Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

To podzielmy płyty na Stabilne i tansze, oraz mniej stabilne, krocej zyjace, z bugami za to do OC. Wtedy klient sam zdecyduje co chce i najlepiej spelni jego oczekiwania ;P Mam nadzieje ze to juz jeden z ostatnich moich postow w tym temacie. Czekam na kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego małego offtopica to IMHO Rafa wykazał się największą spostrzegawczością - dawniej mało która płyta była stabilna a dziś mało która nie jest. Co do samego Abita to uwazam, ze Abit wcale nie jest zla firma - jest tylko mniej popularna od Asusa i stanowi ciekawa alternatywe, aczkolwiek drobne problemy moga wystapic, ale przeciez wyjatki potwierdzaja regule :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy podkręcałes swojego 10 letniego kompa na poziomie 50-60%?.. nie musisz odpowiadać odpowiedź jest oczywista i jednocześnie wyjaśnia wszystko ;)

Podkręcanie to margines dla zdecydowanej większości liczy się m.in. ergonomia a w przypadku tego Abita bios jest pisany na kolanie nawet nie pokusze się o porównanie do konkurencji raczej porównam do biosów sprzed 7 lat. Poza tym podkręcanie to bardziej procesor niż płyta a 50 czy 60% to marketing bo równie dobrze mogli by sprzedawać proce od 3GHz do4 a nie od 1,86, która jest wartością smieszną i z tąd bierze się to Twoje magiczne 60% :lol2:

 

Właśnie o podkręcanie tu chodzi :lol2: o nic więcej. Nie mogę podkręcić na Abicie bo traci ustawienia więc nawet 120% mnie nie ratuje na tej płycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim Abitem IP35-E. Zakupiłem dysk Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB. Nie ma zalozonejk zadnej zworki a na naklejce dysku nie ma opisu zworek. Podlaczam go do plyty i co ? Plyta wogole go nie wykrywa

 

Oto screen z biosu: http://img367.imageshack.us/my.php?image=screenbiosdg3.jpg

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim Abitem IP35-E. Zakupiłem dysk Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB. Nie ma zalozonejk zadnej zworki a na naklejce dysku nie ma opisu zworek. Podlaczam go do plyty i co ? Plyta wogole go nie wykrywa

 

Oto screen z biosu: http://img367.imageshack.us/my.php?image=screenbiosdg3.jpg

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdro

Jeśli masz załączone AHCI to dysku tam nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie puscilem memki na 1080MHz i leca na 2.0V juz kilkanascie minut. Na IP35-E nawet nie bootowały powyzej 1000MHz :) Dobra, to juz moj ostatni post w tym temacie. Zegnam wszystkich posiadaczy Abita. Moze sie spotkamy w innych tematach :) (przyjemniejszych). Zycze wszystkim jak najmniej problemow z tymi mobo. Pozdr

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie to margines dla zdecydowanej większości liczy się m.in. ergonomia a w przypadku tego Abita bios jest pisany na kolanie nawet nie pokusze się o porównanie do konkurencji raczej porównam do biosów sprzed 7 lat. Poza tym podkręcanie to bardziej procesor niż płyta a 50 czy 60% to marketing bo równie dobrze mogli by sprzedawać proce od 3GHz do4 a nie od 1,86, która jest wartością smieszną i z tąd bierze się to Twoje magiczne 60% :lol2:

 

Właśnie o podkręcanie tu chodzi :lol2: o nic więcej. Nie mogę podkręcić na Abicie bo traci ustawienia więc nawet 120% mnie nie ratuje na tej płycie :wink:

Jakbys kupił IP35pro zdanie miałbys zupełnie odmienne. W cene też jest wliczona jakość - niezaleznie od producenta kupując tani model nie moge oczekiwać tego samego co od najdroższego modelu.

Twoje opinia byłaby słuszna gdyby 100% płyt miało te same problemy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys kupił IP35pro zdanie miałbys zupełnie odmienne. W cene też jest wliczona jakość - niezaleznie od producenta kupując tani model nie moge oczekiwać tego samego co od najdroższego modelu.

Twoje opinia byłaby słuszna gdyby 100% płyt miało te same problemy.

Kupiłem IP35 PRO i po tygodniu sprzedałem :lol2: dlatego moja opinia o Abicie została przypieczentowana (cieszy mnie tylko fakt, że nie kupiłem PRO jak kosztowała 500 bo bym się popłakał).

