Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wolfszary

Ja osobiscie mam Abita IP35 PRO (chwilowo rozstalem sie z kompem), ale nie moge nic na ta mobo powiedziec. Podwojny start wystepuje tylko w jednym wypadku: gdy zapisuje ustawienia BIOSa.

 

PS. odnosnie Asusa: plyty glowne Asusa nie nadaja sie dla overlockera, ktory nie chce uzywac WC. Wokol socketu jest tyle żelastwa napchane, ze sa duze trudnosci z zamontowaniem duzego coolera.

Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mierzyl ktos napiecie miernikiem na procku to moglby napisac jak to sie ma do napiecia podawanego przez bios albo jakis program?

 

Najlepiej w takiej postaci:

Bios: ?

Program: ?

Miernik: ?

 

Tylko prosze nie piszcie, ze pomiar w biose ma sie nijak do napiecia zmierzonego miernikiem.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Ps. Co podlaczyliscie do gniazda SYSFAN1?

Edytowane przez Shadow86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tylko tyle, że pomiar w Biosie = pomiar w windowsie programem, bo oba korzystają z tego samego czujnika. Napięcie realne podam jak ściągnę ten radiatorek z sekcji zasilania (bo tam jest punkt pomiaru o_O)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwojny start wystepuje tylko w jednym wypadku: gdy zapisuje ustawienia BIOSa.

Jaki podwójny start? :blink: Przy zapisywaniu wyłacza się i za chwile włącza normalnie - ale nie robi tego dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie czekam na odpowiedz :)

 

Lanc a co podlaczyles pod SYSFAN1? Jest zaraz kolo CPUFAN1.

Nie mam żadnych wentyli w PC prócz 3x 120mm, które są podłączone do molexa [;

 

Jaki podwójny start? :blink: Przy zapisywaniu wyłacza się i za chwile włącza normalnie - ale nie robi tego dwukrotnie.

Double boot występuje przy zapisywaniu tylko i wyłącznie wtedy gdy zmienimy ustawienia EIST i C1E (czyli włączymy/wyłączymy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

W moim PRO jest tak: wchodze do BIOSa, zmieniam ustawienia, zapisuje je. Po tym zabiegu komputer na chwile sie wylacza i zaraz sie wlacza normalnie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytalem caly ten wątek, ale mozliwe ze umknelo to mojej uwadze: czy na Abita IP35 PRO wejdzie Scythe Infinity? Przepraszam jesli juz byla na to odpowiedz. Ja jej nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby w pierwszym poście dodać jakieś użyteczne informacje typu jakie chłodzenia pasują, jak rozwiązać różne problemy, jak np. z mikrofonem bodajże ktoś tutaj miał. Ja mogę dodać, że szukałem 2 tygodnie odpowiedzi czy mój TT Sonic Tower wejdzie, nie uzyskałem jej, ale jak płyta dotarła po prostu to sprawdziłem i pasuje idealnie, jest jeszcze zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby w pierwszym poście dodać jakieś użyteczne informacje typu jakie chłodzenia pasują, jak rozwiązać różne problemy, jak np. z mikrofonem bodajże ktoś tutaj miał. Ja mogę dodać, że szukałem 2 tygodnie odpowiedzi czy mój TT Sonic Tower wejdzie, nie uzyskałem jej, ale jak płyta dotarła po prostu to sprawdziłem i pasuje idealnie, jest jeszcze zapas.

Popieram !

Warto by było wszelkie rozwiązania i najczęściej zadawane pytania dać na początku wątku.

Oprócz opisów jakie wentyle wchodzą, można wpisać pamięci z którymi nie ma problemów. Jak ustawić optymalnie BIOS etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem płytę Abit P35-E i jeszcze przed jej dotarciem przeczuwałem problemy.... Wczoraj przełożyłem graty, włączam kompa, wiatraki zaczynają się kręcić i na tym koniec :blink: . Myślałem, że to wina pamięci - PDP 800 LLK ( za mało V ustawia dla nich w biosie), więc zacząłem kombinować z jedną pamięcią - bez rezultatu. Sprawdziłem wszystkie połączenia - bez rezultatu. Już się zdenerwowałem, bo komputerów w roku składam kilka/kilkanaście razy i nic takiego mnie nie spotkało. Myślę sobie - no ładnie... Płyta uszkodzona... I gdy tak desperacko włączałem i wyłączałem kompa, za chyba 20-tym razem nagle odpaliła :huh: . Zmieniłem od razu w biosie ustawienia pamięci na poprawne, zainstalowałem system i wszystko zdawało się być ok. do teraz.... Chcę odpalić komputer, a tu to samo.... Wczoraj parę razy wyłączyłem komputer i później uruchamiał się normalnie. I dziś dopiero zauważyłem, że podczas włączenia nie mruga dioda napędu optycznego, a przecież powinna bo już jest prąd. Ale faktycznie tego prądu zasilacz nie podawał.... I tu jest pies pogrzebany, bo za którymś razem po włączeniu dioda napędu zaczęła mrugać i komputer dał sygnał, że się odpalił i znów jest ok... Ktoś mi może wytłumaczyć, czego to może być wina??? Wszystkie wtyki sprawdzałem - są ok.

