Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odszukałem na mojej mobo układ odpowiedzialny za niestartowanie cpu w temperaturze otoczenia <=15*C. Jest nim pokazany na zdjęciu mostek trzeba go podgrzewać by płyta botowała. Zastanawiam się nad zamiennikiem bo przy zabawie z DI podgrzewanie to chyba niezbyt rozsądny pomysł no i doszedłem do wniosku że jeżeli jest to błąd fabryczny to zamiana na taki sam układ nic nie da a jezeli jest spaprany to jak najbardziej mozna go przelutować tylko skąd?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak już dawno temu pisał o tym który scalak za to odpowiada. Wspominałem o tym w swoim FAQ.

 

po pierwsze to szukałem informacji na ten temat bardzo długi czas i nie znalałem co mówił jakiś Sysak. Po drugie to nie wiem czy sie zorientowałeś że twój post nie wnosi nic do tego tematu bo powtarzasz tylko to co jest już wiadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wzialem sie za krecenie kompa z sygnaturki na abicie i doszedlem do czegos takiego:

12.5 x 296Mhz = 3,7Ghz

DRAM SPEED - 1:1.50 (888Mhz)

CPU CORE Voltage - 1.3475V

DDR2 Voltage - 1.8V

CPU VTT Voltage - 1.2000V (tutaj mam tylko dwie opcje, jeszcze 1.2375 moge ustawic)

MCH 1.25V Voltage - Auto (czyli 1.25V?)

ICH 1.50 Voltage - 1.50V

CPU GTLREF - 63.0%

 

Dołączona grafika

 

12.5 x 300Mhz = 3.75Ghz nie chce mi juz zrobic mimo podbijania napiecia krok po kroku do 1,45V na CPU i 2,1v na pamieciach. Wysypuje bledy, blue screen lub zwiecha w pierwszych 5 sekundach orthosa. Innych napiec nie ruszalem. Da rade cos jeszcze z nim zrobic?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podnieść to vtt i pobaw się parametrem gtlref (ponoć dla procków 45nm optymalna wartość to 67%, ale ja tam nie wiem. Sprawdź też czy nie ograniczają Cię pamięci- podczas podkręcania procka ustaw najniższy możliwy dzielnik 1:1.00. Możliwe, że to one Cię nie puszczają mimo, że procesor by się jeszcze chętnie podkręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem:

- Przestawilem na 12,5 x 300 = 3.75Ghz (o 50mhz wiecej niz stabilne 3.7Ghz)

- Dram Speed 1.1.00 (DDR2 - 600)

 

Orthos wysypal sie juz nie po 5 a po jakichs 30 sekundach

 

Nastepnie:

-podbilem VTT do maksymalnego 1.2375v

-vcore do 1,45v

-ddr2 voltage do 2,1v

-podbilem to "MCH" bo to ponoc nb do 1.33v ale to samo...

 

Dalej wysypywal sie w 30 sekundach. Koniec? Jesli koniec to jak ustawic dzielnik i napiecie dla ramu przed jego podkrecaniem? Czy moze zostawic tak jak jest w pierwszym moim poscie?

 

zaodrze244, 9 x 400 = 3600 da mi lepsza wydajnosc niz 12,5 x 296 = 3700?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj dać więcej np 9x400. Mała szansa, że zadziała, ale bywały takie przypadki. Jak powyżej 300 nie pójdzie choćby nie wiem co to FSB walla masz i nic z tym nie zrobisz. Mój 1600mhz e2140 bez podbijania napięcia chodzi na 3.2ghz grzejąc się do 70-80*C na Pentegramie z wiatrakiem na 5v a już 3.3 nie zrobi stabilnie za żadne skarby świata nawet na 1.55v i na biegunie północnym. Zdarza się... ;-)

 

PS. 1.45v bym nie dawał na codzień dla 45nm procka.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dal rady... Wiec zapewne zostane z ustawieniami z pierwszego posta. Napiszcie mi jeszcze tylko czy lepiej miec pamieci na 5/5/5/12 przy dzielniku 1:1.50 888mhz czy 4/4/4/12 przy dzielniku 1:1.25 740mhz i moge sie chyba powoli brac za grafike.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z komputerem i właśnie z tą płytą Abit IP35-E. Żeby go uruchomić muszę całe wnętrze obudowy przez 10 minut ogrzewać suszarką i potem odczekać około 15 minut i dopiero się uruchamia, jak już się uruchomi to działa bez żadnej z wiechy cały dzień. Jak chce go uruchomić ponownie to po zamknięciu systemu powinien się uruchamiać ponownie ale tak nie jest jak tylko się system zamknie to się całkowicie wyłączy, gaśnie czerwona dioda na płycie głównej i wciśnięcie przycisku power nic nie zmienia tak jakby nie było wcale prądu. Trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka na 30 sekund i jeszcze raz podłączyć wtedy zapala się dioda na płycie i dopiero po około 10 minutach można wcisnąć przycisk power i dopiero teraz się uruchomi. Jak się nie odczeka tych 10 minut to po wciśnięciu przycisku power wiatraki uruchamiają się na 2 sekundy i wszystko gaśnie, gaśnie czerwona dioda na płycie i ponowne wciśnięcie przycisku power nic nie daje tak jakby nie było prądu. To się dzieje przy ponownym uruchomieniu a z rana po nocy to trzeba go dodatkowo podgrzać suszarką. Dzieje się tak od tygodnia w dzień dzień to samo. Normalne masakra. Co to może być wydaje mi się że płyta główna pada. :sad:

Edytowane przez krychaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

zawiadamiam, ze q9550 e0 hula u mnie smialo na ip35.. oczywiscie wszystko na nieoficjalnym biosie, ktory rozpoznaje procek doskonale..

zrobilem oc na poziomie 3,9GHz na napieciu 1,35 (cpuz podaje inaczej).. na 3,5GHz chodzil ze stockowym napieciem..

