Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Heheheh o jedno zero sie majtnalem... do mierzenia vcore musialem niestety sciagnac radiator z sekcji zasilania...

 

0,03v jest...

:)

no ja na oko tak mysle, na 6420 zwiechy mam od razu gdy tylko niedovolyuje o jedna działke, na 6300 i 2160 tak nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrrryyyyyyyyy ... :mur:

 

Czy ktoś zna jakiś program, którym da się robić obrazy partycji na dyskach podłączonych do IP35-E - szlag mnie trafi zaraz, bo mogłem brać IP35 a ona ma emulacje IDE na portach SATA, a tak GHOST 2003 mówi "spadaj" :P

 

Już robiłem wszytko - przełączałem napędy, używałem przejściówki PATA->SATA i kupa. Tak więc słowo ode mnie - jak ktoś lubi robić kopie/klony dysków/partycji pod GHOST'em niech da sobie na wstrzymanie z IP35-E.

 

Poza tym strasznie słabe PCB mają te ABIT'y - pod wpływem ThermalRighta SI-128 pod prockiem jest większa wypukłość niż na ... ASRocku :blink: - tak więc jak można się domyślić SI-128 wchodzi w 3 pozycjach - wrzucę fotki jak uporam się z klonowaniem partycji = nie wiem kiedy :P Czyli na razie mogę powiedzieć, że płyta działa, brak systemu uniemożliwia dalszą zabawę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Benek co do Ghosta...Sprobuj nowszego bo te maja juz obslugie nie dosc , ze myszki to i sata oraz ntfs , starsze wlasnie nie mialy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost 10 robi mi obrazy bez problemu, nie probowalem jeszcze przywracac ale robic robi :) Tez mi sie pcb wygina pod Ultrą ale nie jakos tam strasznie, moze lepiej przykrec plyte? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno płyty Abita maja jedna zasadnicza wade,a mianowicie serwis.Juz miesiac czekam na moja AB9,nie rozumiem tego olewactwa ze strony ABITA.Zrazilem sie przez to troche do tej marki,oni maja głeboko w d....e klienta i to nie tylko ja tyle czekam.Mam nadzieje ze wam to sie nie przytrafi

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wczoraj jestem również użytkownikiem IP35-e. Pozostałe komponenty to e6750, Galaxy 7900GS 600/1600, 2x1GB Patriot 800 CL5, zasiłka MC-350 ATX 2.0 PFC.

 

Pierwsze uruchomienie sprzętu zakonczone sukcesem trwało u mnie 2 godziny... Najpierw po odpaleniu pojawiały się zwisy po kilku sekundach, później podczas instalacji windy. Po jakimś czasi prób udało mi się zmienić napięcia w BIOSie, ale na długo nie pomagało. Nawachlowałem się pamięciami, w różnych kobinacjach wkładałem do slotów i ciągle lipa. W końcu okazało się, że źle zamontowałem boxowy wiatrak. Przycisnąłem te zatrzaski, ale ich widocznie nie przekręciłem o 90st i widocznie słabo przylegał do proca.

 

Teraz jest OK. Sprzęt działa bez problemów na 8*450Mhz=3600, po delikatnym podniesieniu napięcia na CPU i pamięciach z 1.8V na 2.0V. Nawet sięzdziwiłem, że boxowy wentyl taki cichy jest. Rozwiewam tez watpliwosci do Galaxy na COOLERMASTERZE: jest cichutki. Najglosniejszy w moim sprzecie jest dysk twardy teraz.

 

Najważniejsze o co chciałem zapytać to, czy nie mieliście problemów z instalacją zintegrowanej dźwiękówki? Ja się strasznie namęczyłem. Ze sterownikami ze strony Abita i z nowszymi 1.72 ze strony Realteka. Co zainstalowałem to jakiś wykrzyknik się pojawiał przy pozycji KARTA PCI w menadżerze urządzeń. Po kilkunastu próbach udało się. Już dokładnie nie pamiętam co namieszałem :) Boję się znowu przeinstalować Windowsa XP, żeby nie mieć znów tych problemów.

 

Może problem jest w kolejności instalacji sterowników? Ja najpierw instalowałem te do chipsetu, potem dźwięk, sieciowka i grafika.

Restart po kazdej operacji chyba konieczny prawda?

 

Ktoś wyżej pytał o najnowsze stery do chipsetu intela, podaję link zatem: http://station-drivers.com/page/intel%20chipset.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rysiek

trzeba jeszcze jeden dodatkowy sterownik zapodać, chodzi o jakiś driver do HDA dokladnie to sie nazywa Sterownik wysokiej jakości audio dla Microsoft Universal Audio Architecture (UAA), miałem tak na laptope, bez tego nie zainstalujesz.

