Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Kingston 4x1gb 1066 5-5-5-15 kit na ip35-e maxymalne stabilne 1090mhz do orthosa. Przeskoczenie tej wartości w zasadzie nie możliwe, natomiast na p5q-e przy identycznych ustawieniach lecą bez problemu na 1160... Gdy na ip'ku obsadziłem tylko 2x1gb bez problemu 1150. Nie miałem do czynienia z kit'em innych producentów ale podobno abit lubi D9.

Troche to porownanie z [gluteus maximus] wziales bo te plyty sa na calkiem innych chipsetach.

Pozatym woltowales mch na p35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem te płyty dlatego, że osobiście sprawdziłem te pamięci na nich.

No to w takim razie troche kulawa ta opinia ze 4x1 sie kreci gorzej, skoro nie podniosles ani vmch ani nie przetestowales na innej p35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam, jak to jest z gwarancją abita? firma upadła czyli chyba gwarancja przepadła? jeżeli tak to kiepsko bo mam 2 problemy, pierwszy: gdy podłącze głośniki do normalnego wyjścia (zielony z tyłu) to działa tylko jeden głośnik i muszę używać panelu z przodu (który jest na AC97 a nie HD ), jest na to jakiś sposób?

drugi problem jest taki, że matka zabierając mi nagrywarę genialnie wyrwała 3 złącza SATA (każdy po kolei), powpinałem je jakoś spowrotem, jednego znaleźć nie mogę ale mniejsza o to, ponieważ kiedy np nagrywam coś na płytę nagrywara (nowa pionka jak i stara neca) sypie errorami I/O a płyta staje się bezużyteczna (cd / dvd byle co, nagra 786 bajtów po czym wyrzuca błędy ). nie wiem od czego to zależy ale chyba nie od nagrywarek, kable sprawdzone, używałem inne i tak samo, a wtyczki są na miejscu, zauważyłem, że wysypuje się jak byle co zażąda dostępu do dysku (jak mam włączonego np utorrenta czy zwykłe AQQ ). da się to jakoś naprawić?

bios najnowszy, ustawienia przywracałem wiele razy i nic nie dawało, resety cmos też były, bateryjka wyciągana itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston 4x1gb 1066 5-5-5-15 kit na ip35-e maxymalne stabilne 1090mhz do orthosa. Przeskoczenie tej wartości w zasadzie nie możliwe, natomiast na p5q-e przy identycznych ustawieniach lecą bez problemu na 1160... Gdy na ip'ku obsadziłem tylko 2x1gb bez problemu 1150. Nie miałem do czynienia z kit'em innych producentów ale podobno abit lubi D9.

Nic w tym dziwnego, P45 bardzo dobrze prowadzi pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu mam mały problem z pamiątkami na tej płycie(Ip-35e).niedawno cały komp został rozebrany na czynniki pierwsze w celach porządkowych(wymiana pasty na procku, czyszczenie wiatraków ,itp.)Po poskładaniu wszystkiego do kupy, pojawiłsię problem z ramem(Geil Ultra 4x1Gb) przy ustawieniu cl 4-4-4-4-12 :damage_wall: .Komp normalnie wstaje i wszystko jest ok do momentu ładowania windy.Przy ładowaniu windowsa wyskakuje bluscreen i reset kompa i tak do usranej śmierci :blink: przy cl 5-5-5-15 900Mhz winda wstaje normalnie.ram testowany memtestem i goldmemory w różnych konfiguracjach i ustawieniach-zero errorów po paru godzinach zapętlania, super pi tez liczy bez błędów. tylo w ortosie wywala byki zaraz przy drugim teście(nieważne czy włączę test samego ramu czy z prockiem) :angry: Dodam że przed pożątkami ramki szły bez żdnych problemów przy cl4 na 870Mhz przy 2.2v. Dodam że proc to c2d e7200 po małym oc(3200Mhz przy 1,22v), a werja biosu to m630a189czyli chyba najnowszy jaki wyszedł na tą mobo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba na PRO jechalem w maksie na 1.45v i bylo ok, tylko ze PRO ma lepsze chlodzenie niz E. Ale pewnie o te 0.1, - 0.16 mozesz spokojnie podniesc kontrolujac temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem na 1.37 i dalej nic :angry: , a radiator na mostku gorący tak że aż parzy. Może ponowne wgranie biosa pomoże? Dodatkowo teraz przed ładowaniem biosu mam jeden pisk na ok 1 sekundę oraz drugi na ok 0,5 sekundy :blink: (przedtem tego nie było).

 

Command rate przestawiłem na auto( z 2T) i ramki wstały na cl4 900mhz. jak dla mnie to trochę to dziwne. :blink:

Edytowane przez tomi0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem z uzyskaniem wyższego FSB niż 445 na płycie Abit IP35-e, procku E8400 rewizja E0, pamięciach 4x1GB Patriot PC2-6400 800MHz CL4.

FSB 445MHz

RAM 890MHz 5.5.5.15.35.2T dzielnik 1:1

CPU Core - 1.2575V

DDR2 - 2.30V

CPU VTT - 1.2000V

MCH 1.250 - 1.250V

ICH 1.50V - 1.50V

CPU GTLREF - 63.0%

Maks temperatura na CPU w stresie 57 stopni.

