Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mial ktos taki przypadek, ze po dluzszym (np. tygodniowym) odlaczeniu kompa od zasilania, podczas ladowania windy wyskakuja BSODy? Mozliwe, ze kondziory byly za zimne? W pokoju lodownia, jak na dworze. Po kilku minutach winda zaladowala sie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Interesuje mnie płyta główna Abit IP35 Pro.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy mogę podłączyć do tej płyty nagrywarkę i dysk twardy (oba urządzenia ATA) ? Wiem, że jest tam jedno wejście ATA i można podpiąć jednym kablem oba urządzenia, ale czy może być dysk twardy i nagrywarka na jednej taśmie ? Czy nie będzie żadnych błędów itp ? Czy trzeba jakichś specjalnych konfiguracji na tej płycie aby uruchomić dysk ATA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Interesuje mnie płyta główna Abit IP35 Pro.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy mogę podłączyć do tej płyty nagrywarkę i dysk twardy (oba urządzenia ATA) ? Wiem, że jest tam jedno wejście ATA i można podpiąć jednym kablem oba urządzenia, ale czy może być dysk twardy i nagrywarka na jednej taśmie ? Czy nie będzie żadnych błędów itp ? Czy trzeba jakichś specjalnych konfiguracji na tej płycie aby uruchomić dysk ATA ?

Nie trzeba zadnych kombinacji robic, zreszta czemu mialoby to nie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się powinno robić bo podczas odczytu z napędu spadnie transfer na kontrolerze i jednocześnie zwolni transfer dysku.

Działać będzie ale przy intensywnym korzystaniu z płytek ograniczy znacząco wydajność.

 

Problem nie jest związany z tą czy inną płytą - tak jest zawsze na każdej płycie gdy łączysz na jednej taśmie napęd z dyskiem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się powinno robić bo podczas odczytu z napędu spadnie transfer na kontrolerze i jednocześnie zwolni transfer dysku.

Działać będzie ale przy intensywnym kożystaniu z płytek ograniczy znacząco wydajność.

 

Problem nie jest związany z tą czy inną płytą - tak jest zawsze na każdej płycie gdy łączysz na jednej taśmie napęd z dyskiem.

Transfer ZAWSZE bedzie ustawiony na najwolniejsze urzadzenie (nie tylko przy odczycie z plyt)!!! Nie kojarze tylko, ile teraz napedy optyczne maja. Kiedys byly w standardzie UDMA33 (max. 33MB/s), teraz zapewne szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników IP35 "PRO"

 

Czy na tej wersji płyty, występuje także problem ze startem gdy płyta się wyziębi ?

Bylo mowione tysiac razy ze problem jest tylko z wersja E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników IP35 "PRO"

 

Czy na tej wersji płyty, występuje także problem ze startem gdy płyta się wyziębi ?

 

Nie ma, otworzyłem okno bo trochę byłem przeziębiony i chciałem przewietrzyć pokój. Po 25 minutach zamknąłem pokój wyziębiłem do około 15 stopni no i włączyłem komputer, odpalił bez problemów.

 

Ja mam natomiast inne pytanie co do czujnika temperatur w Abicie IP35PRO czy odczyt na tej płycie jest w miarę adekwatny ??

 

Bowiem na procesorze mam średnio od 28 do 32 stopni w stresie 38 (prime95 + superPI). Wczoraj odpaliłem i przykładowo procesor miał bez zmian cały czas 24 i stał jakby się czujnik "zawiesił".

 

..a pytam bo kręciłem Q6600 z 2400 na 3000 MHz i nie chce go przegrzewać, sam radiator Ninja jest w sumie zimny przez noc puściłem Prime95 na Priority 10 razem z SuperPI i rano wstałem wyłączyłem zero błędów, wszystko ok.

Na Asusie P5K jak go wykręciłem na 2800 to temperatura doszła do 60 stopni w stresie do ponad 65 z tym, że tam miałem go na boxie, a teraz na Ninji.

 

Jedynie to prawdopodobnie zgadzają mi się jak najbardziej temperatury rdzeni teraz mam np.

CPU 30

Rdzeń 1 43

Rdzeń 2 37

Rdzeń 3 37

Rdzeń 4 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja ma wymiary 110 x 110 x 150 mm i wchodzi Ultima 90 ma wymiary

115 x 55 x 139 mm więc też wejdzie jest tylko o 5 mm szersza co daje 2,5 mm na strone. Radiator u mnie zakrywa chipset ale odległość od radiatora miedzianego, a żeberek aluminiowych pozwala na bezproblemowy montaż, nie trzeba było nic przerabiać, przy ultimie będzie podobnie.

 

ps. nie lubię montować dużych radiatorów na 775 trzeba użyć większej siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam problem. W sumie odkąd mam tą płyte nie robiłem żadnych testów stabilności poza Super PI 1M (to bardziej w celach sprawdzenia wydajności), teraz po zmianie pamięci zacząłem orthosować i mam problemy ze stabilnością, i nie mam pojęcia czym spowodowane.

 

Memki ustawiłem jak w podpisie, i pierwszy ORTHOS Large zawiesił kompa po jakichś 40 minutach.

