itp. więc taką funkcję mogą dodać jeśli sami zrozumieją o co kaman...

 

Z tego co doczytałem to tylko Gigabyte się z tym uporał bo np. DFI po odłączeniu od sieci robi double boota czyli to samo co Abit tylko z automatu. Nie wiem czy inne np. MSI, Asus po odłączeniu od sieci robią double boota ale prawdopodobnie tak. Czyli wybór będzie taki albo ręcznie tak jak jest teraz albo z automatu <_<

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie korzystam ze zworki biorę reset, wyłączam listwę, szybki on i off, on sie odpala i wyłącza czekam az sie przestanie świecić i odpalam od razu bez problemu często mi to pomaga - może to jest jakiś błąd konstrukcyjny ale często ratuje kręgosłup, ja nie mam raczej problemów z automatycznym resetowaniem ustawień biosu

 

swoją mobo kupiłem w styczniu 21 (moje urodzinki 18 :lol2:)

może to nic nie pomoże ale pomysł blood2 jak by wyszedł był by supppper ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dzwiek pojawia sie zawsze po Ponownym uruchomieniu kompa. Poza tym powrocil dawny blad modemu na usb podczas wlaczania kompa. Kur*a, przy najblizszej okazji kupuje nowe mobo !!

Masz moze Viste i zamykajac system klikasz na start--> i czerowy guzik?

Jesli tak to wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a czemu to wina Visty? :D Nie wiedzialem o tym. A nie wiem jak wam ale mi bios 18 przywrocil podwojny start ;] W dodatku to mierne OC ... Ale chyba naprawilem zwieche przy podlaczonym modemie na USB. Zmienilem opcje Suspend to RAM na ta pierwsza z gory opcje i uruchomil sie normalnie. Zobaczymy jak dlugo.

 

EDIT. No i nie pomoglo, nadal staje przy wlaczaniu jak mam podpiety modem.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te wasze problemy tą płytą. U mnie wszystko chodzi idealnie. Nie ma podwójnego startu, FSB się nie resetuje nawet jak odłącze kompa od prądu na kilkadziesiąt minut. Aktualnie mam biosa 17 bo 18 mi sie nawet nie chciało wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga trochę ta IP35 PRO jak za NORMALNE działanie komputera. Jak myślicie cena zmaleje jak wejdzie P45 PRO Abita w przyszłym tygodniu czy raczej się utrzyma? Moim zdaniem spadek chyba nie będzie duży więc czekać się nie opłaca i lepiej brać teraz.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...