Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

"Syrenkę" włączyć może też przewoltowanie pamieci - w ujęciu Abita jest to chyba (jak dobrze pamiętam) 2.1 V

 

Tak jak pisałem wcześniej - nowy bios 1.6 nie "gubi" już ustawień FSB po odcięciu zasilania a także mówimy "pa pa" dla double boot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz jakies kozaki . Panowie ile jeszcze można czekać na tą śmierdzącą płytę aż łaskawie serwis ją do mnie wyśle ;) ? Przecież ten sprzęt będzie niedługo do wymiany jak oni mają zamiar tak naprawiać mobasy to bez sensu to jest , chyba się przejadę przy okazji do tego Koszalina i porozmawiam sobie z serwisem , bo w ch... ciencie tez zaj... - najgorszy serwis jaki kiedykolwiek spotkałem.

 

Gregor1230 dostałeś już tego Abita z serwisu? Można się z nimi w jakiś sposób skontaktować, żeby się dowiedzieć ile jeszce trzeba czekać na płytę? Ja czekam już 2 tygodnie i zero jakichkolwiek informacji od nich... Widzę po Twojej sygnaturce, że przesiadłeś się na MSI :) , chyba też tak będe musiał zrobić bo to czekanie mnie dobija... A tak na marginesie, to wie ktoś może ile wynosi maksymalny czas oczekiwania na towar, jeśli został on odesłany w ramach gwarancji do serwisu? I co się dzieje, jeśli w serwisie nie naprawią towaru do tego terminu (kiedyś obiło mi się o uszy, że termin ustawowy wynosi max 21 dni, a jeśli go przekrocza to nalezy wymienić towar na nowy lub zwrócić kasę, ale nie wiem czy to prawda :unsure: ) ???

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kąd pamiętam to zawsze było 30dni.

Po tym okresie tak jak mówisz.

 

Ze sklepu, w którym brałem płytę odpisali mi coś takiego:

 

"Dnia 14.03.2008 reklamowany produkt został wysłany do serwisu producenta.

Jak tylko naprawiony lub nowy produkt wróci do nas z serwisu, zostanie Pan poinformowany drogą mailową lub telefonicznie.

Niestety nie mamy wpływu na szybkość realizacji napraw gwarancyjnych. Warunki gwarancji nie określają terminów wykonania czynności związanych z naprawą sprzętów. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby produkt po powrocie z serwisu, został do Pana wysłany niezwłocznie. "

 

Coś mi się zdaję, e specjalnie sciemniają, ze nie ma żadnego terminu na wykonanie naprawy sprzetu. Przecież jakby nie było to gdzieś okreslone to mogliby sobie naprawiać go nawet przez kilkanaście miesięcy i człowiek nie mógłby nic zrobić, wiec myślę, że równo ściemniają z tym terminem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na papierku (czyt. umowa gwarancyjna, gwarancja) jest jasno określony termin 21/30 dni to ma tak być, to interes skepu żeby w tym terminie załatwić to z nami a nie przeciągać nie wiadomo ile

 

Jak przedłużają to telefonik do rejonowego rzecznika UOKIK, zawsze coś tam podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo: Miałem bios 14, 15 i teraz mam 16 i nie widzę najmniejszych problemów z pracą z FSB 450MHz i więcej.

Więc zamiast tak narzekać może podałbyś ustawienia jakie wklepujesz i można by Ci pomóc.

A objaw opisany przez ciebie w poście #2434 sugeruje mi, że winowajcą nie jest płyta tylko pamięci. Takie numery miałem w momencie padania Cruciali.

 

Co do 1T, to udało mi się załączyć. Jednak nie warto tego robić, bo zysk jest mizerny. Lepszy efekt daje zacieśnienie alpha timingów.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo: Miałem bios 14, 15 i teraz mam 16 i nie widzę najmniejszych problemów z pracą z FSB 450MHz i więcej.

Więc zamiast tak narzekać może podałbyś ustawienia jakie wklepujesz i można by Ci pomóc.

A objaw opisany przez ciebie w poście #2434 sugeruje mi, że winowajcą nie jest płyta tylko pamięci. Takie numery miałem w momencie padania Cruciali.

 

Co do 1T, to udało mi się załączyć. Jednak nie warto tego robić, bo zysk jest mizerny. Lepszy efekt daje zacieśnienie alpha timingów.

