Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Jak napisałeś masz BIOS wersje beta i to pewnie jest przyczyna błędu. Ale to że Ortos wywala błąd wcale do końca nie oznacza że komp jest niestabilny. Przetestuj innymi programami, grami. Jeżeli komp będzie stabilny to nie ma co się przejmować Ortosem.

Wez przeczytaj jeszcze raz co napisal na temat tego co ma w wersji beta.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z betą chodziło mi o orthosa. Bios mam nr 18 oryginalny pobrany ze strony producenta. Nie tyle ze problem jest z orthosem, ale komputer co jakiś czas się resetuje. Dzisiaj już dwukrotnie. Dlatego sukam przyczyny. Wcześniej procesor - z inną płytą (Asus P5B-VM SE) i innymi ramami (2x1 OCZ platinium edition) chodził normalnie, nie kręcony, nie było żadnych problemów.

Testowalem w orthosie przed chwilą small i skończyło się resetem. Teraz pytanie czy coś w biosie mogę poprzestawiać i jest nadzieja czy muszę odsyłać na gwarancję - a z tym będzie problem bo nie jestem pierwszym właścicielem płyty. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bluescreeny miałem ale podczas kręcenia, na normalnych ustawieniach tylko resety. Aktualnie w biosie zrobiłem load optimazed defauls zmieniłem tylko napięcie na ddr2 na 2.1V i będę testował, ale jakiś realny test jutro. Sprawdziłem memsetem, niestety już zmianie w biosie i teraz ram ustawił się na 6-6-6-6-18 i tRFC mam 46. Dam więc znać. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bluescreeny miałem ale podczas kręcenia, na normalnych ustawieniach tylko resety. Aktualnie w biosie zrobiłem load optimazed defauls zmieniłem tylko napięcie na ddr2 na 2.1V i będę testował, ale jakiś realny test jutro. Sprawdziłem memsetem, niestety już zmianie w biosie i teraz ram ustawił się na 6-6-6-6-18 i tRFC mam 46. Dam więc znać. Dzięki za pomoc.

Dziwnie Ci te timingi ustawilo, co do tRFC to sprobuj 50-55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj po ustawieniach wszystko na auto + RAM na 2.1 test small w orthosie wywalił się po 20 minutach. Ile ustawić tRFC ? 50 i testować i tak aż do 55 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj po ustawieniach wszystko na auto + RAM na 2.1 test small w orthosie wywalił się po 20 minutach. Ile ustawić tRFC ? 50 i testować i tak aż do 55 ?

Jak Ci sie wywala na Small FFTs to bardziej obstawialbym procka niz ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Komp dalej się resetuję co jaki czas, więc wydaje mi się że w wolnej chwili płyta poleci na gwarancję.

Mam jeszcze pytanko: W BIOSie miejscu gdzie ustawiam napięcia jest opcja CPU GTLREF czy jakoś tak, domyślnie ustawia mi się 63%. Po pierwsze nie wiem jaki to jest stosunek (czego do czego) i co on daje, no i co najważniejsze czy wartość ustawione jest najlepszą z opcji. Jeśli ktoś wie proszę o info.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale może ktoś jest zainteresowany :)

Znalazłem problem - tak mi się wydaje - do płyty nie było wpięte zasilanie przy grafice. Ustawiłem w biosie wszystko na auto, RAM na 2.1V, wyjąłem jedną kość ramu i wpiąłem zasilanie koło grafiki (molex). Wczoraj komp przetrwał ponad 8h w orthosie na teście small FFTs, więc wydaje mi się, że powinno być ok. Muszę jeszcze przetestować przy obydwu kościach ramu i jeśli będzie ok, zaczynam kręcić :) Resety oczywiście zniknęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale może ktoś jest zainteresowany :)

Znalazłem problem - tak mi się wydaje - do płyty nie było wpięte zasilanie przy grafice. Ustawiłem w biosie wszystko na auto, RAM na 2.1V, wyjąłem jedną kość ramu i wpiąłem zasilanie koło grafiki (molex). Wczoraj komp przetrwał ponad 8h w orthosie na teście small FFTs, więc wydaje mi się, że powinno być ok. Muszę jeszcze przetestować przy obydwu kościach ramu i jeśli będzie ok, zaczynam kręcić :) Resety oczywiście zniknęły :)

To w takim razie bardziej wyglada to na problem z zasilaczem, ewentualnie mobo/karta graficzna.

Osobiscie nie spotkalem sie z sytuacja zeby ktokolwiek musial tam podpinac molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kompem kolegi. Próbowałem zaktualizować mu bios płyty (IP35) do najnowszego - gdyż miał już bardzo stary - no i podczas aktualizacji z pod windowsa komp się zawiesił w chyba ostatnim stadium aktualizacji - na weryfikacji wgranego biosu. Teraz odpala się ale za diabły nie można wejść do biosu, a sam Windows się nie uruchamia. Po pokazaniu podpiętych napędów ekran znika i pozostaje tylko migający kursor.... Czy da radę coś z tym zrobić, czy pozostało mi tylko dać kość biosu do przeprogramowania??

