Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem to sprawdzić. Procek uruchamiał się nawet przy FSB 375 i działał normalnie aż do włączenia orthosa... Nie wiem co może z nim być.

Za małe napiecie albo za wysokie FSB. Jak kilka godzin orthos pochodzi to znaczy ze jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta lubi pokazywać wysokie tempy. Pomacaj chłodzenie i stwierdź czy tyle jest czy nie.

 

edit: no i joł. ;-) U mnie też w stressie pokazywała 80* i zaczynała piszczeć mimo że chłodzenie miało "na palucha" 50-60* więc wyłączyłem alarmy, wywaliłem głośniczek w kosmos i się cieszę swoimi 3.3ghz @ 1.35v (+ eist i c1e)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś na biosie 18 i abicie ip35pro ma jakieś problemy z urządzeniami SATA ??

 

Zacząłem instalować Viste na dysku 320 GB który podłączony jest pod złącze SATA I, na SACIE III i IV mam podpięte nagrywarki. Po zainstalowaniu systemu Vista HE 64 podłączyłem dysk 500GB pod złącze SATA II. Po uruchomieniu komputer w biosie już przy szukaniu podpiętych urządzeń pod sata komputer trochę myśli (może złudzenie...) i dalej jak ma już przejść do ładowania systemu to jest czarny obraz i nic się nie dzieje, nacisne klawisz power i komputer wyłączony.

 

Gdy natomiast podmienię dysk 500GB ze starszym dyskiem 160GB to wszystko przebiega prawidłowo i również przebiega prawidłowo gdy dalej pod puste złącze SATA V podłącze ten dysk 500 GB. Bios ładnie znajdzie system się załaduje i jest ok. Jedynie jak odłącze dysk 160 GB i zostawie ten 500 GB na złączu nr V lub nr. II to system nie odpali się i jest czarny ekran.

 

Nie wiem w czym leży przyczyna, dysk, mobo, ustawienia w biosie ?

 

Dodam, że na dysku 500 GB była kiedyś Vista i partycja systemowa została tylko sformatowana, może tu go coś boli.

 

 

Po godzinie:

 

Odłączenie napędów nic nie daje, czasami wyskakuje teraz w biosie:

 

Port00: Reset Port Error

 

Do tego Boot from AHCI CD-ROM: Disk Boot Failure, insert system disc and press enter.

 

Bywało nawet tak że przy samym 320 GB Vista nie zaczęła się ładować.

 

Czy zaś SATA Mode mam na IDE czy na AHCI (tu zaznaczam, że sterownik w Viście załadowany) czy bootować pierwszy ma dysk czy cd-rom, to problemy są podobne. Nie wiem już co jest grane. Nawet przez moment wydawało mi się, że ten dysk 500GB aby Vista ruszyła musi być nawet odpięty od prądu, ale to chyba przypadek i raczej związku tu nie widzę.

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś na biosie 18 i abicie ip35pro ma jakieś problemy z urządzeniami SATA ??

 

Zacząłem instalować Viste na dysku 320 GB który podłączony jest pod złącze SATA I, na SACIE III i IV mam podpięte nagrywarki. Po zainstalowaniu systemu Vista HE 64 podłączyłem dysk 500GB pod złącze SATA II. Po uruchomieniu komputer w biosie już przy szukaniu podpiętych urządzeń pod sata komputer trochę myśli (może złudzenie...) i dalej jak ma już przejść do ładowania systemu to jest czarny obraz i nic się nie dzieje, nacisne klawisz power i komputer wyłączony.

 

Gdy natomiast podmienię dysk 500GB ze starszym dyskiem 160GB to wszystko przebiega prawidłowo i również przebiega prawidłowo gdy dalej pod puste złącze SATA V podłącze ten dysk 500 GB. Bios ładnie znajdzie system się załaduje i jest ok. Jedynie jak odłącze dysk 160 GB i zostawie ten 500 GB na złączu nr V lub nr. II to system nie odpali się i jest czarny ekran.

 

Nie wiem w czym leży przyczyna, dysk, mobo, ustawienia w biosie ?

 

Dodam, że na dysku 500 GB była kiedyś Vista i partycja systemowa została tylko sformatowana, może tu go coś boli.

 

 

Po godzinie:

 

Odłączenie napędów nic nie daje, czasami wyskakuje teraz w biosie:

 

Port00: Reset Port Error

 

Do tego Boot from AHCI CD-ROM: Disk Boot Failure, insert system disc and press enter.

