Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, robiłem reinstall windowsa, zainstalowałem WindowsRGB (taka przeróbka XP) no i mam nieznane urządzenie na IRQ 3, w BIOSIE nie pisze, że coś jest na tym przerwaniu. SATA w trybie AHCI jest a wtedy miałem w IDE.

Czy mogłby ktoś mi to sprawdzić, co to za urządzenie? Sterowniki instalowałem do chipseta, sieciówek, dźwięku, grafiki i do RAID_AHCI, w wszystko ze strony ABITa

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w menegerze urządzeń kliknąć na tym nieznanym urządzeniu i daj zainstaluj ponownie sterownik. Często system po tym znajduje sterowniki i prawidłowo rozpoznaje mimo że za pirwszym razem się nie powiodło.

 

Ewentualnie może jakieś niezainstalowane urządzenie z karty graficznej? VIVO itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chcialem podlaczyc do IP35-E przedni panel audio no i lipa. Nie wykrywa mi ten kodek sluchawek ;/ A widzialem ze komus w tym temacie tez nie dziala przedni panel audio (bo usb dziala bez problemu). Jakas łatka do tego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z przednim panelem audio, rozkręciłem panel, poskładałem i mi działa już. A co do tego mojego urządzenia to dalej jest nieznane, ale zdaje mi się, że to z uGuru jest coś (albo czujnik jakiś) bo "Identyfikator sprzętu" ma wartość ACPI/Abit2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Ja miałem problem z przednim panelem audio, rozkręciłem panel, poskładałem i mi działa już. A co do tego mojego urządzenia to dalej jest nieznane, ale zdaje mi się, że to z uGuru jest coś (albo czujnik jakiś) bo "Identyfikator sprzętu" ma wartość ACPI/Abit2005

Zainstaluj uGURU i powinno pomoc. Mialem podobny problem.

 

Na mojej plycie udalo mi sie osiagnac 3400MHz przy vcore 1,41V. Przy nizszym wywala sie Orthos. Czy jest to dziwne czy raczej normalka?

Po wlaczeniu Orthosa temp w 2 sekundy wzrasta o 20 stopni C. Przeciez to niemozliwe. Ach to G0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj uGURU i powinno pomoc. Mialem podobny problem.

 

Na mojej plycie udalo mi sie osiagnac 3400MHz przy vcore 1,41V. Przy nizszym wywala sie Orthos. Czy jest to dziwne czy raczej normalka?

Po wlaczeniu Orthosa temp w 2 sekundy wzrasta o 20 stopni C. Przeciez to niemozliwe. Ach to G0.

Tak srednio raczej. Wielu ludziom robi 3400 przy 1.35v z biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chcialem podlaczyc do IP35-E przedni panel audio no i lipa. Nie wykrywa mi ten kodek sluchawek ;/ A widzialem ze komus w tym temacie tez nie dziala przedni panel audio (bo usb dziala bez problemu). Jakas łatka do tego jest?

Menedżer Realtek HD Audio (w tray)-> Wejście/wyjście audio -> ustawienie złącza (analogowe) zaznacz "Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego"

Mi pomogło. Jakoś to na odwrót jest. Mam nadzieję , że pomoże. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam że coś jest źle ustawione

Nawet takiemu pr0 jak ent może się przeoczyć jakaś funkcja w BIOSie ;-)

Raczej nie możliwe żeby mobo na P35 nie robiła FSB 430, bo mid-endowe mobo na P965 (np. AB9, Giga 965P-DS3 rev. 3.3) bezproblemowo robią FSB 450 na nieco podniesionym napięciu mostka

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zwarcie i na RMA mobo. To niedopuszczalne by P35 nie robił 430<. Takie mobo powinno być od ręki wymieniane :wink:

Na samo slowo RMA juz mi sie niedobrze robi - zadnych nowych wysylek na gware! - kto zna dzieje BTL od podszewki to wie jakie awersje mamy do gwarancji :P

 

widze entu niezle cacko zanabyles ;)... XA dobrze prawi ;].

Bardzo kurde smieszne :P :P :P

 

Ja stawiam że coś jest źle ustawione

Nawet takiemu pr0 jak ent może się przeoczyć jakaś funkcja w BIOSie ;-)

Raczej nie możliwe żeby mobo na P35 nie robiła FSB 430, bo mid-endowe mobo na P965 (np. AB9, Giga 965P-DS3 rev. 3.3) bezproblemowo robią FSB 450 na nieco podniesionym napięciu mostka

Sęk w tym że to nie DFI i bios tu naprawde ubogi i chyba nie ma co spierniczyc, ale wydaje mi sie ze cos wlasnie w pojedynczym secie tkwi i nie moge tego rozgryzc za nic :(.

 

I mowic zeby brac msi bo z abitem same problemy : )

Lubie Abita i dlatego kupuje ich mobo :D Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej na na 9x nie probuje 500 na AC :D, rozne mnozniki rozne divy na pamieci i ciagle nic.

 

EDIT: Dostalem paczke z memkami dzis, zobacze jak na innych kosciach plyta lata :D 4x1GB Cosik nie fika na tej mobo - powalcze jeszcze pozniej.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... mam pytanie czy ten Abit miał by jakieś problemy z E6550 jeśli chciał bym wyjść z FSB powyżej 500 mhz a dokładnie do 533 , wszędzie gdzie widze recenzje to podkręcają E6750 i dociągają go do 480 - 490 fsb , z E6320 nie ma problemu przy fsb 533 , ale za każdym razem jak widzę jakąś recenzje z 6550 to na 3300 - 3400 mhz sie kończą ... sądze że to raczej wina płyt które używają ... ale pytam tak z ciekawości czy ktoś może mi potwierdzić że nie będzie z tym większych problemów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...