No właśnie z tego co mi napisali w odp. od Abita i innych forach to chipset P35 nie obsługuje 1T mimo obecności tej funkcji.

 

Co do moich problemów to dotyczą jak się wydaje wszystkich mobo na P35, ponieważ jak napisał support ten chipset jest tak skonstruowany, że potrzebuje drugiego boota do wgrania prawidłowych ustawień biosu. W Abicie pozbyto się dualboota ale nie do końca - ukryto go bo i tak żeby ustawienia OC/FSB były prawidłowe płyta musi się drugi raz zbootować (po odcięciu zasilania i rozładowaniu kondensatorów) więc w rezultacie narobili tylko roboty bo w Abicie trzeba drugi raz samemu zrestartować kompa a i to czasami nie pomaga :mur:

 

Można to szybko sprawdzić w następujący sposób: wyłącz kompa z gniazdka, naciśnij kilkakrotnie przycisk POWER a potem RESET na budzie, potem podłącz kompa do sieci i odpal, po załadowaniu windy sprawdź w CPU-Z, że FSB jest zresetowane.

 

To nie bug to źle zaprojektowany chipset tani i prosty bo nie obsługuje np. 1T, potrzebuje dualboota i wiele innych poprostu zaoszczędzili na tym.

Jeśli ktoś pisze, że u niego to nie występuje to :lol2:

Na innych płytach nie ma FSB reset, ponieważ dalej jest dual boot :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pisze, że u niego to nie występuje to :lol2:

Na innych płytach nie ma FSB reset, ponieważ dalej jest dual boot :wink:

 

Tajfo - ale FSB reset był na płycie Abita już wówczas kiedy był double boot - to trochę psuje twoją teorię.

 

Poza tym - jeśli komp mi się włącza wyraźnie szybciej bo nie ma jednego power-off'a na starcie i nie gubi ustawień to chyba lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to szybko sprawdzić w następujący sposób: wyłącz kompa z gniazdka, naciśnij kilkakrotnie przycisk POWER a potem RESET na budzie, potem podłącz kompa do sieci i odpal, po załadowaniu windy sprawdź w CPU-Z, że FSB jest zresetowane.

Przepraszam za określenie, ale kto normalny tak robi :mur:

 

To nie bug to źle zaprojektowany chipset tani i prosty bo nie obsługuje np. 1T, potrzebuje dualboota i wiele innych poprostu zaoszczędzili na tym.

Myślisz, że dualboota ma tylko P35 :lol:

Miałem Asusa P5W64 WS Pro opartego na górnopółkowym i975X. Tam po przejściu na FSB większe niż 333MHz też był dualboot.

 

A co do 1T: jak miałem Cruciale, to na 1T mogłem zrobić 500MHz 4-4-4-4 2.1V. Po przełączeniu na 2T możliwości wzrastały do 525MHz 4-4-4-4 2.1V. Sam oceń które ustawienie jest wydajniejsze.

Zysk z 1T może być potrzebny komuś, kto ściga się s SuperPi. W normalnym użytkowaniu nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za określenie, ale kto normalny tak robi :mur:

Ktoś kto nie chce czekać np. 10 godzin na rozładowanie kondensatorów a chce sprawdzić jak wygląda taki reset :mur: :lol2: to chyba logiczne.

 

Teoria, teorią ale ja chce sprawdzić z jakiego powodu nowy komp zachowuje się jak uszkodzony. Nie jestem twórcą tego biosu i mogę się tylko domyślać dlaczego jest skopany. Może Wam to nie przeszkadza i nawet jeśli by działała tylko połowa ustawień w biosie, komp uruchamiałby się co czwarty raz a 3DMark pokazałby magiczne cyferki to i tak bylibyście zadowoleni...

 

Myślisz, że dualboota ma tylko P35 :lol:

Miałem Asusa P5W64 WS Pro opartego na górnopółkowym i975X. Tam po przejściu na FSB większe niż 333MHz też był dualboot.

Tym gorzej dla Intela. Czyli Intel nie umie zrobić normalnego chipsetu, który mógłby się załączać normalnie i nie resetować ustawień, nic nie zmieniają?

A X38 też ma te bugi?

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie problemy, to oddaj ją na gwarancję, bo może jest uszkodzona.

Ja już tę płytę od jakiegoś czasu użytkuję i nie mam z nią opisywanych przez Ciebie problemów resetowania ustawień bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie problemy, to oddaj ją na gwarancję, bo może jest uszkodzona.

