Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

OK, sorry. Zwracam honor. Widać za dużo przygrzałem jak czytałem te posty ;)

 

BTW

Dużo wam pomaga w uzyskaniu stabilności zwiększenie VTT? Do jakich wartości je zwiększacie?

Moze duzo pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy ip35-e

Jest jakiś bios, który nie sprawia problemów po odłączeniu płyty od napięcia?

Mam teraz bios nr 16 i po odłączeniu napięcia abitek najczęściej nie wstaje (oczywiście OC jest) i trzeba robić samemu dual bota - po tym już wstaje :blink: Czasem robi fsb reset.

Eh co za płyta...

 

pozdrawiam

 

U mnie bios w ver.18 spisuje sie w miare dobrze. Sprzet podkrecony. Nie wystepuje problem, o ktorym piszesz. Jedyny mankament to taki (opisany zreszta w tym poscie), ze mam jakis problem z wieloma urzadzeniami na USB. Czasem poprostu ich nie wykrywa i nalezy odlaczyc i podlaczyc na nowo :) Ale moze to tylko u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dużo wam pomaga w uzyskaniu stabilności zwiększenie VTT? Do jakich wartości je zwiększacie?

vtt nie tylko wpływa na stabilność ale może podnieść OC wogóle.

Ustawiaj najniższe jakie daje Ci stabilność. Są różnice między modelami CPU więc nie ma jednej uniwersalnej wartości.

Ja np przy quadzie potrzebowałem 1.31v @3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy ip35-e

Jest jakiś bios, który nie sprawia problemów po odłączeniu płyty od napięcia?

Mam teraz bios nr 16 i po odłączeniu napięcia abitek najczęściej nie wstaje (oczywiście OC jest) i trzeba robić samemu dual bota - po tym już wstaje :blink: Czasem robi fsb reset.

Eh co za płyta...

 

pozdrawiam

Płyta robi fsb reset po odcięciu zasilania. Wbrew pozorom dla mnie to dobrze, bo nigdy nie wyłączam listwy, a jak na przykład przy podkręcaniu przesadze, nie musze resetować biosu i ustawiać wszystkiego od nowa, tylko odcinam zasilanie komputer sie ładnie włącza na standardowych ustawieniach, mimo, że w biosie nic się nie zmienia, mogę zmienić ten parametr z którym przesadziłem i jest si. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie przeczytam wszystkich 334 stron ale wakacji by mi nie starczyło :D

 

Czy jakiś użytkownik mógłby mi polecić tanią pamięć 2x2GB która ma zagwarantowaną prędkość 1066? Na Allegro trochę tego jest ale bez listy oficjalnej kompatybilności nie chcę ryzykować ~200 zeta... Po za rozmiarem i prędkością najważniejsza jest oczywiście cena - jeśli robi ponad 1000 MHz to nie będę musiał podkręcać. Gdyby nie wymagały za dużo napięcia to też bym się nie obraził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie przeczytam wszystkich 334 stron ale wakacji by mi nie starczyło :D

 

Czy jakiś użytkownik mógłby mi polecić tanią pamięć 2x2GB która ma zagwarantowaną prędkość 1066? Na Allegro trochę tego jest ale bez listy oficjalnej kompatybilności nie chcę ryzykować ~200 zeta... Po za rozmiarem i prędkością najważniejsza jest oczywiście cena - jeśli robi ponad 1000 MHz to nie będę musiał podkręcać. Gdyby nie wymagały za dużo napięcia to też bym się nie obraził :)

Goodram PRO 2x2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GoodRama nie ma 2x2GB powyżej 800 MHz :S Pewnie się wykręcą na 1066 ale wolę się o tym nie przekonywać.

Czy aby na pewno?

