Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam już siły do mojej mobo.

- problemy z USB - resetuje kompa (np. modem kablowy), sieciówka USB się zawiesza.

- double boot

- no i brak RAIDa

 

Na co obecnie warto zmienić płytę? Co jest obecnie niedrogiego wartego uwagi? Interesował się tym ktoś ostatnio? Tą bym mógł pogonić za jakieś 200zł. Wcisnę ją jakiemuś niewymagającemu klientowi.

Chciałes Raid trzebabyło brac pro - najlepsza z serii i najmniej problemowa.

 

Na dziś polecam Asus PQ5 pro i DFI LanParty DK P45-T2RS. Obie w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz bios 1.8?

Tak już wszystkich próbowałem. Obecnie mam 1.8. Przerobiłem już neta na skrętkę LAN. Komp i net już się nie zawiesza, ale jak mam podłącznony np. hub usb, to czasami nie chce się system ładować. Raz zatrzymuje się przy wykrywaniu dysków, czasami już przy ładowaniu windowsa. Znaczy się system się ładuje, tylko 10x wolniej niż normalnie. Po odłączeniu kabla jest ok.

 

Chciałes Raid trzebabyło brac pro - najlepsza z serii i najmniej problemowa.

Nie było sina. Moją kupiłem okazjonalnie z 3 miesięczną gwarą. Może dlatego te problemy? Pewnie jakaś poserwisówka. Edytowane przez kqba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co się dzieję, że na allegro nie mam jednego Abita IP35 ? I to w żadnej wersji, chciałem zobaczyć jak cena używek bo przydałoby się wymienić moją płytę a tu masakra, nic nie ma ? Nie wiecie czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było sina. Moją kupiłem okazjonalnie z 3 miesięczną gwarą. Może dlatego te problemy? Pewnie jakaś poserwisówka.

Sina?

 

Mam pytanko co się dzieję, że na allegro nie mam jednego Abita IP35 ? I to w żadnej wersji, chciałem zobaczyć jak cena używek bo przydałoby się wymienić moją płytę a tu masakra, nic nie ma ? Nie wiecie czemu ?

Pewnie dlatego ze nikt sprzedac nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co się dzieję, że na allegro nie mam jednego Abita IP35 ? I to w żadnej wersji, chciałem zobaczyć jak cena używek bo przydałoby się wymienić moją płytę a tu masakra, nic nie ma ? Nie wiecie czemu ?

Sprawdź ile kosztuje w necie najtaniej, od tego odejmij 30% (zalezy jak długo ją masz i czy na gwarancji jest jeszcze) i możesz zaczynac od jakiegoś pułapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, chciałbym wymienić moją płytę na Abita np. IP35-E dlatego szukałem na allegro - interesuje mnie używka - ale nie ma nic, absolutnie żadnej.

........... pokaż mi również sklep, który sprzedaje ABIT'y ? :blink: Coś się stało ... "ciemno wszędzie, głucho wszędzie ... co to będzie .... co to będzie" ?! Wszystkie Abit'y znikły z sklepów ... ! :sad:

 

 

Pozdrawiam

 

PS.

 

Ale na ebay.de Abit trzyma się dobrze :D

Edytowane przez pikus73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit po serii płyt na chipsetach serii x3x wycofał się z produkcji mobasów, najlepsze ze teraz(niedawno) wrócił z płytami serii x4x i i7.

Nie ma się co dziwić że nikt tego mobasa nie sprzedaje, z swoim nie mam żadnych problemów a na fsb 500 też mogę liczyć.

Btw. może mi ktoś powiedzieć jak się ma oc 45nm na tej płytce? Mam zamiar kupić e7200/7300 ewentualnie e8400/8500.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit po serii płyt na chipsetach serii x3x wycofał się z produkcji mobasów, najlepsze ze teraz(niedawno) wrócił z płytami serii x4x i i7.

Nie ma się co dziwić że nikt tego mobasa nie sprzedaje, z swoim nie mam żadnych problemów a na fsb 500 też mogę liczyć.

Btw. może mi ktoś powiedzieć jak się ma oc 45nm na tej płytce? Mam zamiar kupić e7200/7300 ewentualnie e8400/8500.

OC ma sie tak samo jak na 65nm, tylko ze dochodzi regulacja GTL.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ta niepewnośc produkcji uwielbiany kiedyś przezemnie Abit według mnie nie jest już godny polecenia niestety.

Ja bym Asusa PQ5-E/pro proponował.

zgadzam sie z rafa - swietna firma szkoda tylko ze ostatnio biosy niedopracowane - np ip35 raz jest ok raz nie za bardzo a mozliwosci wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat biosy do ip35 i jego odmian zostały dopracowane w porównaniu do pierwszych wersji. Zupełnie innaczej wyglądają płyty na p45 i x48 które mają duże problemy z oc procków i stabilnością.

Przez ta niepewnośc produkcji uwielbiany kiedyś przezemnie Abit według mnie nie jest już godny polecenia niestety.