 

Jak już pisałem osoby podkręcające to margines dlatego problem FSB reset, który był głównym powodem przesiadki jest marginalny. Poza tym większych problemów z IP35 nie miałem. W tym wątku można przeczytać o większych kłopotach niż moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrfaa Od samego poczatku chwalilem ta plyte, bardzo dobry OC, zero fsb reset o czym pisali inni uzytkownicy. E2160 przez 2 mc chodzil 8x400. Od 2 dni mam fsb reset. Nic nie zmienialem, nic nie dotykalem. Tak po prostu. Zawsze jak wylacze listwe zasilajaca. Poddaje sie

 

edit:

Co najsmieszniejsze dzieje sie tak tylko gdy fsb ustawimy na 400MHz lub wiecej... Problem rozwiazalem wylaczajac .... karte sieciowa w biosie. Przynajmniej narazie. Komp znow wstaje z ustawieniami oc. Jak wlacze sieciowke to pomimo ustawien oc w biosie procek chodzi w defaulcie. Rece opadaja

Edytowane przez mravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was może wewnętrzny czytnik kart pamięci (to pytanie do posiadaczy Abit IP35) bo mam problem, port usb znajdujący się na tym czytniku nie działa poprawnie, po drugie jak jest podpięty czytnik kart pamięci to porty usb na bocznym panelu obudowy w ogóle nie działają i po trzecie jak przez nieuwagę zapomnę że nie mogę podpinać np. pendriva do tych portów usb (czyt. na obudowie i na czytniku kart) to nie działają mi żadne urządzenia podpięte na usb typu pendrive, mp 4, czy komórka albo aparat, spotkaliście się z czymś takim ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. POzwolę sobie jeszcze raz opisać mój problem. Otóż po drobnej zmianie ustawień pamięci w BIOS-ie owe memorki nie wystartowały i byłem zmuszony zarzucić zworkę na 2 i 3 Pin. Czynnośc raczej standartowa przy wszelakim overclockingu - nie przywiązuje się do niej wielkiej wagi. Po ~10-15 sekundach, które zworka "przesiedziała na wspomnianych 2 i 3 pinie przestawiłem ją na domyślne pierwszy i drugi pin z radością wciskam srebrny przycisk na obudowie mojego komputera i... zero odzewu. WTF - myślę. Przestawiłęm zworkę na 2 i 3 Pin, duszę jeszcze raz wspomniany przycisk i... komp działa bez zarzutu. (Pomijając fakt, że musze F1 dusić przy odpalaniu co jest uciążliwe na dłuższą metę.) Podczas użytkowania komputera pomyślałem, że przestawię zworkę na 1 i 2 pin podczas włączonego zasilania. Uczyniłem to i... komp się zawiesił, ale tak jakoś specyficznie. Myszka działa, ale nie reaguje na nic. normalnie komp chodzi, widać pulpit etc. ponownie ustawiłem zworkę na 2 i 3 pin. POstanowiłem przebiec się do sklepu po bateryjkę do biosu - cholera wie czym to spowodowane a zmiana baterii ze zaszkodzi. Zmieniłem - to samo. Ktoś w tym temacie polecił mi update biosu - to samo. POlecili gwarancję - zawiozłem. Czekałęm 4 tygodnie, żeby przestawili zworkę na 2 i 3 pin, a w ekspertyzie napisali, że "płyta jest w pełni sprawna błąd zworkowania." - i tego nie rozumiem. O co w tym chodzi i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. POzwolę sobie jeszcze raz opisać mój problem. Otóż po drobnej zmianie ustawień pamięci w BIOS-ie owe memorki nie wystartowały i byłem zmuszony zarzucić zworkę na 2 i 3 Pin. Czynnośc raczej standartowa przy wszelakim overclockingu - nie przywiązuje się do niej wielkiej wagi. Po ~10-15 sekundach, które zworka "przesiedziała na wspomnianych 2 i 3 pinie przestawiłem ją na domyślne pierwszy i drugi pin z radością wciskam srebrny przycisk na obudowie mojego komputera i... zero odzewu. WTF - myślę. Przestawiłęm zworkę na 2 i 3 Pin, duszę jeszcze raz wspomniany przycisk i... komp działa bez zarzutu. (Pomijając fakt, że musze F1 dusić przy odpalaniu co jest uciążliwe na dłuższą metę.) Podczas użytkowania komputera pomyślałem, że przestawię zworkę na 1 i 2 pin podczas włączonego zasilania. Uczyniłem to i... komp się zawiesił, ale tak jakoś specyficznie. Myszka działa, ale nie reaguje na nic. normalnie komp chodzi, widać pulpit etc. ponownie ustawiłem zworkę na 2 i 3 pin. POstanowiłem przebiec się do sklepu po bateryjkę do biosu - cholera wie czym to spowodowane a zmiana baterii ze zaszkodzi. Zmieniłem - to samo. Ktoś w tym temacie polecił mi update biosu - to samo. POlecili gwarancję - zawiozłem. Czekałęm 4 tygodnie, żeby przestawili zworkę na 2 i 3 pin, a w ekspertyzie napisali, że "płyta jest w pełni sprawna błąd zworkowania." - i tego nie rozumiem. O co w tym chodzi i jak temu zaradzić?