Ja już tę płytę od jakiegoś czasu użytkuję i nie mam z nią opisywanych przez Ciebie problemów resetowania ustawień bios.

Chodzi mi dokładnie o reset ustawień FSB po OC (OC nie jest jakieś ostre) po wyłączeniu kompa z sieci na dłuższy czas. Dostałem odp., że jest to znana usterka a tutaj niektóre osoby piszą, że nie mają czegoś takiego :blink: więc sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego problemu nie mam <_<

 

Powtórzę jeszcze raz: takie przypadłości miałem w momencie schyłku życia moich Cruciali.

Podaj jak masz pamięci ustawione w biosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo piszesz straszne glupoty, przedstawione przez Ciebie procedure testowa plyty prawdopodobnie traktuje jako nie udana probe podkrecenia i resetuje swoje ustawienia zebys mogl kompa wogole odpalic a Ty na nia narzekasz. Masz taki problem oddaj na gwarancje albo kup inna, jak Ci takie opcje nie pasuja to probuj zastosowac sie do rad jakie ktos Ci tu udziela - jak tego nie mozesz zrozumiec tez i dalej twierdzisz ze plyta jest zepsuta to nie wiem moze opusc to forum jak wiesz lepiej.

 

Co do moich problemów to dotyczą jak się wydaje wszystkich mobo na P35, ponieważ jak napisał support ten chipset jest tak skonstruowany, że potrzebuje drugiego boota do wgrania prawidłowych ustawień biosu. W Abicie pozbyto się dualboota ale nie do końca - ukryto go bo i tak żeby ustawienia OC/FSB były prawidłowe płyta musi się drugi raz zbootować (po odcięciu zasilania i rozładowaniu kondensatorów) więc w rezultacie narobili tylko roboty bo w Abicie trzeba drugi raz samemu zrestartować kompa a i to czasami nie pomaga mur.gif

Usuneli oni double boota po to zeby ludzie nie plakali ze im sie komputer za kazdym razem dwa razy wlacza, w przypadku zmiany ustawien OC plyta robi double boota.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios 1.6 - po odcięciu zasilania mam double-boot'a a po zmianie napięcia na procka, ustawienia wracają do def.....

więc jak na mnie, nowy bios żadnych poprawek nie wniósł ... hmmm

Hmm - może przyczyna tkwi w samym "flashowaniu" ?

 

Ja najzwyczajniej w świecie całkowicie pozbyłem się DB i zapominania FSB - nie rozumiem czemu u innych to nie działa.

Podpiąłem przed bootowaniem pena ze zgranym biosem. Normalnie uruchomiłem kompa w DOS'ie z dyskietki wcześniej ustawiając USB w trybie HDD (jest tam taka śmieszna opcja żeby pendriva traktował jako twardziel). Wszedłem na napęd usb i komenda runme.bat (bez żadnych flag i opcji) i sru - poszło.

 

Potem restart - odłączenie całkowite kompa od prądu, zresetowanie zworką CMOS'u (na około 5 minut) no i pyk - mam nowy bios bez żadnych double bootów i gubienia FSB.

 

Może wy coś robicie "nie tak" że wam nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za roznica z czego flash'ujesz ? Przeciez suma sumarum to ten sam BIOS :)

Różnica nie z czego flasciach!esz ale jak to robisz. Czy dodajesz do tego jakieś flagi i czy i jak resetujesz ustawienia po wgraniu nowego oprogramowania do kości (Jak w txt do biosu jest napisane żeby odłączyć od prądu i zrobić clear cmos to dokładnie tak trzeba zrobić). Nie może być tak że ten sam bios inaczej działa na tych samych płytach - wina leży po stronie użytkownika.

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo piszesz straszne glupoty, przedstawione przez Ciebie procedure testowa plyty prawdopodobnie traktuje jako nie udana probe podkrecenia i resetuje swoje ustawienia zebys mogl kompa wogole odpalic a Ty na nia narzekasz. Masz taki problem oddaj na gwarancje albo kup inna, jak Ci takie opcje nie pasuja to probuj zastosowac sie do rad jakie ktos Ci tu udziela - jak tego nie mozesz zrozumiec tez i dalej twierdzisz ze plyta jest zepsuta to nie wiem moze opusc to forum jak wiesz lepiej.