 

Taki ustawienie daje mi stabilne 4GHz. Chce ustawić na procku 4.1GHz to jest FSB 456MHz a ram ma 912MHz, procesor przy napięciu 1.2975V przechodzi test na Orthos Small FFTs a ramy już nie na Large, in-place FFTs czy na MemTest. Testowałem ile ramy mogą wytrzymać poprzez zmianę dzielnika i poszły na 950MHz stabilnie. Wygląda na to że płyta już nie wyrabia wyższego FSB w powinna wyrobić spokojnie FSB 500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może kompatybilność E8400 E0 na biosie 18 od abita? Mi nie działał. Właśnie zastanawiam się nad wgraniem tej bety.

 

 

+down: dzięki za info, szkoda że ukazał się jak już kupiłem inne mobo :/

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios 18 od Abita to nie jest całkowicie kompatybilny z E8400 E0, źle pokazuje temperaturę na procku cały czas 98 stopni i przez to nie działa automatyczna regulacja obrotów wentylatora. Ale windows wystartuje tylko trzeba wyłączyć w biosie ostrzeżenia o zbyt wysokiej temperaturze. A bios beta działa jak należy i jest 100% kompatybilny z E8400 E0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wypowiedział by się szerzej o tym Beta biosie do ip35-e?

1) Czy dalej jest fsb reset?

2) Czy są jakieś problemy z nim?

3) Czy działa e5200 w rewizji RO?

Byłbym wdzięczny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mozecie szczeze mi powiedziec (bo jest duzo roznych opinii w tej sprawie) jakie kosci z autopsji polecice mi do ip35/35-e tak zebym mogl je krecic spokojnie do 1000MHz CL5? i nie mial z nimi problemow jezeli chodzi o wyzsze napiecia?? aha i chce tylko 1x2GB

 

mam zamiar kupic ta plyte i pobawic sie troche z moim e4500 jeszcze tlko potrzebuje szczerej rady odnosnie RAM

 

z gory DZIEKI za odp.

 

ps. czy goodramy Pro 2x1Gb 800MHz beda dobrze sie na niej spisywac??

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mozecie szczeze mi powiedziec (bo jest duzo roznych opinii w tej sprawie) jakie kosci z autopsji polecice mi do ip35/35-e tak zebym mogl je krecic spokojnie do 1000MHz CL5? i nie mial z nimi problemow jezeli chodzi o wyzsze napiecia?? aha i chce tylko 1x2GB

 

mam zamiar kupic ta plyte i pobawic sie troche z moim e4500 jeszcze tlko potrzebuje szczerej rady odnosnie RAM

 

z gory DZIEKI za odp.

 

ps. czy goodramy Pro 2x1Gb 800MHz beda dobrze sie na niej spisywac??

Z autopsji polecam goodram pro 1066. U mnie spokojnie 1100 @CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeczytalem Twoj post o tych goodramach i miales chyba z nimi jakies problemy, jak to teraz wyglada?? co do tego 1066 to nie wiem bo ciezko je dostac w 2x1gb a 2x1gb Pro 800Mhz mozna bez problemu w dobrej cenie, jak zobaczylem jak wypadly w tescie na egieldzie to az nie moglem uwierzyc na 2,2v robia 564Mhz w CL4??!! kosmos i do tego byly na nforsie to na p35 powinny smigac az milo, ale jak jest w praktyce

 

ps. Doopan w jednym poscie napisales "Tylko póki co nie idzie mi odpalić tych pamięci wyżej niż na 960 (asynchronicznie do procka, który chodzi na 800)" o co chodzi w tym nawiasie? no i jak zobaczylem Twoja tabelke z timing'ami to wymiekłem:) jak mam tak dokladnie je ustawiac na tym abicie to dzieki

 

aha jeszcze OCZ Reaper v2 2x1GB wypadly swietnie w tym tescie, ale czy OCZ i abit nie beda sie gryzly? i mam nadzieje ze plyta spokojnie daje rade z 2,1v

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem początkowo mieć OCZ Platinium na Abicie IP35 i albo były walnięte od początku albo te płyty się z nimi nie lubią (wydaje mi się że o to chodzi) . Reapery może będą dobrze działać ale to już musisz sam sprawdzić ;) Ja mam teraz Kingstony 667 Mhz na kostkach Elpida i chodziły na 1000 Mhz przy CL5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo problemem było to że pamięci przyszły od razu uwalone ale nie o to przecież chodzi ;) Jak dostałem już nowe to komputer czasami odstawiał różne dziwne akcje , np. cały czas wywalał BSOD-y pomimo że wszystko było git na pamięciach Kingstona ;) Nie wiem czemu tak było ale uznałem że ta płyta coś się z nimi nie lubi i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o serii tych abitów i sam się zastanawiam czy te pamięci się nie gryzom. Komuś z forum nie chciały wstawać na 3.0V na IP35. U mnie komp wstaje na defie i z 4-4-4-12 ale po OC mowy o tak ostrych opóźnieniach niezależnie od dzielnika. Przy FSB 200MHz oraz 1:2 jest ok. Ale nie wykluczam że ja coś nie tak robię, (np alphy) albo koniec OC moich pamięci dlatego nigdy na forum o tym nie pisałem. Np memtest te pamięci są w nim ok, OCCT Orthos gry kłopotów nie widzę. Może ktoś ma podobny kłopot z tymi pamiątkami?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...