 

Bywało nawet tak że przy samym 320 GB Vista nie zaczęła się ładować.

 

Czy zaś SATA Mode mam na IDE czy na AHCI (tu zaznaczam, że sterownik w Viście załadowany) czy bootować pierwszy ma dysk czy cd-rom, to problemy są podobne. Nie wiem już co jest grane. Nawet przez moment wydawało mi się, że ten dysk 500GB aby Vista ruszyła musi być nawet odpięty od prądu, ale to chyba przypadek i raczej związku tu nie widzę.

Priorytet dysku z którego ma być ładowany system masz prawidłowo ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problemów z moim (nie)kochanym abitem ciąg dalszy. Dzisiaj przy obiedzie (godzina 15-16) komputer zaczął wydawać dźwięki. były to trwające 0,5sec pikania rozdzielane +/- tej samej długości przerwą. Komputer wyłączyłem, odpaliłem jeszcze raz - to samo. Odłączyłem zasilanie i zresetowałem CMOS. Działa. Stwierdziłem, że to jednorazowy taki wybryk. od tego czasu komputera nie podkręcałem, chodzi na stockowych ustawieniach. Kilka minut przed napisaniem tego postu postanowiłem zagrać sobie w Assassin's Creed, wszystko fajnie pięknie, dopóki owe nieprzyjemne zdarzenie nie się nie powtórzyło. Komputer działa, ale zaczynam się martwić o sprzęt. Co może być powodem zaistniałej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko mam ip35pro i zdecydowałem się na używanie dźwiękowej zintegrowanej i czy ktoś podłączał kartę do wzmacniacza przez kabel optyczny ? jaka jest jakość dźwięku w stosunku do zwykłego kabla stereo? chcę sobie oglądać filmy w 5.1....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problemów z moim (nie)kochanym abitem ciąg dalszy. Dzisiaj przy obiedzie (godzina 15-16) komputer zaczął wydawać dźwięki. były to trwające 0,5sec pikania rozdzielane +/- tej samej długości przerwą. Komputer wyłączyłem, odpaliłem jeszcze raz - to samo. Odłączyłem zasilanie i zresetowałem CMOS. Działa. Stwierdziłem, że to jednorazowy taki wybryk. od tego czasu komputera nie podkręcałem, chodzi na stockowych ustawieniach. Kilka minut przed napisaniem tego postu postanowiłem zagrać sobie w Assassin's Creed, wszystko fajnie pięknie, dopóki owe nieprzyjemne zdarzenie nie się nie powtórzyło. Komputer działa, ale zaczynam się martwić o sprzęt. Co może być powodem zaistniałej sytuacji?

Wyłącz alarm o za wysokiej temperaturze procka i braku wentylatora w pc health status w biosie.

 

edit: albo podnieś maksymalne temp o kilka stopni.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli temperatury, które podaje CoreTemp, RealTemp i BIOS są prawidłowe? W międzyczasie postanowiłem jeszcze zmienić pastę, tzn usunąć starą i nałożyć nową, taką samą. Dużo to nie dało (nic). Podczas kilkusekundowego testu Orthosem temperatury które odczytuje czujnik są niepokojące, bo dochodzą aż do 80*! Cała sytuacja zaczyna mnie już przerażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to przerabiałem: wysokie wskazania, przy letnim radiatorze, ale poprawiałem go kilka razy łącznie z pastą i nie ma bata żeby źle przylegał, a wskazania dalej są wysokie. Mam to gdzieś i wszystko działa w najlepszym porządku już od roku, więc dla tego polecam tobie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac - nikt Cie za to nie ukrzyzuje przeciez. Serwisy nawet nie sprawdzaja towaru - wymieniaja na nowy i maja to gdzies.

 

Czy uwazacie, ze FSB 510MHz i obnizenie mnoznika procka to przesada na codzien? Lepiej puscic mniejsze FSB i wyzszy mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przerzuciłem swojego ip35 do komputera kuzyna i tam już nie wstaje.

Komputer po uruchomieniu pracuje kilka sekund, wyłącza się, odpala jeszcze raz i zaczyna piszczeć (szbykie pi-pi-pi :lol:). Nie jest to alarm abita - wiem z doświadczenia :P

Co to może być?

Komp:

enlight 350, 2x512 elixira, e4300, 7300gs ( wypas komp media center xD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem z moją płytką.

