Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. W prawdzie nigdy mi się nie przyda tras mniejszy niż 9, ale powinien być dostępny.

BTW. Naszła mnie myśl, żeby wgrać do IP35-E bios od IP35-Pro. Trochę go zmodować (wyłączyć i ukryć opcje od RAIDu, Firewire, eSata, czy co tam jeszcze Pro ma, a -E nie ma) i wgrać. Czy to chociaż teoretycznie jest możliwe?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Tak. W prawdzie nigdy mi się nie przyda tras mniejszy niż 9, ale powinien być dostępny.

BTW. Naszła mnie myśl, żeby wgrać do IP35-E bios od IP35-Pro. Trochę go zmodować (wyłączyć i ukryć opcje od RAIDu, Firewire, eSata, czy co tam jeszcze Pro ma, a -E nie ma) i wgrać. Czy to chociaż teoretycznie jest możliwe?

Tobie nie, ale po co komuś Microny bez tRAS 2-4. Wiadomo, że można MemSeta użyć, ale do 24/7 za każdym bootem MemSet? :mur:

Można spróbować. Jeśli kość BIOSu nie jest wlutowana to czemu nie. Reflash na allegro kosztuje 7zł. Gorzej jak BIOS ubije płytę, ale wątpię.

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie nie, ale po co komuś Microny bez tRAS 2-4. Wiadomo, że można MemSeta użyć, ale do 24/7 za każdym bootem MemSet? :mur:

Przeca w MemSecie można zapisać ustawienia na stałe... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie normalne zachowanie, IP35 i IP35-E tak mają i tyle, nic nie zrobisz w tym temacie jak na razie bo sam Abit tez nie czyni, w IP35 pro takiego czegos nie ma.

Jesteś pewien że IP35 ma podwójny start?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Pierwszy R.I.P. :wisielec: :cry:

E6300 pierwszy tydzień, Abit IP35-E, 2x1GB A-Data Vitesta Extreme 2x1GB 800 4-4-4-12

Dostała 500x6 w celu sprawdzenia walla, 1:1, 1.65V na MCH, 2.1V na memkach (które są na ProMOSie, więc 2.1V dla nich to nic). Timingi 5-5-5-15. Był black screen czyli wall. Na 400x7 wstawała wcześniej. Potem dostała 450x6, 1:1, 1.45V na MCH, 2.1V na memkach. Timingi 5-5-5-15. Black screen. Kumpel zgasił zasilanie i zrobił reset CMOSa podpierając rękę na mobo (zwarcie) i teraz dioda dalej się świeci, ale mobo nie reaguje na przycisk power w budzie. Nic nie śmierdzi także.

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem coś jeszcze gorszego niż Damikor. U mnie nie ma CL=3! :| Wy też tak macie?

 

Mam też problem z O/C procka. W prawdzie i tak jestem zadowolony z wyników, bo robi 3.2GHz (FSB=400) bez podnoszenia napięcia, a teraz jadę na 3.3GHz (FSB=412) z lekko podbitym do 1.35V i jak będzie ok, to może uda się je zmniejszyć i jeszcze zejść z timingami do 4.4.4.X, ale przy FSB powyżej 420MHz komputer nie chcę w ogóle startować. Nie ważne jakie dam napięcia, nie chce ruszyć. I nie jest to wall, bo komputer zawiesza się przy poście, wyświetlaniu informacji o biosie karty graficznej, czasem nawet dojdzie do ładowania windy. Dopiero przy 425MHz kompletnie nie wstaje. Chyba, że tak właśnie wygląda wall...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja właśnie tak mam ze swoim Celeronem, na 346 sie wiesza po kilkudziesięciu sekundach, 348 zaraz po paru sekundach, a od 350 nie wstaje. Na dwóch płytach identycznie, niezależnie od napięć itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak CL 3 to norma, ponoc maja dodac przy nowym biosie. Mi to wyglada na wall, w koncu to tylko PE.

z lekko podbitym do 1.35V

Albo jestem slepy albo u mnie 1.35V to minimum :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak CL 3 to norma, ponoc maja dodac przy nowym biosie. Mi to wyglada na wall, w koncu to tylko PE.

