Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

:lol2: ale wiesz płyta ta ma już trochę czasu, a nehalema jeszcze nie ma a jak będzie to se nie po ocujesz :D bo na najtańszych to zablokują wydaje mi sie ze lga775 będzie jeszcze chwile żyć po wprowadzeniu lga1366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konf taki jak w podpisie. Zrobilem delikatne OC - FSB na 450MHz, kosci 900MHz CL4, proc leci na 3.6GHz. Podbijalem tylko napiecie proca na 1.47V. Testowalem wszystko Orthosem (small FTTs, blend) przez 4 godziny, OCCT, goldmemory. Grafike podkrecilem na 640/1500MHz/1840MHz i ... kupa.

Raz na przejście gry komp łapie freeza. Czy to wina MoBo? Mozliwe, ze jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konf taki jak w podpisie. Zrobilem delikatne OC - FSB na 450MHz, kosci 900MHz CL4, proc leci na 3.6GHz. Podbijalem tylko napiecie proca na 1.47V. Testowalem wszystko Orthosem (small FTTs, blend) przez 4 godziny, OCCT, goldmemory. Grafike podkrecilem na 640/1500MHz/1840MHz i ... kupa.

Raz na przejście gry komp łapie freeza. Czy to wina MoBo? Mozliwe, ze jest uszkodzona?

Spróbuj polooozować timingi na 5-5-5-15.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na grafę. Każda gra inaczej się zachowuje. Mi np. w karcie z podpisu rdzeń lata na 700 i pamiątki na 2010MHz. 3dmark leci bez problemu. Kilka gier chodzi bez zająknięcia, a np w takiej fifie 2008 powstają artefakty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w takim wypadku dlaczego komp przechodzi wszystkie testy? A moze to wina przepałowanej grafiki?

To nie robiłes testów z grafą na default? :blink:

 

Kilka syntetyków nie gwarantuje stabilności. Przechodzi i już ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innymi sterami do grafy. Weź jakieś nowe modded by side z naszego forum. Mój kumpel miał zwiechy w grach na oryginalnych sterach z 8800GT. Po wgraniu side'owych sterów wszystkie problemy jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie ponizej zamienilem OCZ na mushkiny-8500 1066MHz 5-5-5-18. Zamiane zrobilem dla tego poniewarz chciałem osiągnąć FSB na procku 514 przy mnożniku 7 co daje mi 3,6GHz i ram 1028MHz no ale [gluteus maximus] sypie w windzie niebieskim ekranem. Myslalem że proc nie wytrzymuje tak wielkiego FSB więc zostawiłem dalej 450MHz z mnoznikiem 8 ale ram puściłem w stosunku 1 do 1,2 czyli 1080MHz i też lipa przy ładowaniu systemu mam niebieski ekran :angry: I teraz nie wiem czy ram jest trefny, czy może abit ma jakiś problem z pamiątkami 1066MHz bo raczej nie sądze żeby płyta nie byla wstanie tego pociągnąc Co Panowie sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie i prosbe.

 

Otoz - ulegla prawie calowitemu zniszczeniu moja plyta ze sterami do IP35-E. I tu moje pytanie-prosba:

Czy ktos moglby mi zrobic kopie swojej plyty ze sterownikami i odeslac na wzkazany adres ?? oczywiscie wszelkie koszta jestem w stanie pokryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy IP35 PRO:

- czy też wam się wyświetlają przez moment jakieś napisy przed wykryciem napędu pod ATA kontrolera jmicrona?

- jak skonfigurować sterowanie chłodzeniem CPU żeby ten wiatrak tak nie wył? Nawet jak ustawie low na 55* a high 56* to zanim się przełączy z low na high to chyba ze cztery razy przyspieszy i zwolni. Da się ustawić czułość reakcji np. tolerancję jak na zwykłym IP35 bo idzie czegoś dostać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moglibyscie rzucic okiem na moje ustawienia napiec CPU w BIOSie bo nie wiem czy plyta mi dobrze dobrala automatycznie (BIOS 18). W zasadzie chcialbym osiagnac jakies 3,6-3,8GHz na moim E8400. Przy takich ustawieniach jak na screenie, tylko CPU Voltage podnioslem na 1,265 (co realnie dalo w CPU-Z 1.216V) idzie Orthosa lekko ponad godzinę. Czy to aby nie za duze napiecie jak na takie takty ? Na 1,245V w 2 minucie Orthosa blad.

 

Dołączona grafika

EDIT. Podniesienie FSB na 400MHz (proc wtedy 3,6GHz) powoduje w pierwszych sekundach Orthosa wysypanie programu. Co radzicie ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy IP35 PRO:

- czy też wam się wyświetlają przez moment jakieś napisy przed wykryciem napędu pod ATA kontrolera jmicrona?