 

Wczoraj postanowiłem sprawdzic kolegi pamięci jak się kręcą. Wyciągnąłem swoje i włożyłem jego. Nie zadziałały. Posrtanowiłem przełoży swoje spowrotem i...

 

Na początku nie odpalały, ale miałem już z tym kiedyś problem wiec zresetowałem Bios zworką. Komp po tym zaczął sie uruchamiac, ale tylko do posta i zwiecha. Przy tym wyje syrena alarmowa non stop. TAB dziala i wyswietla posta ale do biosu nie da sie wejsc. Robilem juz z 30 resetow biosa, wyjmowalem nawet na chwilke bateryjke i ciagle to samo. Dzisiaj pozyczylem od kolegi jego kingstony i ten sam objaw wystepuje, wiec to na bank wina biosu.

 

Teraz pytanie jak go przywrocic? Dzisiaj rozloze kompa na czesci pierwsze i jak nie zatrybi to oddaje plytke na gwarancje, ale pokladam w Was nadzieję.

 

Problem mialem juz ten sam kiedys, ale jakos sobie z nim poradzilem zupelnie przez przypadek teraz nie da rady. Probowalem juz wszystkie kombinacje slotów pojedynczo i 2 kosci. BIOS mam 18.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem z moją płytką.

 

Wczoraj postanowiłem sprawdzic kolegi pamięci jak się kręcą. Wyciągnąłem swoje i włożyłem jego. Nie zadziałały. Posrtanowiłem przełoży swoje spowrotem i...

 

Na początku nie odpalały, ale miałem już z tym kiedyś problem wiec zresetowałem Bios zworką. Komp po tym zaczął sie uruchamiac, ale tylko do posta i zwiecha. Przy tym wyje syrena alarmowa non stop. TAB dziala i wyswietla posta ale do biosu nie da sie wejsc. Robilem juz z 30 resetow biosa, wyjmowalem nawet na chwilke bateryjke i ciagle to samo. Dzisiaj pozyczylem od kolegi jego kingstony i ten sam objaw wystepuje, wiec to na bank wina biosu.

 

Teraz pytanie jak go przywrocic? Dzisiaj rozloze kompa na czesci pierwsze i jak nie zatrybi to oddaje plytke na gwarancje, ale pokladam w Was nadzieję.

 

Problem mialem juz ten sam kiedys, ale jakos sobie z nim poradzilem zupelnie przez przypadek teraz nie da rady. Probowalem juz wszystkie kombinacje slotów pojedynczo i 2 kosci. BIOS mam 18.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Patrz moj post wyzej - wyjmij proca poczekaj jakis czas, zatrybi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tego uniknąć, ale zrobiłem to i faktycznie - działa! Odłączyłem wszystko, wyjąłem bateryjkę, poczekałem z 20 min, złożyłem i działa.

 

Nie rozumiem tylko jednego. Czemu po wyjęciu ramów nie tykając nic innego trzeba rozbierać całego kompa. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz BIOS 18?

chodziło o 1.6....

 

z tym dyskiem nie wiem co dalej i nie mam czasu wziąłem 500 GB zostawiłem i na nim postawiłem Viste all działa. Z 320 GB dałem sobie spokój.

 

Myślę nad nową płytą abita ale nie widzę np. w komputroniku wersji z chipsetem P45. W ogóle coś go mało a w samym znaku przekreślili go parę lat temu przez nieudane wersje z kiepskimi kondensatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sie wycofuja z produkcji płyt wogóle..ja już na Asusa ostrze zęby ;)

 

Szkoda :(

 

 

Bo przykładowo Abit IP35 Pro przypasił mi w 100%. Asusy miałem dwa i przekreśliłem je spore problemy z nimi, nie mniej nie przekreślam ich z góry bo pewnie znajdzie się jakiś bezproblemowy asus. Natomiast ja zęby osztrze na coś z EVGA lub DFI.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PonurzyMurzyn:

No przecież pisałem, że od razu na nówke wymieniają. Przecież co oni mogą w takiej mobo naprawić? Fakt, czasem się zdarza, że coś jest lutowane, ale to rzadkość.

rafa: mógłbyś podać linka do stronki o tym, że Abit się wycofuje z produkcji MoBo?

 

Co do eVGA - strasznie awaryjne to jest - opinie użytkowników, moich kumpli.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...