 

Albo jestem slepy albo u mnie 1.35V to minimum :huh:

zależy od procka na mobo. też teraz mam tyle MIN, na e2160 miałem 1,325v Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem modbinem bios od ip35-e. Udało mi się odblokować 2 ukryte opcje: CL=3 i ustawienia Strapa (533,667,800,1066 i 1333) Teraz waham się czy flashować czy nie... ;-) Może wieczorem... Jak coś, to rano pójdę z płytą do serwisu, żeby zaprogramowali oryginalny bios. :twisted:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem modbinem bios od ip35-e. Udało mi się odblokować 2 ukryte opcje: CL=3 i ustawienia Strapa (533,667,800,1066 i 1333) Teraz waham się czy flashować czy nie... ;-) Może wieczorem... Jak coś, to rano pójdę z płytą do serwisu, żeby zaprogramowali oryginalny bios. :twisted:

Przecież modbin jest tylko do biosów awarda, a w IP35-e jest bios Phoenixa. Jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem award i phoenix to to samo, albo są spokrewnione. W każdym razie bios jest kompatybilny z Awardem 6.00. Otwarłem go bez problemów modbinem, znalazłem co trzeba. Ustawiłem selectable i zapisałem. Otwarłem go nawet przez Abit Flashmenu i chciał go flashować, ale kiedy spytał czy ma to zrobić kliknąłem nie, bo nie chcę przeżyć dziś nieplanowanego dnia bez komputera. Wieczorem go wgram, przetestuję i dam znać jak działa. Trzymajcie kciuki.

 

Aha. Otwierałem też modbinem bios od pro i jest jakiś dziwny. Ma dziwny układ i nie widać wszystkich rzeczy, ale za bardzo się mu nie przyglądałem. W kaźdym razie jest całkiem inny niż w -e.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz mógłby to jeszcze potwierdzic?

Potwierdzam, niestety IP35 ma również podwójny start (ale już się przyzwyczaiłem ;) )

 

Albo jestem slepy albo u mnie 1.35V to minimum :huh:

U mnie to samo - minimum vcore 1.35v

zależy od procka na mobo.

Mam ten sam procek (E6750) i na IP35 minmum vcore to dokładnie 1.3375v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten podwójny start bo się jeszcze nigdy z tym nie spotkałem?

Po prostu podwójny start komputera. W praktyce wygląda to następująco:

Wciskamy przycisk power aby uruchomić kompa, komp startuje (zapalają się diody itp.) i po kilku sekundach totalnie gaśnie, po czym znowu (samoczynnie) się uruchamia i już dalej normalnie aż do startu systemu.

 

Na początku trochę to dziwne, a nie którym może się nawet wydawać że coś nie tak z kompem ale można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale ten podwójny start to nie chodzi tylko o przyzwyczajenie sie, chodzi o dyski, dla których zdrowe to nie jest.

Tak jak np. na mojej płycie po zapisaniu opcji OC w BIOS-ie komp sie wyłącza i ponownie startuje, a jak sie przesadzi to znowu sie wyłącza i startuje na default, dlatego przy OC trzeba odłączać dysk, co jednak przeszkadza bo komp może sporo wstawać, ale już pare ustawień wcześniej może nie być stabilny po wejściu do Windowsa.

Dziwie sie że takie rzeczy jeszcze mają miejsce w obecnych mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok flasciach!e. Jak się nie odezwę za 5 minut, to wiedzcie, że w wypadku ip35-e zabawa z własnoręcznie modyfikowanymi biosami nie jest dobrym pomysłem. ;-) Trzymajcie kciuki.

Czyli nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady! Ile razy dziennie włączasz komputer 1-2? Nic dyskom nie grozi.

Ciekawi mnie tylko od jakiego pułapu OC występuje ten podwójny start. Chyba nie ma tego na default?

 

Spokojnie może Sysak poszedł spać :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie może nie tutejsze pytanie :)

 

Jak jest w przypadku tej płyty pod linuxem, może ktoś testował jakiegoś knopixa czy coś?

Chodzi mi głównie o automatyczne wykrywanie sieciówki i karty dźwiękowej.

I czy ogólnie P35 problemów nie sprawia pod tym systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejną osobą która skusiła sie na IP35 :P

Ustawilem FSB automatycznie na 450 i tak juz chodzi :)

Wychodzi tak jak w syg.

3600 MHz - procek

900 MHz (4-4-4-12) - pamieci

i grafika 8600GT 700/1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Sysak coś się nie odzywa. Najgorsze jest to że te abity np ip35-e padają od temp na minusie tak mial devilek i lanc wiesz coś w tym jest.. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że te abity np ip35-e padają od temp na minusie

Tzn? Na miniusie? Poniżej zera? o_O Bo chyba o czymś nie wiem :? Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...