Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz na obecnym procesorze temp w idle mam 18-19 sopni, a w stresie do 40 stopni. Wiatrak 60% obrotów, 2 wiatraki w budzie puszczone na 50% obrotów. Jednym słowem cicho i chłodno.

LOL - a w pokoju ile masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna sprawa to wgrywanie biosu z pomocą dyskietki... Nie wiem, kto takie głupoty napisał że trzeba utworzyć dyskietkę startową w DOS. Przecież wystarczy nagrać na pustą dyskietkę pliki zciągnięte z biosem płyty i to wszystko! Waga tych plików w sumie to 1.05MB

A kompa niby jak uruchomisz wtedy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na obecnym procesorze temp w idle mam 18-19 sopni, a w stresie do 40 stopni. Wiatrak 60% obrotów, 2 wiatraki w budzie puszczone na 50% obrotów. Jednym słowem cicho i chłodno.

troche wyobrażni :wink:,to na wodzie jest niemożliwe Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

to na wodzie jest niemożliwe

Jestes pewien ? Ja na wodzie i temp otoczenia 25*C mialem 15*C (co prawda na gpu) i temp wody ~5*c

 

Co do usera wysio to na pewno mu przeklamuje, najprawdopodobniej CoreTemp mu wykrywa o 15 stopni za niski TMax

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Teraz na obecnym procesorze temp w idle mam 18-19 sopni, a w stresie do 40 stopni. Wiatrak 60% obrotów, 2 wiatraki w budzie puszczone na 50% obrotów. Jednym słowem cicho i chłodno.

...

A swistak dalej zawija w te sreberka... Pewnie stary Core Temp, krory zanizal wyniki w nowych rewizjach.

 

A kompa niby jak uruchomisz wtedy??

Pewnie cos takiego istnieje, jak kombinacja Alt+F2 (czy jakas inna) w trakcie postu, przy ktorej komputer sam odczytuje plik z dyskietki (odpowiednio nazwany) i updejtuje bios. :rtfm: ;)

 

 

 

Jestes pewien ? Ja na wodzie i temp otoczenia 25*C mialem 15*C (co prawda na gpu) i temp wody ~5*c

 

Co do usera wysio to na pewno mu przeklamuje, najprawdopodobniej CoreTemp mu wykrywa o 15 stopni za niski TMax

Przy wodzie o temp. pokojowej tez bys mial? Tu o to chodzilo. Wiadomo, ze jak bedzie SCHLODZONA woda (albo np. DI zastosujesz), to jest mozliwe mniej niz temp. otoczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Everest pokazuje takie temp. ale też każdy inny program. Do tego mam ustawiony w biosie wiatrak procka tak, by po przekroczeniu 45 stopni obroty wiatraka zwiększały się do 80%. Ale nigdy na takie obroty wiatrak mi nie wszedł.

Myślicie że też się nie dziwiłem, że takie temp. mam ??? Bios też zmieniałem, a temp. pozostały takie same. W pokoju standart - 20 -21 stopni.

Co do dyskietki, to przecież w plikach z biosem jest plik DOS do boota i nie trzeba żadnych dyskietek startowych tworzyć.... post-135381-1200422229_thumb.jpg

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 19 czy 30 w koncu pokazuje?

Przecież dałem screena z everesta... Temp procka 19 stopni, a rdzeni po 30. W CT nie ma temp. procesora tylko rdzeni <_<

abnet, spróbuj na Nero w wersji 7. Najnowsza wersja 8 potrafi nie działać w niektórych konfiguracjach jak należy...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dałem screena z everesta... Temp procka 19 stopni, a rdzeni po 30. W CT nie ma temp. procesora tylko rdzeni <_<

abnet, spróbuj na Nero w wersji 7. Najnowsza wersja 8 potrafi nie działać w niektórych konfiguracjach jak należy...