- jak skonfigurować sterowanie chłodzeniem CPU żeby ten wiatrak tak nie wył? Nawet jak ustawie low na 55* a high 56* to zanim się przełączy z low na high to chyba ze cztery razy przyspieszy i zwolni. Da się ustawić czułość reakcji np. tolerancję jak na zwykłym IP35 bo idzie czegoś dostać :mur:

Napisy się wyświetlają, tylko że nie przez moment ale przez całą wieczność. Co to za [ciach!]lnięta funkcja, prosto z windowsów chyba? Press any key... Tylko po to żeby tego nie oglądać kupię nagrywarkę sata :angry:

Jaki masz ten wiatrak? U mnie żadnych problemów z freezer pro - trochę głośniej chodzi przy POST, później wogóle go nie słychać (inne zagłuszają :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny cooler, a problem jest z ustawieniem bo najwyraźniej uGuru jest zbyt czuły i np. zmienia rpm chyba co pół stopnia CPU a to skutkuje tym, że cooler nie ma stałej prędkości tylko raz przyspiesza a raz zwalnia. Przy niskich obrotach nie słychać ale np. podczas grania słysze ciągle szum przyspieszania i zwalniania tak jak by ktoś siedział przy kontrolerze obrotów i kręcił non stop potencjometrem :mur:

 

Chciałbym ustawić tolerancję np. 5*C wtedy prędkość zmieniałaby się co 5* bo teraz nawet przy ładowaniu OS jak procek dostaje szpilki po 100% zajętości temp. wzrasta a cooler szaleje na IP35 nie było czegoś takiego.

 

Aha i CPU-Z podaje, że mam na procku 1,628V, Everest podaje normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zagubiłem swoją płytkę.

 

Czy ktoś może potweirdzić , że jest na niej soft który pomaga zrobić startowego flopa potrzebnego do instalacji po spięciu RAIDA?

 

jeśli tak, to może ktoś wrzucić tutaj pliki, które tworzy ta aplikacja? albo wrzucić gdzieś obraz płyty?

 

nie widzę niestety podobnego softu na stronie abita :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zagubiłem swoją płytkę.

 

Czy ktoś może potweirdzić , że jest na niej soft który pomaga zrobić startowego flopa potrzebnego do instalacji po spięciu RAIDA?

 

jeśli tak, to może ktoś wrzucić tutaj pliki, które tworzy ta aplikacja? albo wrzucić gdzieś obraz płyty?

 

nie widzę niestety podobnego softu na stronie abita :/

 

Soft jest na plytce, dziala spod dosa, trzeba zbootowac z plytki i uruchomic procedure tworzenia dyskietki z driverami. Jesli chcesz, moge wyslac Ci iso plytki (wyrzucilem z niej wszystko procz sterow do raida i boot sectora), spakowany plik wazy 7 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konf taki jak w podpisie. Zrobilem delikatne OC - FSB na 450MHz, kosci 900MHz CL4, proc leci na 3.6GHz. Podbijalem tylko napiecie proca na 1.47V. Testowalem wszystko Orthosem (small FTTs, blend) przez 4 godziny, OCCT, goldmemory. Grafike podkrecilem na 640/1500MHz/1840MHz i ... kupa.

Raz na przejście gry komp łapie freeza. Czy to wina MoBo? Mozliwe, ze jest uszkodzona?

Nie no to chyba lekka przesada. Jak można wszystko podkręcić na raz a potem zadawać takie pytania na forum <_< .

Wystarczyło by, gdy byś wpierw podkręcił procesor i znalazł jego max stabilne działanie, potem to samo zrobić z pamięciami i dopiero na końcu grafika... Na zdrowy rozum tak to powinno wyglądać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie jest problem. Kupilem sobie drugi dysk na Sata Samsunga 640 F1. Podlaczam wszystko, wlaczam kompa i bum, nic sie nie dzieje. Najpierw dual boot potem czarny ekran i nic nie idzie, nawet info o grafie sie nie pojawia, monitor ciagle w stand by. Bios krzyczy do mnie dzwiekiem ktorego dolaczam do posta. Co dalej ? Grafa padła ? Czy jak ? Clear CMOS nie pomaga. (tzn. wyjalem bateryjke bo grafa mi zaslania zwore).

 

bios.wav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh te Abity... Mają źle napisane biosy (chyba pisze je pijany mistrz), u mnie na IP35 też czasami podczas startu/reboot pojawia się czarny ekran i piszczy głośnik przeraźliwie. Wtedy musze wyjąć wtyczkę z prądu i podłączyć ponownie to pomaga heh do następnego razu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wywale przez okno tego Abita. A myslalem ze jednak obejdzie sie bez zmiany mobo. Ch**era jasna mnie zaraz wezmie. Teraz mam kompa unieruchomionego ;/ Dobrze ze jest laptop...

 

Tajfo. U mnie juz 10 raz wlaczam kompa od nowa i nic ;[

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...