Mialem podobny problem. Przesadzilem z oc i ani clear cmos zworka nie pomogl ani wyciagnieta bateryjka. Problem rozwiazal sie dopiero gdy wyjalem kabel zasilajacy z kompa na 5 min... cuda panie cuda

 

ma ktoś z was może wewnętrzny czytnik kart pamięci (to pytanie do posiadaczy Abit IP35) bo mam problem, port usb znajdujący się na tym czytniku nie działa poprawnie, po drugie jak jest podpięty czytnik kart pamięci to porty usb na bocznym panelu obudowy w ogóle nie działają i po trzecie jak przez nieuwagę zapomnę że nie mogę podpinać np. pendriva do tych portów usb (czyt. na obudowie i na czytniku kart) to nie działają mi żadne urządzenia podpięte na usb typu pendrive, mp 4, czy komórka albo aparat, spotkaliście się z czymś takim ??

Dzwne, ja mam podpiete 2 porty z boku obudowy i dodatkowo sledz ktory byl z plyta oraz sledz usb z innej plyty - czyli reasumujac - wszystkie usb na plycie podpiete. Do tego kupa rzeczy podpieta pod te porty. Nie ma zadnych problemow. Raz tylko musialem w Viscie wywalic sterownik od usb i zresetowac komputer by system zainstalowal sobie one more time sterownik bo czytnik kart raz widzial a raz nie widzial wlozonej karty.

Mozliwe ze wywalenie z menagera urzadzen portow usb i reset kompa pomoga. Jesli nie to moze masz uszkodzony ten czytnik ktory powoduje takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Przesadzilem z oc i ani clear cmos zworka nie pomogl ani wyciagnieta bateryjka. Problem rozwiazal sie dopiero gdy wyjalem kabel zasilajacy z kompa na 5 min... cuda panie cuda

Bo reset się robi przy odłączonym kablu najlepiej (ew wyłącznik na zasilaczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo reset się robi przy odłączonym kablu najlepiej (ew wyłącznik na zasilaczu).

pewnie masz racje, nie znam sie na tym. Jedyne co moge dodac to to, ze mialem tylko raz taki przypadek - innymi razy a bylo ich dosc duzo reset biosu nie wymagal wylaczenia z gniazdka kabla zasilajacego. A plyt mialem kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie FSB reset nie dokucza.

Ogolnie to plytka bardzo fajnie mi sie sprawuje jeno boje sie wkladac jakiego kolwiek Penryna, bo wciaz nie wiem czy nowy bios cos naprawil.

A co miał naprawić? Ja miałem E8200 od biosu 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miał naprawić? Ja miałem E8200 od biosu 15.

 

A nie wiem co mial naprawic. Moze wszystko bylo ok. Ale z tego co czytalem zdarzaly sie problemy i bylo kilka narzekan na IP35-E + Penryn.

Dlatego tak napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ruszyło się coś w sprawie FSB Reset? Wiecie może?

 

BTW Wyłączenie karty sieciowej nie eliminuje tego problemu, jak tu ktoś wspomniał chyba stronę wcześniej.

U mnie rozwiazalo problem. Wyslalem plyte na gwarancji bo to chyba nie jest norm zebym nagle musial wylaczyc sieciowke by fsb powyzej 400 mi sie nie resetowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...