 

Wystarczy wszystko w odpowiedniej kolejnosci i zadziala bez problemu :)

 

chipset -> UAA -> dźwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do wejscia EPS12V na plycie podlaczyc wtyczke 4PIN z zasilacza :) ? na srodku z ktorejs strony ? Ma to jakies znaczenie ?

Moze ma ktos fotke jak to powinno wygladac...

 

Sorry za niewiedze ale nie podlaczalem tego nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do wejscia EPS12V na plycie podlaczyc wtyczke 4PIN z zasilacza :) ? na srodku z ktorejs strony ? Ma to jakies znaczenie ?

Moze ma ktos fotke jak to powinno wygladac...

 

Sorry za niewiedze ale nie podlaczalem tego nigdy :D

Przecież masz w instrukcji do płyty. Podłączasz do skrajnych 4pinów, tych z prawej strony patrząc na płytę w standardowej pozycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą fotki: :)

 

ABIT IP35-E & ThermalRight SI-128

 

- pasuje B-)

 

- kolankami HP w stronę slotów pamięci

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- kolankami HP w stronę zasilacza

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- kolankami HP w stronę panelu tylnego

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

- nie pasuje ! :wisielec:

 

- kolankami HP w stronę radiatora NB

Dołączona grafika

 

 

PS

Nie czepiajcie się, jakości fotek (robione na AUTO) :rolleyes: i tego, że na fotkach kołeczki nie są wciśnięte - nie są bo ... tak :P

Jak kiedyś najdzie mnie ochota to zrobię fotki jak bardzo wygięte jest PCB pod coolerem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś zdjęcia zamontowanego coolera Scythe Ninja w wersji A? chodzi mi szczególnie o zdjęcia jak przebiegają uchwyty obok kondensatorów przy gnieździe procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy nie ma możliwości podpięcia dodatkowego śledzia z wyjściem com1 ?? Chodzi mi o Abita IP35

 

Edit:

 

No teraz przejrzałem instrukcje drugi raz i jestem prawie pewny że sie nie da :// Dla mnie to porażka, co z tego że mobo dobra jak ją na starcie muszę odsprzedać :/

Edytowane przez ConfusioN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak ją na starcie muszę odsprzedać :/

A nie lepiej dokupić kartę PCI->COM do 35 PLN kupisz taką z 2 portami COM, która jest widoczna nawet w DOS'ie i masz spokój na przyszłość. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swój sprzęt i czas się podzielić wrażeniami.

1. Dostałem z apollo używaną płytę! (Chcieli się pobawić nowym modelem abita? :mur: ) ramka zamykająca procesor była uciapana pastą i były na niej odciski palców. Na starcie 2 sloty ramu były otwarte, 2 zamknięte- fabryka raczej tak nie robi. ;-) Woreczek antystatyczny był otwarty i rozdarty w kilku miejscach. Ram też był otwierany. Trochę porysowali PCB. Ale to pewnie było konieczne, żeby nakleić plombę. Anyway, ktoś używał mojej płyty, co mi się nie podoba.

2. Jedna warstwa laminatu wygląda na zepsutą w okolicy socketa. Wada fabryczna- nie wygląda za ładnie, coś jakby złuszczyła sie warstwa przeźroczystego lakieru. Minus za to, ale nie przejmuję się tym za bardzo, bo płyta działa ok.

3. Bios. Po miłych przeżyciach z cudownym AB9 kolegi stwierdzam, że strasznie tam goło. Brakuje mi wielu rzeczy, o których i tak nie wiedziałem do czego służą. ;-)

4. Wykonanie, wyposażenie. Bieda, bieda. Płyta jest ok, ale powinna być tańsza z tym co oferuje.

5. Najważniejsze: Stabilność i O/C. Tu płyta nadrabia wszystkie niedostatki. Bios jest przejrzysty, Płyta stabilna i przewidywalna. Miodzio. wynik z siga z palcem w tyłku. Jak mi się będzie nudzić, to jeszcze pokatuje procka i pamięci. Na razie nie chcę myśleć o clr_cmos i utracie stabilnych ustawień które zadowalają mnie w 130%.

6. Radiator na procku jest zimny, ale bios się upiera, że ma ponad 50*C. Co ciekawe od razu po pojawieniu się obciążenia "temperatura" wzrasta do 81*C i włączają się alarmy. Trzeba to wyłączyć w cholerę, bo ogłupieć można.

 

Ogólnie czuję lekki niedosyt, ale w najważniejszych kwestiach płyta spełniła wymagania. Mogę ją polecić. Idę katować kartę graficzną. Pozdro. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1. Dostałem z apollo używaną płytę! (Chcieli się pobawić nowym modelem abita? :mur: ) ramka zamykająca procesor była uciapana pastą i były na niej odciski palców. Na starcie 2 sloty ramu były otwarte, 2 zamknięte- fabryka raczej tak nie robi. ;-) Woreczek antystatyczny był otwarty i rozdarty w kilku miejscach. Ram też był otwierany. Trochę porysowali PCB. Ale to pewnie było konieczne, żeby nakleić plombę. Anyway, ktoś używał mojej płyty, co mi się nie podoba.

