Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

jako jeden z większości tu obecnych mam problem. Próba flashu biosu zakonczyła się niepowodzeniem. Widzę czarny ekran. Nie mam pojęcia co zrobić.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak rozwiązać mój problem? Z góry dziękuję. Mobo to Abit IP35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo co rozwijać - cokolwiek zrobisz nie zdejmuj tego thermalpada. Na XS już goście tego próbowali i mosfety się ukruszyły.

Ale zawsze możesz spróbować - to Twoja płyta nikt ci nie zabrania :)

Chodzilo mi o to na co go zmienic przy zmianie radiatora, bo przeklejenie raczej odpada.

 

Witam forumowiczów,

jako jeden z większości tu obecnych mam problem. Próba flashu biosu zakonczyła się niepowodzeniem. Widzę czarny ekran. Nie mam pojęcia co zrobić.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak rozwiązać mój problem? Z góry dziękuję. Mobo to Abit IP35.

Lopatologicznie: znalezc kogos kto Ci przeflasciach!e bios, ewentualnie sprobuj zresetowac bios jeszcze - chyba ze wgrywales bios z pod windowsa to nie ma za bardzo co probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np radiator z heatpipem od Thermalright może pasować choć nie jestem całkiem pewien. Od półtoraroku nie mam już tej płytki i nie wszystkie szczegóły pamiętam :D

 

@zDexterx - jeśli boot block nie został uszkodzony to można załadować ponownie bios ze stacji dyskietek. Wcześniej przygotowujesz dyskietke z samo uruchamiającą sie komendą i sie "samo" flasciach!e z nowym biosem. Jak dobrze pamiętam było to w tym temacie...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem IP35-E wsadziłem E8400 przesmarowałem STG1 i na to karakorum z XThermalem. Temp wyglądają tak:

Dołączona grafika

Temperatura na CPU powyżej 50 stopni, w ORTHOSie wzrasta do 60.

 

Czy wina płyty, złego zamocowania (sprawdzałem 2 razy montaż) czy może jeszcze czegoś innego? Na GA-P31 i Freezerze 7 (nonPRO) temp były dużo niższe.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach deafult te temp? Najnowsza wersja biosu? Może być coś nie tak z kalibracją czujników i nie byłaby to nowość na E8XXX.

Ale czujnik ogólny podaje realne 29st więc nie chodzi na prawde o temperatury.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo temperatury "PWM" to jakiej części na tym abicie dotyczy???

 

bo temperatura systemu to raczej chipsetu, jak się nie myle,a u mnie też sporawą temp pokazuje ten PWM,ale dotykam wszystkiego na płycie i nic za bardzo nie parzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM to PWM czyli układ zasilacza na płycie głównej inaczej mosfety...takie tranzystory niedaleko gniazda procesora...i dotyczy wszystkich plyt nie tylko tego Abita

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym może być problem? Podejrzewam płytę (ostatnio bios pomógł, nowszego nie ma) lub procesor.

Pozdrawiam

crux

Komputer odebrałem z serwisu. Panowie twierdzili, że absolutnie nic nie zrobili z komputerem. Po prostu działał. Trochę nie chce mi się wierzyć, ale najważniejsze że działa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do trybu AHCI. Mam Viste x64 i wszystko jest ok ale na trybie IDE a właśnie zachciało mi się AHCI. Wyczytałem, że Vista ma wbudowane stery od AHCI i nie trzeba robić formata, żeby przełączać się między trybami. Włączyłem więc te stery wg. wskazówek na stronie microsoftu (klik), przełaczyłem tryb na AHCI w biosie no i wywala bsoda przy ładowaniu. Zmiana portów i odpięcie nagrywarki (Pioneer) nic nie daje. Są jeszcze jakieś triki żeby to odpalić czy zostaje mi tylko pamiętanie o AHCI przy następnym formacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem nie dawno IP35, do tego reszta z podpisu. Brakuje jeszcze RAMu, i tu moje pytanko czy z jakimiś Abit się nie lubi ? Coś kiedyś o problemach z patriotami słyszałem, jak to jest ?

Znalazłem nie dawno Corsairy XMS2 2x2GB i zastanawiam się czy nie będzie problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna płytka mam ją ok. miesiąc i polecam. Kręcić proca nie kręciłem tak samo ram, uniemożliwia mi to temperatura. Jak zmienię chłodzenie to na pewno się tym zajmę. Dobrze rozplanowane, w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie, jedyne do czego się mogę przyczepić to że są 4 fazy zasilania. Ale do C2D spokojnie starcza. Szkoda że abit już nie istnieje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, da się w IP35 kontrolować obroty wentyli ? Bo mi aux fan zbyt szybko zasuwa i wydaje nieprzyjemny dźwięk (od jakiegoś czasu) a że jestem zbyt leniwy aby kupić nowy to może sobie oszczędze :D

 

(w firmowym sofcie takiej opcji nie widziut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, da się w IP35 kontrolować obroty wentyli ? Bo mi aux fan zbyt szybko zasuwa i wydaje nieprzyjemny dźwięk (od jakiegoś czasu) a że jestem zbyt leniwy aby kupić nowy to może sobie oszczędze :D

 

(w firmowym sofcie takiej opcji nie widziut)

Tylko wersja PRO posiada uGuru, reszta nie. Co znaczy ze PRO ma kontrole na wszystkich gniazdach a reszta tylko dla CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was wyglada kwestia wykrywania dyskow?

 

U mnie wyglada to dosc dziwnie, mianowicie mam 2 dyski podpiete pod SATA1 i SATA2 natomiast przy wlaczaniu kompa mam je wylistowane tak:

 

SATA1: WDC

SATA3: none

SATA2: WDC

 

Zastanawia mnie skad sie wziela taka dziwna kolejnosc. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...