Próbowałem już różne ustawienia w tym 680 i 816, zarówno 15-5-5-5 jak i 12-4-4-4, zarówno 1.8 jak i 2.1 jak i 2.2 V.

 

Na noc przy 816 12-4-4-4 2.1 V zapuściłem GoldMemory i ponad 9 godzin chodziło bez błędu i bez zwiechy.

 

Test Small FFTs też się wiesza po różnym okresie czasu, od dwóch minut do 1.5 godziny (na najluźniejszych ustawieniach pamięci).

 

Podbijałem napięcie proca do 1.36 V i to samo, MCH do 1.33 V i sie zawiesił po ponad godzinie.

 

O co może chodzić? Raczej wykluczam konieczność zrobienia formatu po zmianie 2x512 MiB na 2x1 GiB?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http://en.wikipedia.org/wiki/Byte

 

MiB to mebibajt, GiB to gibibajt. To są prawidłowe jednostki stosowane w informatyce.

 

Z tego również wynika że pojemność dysków jest podawana przez producentów jak najbardziej prawidłowo.

 

A co do problemu to ustawiłem obecnie FSB 333 MHz i póki co działa. Ostatnio mi troche wzrosły temperatury bo skręciłem chłodzenie na maxa, i być może wall się obniżył, bo gdzieś tak na 344-346 komp się wieszał zawsze po jakimś czasie. 340 do niedawna działało full stable (na Gigabyte GA-965P-S3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam płytę ip35, pamięci 2x1GB Patriot 800MHz LLK,procesor q6600 oraz zasilacz Corsair 520W i mam problemy z pamięciami. Kiedy działają w trybie dual chanel nie potrafię wypakować większych plików rar(pokazują się błedy CRC). Kiedy działają w trybie single chanel wszystko jest ok, tyle ze przy ustawieniach 5,5,5,12 i napięciu 2,3V. Ale kiedy choć trochę podkręcę szynę lub zmienie timingi na 4-4-4 (przy takich powinny pracować)to pojawiają się znów te błędy. Zrobiłem test memtestem86 i w trybie dual przeszedł dobrze, ale w Windowsie już sypie tymi błędami. Czytałem prędzej ze są problemy z tymi pamięciami na Abitach. Tylko czy to jest faktycznie wina pamięci, czy może coś innego jest uszkodzone? Dodam jeszcze ze kiedy pamięci pracują w trybie dual i podłącze dysk twardy na IDE to wysypuje mi przeważnie system i pojawią sie błąd rejestru. Kiedy są w singlu lub jest wsadzona tylko jedna kość wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, otworzyłem okno bo trochę byłem przeziębiony i chciałem przewietrzyć pokój. Po 25 minutach zamknąłem pokój wyziębiłem do około 15 stopni no i włączyłem komputer, odpalił bez problemów.

 

Ja mam natomiast inne pytanie co do czujnika temperatur w Abicie IP35PRO czy odczyt na tej płycie jest w miarę adekwatny ??

 

Bowiem na procesorze mam średnio od 28 do 32 stopni w stresie 38 (prime95 + superPI). Wczoraj odpaliłem i przykładowo procesor miał bez zmian cały czas 24 i stał jakby się czujnik "zawiesił".

 

..a pytam bo kręciłem Q6600 z 2400 na 3000 MHz i nie chce go przegrzewać, sam radiator Ninja jest w sumie zimny przez noc puściłem Prime95 na Priority 10 razem z SuperPI i rano wstałem wyłączyłem zero błędów, wszystko ok.

Na Asusie P5K jak go wykręciłem na 2800 to temperatura doszła do 60 stopni w stresie do ponad 65 z tym, że tam miałem go na boxie, a teraz na Ninji.

 

Jedynie to prawdopodobnie zgadzają mi się jak najbardziej temperatury rdzeni teraz mam np.

CPU 30

Rdzeń 1 43

Rdzeń 2 37

Rdzeń 3 37

Rdzeń 4 43

Problem z zawieszaniem temp CPU masz pewnie na BIOSie 14. To jest przypadlosc tej wersji. Moze wersja 16 usunie ten problem. Co do testowania: jesli zapuszczacie 4 instancje Prime i do tego SuperPi to proc bedzie przeciez mniej obciazony niz jesli zapuscicie tylko 4 instancje Prime. Przelaczanie miedzy watkami sprawia, ze powstaje czas jałowy procesora (CPU bedzie mial nizsza temperature, co jest logiczne). Zatem jesli testujecie to dla 4 jaj - 2xOrthos lub 4xPrime. Logika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam.Posiadam płytę ip35, pamięci 2x1GB Patriot 800MHz LLK,procesor q6600 oraz zasilacz Corsair 520W i mam problemy z pamięciami. Kiedy działają w trybie dual chanel nie potrafię wypakować większych plików rar(pokazują się błedy CRC). Kiedy działają w trybie single chanel wszystko jest ok, tyle ze przy ustawieniach 5,5,5,12 i napięciu 2,3V. Ale kiedy choć trochę podkręcę szynę lub zmienie timingi na 4-4-4 (przy takich powinny pracować)to pojawiają się znów te błędy. Zrobiłem test memtestem86 i w trybie dual przeszedł dobrze, ale w Windowsie już sypie tymi błędami. Czytałem prędzej ze są problemy z tymi pamięciami na Abitach. Tylko czy to jest faktycznie wina pamięci, czy może coś innego jest uszkodzone? Dodam jeszcze ze kiedy pamięci pracują w trybie dual i podłącze dysk twardy na IDE to wysypuje mi przeważnie system i pojawią sie błąd rejestru. Kiedy są w singlu lub jest wsadzona tylko jedna kość wszystko jest ok.