Drugie moje pytanie związane z tą płytą, to gdzie do diabła można w biosie wyłączyć wbudowany dzwięk i LAN ??? Nie mogę tego znaleźć.

Następne pytanie, to jak nazywa się opcja w biosie do zarządzania pracą procesora - jak C&Q w AMD i czy program RMClock dobrze działa na tym sprzęcie - na AMD nie ograniczał OC.

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby w pierwszym poście dodać jakieś użyteczne informacje typu jakie chłodzenia pasują, jak rozwiązać różne problemy, jak np. z mikrofonem bodajże ktoś tutaj miał. Ja mogę dodać, że szukałem 2 tygodnie odpowiedzi czy mój TT Sonic Tower wejdzie, nie uzyskałem jej, ale jak płyta dotarła po prostu to sprawdziłem i pasuje idealnie, jest jeszcze zapas.

Jak do tej pory wszystko wszystkim wchodzilo na te plyty a problem z front panelem dotyczy sterownikow do HD audio (trzeba jedna opcje przestawic) Wiekszosc problemow ma naprawde oczywiste i banalne rozwiazania wiec to byloby FAQ dla totalnych noobow, no ale jak bede mial neta w domu to cos tam splodze. ;-)

 

Witam. Zakupiłem płytę Abit P35-E i jeszcze przed jej dotarciem przeczuwałem problemy.... Wczoraj przełożyłem graty, włączam kompa, wiatraki zaczynają się kręcić i na tym koniec :blink: . Myślałem, że to wina pamięci - PDP 800 LLK ( za mało V ustawia dla nich w biosie), więc zacząłem kombinować z jedną pamięcią - bez rezultatu. Sprawdziłem wszystkie połączenia - bez rezultatu. Już się zdenerwowałem, bo komputerów w roku składam kilka/kilkanaście razy i nic takiego mnie nie spotkało. Myślę sobie - no ładnie... Płyta uszkodzona... I gdy tak desperacko włączałem i wyłączałem kompa, za chyba 20-tym razem nagle odpaliła :huh: . Zmieniłem od razu w biosie ustawienia pamięci na poprawne, zainstalowałem system i wszystko zdawało się być ok. do teraz.... Chcę odpalić komputer, a tu to samo.... Wczoraj parę razy wyłączyłem komputer i później uruchamiał się normalnie. I dziś dopiero zauważyłem, że podczas włączenia nie mruga dioda napędu optycznego, a przecież powinna bo już jest prąd. Ale faktycznie tego prądu zasilacz nie podawał.... I tu jest pies pogrzebany, bo za którymś razem po włączeniu dioda napędu zaczęła mrugać i komputer dał sygnał, że się odpalił i znów jest ok... Ktoś mi może wytłumaczyć, czego to może być wina??? Wszystkie wtyki sprawdzałem - są ok.

Drugie moje pytanie związane z tą płytą, to gdzie do diabła można w biosie wyłączyć wbudowany dzwięk i LAN ??? Nie mogę tego znaleźć.

Następne pytanie, to jak nazywa się opcja w biosie do zarządzania pracą procesora - jak C&Q w AMD i czy program RMClock dobrze działa na tym sprzęcie - na AMD nie ograniczał OC.

Z góry dzięki za podpowiedzi!