 

ponizej screen

Dołączona grafika

 

oczywiscie orthos i inne rzeczy chodzily pozniej duzo dluzej.. na 3,9 komp jest stabilny..

nastepny plan - przebic granice 4,0.. na wiecej raczej moje patrioty llk 900mhz cl5 nie pozwola..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle jak by tak hulał na tej płycie z takim taktowaniem :D:D

Taka mała uwaga: quada ja bym testował jak już dwoma orthosami i blend prio min.9. A najlepiej linxem. :]

A sekcja zasilania i NB się grzeje? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pamietam teraz dokladnych ustawien, sprawdze to oczywiscie napisze.. stabilnosc pozniej i tak gruntownie sprawdzam roznym softem, renderami etc, wiec tutaj nie powinno byc problemu..

 

jak sie pozniej okazalo, za pomoca poczciwego juz abita pekla granica 4GHz

Dołączona grafika

niestety okupione to zostalo duzymi napieciami vcore, vtt i nb.. podczas stresu karakorum zatrzymywal tempy na poziomie 73st, ale obroty rzedu 2000RPM sa dla mnie nie do przyjecia.. zreszta tak samo jest z zasilka - amacrox a500 przy takim taktowaniu zaczyna sie nieco wysilac..

byc moze ze ta sztuka q9550 ma jeszcze jakis zapas, ale z moimi pamiatkami i w zasadzie z mobo, ktore niekoniecznie skonstruowano aby jechac z quadem na 4gigsy nie bede raczej juz nic wiecej dzialal..

 

oczywiscie ta cala zabawa z oc to tylko dla sportu i sprawdzenia jakosci bebechow w kompie.. normalnie ustawiam cepa na 3,5GHz na zupelnie stockowych napieciach.. mam za to cisze i spokoj, super stabilnosc, a sam cep i tak jest wystarczajaco mocny i pewnie obecny config bedzie mi towarzyszyl mysle ze jeszcze min 2 latka (a juz teraz jest dosyc leciwy) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie działać. Taka ciekawostka - składałem kompa z nowszą płytą i po podłączeniu na 8 pin nie chciał dać znaku życia a na 4 działa bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem:

- Przestawilem na 12,5 x 300 = 3.75Ghz (o 50mhz wiecej niz stabilne 3.7Ghz)

- Dram Speed 1.1.00 (DDR2 - 600)

 

Orthos wysypal sie juz nie po 5 a po jakichs 30 sekundach

 

Nastepnie:

-podbilem VTT do maksymalnego 1.2375v

-vcore do 1,45v

-ddr2 voltage do 2,1v

-podbilem to "MCH" bo to ponoc nb do 1.33v ale to samo...

 

Dalej wysypywal sie w 30 sekundach. Koniec? Jesli koniec to jak ustawic dzielnik i napiecie dla ramu przed jego podkrecaniem? Czy moze zostawic tak jak jest w pierwszym moim poscie?

 

zaodrze244, 9 x 400 = 3600 da mi lepsza wydajnosc niz 12,5 x 296 = 3700?

 

Ustaw 10 lub 9 x 400 bo wtedy ramy beda ci chodzic na 800 przy dzielniku 1:1.

Nastepnie podnies VTT o jeden stopien do 1.23 (kolejne stopnie vtt osiagniesz jak podniesiesz napiecie na mostku polnocnym)

Dalej podnosisz na mostku polnocnym do powiedzmy 1.31 lub 1.37

Procek nie wiecej niz 1.4V bo dlugo ci nie pozyje

GTL daj na 67% i powinno banglac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową.

Na windowsie 7 32bit dźwięk jest.Na windows XP 32bit SP2 karty brak (po instalacji sterownika nie ma ikony ralatek'a i oczywiście brak dźwięku)).

Testowane sterowniki: z płyty, ze strony abita, ze strony ralatek'a.

Ktos moze poradziła sobie z podobnym problemem ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może SP3 zainstalować, choć dziwne że nie działa :] Ewentualnie odinstaluj i jeszcze raz zainstaluj, lub spróbuj aby windows poszukał sobie sterów sam, może coś załapie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś może taki problem, że dźwięk z tylnego zielonego gniazda wydobywał się praktycznie tylko z jednego kanału. Bo z przodu wszystko hula, zastanawiam czy czasem nie rozebrać tej metalowej puszki, gdzie są wszystkie gniazda, może coś nie łączy.. :>

 

 

 

Noi problem nie rozwiązany, pokminiłem, porobiłem troszkę wokół wtyczek jackowych, pozamieniałem nawet ze sobą i nie ma żadnego efektu. Jack damski swoją drogą bardzo dziwny, 4 wtyczki do niego są i masa :o

Ma kto jakieś pomysły?

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytalem pare wczesniejszych stron tego tematu, padlo pytanie ktore chce zadac jednak zostalo bez odpowiedzi w zwiazku z czym pytam. Dlaczego nie moge za nic w swiecie wylaczyc C1E i EIST w biosie? Chocby procek chodzil na def albo na 3.0 to i tak cpuz pokaze mi 1000-1400mhz (Q6600 - def 2.4) i mnoznik 9 niezaleznie od obciazenia. Wgrywalem 2 biosy oficjalne 16 i 17 (mam plyte w wersji PRO). Prosilbym o pomoc bo mecze sie z tym juz ladnych pare h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze działało, choć teraz ze względów ciszy i oszczędności mam je oba włączone. Zakładam że wiesz o FSB reset? Po odcięciu płycie prądu za pierwszym razem kiedy ją uruchamiasz wstaje z taktami standardowymi. Sprawdź za drugim razem. I sprawdzaj cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...