Po wstrzymaniu produkcji mobasów dał na swoje produkty 3 letnie wsparcie. Nie jest godny polecenia? Coś nie pasuje oddajesz na gwarę, gdy abit wprowadził "nie dopracowane" serie płyt ip35 od razy owe płyty można było zamienić na nowe, w ten sposób przez moje ręce przeszły 3 egzemplarze ip35 i dopiero 3 działał... i działa do dziś bezproblemowo.

Moim zdaniem w cenie ip35 nie dostaniesz nic bardziej godnego polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnogość opcji w Asusie na P45 powala możliwości IP35. I do tego o wiele solidniejsza sekcja zasilania.

Do dwurdzeniowca różnica niewielka ale przy Quadzie ogromna. Zależy do jakiego procka i do jakiego OC płyta jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym momencie porównujesz abita ip35 za ~250zł(za tyle można było wyrwać w sklepach ostatnie sztuki) z asusem za... 440+

Wez jeszcze pod uwage stosunek ceny do czasu obecnosci na rynku.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ktoś z was wie coś o problemach nagrywarek pod SATA Pioneera na tej płycie? U mnie nie chce współpracować za cholere. Znalazłem dwa takie same przypadki dotyczące IP-35 i nagrywarek SATA Pionera. Nie wiem, co jest grane, ale chyba nie pozostało mi nic innego, jak kupić przejściówkę na IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ktoś z was wie coś o problemach nagrywarek pod SATA Pioneera na tej płycie? U mnie nie chce współpracować za cholere. Znalazłem dwa takie same przypadki dotyczące IP-35 i nagrywarek SATA Pionera. Nie wiem, co jest grane, ale chyba nie pozostało mi nic innego, jak kupić przejściówkę na IDE.

Spróbuj wyłączyć POST przy bootowaniu w biosie. U mnie pomogło, miałem krzaki przy bootowaniu i błąd nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, jak mam ten POST wyłączyć....

Tez miałem problem z Pioneerem na IP35. Nie mogłem zainstalowac systemu( płyta nie bootowała) Wgrałem nowego biosa do nagrywarki i pomogło.

Mi nawet biosu do nagrywarki nie chce wgrać poprawnie. Już myślałem, że uszkodziłem przez to nagrywarkę, ale jakoś dało się ją uratować. Najnowszy bios nic nie zmienił. Przy próbie nagrania płyty wskaźnik wskakuje nagle na dwadzieścia kilka procent, dioda nagrywarki się nawet nie zapali, a zapala się i cały czas świeci dioda sygnalizująca pracę dysku - mimo że ten nie wykonuje żadnych operacji - i tak wszystko zamiera..... Zmieniłem bios płyty na najnowszy, sterowniki również. Mogłem wziąć tańszego LG, ale chciałem mieć porządną nagrywarkę - no i mam :angry:

Jutro może będę miał przejściówkę na IDE - 38zł, ale warto jeśli miało by być po problemie....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, gdy chcę nagrać płytę, jest zawsze to samo - tak, jak wyżej pisałem. Gdy podpiąłem ją pod kompa kolegi, który ma płytę gł. Asusa A8N-E , to nagle tą samą płytę nagrało poprawnie - od razu zaczęła się świecić dioda w nagrywarce, a pasek postępu stopniowo wzrastał od 1%. Więc wszystko tak, jak być powinno.

Dodam, że w trybie IDE jest nieco lepiej, ale problem w tym, że komp sporadycznie mi wykrywa dysk, a ostatnio w ogóle nie mogę odpalić w tym trybie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte ip35 i nagrywarki pioneera od zawsze, i 112 i 212 i 216 , nie ma zadnego problemu, ale...

faktycznie mialem pare razy tak ze przy wlaczeniu komputera nie wykrywa ich prawidlowo tylko sa krzaki i komputer stoi.

teraz moje rozwiazanie, cos z "xfiles" jesli mam wlaczona sieciowke w biosie (ktorej baj de łej wogole nie uzywam) to wykrywa i dziala wszystko idealnie, jesli jest wylaczona to nagrywarki na SATA - krzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz co..... Rozłożyłeś mnie na łopatki :blink:

W życiu bym nie pomyślał, by to włączać dla poprawnego działania nagrywarki :oops:

Faktycznie teraz to działa jak powinna... Normalnie szok.

Winny Ci jestem DUŻE piwo! Dzięki za poprawienie humoru na weekend!

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem downgrade biosu dla IP35 do wersji nr 12 i... fsb reset zniknął, a procesor osiąga lepsze wyniki we wszystkich benchmarkach :D Za to jest double boot ale niczym nierózniący się od tych występujących w płytach konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się nacieszyłem... Zmieniłem bios nagrywarki na najnowszy (1.06 - 1.09) i znów zaczęły się te same problemy. Dziś jednak podłączyłem napęd poprzez przejściówkę IDE i wszystko chodzi tak, jak powinno. Dziwna sprawa z tą płytą .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOSy do IP35 PRO zmodowane z odblokowanym mchbar [mozna sie bawic memsetem] + inne fajne cuda. :D

http://www.lejabeach.com/ABIT/IP35Pro/

 

Zeby zadzialalo trzeba miec wlaczona chociaz jedna sieciowke i koniecznie wlaczone na niej bootowanie inaczej memset dalej nie bedzie dzialal.

 

Zrodlo: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=3082605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...