Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze wersja Pro ponoc smiga, ale placic 550zl za plyte z 4fazowym zasilaniem to lekkie przegiecie.

4 fazowe zasilanie to jakas powazna wada? wlasnie zastanawiam sie nad plytka za ~500zl

 

i mam jeszcze pytanie czy pamieci 1066 da sie jeszcze wyzej podkrecic na ip35pro?

Edytowane przez fuey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazowe zasilanie to jakas powazna wada? wlasnie zastanawiam sie nad plytka za ~500zl

 

i mam jeszcze pytanie czy pamieci 1066 da sie jeszcze wyzej podkrecic na ip35pro?

to zalezy od samej plyty i jakosci sekcji zasilania

 

ogolnie sie ostro waham nam nowym mobasem ...chcialem IP35, ale widze ze macie troche problemow z nia...cena za IP35Pro jest odrobinke przy duza jak na moje oko ...jakby kosztowala te 450zl to co innego

 

w gre jeszcze wchodzi Asus P5K Pro albo DFI DK P35-T2RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazowe zasilanie to jakas powazna wada? wlasnie zastanawiam sie nad plytka za ~500zl

 

i mam jeszcze pytanie czy pamieci 1066 da sie jeszcze wyzej podkrecic na ip35pro?

Daje rade. Nawet Quada na niej miałem i z lekkim droopem wszystko śmigało bez problemu. Pro jest naprawde godna polecenia i na pewno warta swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie... czy ktos mial problem typu zawieszki w Biosie przy ustawieniach Fan EQ ? praktycznie za kazdym razem tam plyta lapie zawieszke:/... jutro wysylam ja na gwarke bo oprocz tego nie dziala wtyczka CUP Fan'a... w ogole ona jest jakas lewa, z tylu jak sie przyjrzalem to pod swiatlo wyglada jakby miala jakies mikropekniecia ulozone w polokregi wygladajace jak jakies zacieki :/ zrobie fotke moze uda mi sie to uchwycic... o Oc nie wspomne, max FSB jakie stabilne udalo mi sie osiagnac to 392 :|

 

ogolnie mam chyba niefarta, kupilem plytke, procka, karte i pamieci razem w escu, to oprocz plyty na gwarke poszly wczesniej pamieci OCzta, wymienili ale zamiast 2x1gb przyslali 2x512... no comment

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkręcania pamięci Ocz na snake. Mam OCZy Plat Rev2 4-4-4 no i przetaktowałem je na 1000 Mhz, a chyba dokładnie 999 MHz za pomocą mnożnika do tego napięcie 2.2V. Na poprzedniej płycie głównej w wyniku za wysokiej częstotliwości ram wywalał 3dmark2006 tym razem wszystko poszło ok, gry również nie krzyczą wszystko działa. Więc pomyślałem sobie, że OC udane. Dla pewności zrobiłem sobie memtesta i o to co mi pokazał:

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się teraz co zrobić, dać napięcie wyższe ? 2.215V ?

 

Nie mniej jednak i tak coś jest nie tak bo po włączeniu komputera w pierwszej kolejności słychać taki dłuższy bip a potem bip normalny - problem znika po wyłączonym OC Ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać że pamięć w pewnych warunkach jest niestabilna więc OC nieudane.

 

Na początek oczywiście trzeba zwiąkszyć napięcie. Ja bym dał najpierw 2.25 jak dalej będzie to samo to 2.3V. Jak nie pomoże to trzeba poluzowac timingi.

Nie podałeś czwartego timingu!

 

Na 5.5.5.15 na pewno jeszcze by poszły w góre. A z MHz jednak więcej kożyści niż z ostrych timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać że pamięć w pewnych warunkach jest niestabilna więc OC nieudane.

 

Na początek oczywiście trzeba zwiąkszyć napięcie. Ja bym dał najpierw 2.25 jak dalej będzie to samo to 2.3V. Jak nie pomoże to trzeba poluzowac timingi.

Nie podałeś czwartego timingu!

 

Na 5.5.5.15 na pewno jeszcze by poszły w góre. A z MHz jednak więcej kożyści niż z ostrych timingów.

Timingi miałem ustawione na 5-5-5-15 jak wróce z pracy to spróbuje podnieść jeszcze napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz przy jakim mnożniku pamięci i jakim fsb? Może NB potrzebuje więcej papu...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

W ten sposób mam aktualnie ustawione zaraz wezmę się za oc ramu.

 

 

>>>>>>edit<<<<<<<

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po podniesieniu napięcia NB i VTT memtest kończył pozytywnie.

Próbowałem jeszcze ustawueń 4-4-4-15 ale blue screen w sumie nie próbowałem na tych napięciach teraz zobaczyć. Ale to innym razem.

 

 

>>>>>>edit2<<<<<<<

 

 

Postanowiłem dać torture test na 4 rdzenie no i lipa, zaczyna robić no i po około 2 minutach reset komputera, nawet nie blue screen tylko reset.

 

Jakieś pomyśły ?

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedowoltowany procek.

 

Te fotki to jakaś wersja dla niewidzących? Mogłeś je zmniejszyć...

Procek 1.3 V i dalej reset przy prime ile dowoltowac ?? Ponoć q6600 kręci się do 3000 MHz bez zmiany napięcia.

 

Boje się że wysiada układ zasilania i robi się vdropp.

 

 

 

Co do fotek to troche przesadziłem z góry za nie przepraszam.

 

Update

 

Jak ustawiłem 310x9 to prime testuje ni robi resetu po 5 minutach od startu. Napięcie dla 2800 MHz ustawiłem 1.25V

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił sie ktoś w OC E8400 na płycie IP35?