Z góry dzięki za pomoc....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kompem kolegi. Próbowałem zaktualizować mu bios płyty (IP35) do najnowszego - gdyż miał już bardzo stary - no i podczas aktualizacji z pod windowsa komp się zawiesił w chyba ostatnim stadium aktualizacji - na weryfikacji wgranego biosu. Teraz odpala się ale za diabły nie można wejść do biosu, a sam Windows się nie uruchamia. Po pokazaniu podpiętych napędów ekran znika i pozostaje tylko migający kursor.... Czy da radę coś z tym zrobić, czy pozostało mi tylko dać kość biosu do przeprogramowania??

Z góry dzięki za pomoc....

Raczej tylko dac kosc biosu do przeprogramowania, pozatym nigdy ale to nigdy nie flasciach!e sie biosu z poziomu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro częściowo wstaje to znaczy że boot blocki się załadowały. Wcale nie trzeba oddawać do programowania tylko potrzebna jest stacja FDD z nagranym biosem (oczywiście na innym kompie) + odpowiednim plikiem który zainicjuje automatycznie flashowanie biosu.

Metoda była tu opisywana w tym wątku i spróbuje to znaleść.

 

Pozatym zawsze aktualizowałem z pod systemu i dopiero przestałem wraz z akupem Asusa bo ładnie łyka z pendrive i nigdy na żadnej płycie żadnej marki nie miałem problemu.

Kwestia odpowiednich środków ostrożności jak sprzęt na default ustawieniach i powyłączanie niepotrzebnych programów w tle. To wszystko i nie potrzeba nic więcej.

 

EDIT

Oto link do postu "właściela" problemu http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2802999 ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki rafa , faktycznie wystarczyło podpiąć flopa i komp wystartował z dyskietki startowej. Nie przyszło mi to w ogóle do głowy. Całe szczęście że stacja dyskietek walała się jeszcze po pawlaczu :razz:

Jeszcze raz dziękuję :rolleyes:

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie spotkalem sie z sytuacja zeby ktokolwiek musial tam podpinac molexa.

Więc, po co on tam jest?

Mam profilaktycznie molexa tam wpiętego, ale tak naprawdę nie mam pojecia czy cokolwiek coś to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, po co on tam jest?

Mam profilaktycznie molexa tam wpiętego, ale tak naprawdę nie mam pojecia czy cokolwiek coś to daje?

Jak mowi instrukcja:

 

[ATX4P1]: Auxiliary 12V power connector

This connector provides an auxiliary power source for devices added on PCI Express slots.

 

Czyli daje jakies tam dodatkowe napiecie do kart graficznych w slotach PCIEx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Abita IP35-e i mam problem z podejrzanie niską temperaturą ;( Wcześniej na p5b i na tym samym WC miałem 30 w idle i koło 47 w stresie a teraz idle 20-23 stres 35*C Spotkał się ktoś z czymś podobnym? :/ Bo wątpie żebym wcześniej aż źle zamontował blok/dał źle pasty termo.

 

Proc to P4 520J. Temperatury sprawdzane w sofcie Abita i OCCT. Help ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Abita IP35-e i mam problem z podejrzanie niską temperaturą ;( Wcześniej na p5b i na tym samym WC miałem 30 w idle i koło 47 w stresie a teraz idle 20-23 stres 35*C Spotkał się ktoś z czymś podobnym? :/ Bo wątpie żebym wcześniej aż źle zamontował blok/dał źle pasty termo.

 

Proc to P4 520J. Temperatury sprawdzane w sofcie Abita i OCCT. Help ;(

Mi na PRO zarowno bios ja i u-guru pokazywaly tempty o 10* nizsze, nie wiem czy bylo to spowodowane zla kalibracja w stosunku TJmax czy czymkolwiek innym ale CoreTemp mi juz dobrze pokazywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Abita IP35-e i mam problem z podejrzanie niską temperaturą ;( Wcześniej na p5b i na tym samym WC miałem 30 w idle i koło 47 w stresie a teraz idle 20-23 stres 35*C Spotkał się ktoś z czymś podobnym? :/ Bo wątpie żebym wcześniej aż źle zamontował blok/dał źle pasty termo.

 

Proc to P4 520J. Temperatury sprawdzane w sofcie Abita i OCCT. Help ;(

Temp sprawdzaj najbardziej wiarygodnym softem a nie tym badziewiem od Abita

 

Wspomniany CoreTemp albo RealTemp prawde ci powiedzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, no i niestety dalej mam problem i pytanie czy coś można z tym zrobić. Po włożeniu drugiej kości ram komp znowu jest niestabilny, restartuje się i wywała się na small FFTs w orthosie. I teraz pytanie czy ram nie "pasuje" do płyty czy płyta walnięta i nie radzi sobie z 4 GB ramu. Wydaje mi się, że to nie wpięcie molexa pomogło a wyjęcie jednej kości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...