No to to ~31 jest realne, u mnie everest na rdzeniach zaniza o ~15* C w stosunku do CT, a na CPU o nastepne ~10*C. Wiec to co tam pisze mozna sobie pomiedzy bajki wlozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej sygnaturki widze że masz IP35 a nie IP35pro więc o jakim JMicronie my tu rozmawiamy?? :huh:

Strona 1-1 manuala do Twojej płyty. Najwyraźniej nie wiesz co kupiłeś albo tej instrukcji nie czytałeś ;)

Nie ma tam żadnego dodatkowego kontrolera innego niż ICH9R.

Tylko wersja pro ma go i stosowne opcje w bios :)

Tak się tobie wydaje. IP35 też ma. IDE jest realizowane przez kontroler JMicron, stosowna informacja pojawia się podczas POST jeżeli mamy coś w IDE wpięte i aktywne.

post-123574-1200467403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej męcze się z moim Pionner DVR-212

Zapodałem nowe Nero 8.2.8 i na początku było ok. Wypaliłem DVD, ale po restarcie w Post znowu mam krzaki zamiast wykrycia sprzętu - tylko dla nagrywarki, bo dysk wykrywa poprawnie.

Właśnie przed chwilą próbowałem nagrać multisesję DVD z mp3 i zaraz po zainicjowaniu nagrywanie wywaliło errora i kicha

 

Wymieniam to "cudo" na cokolwiek innego.

Prosze o wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sprzet:

E2160 vid3,125 SLA8Z

abit ip35-e

2x1gb goodram 800mhz

 

wiatraki seryjne

 

Jako ze ostatnie co w zyciu podkrecalem , to byl Pentium 166mmx(poszedl na 210, a byl wtedy ten proc nowsocia!!!;) i bylo to kupe lat temu, mam pytanie do bardziej doswiadoczonych :)

 

 

Ustawiam w biosie:

fsb 350

mnoznik x9

napiecie na cpu - 1,41

reszta standart

winda sie odpala, orthos chodzi , wszystko CACY! temp 63` wg CORETEMP 0,94 - dobra wersja do mojego proca?

 

ALE PROBLEMY POJAWIAJA SIE JAK :

ustawie w biosie:

fsb 380

mnoznik x6

napiecie na CPU 1,41

reszta standart

WINDOWS SIE ODPALA, odpalam Core Temp'a - i widze ze mnoznik jest x9 (zamiast x6 ktore w biosie ustawilem), Orthos tez pokazuje mnoznik x9 i sie sypie.

Przy FSB=380 niezaleznie jaki mnoznik ustawie, po wejsciu do Windows'a orthos i core temp, widza go jako mnoznik x9)

Wogole sie zdziwilem ze system stanal na FSB 380, ale jak chodzi to git - czemu tylko mnoznika nie moge zmniejszyc , zeby system byl stabilny ?!?!

 

Jak ustawie fsb 400 - to sie wogole nie wlacza - czyli fsbwall jest miedzy 380-400 :) no chyba ze zle kombinuje, to mnie poprawcie ?

 

 

 

dodano:

przy fsb360 - tez mi sie mnoznik blokuje!!! ale system puki co chodzi stabilnie... pomiele go troche i zobaczymy.

Co jest z tym cholernym mnoznikiem ???? HELP !:D pozdrawiam fanow OC!

Edytowane przez seegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam złożyć niedługo komputer.

 

Jeśli wezmę sobie nowego procka:

 

core 2 dual 8400

 

to zapewne będę musiał wgrać nowego BIOSa do Abita :

 

IP35-E

 

Tylko czy będę potrzebował jeszcze jednego procka (jakiegoś, który jest obsługiwany przez obecną wersję biosa) żeby dokonać tego upgradu?

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seegi -> na L0 powinienes miec CoreTempa z Ljunction 85, na M0 z Ljunction 100 - musisz sprawdzic ktora wersja dobre Tjunction wykrywa.

 

Co do mnoznika to mimo tego ze sobie ustawiles inny to programy zle pokazuja, nie ma sie czym przejmowac. A jesli chodzi o walla to sprobuj jeszcze wyzsze vcore jak nie pomozesz to wall.

 

gooliver -> napraw linki bo nic nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seegi -> na L0 powinienes miec CoreTempa z Ljunction 85, na M0 z Ljunction 100 - musisz sprawdzic ktora wersja dobre Tjunction wykrywa.