Jesli tak czy mógłby napisac jak miał ustawione napiecia na MCH/ ICH/ CPU VTT?

 

Ja ustawiłem na MCH 1.490V nie wiem czy to nie za duzo jak do pracy 24/7h? Co myslicie o tym napieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, albo system już ma swoje lata :D albo coś innego , mam restarty raz na jakiś czas, dziś było już razy dwa :( nie mogę zdążyć przeczytać kody z BS :( orthosa sprawdzałem tak z godzinę i wszystko ok tak samo jak spi

Teraz ustawiłem na def i zobaczymy co będzie

Może to być przez system ? bo jak go wyłączam to błędami sypie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być system. Ale sprawdź tez pamiątki. Może któraś z kości pada.

 

 

Swoją drogą dzisiaj kompa składałem komuś i wybór padł na IP35pro. Jak zwykle wszystko ładnie działa poza jedna rzeczą - raz na jakiś czas sterowanie wentylatorem od CPU nie działa i wentyl chodzi na max!

Problem nie nowy ale dziwne że od tak wielu miesięcy nie wyeliminowany przez Abita :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być system. Ale sprawdź tez pamiątki. Może któraś z kości pada.

Swoją drogą dzisiaj kompa składałem komuś i wybór padł na IP35pro. Jak zwykle wszystko ładnie działa poza jedna rzeczą - raz na jakiś czas sterowanie wentylatorem od CPU nie działa i wentyl chodzi na max!

Problem nie nowy ale dziwne że od tak wielu miesięcy nie wyeliminowany przez Abita :/

jutro może system postawie... Co do wentylatora to jest na niego rada :D Po paru godzinach jak grzebie w biosie i ponowny start jest to samo full speed ale ja wtedy wyłączam go całkiem aż ekranik na mobo przestanie się świecić i włączam ponownie i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Abita w dziale BIOS nie ma nic o naprawionym bledzie podwojnego bootowania. Tzn ze ten problem nadal wystepuje? Zawsze? Uciazliwe to jest? Mysle nad Abitem do e2160 a takze foxconnem i MSI neo2 (wszystkie pod ip35). Fox jest malo dostepny i cena ciut wieksza, MSI ma dziwne dzielniki pamieci co niesie za soba wymog posiadania naprawde dobrych pamieci przy wiekszym o/c, a abit wlacza sie 2x? czy to wszystkie jego wady? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Abita w dziale BIOS nie ma nic o naprawionym bledzie podwojnego bootowania. Tzn ze ten problem nadal wystepuje? Zawsze? Uciazliwe to jest? Mysle nad Abitem do e2160 a takze foxconnem i MSI neo2 (wszystkie pod ip35). Fox jest malo dostepny i cena ciut wieksza, MSI ma dziwne dzielniki pamieci co niesie za soba wymog posiadania naprawde dobrych pamieci przy wiekszym o/c, a abit wlacza sie 2x? czy to wszystkie jego wady? :)

Blad poprawiono w biosie 1.3 (oficjalnym, bo bety 1.3 nie mialy tego problemu) ale ten został wycofany ze strony i zastąpiony przez 1.4, bo miał buga który uniemożliwiał podniesienie napiecia dla ramu. Dla tego nie ma wzmianki o tym. Ale płyta nie ma teraz double boota (Chyba, że odłączy się ją od prądu, wtedy za pierwszym razem wstaje z doublebootem, albo po zmianie ustawień biosu takich jak FSB, dzielnik Ramu czy timingi.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co ciekawe dziś wyłączyłem zasiłkę i po ponownym włączeniu double boota nie miałem. Ala to trwało niedługo, parenaście minut, choć to chyba nie ma znaczenia.

 

A swoją drogą czemu kolejność portów SATA nr 2 i 3 w BIOS-ie/POST, jak i w instrukcji, jest zamieniona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo "mrocznego jeźdźca" - dziś odszedł do krainy cieni , żył od 17 stycznia 2008 do 18 lutego 2008 :( . Taka fajna płyta , a padają podobno jak muchy - koleżka z apollo mi mówił , że to już 4 w tym miesiącu wróciła do nich i leci do serwisu. Nie dobrze oj nie dobrze przez 10 dni na pIII :(- lapek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie

 

w zasilaczu normalnie powinna byc 4pinowa wtyczka ATX 12V pod plyte

natomiast swoj zasilacz kupilem uzywke, zamiast 4pinow mial podlaczona 8 pinowa ale w rzeczywistosci tylko 4 piny sa polaczone kablem, czy jesli poprowadze kablami napiecie dodatkowo pod te 4 nieuzywane piny to powinno dzialac normalnie?

 

jak wiadomo w abicie jest 8pinowy wtyk, zasilka to TT PurePower 680W

 

czy podlaczenie tylko 4 pinow moze byc przyczyna slabego oc i nadmiernego grzania sie plyty/procka?

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co grzania sie plyty to chyba powinna dac rade wg manuala.

 

 

A i mam jeszcze mam pytanie jaka jest optymalna temperatura na pwm??

Rozumiem że pwm to sekcja zasilania? i znajduje sie ona przy procesorze czy to jest temperatura tych 4 cewek?? (jesli zle mowie to prosze poprawic)

Oczywiscie pytania kierowane odnośnie tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie jestem zadowolony nie ma dual bootów (był tylko po flashu biosu) i wszystko śmiga.

Mam pytanie czy u Was też po załączeniu w bosie AHCI nie widzi HDD? Wszystko jest ok bootuje się ale w biosie nie widzi dysku a jak zmienie na IDE to wyświetla go tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...