1. Moze zle podlaczyles P4 albo te dodatkowe 4 piny od wtyczki atx? Sprawdz to. Sprobuj zlozyc kompa na pajaka. na biurku bez obudowy. EDIT: Sprobuj inny zasilacz. Ten to troche przezytek. Wiem bo mialem EG 365. ;-)

2.Sprobuj zrobic clear cmos przy odlaczonym zasilaniu. U mnie zawsze trzeba odlaczyc zasilanie poczekac az zgasnie diodka power na plycie po ccmos bo inaczej komp nie wstaje. (To byla pierwsza rzecz ktora mnie zdziwila)

LAN i dziek sa chyba w INTEGRATED PERPHICALS (jakos tak ;-) ) to jest zakladka mniej wiecej po srodku lewej strony menu biosu. W srodku jest 5 czy 6 innych zakladek i w jednej z nich jest dzwiek w drugiej lan, w jeszcze innej kontroler IDE i FLoppy )

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moze zle podlaczyles P4 albo te dodatkowe 4 piny od wtyczki atx? Sprawdz to. Sprobuj zlozyc kompa na pajaka. na biurku bez obudowy. EDIT: Sprobuj inny zasilacz. Ten to troche przezytek. Wiem bo mialem EG 365. icon_wink.gif

2.Sprobuj zrobic clear cmos przy odlaczonym zasilaniu. U mnie zawsze trzeba odlaczyc zasilanie poczekac az zgasnie diodka power na plycie po ccmos bo inaczej komp nie wstaje. (To byla pierwsza rzecz ktora mnie zdziwila)

LAN i dziek sa chyba w INTEGRATED PERPHICALS (jakos tak icon_wink.gif ) to jest zakladka mniej wiecej po srodku lewej strony menu biosu. W srodku jest 5 czy 6 innych zakladek i w jednej z nich jest dzwiek w drugiej lan, w jeszcze innej kontroler IDE i FLoppy )

Wszystko podłączyłem dobrze. Często składam kompy, więc mam już w tym wprawę. Na pająka nie mam zamiaru - przynajmniej na razie, bo sporo czasu mnie kosztowało wsadzenie tej płyty i ustawienie wszystkiego wewnątrz. Na razie od rana chodzi dobrze. Kilka razy restartowałem i też bez problemów. Zasilacz faktycznie trochę leciwy, ale to nie znaczy, że jest zły. Clear cemos robiłem wczoraj przy wył. zasilaniu i nic to nie dało. Za wskazówki dotyczące LAN i dźwięku bardzo dziękuję... Już to wyłączyłem.

Mam pytanie odnośnie pamięci... Skoro płyta inaczej odczytuje ich timingi, to czy oprócz tych czterech podstawowych parametrów, trzeba też ręcznie ustawić te pozostałe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki myk że co rano (w nocy mam wyłączoną listwę) gdy włączam komputer to muszę czekać jakieś 2-10minut żeby zatrybił. Jest tak że włączam, ale dyski (dwa hdd) nie obracają sie i wiatrak od procesora (box) też stoi w miejscu. Po upłynięciu kilku minut wiatrak procka zaczyna sie obracać, dyski tak samo wpadają w ruch i po automatycznym reebocie komputer wstaje i działa elegancko. Takie coś tylko występuje po wyłączeniu na parę godzin (nie przy wyłączeniu na 1-3 godziny). Powiedzcie czego to może być przyczyna-nie tego że kręcony bo badałem na normalnych ustawieniach i to samo jest. Bios też zmieniałem na tą bete nową i to samo.

 

Dzięki z góry-Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyta inaczej odczytuje ich timingi, to czy oprócz tych czterech podstawowych parametrów, trzeba też ręcznie ustawić te pozostałe???

Na jakiej podstawie twierdzisz że płyta coś źle odczytuje?

To najczęściej w SPD pamięci są źle wpisane wartości.

 

@ZONKO000 OC - jest już oficjalny bios nie beta.

Nie wyłaczaj wogóle listwy (zresztą po co ją wogóle wyłączac) i zobacz jak będzie po dłuższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz że płyta coś źle odczytuje?

To najczęściej w SPD pamięci są źle wpisane wartości.

Zgadza się, w SPD jest źle wpisane. Ale to zapewne specjalne posunięci, żeby pamięci zatrybiły na mniejszy napięciu ...