Usuneli oni double boota po to zeby ludzie nie plakali ze im sie komputer za kazdym razem dwa razy wlacza, w przypadku zmiany ustawien OC plyta robi double boota.

Co to znaczy "prawdopodobnie" wiesz to czy przypuszczasz i na tym opierasz wniosek, że głupoty piszę? Może Ty większe głupoty piszesz? Jeśli wiesz jak usunąć buga to napisz bo ja przesiedziałem już nad tą płytą trochę i pomysł oddania na gwarę jest ostateczny bo nie podoba mi się idea zostania bez płyty miesiąc po czym wróci z tym samym bugiem! Mam pisać na forum tylko jak jest cudownie :blink:

 

Ja robiłem już flasha nawet programatorem i nic to nie daje bo jak właśnie gdzieś doczytałem to problem z reset FSB pojawił się po biosie 12 i jest to ewidentny błąd biosu (przynajmniej tak piszą ludzie powiązani z Abitem). A to czy jednym się to ujawnia wcześniej innym później czy wogóle też może zależeć od konfiguracji (np. pojemności prądowej nie wiem jak to nazwać bo elektrykiem nie jestem) Poprostu jedni włączają kompa po krótszej przerwie kiedy bios się jeszcze nie zresetował bo jak wytłumaczyć to, że po flashu np. na drugi dzień jeszcze są ustawienia a po "nocy" na trzeci dzień już jest reset tylko FSB i tak codzień?

 

Może niech napisze kilka osób do obsługi technicznej Abita tak jak to zrobili ludzie od Foxconna z tego forum, że mają taki problem wtedy wezmą się za to bardziej ochoczo z korzyścią dla nas wszystkich a nie udawać, że problemu nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujace pytanie - da sie w tej plycie wylaczyc zasilanie na usb po wylaczeniu kompa? Nie znalazlem w manualu a i na plycie nie widze zworek a w biosie nic ciekawego nie znalazlem :unsure:

Jak nie masz zworek to sie nie da!

Na ip35pro sa takie zworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już flasha nawet programatorem i nic to nie daje bo jak właśnie gdzieś doczytałem to problem z reset FSB pojawił się po biosie 12 i jest to ewidentny błąd biosu (przynajmniej tak piszą ludzie powiązani z Abitem). A to czy jednym się to ujawnia wcześniej innym później czy wogóle też może zależeć od konfiguracji (np. pojemności prądowej nie wiem jak to nazwać bo elektrykiem nie jestem) Poprostu jedni włączają kompa po krótszej przerwie kiedy bios się jeszcze nie zresetował bo jak wytłumaczyć to, że po flashu np. na drugi dzień jeszcze są ustawienia a po "nocy" na trzeci dzień już jest reset tylko FSB i tak codzień?

 

Może niech napisze kilka osób do obsługi technicznej Abita tak jak to zrobili ludzie od Foxconna z tego forum, że mają taki problem wtedy wezmą się za to bardziej ochoczo z korzyścią dla nas wszystkich a nie udawać, że problemu nie ma!

Dokładnie, u mnie jest to samo (Abit IP35) każdy bios po 12 resetuje FSB po nocy :( 12 działa idealnie no ale ma DB :(

 

U mnie ta przerwa to ok. 11, 12 godzin. Dodam jeszcze że nie można sprawdzać czy trzyma FSB po np. 10 godzinach od razu wchodząc do biosu (należy uruchomić normalnie system i sprawdzić jakimś programem - ja sprawdzam w CoreTemp i Everescie), gdyż samo wejście i ustawi prawidłowe FSB.

 

E6750

IP35

Patriot 4-4-4-12 2.2V

Edytowane przez =Dawid=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na początek zapodaj napięcie na pamięci 2.2V.

Ustaw ręcznie timingi pamięci na 5-5-5-15.

Jak to zrobisz, to sprawdź wtedy czy dalej takie objawy występują.

Próbowałem różne ustawienia pamięci i to samo. Na tych co podałeś po opróżnieniu kondensatorów komp nie wstaje - długie piknięcia czyli o ile dobrze pamiętam błąd pamięci.

 

Napiszmy do Abita może to poprawią co wam szkodzi? Moge gotowca podać.

 

Można napisać do supportu:

I have been experiencing that whenever I unplug my computer, or come from a cold boot, my OC settings aren't retained and go back to default - FSB setting resets. Please help me with this problem.Best Regards
Tylko może do angielskiego bo polski pewnie oleje to. Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...