 

Co do mnoznika to mimo tego ze sobie ustawiles inny to programy zle pokazuja, nie ma sie czym przejmowac. A jesli chodzi o walla to sprobuj jeszcze wyzsze vcore jak nie pomozesz to wall.

Mam takie wersje :

CoreTemp 0.94

CoreTemp 0.95

CoreTemp 0.95.4

CoreTemp 0.96.1

 

Nowsze od wersji 0.95.4 pokazuja jaka jest rewizja procesora.

Ja mam M0.

Ale wszystkie wersje pokazuja u mnie Tjunction 85'C. Sory ale juz sie potracilem, wg tego co wyczytalem powinno byc u mnie Tjunction 100'C ?!

 

 

DODANO !!

Dobra - problem rozwiazany

CoreTemp 0.96 - pokazuje TjMax 100. Czyli OK.

 

 

Ale dalej mam problem z mnoznikiem

Tak samo z mnoznikiem, wszystkie programy pokazuja, ze mam ustawiony 9x360, a w Biosie mam 8x360. Ktos mial juz podobnie ? Jednak chcialbym to naprawic.

Co gorzej - nie wazne czy ustawie 8x czy 9x w biosie , wyniku sekcji CPU w 3DMarku06 - jest taki sam, czyli tak jakby faktycznie bylo zawsze ustawione x9 (tak jak pokazuja wszystkie softy, a nie tak jak jest w biosie ustawione).

Edytowane przez seegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tobie wydaje. IP35 też ma. IDE jest realizowane przez kontroler JMicron, stosowna informacja pojawia się podczas POST jeżeli mamy coś w IDE wpięte i aktywne.

post-123574-1200467403_thumb.jpg

Chłopie my tu o SATA mówiliśmy! :mur: Jakby miał nagrywarke na IDE to by nie było problemu i tej rozmowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej mam problem z mnoznikiem

Tak samo z mnoznikiem, wszystkie programy pokazuja, ze mam ustawiony 9x360, a w Biosie mam 8x360. Ktos mial juz podobnie ? Jednak chcialbym to naprawic.

Co gorzej - nie wazne czy ustawie 8x czy 9x w biosie , wyniku sekcji CPU w 3DMarku06 - jest taki sam, czyli tak jakby faktycznie bylo zawsze ustawione x9 (tak jak pokazuja wszystkie softy, a nie tak jak jest w biosie ustawione).

Nie naprawisz tego, programy beda tak pokazywac i koniec, proc dziala z takim mnoznikiem jak wybrales ale soft zle pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam

 

Zamierzam złożyć niedługo komputer.

 

Jeśli wezmę sobie nowego procka:

 

core 2 dual 8400

 

to zapewne będę musiał wgrać nowego BIOSa do Abita :

 

IP35-E

 

Tylko czy będę potrzebował jeszcze jednego procka (jakiegoś, który jest obsługiwany przez obecną wersję biosa) żeby dokonać tego upgradu?

 

Płyta raczej obsłuży proca, tylko co najwyżej może pokazać "Unknown CPU". W końcu proce już są, a nowego BIOS-u nie ma, więc raczej taka sytuacja by nie mogła wystąpić żeby nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta raczej obsłuży proca, tylko co najwyżej może pokazać "Unknown CPU". W końcu proce już są, a nowego BIOS-u nie ma, więc raczej taka sytuacja by nie mogła wystąpić żeby nie działało.

Chyba jednak nie pójdzie:

 

http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/in...l-core2-duo.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy BIOS. Coś poprawia z dźwiękiem zdaje się :)

BIOS ID:15

Fixed Audio abnormality.

BIOS compiled date: 01/11/2008.

 

Nie instaluję na razie, bo od jakiegoś czasu używam SB Audigy.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiemu programowi w końcu wierzyć, speedfan i core temp 0.96.1 pokazuje w stresie ~63*C a core temp 0.96 (w którym tjunction = 100*C) na dzień dobry 70*C, mam M0.

Jeżeli naprawdę mam 70*C w stresie to dużo czy mało czy mogę podkręcać dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...