Dalej jednak nie wiem, jak to jest z tymi pozostałymi ustawieniami - czy również są zawyżone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki myk że co rano (w nocy mam wyłączoną listwę) gdy włączam komputer to muszę czekać jakieś 2-10minut żeby zatrybił. Jest tak że włączam, ale dyski (dwa hdd) nie obracają sie i wiatrak od procesora (box) też stoi w miejscu. Po upłynięciu kilku minut wiatrak procka zaczyna sie obracać, dyski tak samo wpadają w ruch i po automatycznym reebocie komputer wstaje i działa elegancko. Takie coś tylko występuje po wyłączeniu na parę godzin (nie przy wyłączeniu na 1-3 godziny). Powiedzcie czego to może być przyczyna-nie tego że kręcony bo badałem na normalnych ustawieniach i to samo jest. Bios też zmieniałem na tą bete nową i to samo.

 

Dzięki z góry-Pozdro

Zimne kondensatory przy sekcji zasilania, przez co płyta nie bootuje. Jak się nagrzeją trochu to płyta odpala. Tak samo jest przy sub zero, trzeba sekcje zasilania ogrzewać suszarką, zeby się Abit nie wyłączał / bootował :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne kondensatory przy sekcji zasilania, przez co płyta nie bootuje. Jak się nagrzeją trochu to płyta odpala. Tak samo jest przy sub zero, trzeba sekcje zasilania ogrzewać suszarką, zeby się Abit nie wyłączał / bootował :lol:

W PRO takie coś w ogóle nie występuje. Mam na noc wyłączoną listwę i rano nawet jak jest zimno to bez problemu odpala, pewno przez te "super" kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w za niskiej temperaturze tracą swoje właściwości. Dużo rzeczy na "zimnego" nie rusza.

Chociaż nie przypominam sobie, żeby zimny komputer nie odpalał, nawet mój stary P3 na jakimś Via Apollo 133pro odpalał się zawsze.

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak chłodzenie na płycie nie wyrabia u mnie. 2xOrthos po kilkudziesięciu minutach powoduje wzrost temp PWM do 95st a potem zwiecha! Totalny freez! I to tylko przy 3.15GHz!

Quad to ciężki orzech...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak chłodzenie na płycie nie wyrabia u mnie. 2xOrthos po kilkudziesięciu minutach powoduje wzrost temp PWM do 95st a potem zwiecha! Totalny freez! I to tylko przy 3.15GHz!

Quad to ciężki orzech...

Może wiatrak na tej zasiłce masz zrypany, bo nie chce mi się wierzyć, by ten Corsair sobie nie poradził. Ja mam 2x słabsze PSU i ciągnie bez problemów. Temp w stresie na zasilaniu to 45st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZONKO000 OC - jest już oficjalny bios nie beta.

Hej, możesz podać gdzie jest ten bios? Na oficjalnej stronie abita ostatni jest z lipca

 

BTW macie może jakiś link do instrukcji podkręcania c2d "nie tylko dla orłów":>

 

Mi coś płyta nie wstaje nawet jak zmieniam fsb z 200 na 233 (procek 4300)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

A jednak chłodzenie na płycie nie wyrabia u mnie. 2xOrthos po kilkudziesięciu minutach powoduje wzrost temp PWM do 95st a potem zwiecha! Totalny freez! I to tylko przy 3.15GHz!

Quad to ciężki orzech...

Zrób modyfikacje chłodzenia. Zmień plastikowe kliny na stalowe śruby. Modyfikację zrobił wolfszary kilkanaście postów wcześniej. Idę o zakład, że to pomoże. Są zdjęcia, więc łatwo dojdziesz co i jak.

 

Może wiatrak na tej zasiłce masz zrypany, bo nie chce mi się wierzyć, by ten Corsair sobie nie poradził. Ja mam 2x słabsze PSU i ciągnie bez problemów. Temp w stresie na zasilaniu to 45st C.

Rychu myśl trochę. PWM to MOSfety a nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób modyfikacje chłodzenia. Zmień plastikowe kliny na stalowe śruby. Modyfikację zrobił wolfszary kilkanaście postów wcześniej. Idę o zakład, że to pomoże. Są zdjęcia, więc łatwo dojdziesz co i jak.

Rychu myśl trochę. PWM to MOSfety a nie zasilacz.

Faktycznie zagalopowałem się.

 

To Abit dał ciała zapewniając, że Quad będzie chodzić. I to na wersji Pro płyty ! Jest czujnik PWM na płycie, czy mierzy się samemu?

Może też egzemplarz im źle wypadł i chłodzenie nie jest dobrze spasowane z MOSfetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...