 

GP1066D264L5/4GDC 4GB KIT DIMM DDR2 PC2-8500 (1066MHz) 5 -

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/goodram-...96.html?cid=710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dogrzebałem się do jakichś chyba beta BIOSów, podobno poprawiających obsługę 45nm procków, zwłaszcza rewiziji E0. Może ktoś przetestuje (sam bym chętnie sprawdził ale nie mam teraz dostępu do nich :/)

 

http://forums.hexus.net/abit-care-hexus/14...0-stepping.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten bios. Ma powpisywane jakieś dziwne numerki podczas bootscreena. Poza tym o ile numer wersji ostatniej to 18B01 to tu jest 00B01 datowany na 10.09.2008 nie mam pojęcia co się zmieniło, bo brat chciał komputer i nawet nie wiem co powinienem badać, ale bios działa i płyta ma się dobrze. serwery abita nie działają więc Flash menu albo z płyty, albo z googli jest wersja 1.40 na jakiejś polskiej stronie. Ja jej użyłem i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten bios. Ma powpisywane jakieś dziwne numerki podczas bootscreena. Poza tym o ile numer wersji ostatniej to 18B01 to tu jest 00B01 datowany na 10.09.2008 nie mam pojęcia co się zmieniło, bo brat chciał komputer i nawet nie wiem co powinienem badać, ale bios działa i płyta ma się dobrze. serwery abita nie działają więc Flash menu albo z płyty, albo z googli jest wersja 1.40 na jakiejś polskiej stronie. Ja jej użyłem i śmiga.

FSB reset dalej jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. serwery abita nie działają więc Flash menu albo z płyty, albo z googli jest wersja 1.40 na jakiejś polskiej stronie. Ja jej użyłem i śmiga.

Myśłałem, że mu nie działają.

Tak.Ja wrzucałem tylko oficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak > tu masz najnowszego Flash Menu prosto ze strony abita - http://file.abit.com.tw/pub/download/utili...ashmenu1508.zip

Pliki cały czas można od nich ściągać, nie działa tylko żaden z mirrorów FTP - trzeba używać głównego linku do pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dogrzebałem się do jakichś chyba beta BIOSów, podobno poprawiających obsługę 45nm procków, zwłaszcza rewiziji E0. Może ktoś przetestuje (sam bym chętnie sprawdził ale nie mam teraz dostępu do nich :/)

 

http://forums.hexus.net/abit-care-hexus/14...0-stepping.html

Co to za biosik do ip35? dzien powstania pliku prawie identyczny do pliku z biosem v.18. Ktos to testowal? Czy sa jakies zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że poprostu ktoś podpimpował biosy, ale nie zmienił daty. Biosy mają dziwne numery wersji i wpisane stare daty, ale są inne niż najnowsze oficjalne wersje.

 

Mam wpięte myszkę i webcama logitech do 2 usb w moim monitorze. Dzisiaj kamerka sprawiała problemy, wiec przepiąłem je miejscami i komp się zresetował,a po restarcie nie rozpoznawał klawiatury na USB. Pierwsze biosy odwalały manianę ze sprzętem na usb, nowe już nie, ale teraz znów coś jest nie wporządku. Sflashował ktoś i zauważył jakieś anomalie z usb?

PS. Jutro jade do Polski i od razu oddaje płyte na gware jak szybko sie da. Zobaczymy co wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PRO mialem kilka wersji biosow i nigdy nie mialem zadnego problemu z usb. Wydaje mi sie ze jak cos to bardziej wina plyty a nie biosu.

U mnie na asrocku bylo podobnie tzn czasem nie wchodzil do biosu lub po zbutowaniu klawiatura nie dzialala w windowsie. Rozwiazaniem bylo albo jej ponowne wpiecie albo aktualizacja biosu, wiec bios tez moze byc odpowiedzialny za takie dziwne zachowanie

Edytowane przez mravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Uwaga - tymczasowy post na FAQ. Komentujcie co jeszcze dopisać.

 

FAQ zżarte prze aktualizację silnika forum, nie do odzyskania :/

 

 

===========================

 

Dołączona grafika

 

Abit IP35 Off Limits series FAQ

IP35 Dark Raider | IP35-E | IP35 Pro Snake

Wersja 1.0 by 2492811[/snapback]

Sekwencja Power ON:

8.1. : Start sekwencji Power ON

8.2. : Włączenie zasilacza ATX

8.3. : Zasilacz ATX gotowy

8.4. : Gotowe napięcie DDR

8.5. : Ustawianie PWM dla CPU VCore

8.6. : Potwierdzenie PWM dla CPU VCore

8.7. : Sprawdzenie napięcia VCore

8.8. : Gotowe napięcie CPU VCore

8.9. : Uruchomienie Clock Generator IC

8.A. : Gotowe napięcie North Bridge Chipset

8.B. : Gotowe napięcie PCI-E

8.C. : Gotowe napięcie 3VDUAL

8.D. : Gotowe napięcie VDDA 2.5V

8.D. : Gotowe napięcie GMCHVTT

8.E. : Sprawdzanie obrotów CPU Fan

8.F. : Potwierdzenie iż wszystkie napięcia są gotowe

9.0. : Zakończony proces uGURU, BOOT’owanie przejmuje AwardBIOS

 