Na twoim miejscu odeslalbym im to z odpowiednia adnotacja....

2. Jedna warstwa laminatu wygląda na zepsutą w okolicy socketa. Wada fabryczna- nie wygląda za ładnie, coś jakby złuszczyła sie warstwa przeźroczystego lakieru. Minus za to, ale nie przejmuję się tym za bardzo, bo płyta działa ok.

Hehe..jestem ciekawe czy to nie jest serwisowany mobas skoro masz to z lakierem , bo lakier stosuje sie wtedy gdy sciezki sa przerwane itd..i pozniej to tak moze wygladac... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie zalman stg-1 to przy okazji zmiany pasty zrobię zdjęcia. Ocenicie co to, ale szczerze mówiąc nie chce mi się odsyłać tej płyty. Mogę zadzwonić i ich opierdzielić, ale mojego skarbu nie oddam. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reklamacja. Mam tą płytkę i wszystko jest idealnie, zadnych problemów z temperaturami i niesamowicie stabilna. Clear cmos robilem juz pare razy i ustawienie wszystkiego tak jak bylo to mniej niz minuta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Abitem IP35

Nie wiem skad i nie wiem dlaczego...

Podlaczam wszystko zeby uruchomic kompa tzn.

- Zasilanie 24 PIN do MOBO

- Zasilanie 4 PIN do MOBO

- Kabel 4 PIN obok PCI-E

- Na MOBO Stoi E6750 (Scythe Infinity) i pamieci OCZ 2 x 1 GB

 

Obojetnie czy na MOBO wkladam grafike czy nie problem jest ten sam

 

Kiedy wlaczam przycisk POWER komp startuje na jakies 2-3 sekundy po czym sam sie wylacza na ok 5 sekund i bez zadnego ruchu z mojej strony on po 5 sam zaczyna sie zaczyna normalnie odpalac... :/ Nie rozumiem tego...

Czy to wina zasilacza ?

 

PS. Aha i nie wiem czy to wazne ale na MOBO caly czas pali sie jakas lampka...

Znajduje sie ona miedzy Slotem pamieci a wejsciem 24 pin.

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie normalne zachowanie, IP35 i IP35-E tak mają i tyle, nic nie zrobisz w tym temacie jak na razie bo sam Abit tez nie czyni, w IP35 pro takiego czegos nie ma. Sysak, widze ze też ci temperatury zawyża, u mnie juz na 2400mhz bez podnoszenia napiecia w stress CPU mam 65 stopni. Chłodzenie boxowe, ale radiator w dotyku na pewno tyle nie ma.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - przeca w co 3 poście o tej płycie pojawia się określenie double-boot/double-post/podwójny start/ itp. - tak to normalne na tej płycie

 

ad 2 - IMO powinny palić sie 2:

- czerwona = podłączone zasilanie/włączony zasilacz

- zielona = włączony komp

 

to pewnie takie info dla tych którzy trzymają komuter nie w obudowie tylko na powietrzu, zeby wiedzieli czy działa itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I przy tym podwójnym starcie mobo włącza i wyłącza wszystkie podzespoły (np. dyski)? Jak tak to sie wyraźnie ktoś nie popisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reklamacja. Mam tą płytkę i wszystko jest idealnie, zadnych problemów z temperaturami i niesamowicie stabilna. Clear cmos robilem juz pare razy i ustawienie wszystkiego tak jak bylo to mniej niz minuta :)

Brałem 2 płytki z Agito - i jedna tez miała w okolicach socketu od spodu jakies przebarwienia na laminacie. Ale mobas byl zapakowany i zaklejony jak nalezy. Mobo dziala u znajomka i w sumie mi to ryba :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak dojdzie zalman stg-1 to przy okazji zmiany pasty zrobię zdjęcia. Ocenicie co to, ale szczerze mówiąc nie chce mi się odsyłać tej płyty. Mogę zadzwonić i ich opierdzielić, ale mojego skarbu nie oddam. ;-)

Wedlug mnie masz serwisowana uzywke i tyle...Widzialem u siebie AB9 w takich akcjach. Zreszta , to co opisales wyzej juz mi styka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować tę płytkę z prockiem E6750, jednak zdecydowałem się na P5K Deluxe. Przekonały mnie fazy zasilania(4vs.8 ), sprawa z radiatorem na NB(na P5K Dlx wejdzie mi Infinity) no i wyposarzenie.

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...