 

Ogólnie wiadomo że ta płyta nie lubi Patriotów.

 

 

 

A inna sprawa to że jedna kość może być uszkodzona. Spróbuj obie kości pojedynczo włożyć i przetestować GoldMemory czy MemTestem. Jak zacznie sypać błędy to znaczy że uszkodzona. To częste wśród tych pamięci, jak i wśród GeILi (sam tak miałem z LLK).

 

 

 

 

 

A u mnie ORTHOS pochodził przez ponad 13 godzin, czyli najwyraźnie wall się prockowi obniżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiadomo że ta płyta nie lubi Patriotów.

Być może nie lubi Patriotów w wersji LLK, ja mam te tańsze - SLK (niebieskie) i śmigają elegancko. Na 2.0V 4-4-4-12 800MHz bez błędów, podkręcają się też wystarczająco dobrze dla mojego proca, czyli FSB 470MHz. Jestem w 100% zadowolony. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza ktos ze abit ip 35 nie lubi patriotow? w kilku miejscach widzialem taki zestaw na tym forum i nikt jeszcze tak nie mowil... czyli lepiej brac OCZ do tej plyty?

 

nie lubi nowych LLK, ale to kwestia modulow raczej pdp sie popsuło imo. weź sobie jakieś reapery za <200zł

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza ktos ze abit ip 35 nie lubi patriotow? w kilku miejscach widzialem taki zestaw na tym forum i nikt jeszcze tak nie mowil... czyli lepiej brac OCZ do tej plyty?

Juz ktos tutaj wspominal ze patrioty za bardzo nie chca mu chodzic, na google tez znalazlem pare takich informacji. U mnie tez nie chodza w dualu. Dziwne ze kosci pojedynczo wsadzone moge ustawic w 4-4-4-16 2.2V i smiagaja bez problemu. Gdy wsadze dwie pamięci naraz, ale w singlu to chodza dopiero przy 5-5-5-16 i 2.3V (w dualu przy takich ustawieniach sypia bledami). Moze to zasilanie pamieci na plycie nie wyrabia lub cos nie tak z kontrolerem. Dzisiaj zamawiam OCZ, wiec jak przyjda to sprawdze czy to faktycznie wina Patriotow czy moze z plyta jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki skladam sobie nowego kompa na E8400. Jak to jest wkoncu z tym IP35/-E ...czy te plyty dzialaja bez problemu z E8xxx ? ...poczytalem troche i zdania sa podzielone. Wiem ze wersja Pro ponoc smiga, ale placic 550zl za plyte z 4fazowym zasilaniem to lekkie przegiecie. Sprzet i tak bedzie wodowany wiec nie interesuje mnie super hiper heatpipowe chlodzenie z wersji nonPro, tymbardziej ze -E jest tania jak barszcz (a wyczytalem ze wersja IP35 i IP35-E to dokladnie to samo). Pomozcie dobrze wydac te 350zl ktore mam na plyte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo masz wrodzone czy nabyte?

 

Strone wcześniej ktoś o to samo pytał! I wiele razy wcześniej!..

 

Raczej wrodzone :wink:

 

Rzeczywiście na poprzedniej stronie jest o tym trochę, ale na temat IP35, pamięć 1066 zostanie rozpoznana jako 800 i trzeba będzie sobie ustawić np dzielnik czy tez samą częstotliwość. Mi chodziło o to właściwie czy jak włożę pamięć 1066 do IP35 PRO to czy będą one widziane jako 1066. Wczoraj po napisaniu posta zajrzałem na polską stronę abita i jeśli chodzi o P35PRO to napisali i tu cytuje: "Supports Dual channel DDR2 1066/800/667 Un-buffered Non-ECC memory".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza ktos ze abit ip 35 nie lubi patriotow? w kilku miejscach widzialem taki zestaw na tym forum i nikt jeszcze tak nie mowil... czyli lepiej brac OCZ do tej plyty?

Nie jest kwestią tego, czy lubi, czy nie. Pamięci pracują na tej płycie bez problemu. Wystarczy tylko ręcznie ustawić napięcie. Chodzi przede wszystkim o to, że Patrioty są ogólnie kiepskie jeśli chodzi o OC. Więc o wiele lepiej jest wziąć OCZ (najlepiej specjal ops), Goodramy pro 800 , lub najlepiej 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z takich do ok 200 zł to ktore najlepiej?

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 667MHz Special Ops CL4

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Titanium EPP CL4-4-4

im tansze tym lepsze jak duzej roznicy wydajnosciowej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...