Sekwencja Power OFF:

9.1. : Start sekwencji Power OFF

9.2. : De-Assert All Power

9.3. : De-Assert Power On

9.4. : De-Assert LDT Bus Power

9.5. : De-Assert PWM for CPU Core Voltage

9.6. : De-Assert CPU Core Voltage

9.7. : Sprawdzenie napięcia VCore

9.8. : Wyłączenie zasilacza ATX

9.9. : Zakończenie sekwencji Power OFF

 

Inne :

C.C. : Kasowanie biosu za pomocą EZ-CMOS1

F.0. : Przycisk Reset

F.1. : Programowy Restart

F.2. : Czas sekwencji Power On upłynął

F.3. : Czas sekwencji Power Off upłynął

Jak zrobić hotflash w razie niepowodzenia

2680303[/snapback]

Vmem

Bios - Miernik

1,8v - 1,82v

1,85v - 1.87v

1,9v - 1,91-1,92v

1,95v - 1,97v

2,0v - 2,02v

2,05v - 2,07v

2,1v - 2,12v

2,2v - 2,22v

2,3v - 2,32v

2,4v - 2,42v

2,5v - 2,52-2,53v

2,6v - 2,62v

Vdroop CPU w przypadku IP35 / IP35-E wynosi ok 2680820[/snapback]

1:1,00 - 1333

1:1,20 - 1333

1:1,25 - 1066

1:1,50 - 1066

1:1,66 - 800

1:2,00 - 800

 

Clockgen

Do zmiany FSB z poziomu Windowsa najlepiej się nadaje 2677376[/snapback]

NB : ~60 mm

SB : ~55 mm

Przykłady LC / WC na IP35 series

3318291[/snapback]

Q: Co to jest FSB reset ??

A: FSB reset to bug występujący w nowych biosach kilkunastu ostatnich płyt Abita po odłączeniu komputera od zasilania (np po wyłączeniu listwy zasilającej). Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu komputera wczytuje on domyślne ustawienia procesora zamiast ustawionych przez użytkownika, mimo że te ustawienia wciąż są obecne i ustawione w biosie. W takim przypadku pomaga wyłączenie komputera i właczenie go ponownie, jest to jednak rozwiązanie bardzo prowizoryczne i na dłuższą metę uciążliwe.

Bug ten pojawił się w biosach Abita po tym, gdy programiści wprowadzili poprawki eliminujące niemal całkowicie zjawisko dual bootu. Niestety eliminacja dual bootu spowodowała pojawienie się fsb resetu.

Rozwiązaniem jest wgranie starszej wersji biosu niezawierajacego poprawek na dualboot (w przypadku IP35 i IP35-E będzie to bios nr 12, nowsze biosy posiadają już bug fsb reset). Należy mieć jednak od razu świadomość, iż wgranie takiego biosu uniemożliwi poprawną pracę procesorów 45nm. Tak więc każdy musi już ocenić, co będzie dla niego lepsze. Mogę jedynie potwierdzić, że na biosie nr 12 E2160 a także E6850 dobrze działają ;) tak jak i inne 65nmetrowce. Co do wydajności starszego biosu, to ośmielę się stwierdzić, że lepiej prowadzi E2160 niż taki bios v.15 czy v.18 (patrząc po wynikach SuperPi).

 

 

---------------------------------------------------------------------------

Opracowanie powstało w oparciu o wiedzę użytkowników tych płyt na Forum PurePC.pl,

dyskusjach na XtremeSystems Forums, abit.care@HEXUS,

artykułów na Egiełdzie i paru pomniejszych stronach

oraz odrobinie własnego doświadczenia.

Copyrights © 2009 YogiCK. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone, dajcie propozycje do Q&A

Swietny pomysl z tym na gorze.

 

BTW: zainstalowalem ten bios beta z linku do ip35 - rezultatem sa nizsze napiecia konieczne aby moj e7200 smigal na 3.8GHz i to nie tylko na procesor ale rowniez na mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...