Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam o serii tych abitów i sam się zastanawiam czy te pamięci się nie gryzom. Komuś z forum nie chciały wstawać na 3.0V na IP35. U mnie komp wstaje na defie i z 4-4-4-12 ale po OC mowy o tak ostrych opóźnieniach niezależnie od dzielnika. Przy FSB 200MHz oraz 1:2 jest ok. Ale nie wykluczam że ja coś nie tak robię, (np alphy) albo koniec OC moich pamięci dlatego nigdy na forum o tym nie pisałem. Np memtest te pamięci są w nim ok, OCCT Orthos gry kłopotów nie widzę. Może ktoś ma podobny kłopot z tymi pamiątkami?

No chyba nie myslales ze na 4-4-4-12 przy 2x2 zrobisz tyle samo co na 2x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się takie herezje dzieją na tej płycie , tak czy inaczej to początkowo miałem "pr0 el0" OCZ do kręcenia to komp w ogóle jak ruszył to było święto , a teraz mam najprzeciętniejsze Kingstony i sobie śmigają na 1000 przy opóźnieniach 5-5-5-15 na 2.1 V pomimo że są to KVR667 ;) Odnoszę wrażenie że ta płyta jest po prostu kapryśna jeśli chodzi o RAMy , i na jednej będą chodzić dobrze a na drugiej będą się sypać , tylko że w tym wogóle nie ma logiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze 2x2 kreca sie gorzej niz 2x1 mimo ro po tym co piszecie nie mam juz za bardzo ochoty na OCZ, zastanawiam sie jak pojda na niej Goodramy PRO 800 jezeli kreca sie chociaz podobnie jak na egieldzie to nie powinno byc z nimi problemow

 

@Sobota z tego co widze w Twoim sigu masz obnizony mnoznik o jeden tak? nie dalo sie wycisnac wiecej z tego e4300? te pamieci ktore masz powinny posc podnad 500 przy cl5 2.1v, jaki masz teraz stosunek cpu:dram?

 

ps. nie mogl bys ustawic np. 400x8 cpu:dram 1:1? maial bys procka 3,2 a pamieci pewnie nawet CL4 przy 800MHz, chyba ze to proste wydaje sie tylko w liczbach, ale ja byl bym zadowolony gdyby moj e4500 mogl zrobic na tej plycie wlasnie takie ustawienia

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sobota z tego co widze w Twoim sigu masz obnizony mnoznik o jeden tak? nie dalo sie wycisnac wiecej z tego e4300? te pamieci ktore masz powinny posc podnad 500 przy cl5 2.1v, jaki masz teraz stosunek cpu:dram?

 

ps. nie mogl bys ustawic np. 400x8 cpu:dram 1:1? maial bys procka 3,2 a pamieci pewnie nawet CL4 przy 800MHz, chyba ze to proste wydaje sie tylko w liczbach, ale ja byl bym zadowolony gdyby moj e4500 mogl zrobic na tej plycie wlasnie takie ustawienia

Tak mnożnik na defie to 9, 8x400MHz to procek nie zrobi. Dzielnik to 4:5 okazuje się po próbach w Evereście ze najwydajniejszy, nie dość że częstotliwość najwyższa pamięci to alphy najkrótsze. O FSB nie ma co się bać bo płyta robi ok 550MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie zrobi 8x400?, cos nie bardzo mi sie chce wierzyc ze krecisz go tylko do 3Ghz i to koniec, ja swoim e4500 na plycie ktora robi max 300 fsb robilem 3ghz na zwylkych kingstonach fakt ze nie stabilnie ale to byla wina plyty i ramu, mysle ze na dobrej plycie i pamieciach 3,2 dla e4xxx to musi isc, zwlasza jak sie zaczyna z mnoznikiem 10 lub 9,

 

a jak np. ustawisz 333x9 to daje rade? masz 3ghz na starcie, trzeba tylko dobrac dzielnik ram:fsb zebyt kosci wydajnie pracowaly, mysle ze nawet napiec nie trzeba bardzo podnosic i stopniowo zwiekszac fsb

 

ps. ludzie kreca e2xxx na tych plytach do stabilnego 3,4ghz wiec to samo mowi za siebie

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kręcę do 3GHz tylko kręcę na maksymalną częstotliwość. Włączam OCCT ta częstotliwość jest stabilna tak samo w grach, wyższa już nie. OC samo w sobie nie zależy od modelu proca tylko od egzemplarza. Inni może mieli większego farta co do proca. Dzieje się to niezależnie od dzielnika sprawdzałem koniec proca. W dodatku płyta musi iść na gwarę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy ktoś życzliwy mógłby mi opisać różnice między IP35-E a IP35-P? Z tego co widzę nawet kolor laminatu się różni, to jest zupełnie coś innego czy jak to tam? Czemu wersji P nie ma w ogóle w faq ani w tytule topicu? Widzę np 4-fazy vs 3-fazy ale czy ktoś by mógł pokazać więcej różnic?

 

Dzięeeki z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem z Abitem IP35. Problem jest taki. Mam zainstalowanego Windowsa XP (tryb IDE). Przyszedl czas ,ze chce zmienic system na Viste i w dodatku zainstalowac w trybie AHCI.

 

Mam jeden dysk SATA i Nagrywarke DVD tez SATA.

 

Gdy zmieniam tryb na AHCI i ustawiam First boot device na SATA CDROM to nie chce w ogole bootowac plytki tylko rusza dalej,bootuje XP i pokazuje BSOD.

 

Wrocilem do trybu IDE. Skorzystalem z tego tematu: http://forums.pcper.com/showthread.php?t=444831

I mam teraz XP ,ktory dziala w trybie AHCI ,ale nadal mi nie bootuje plytki w napedzie.

 

W dodatku w biosie kanaly SATA Channel 1 do 4 pokazuje: None

 

 

Prosze o pomoc. Chce zainstalowac sobie Viste i nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem nieoficjalny bios do ip35 (m630a.bin) z http://forums.hexus.net/abit-care-hexus/14...0-stepping.html niestety nie wyeliminował fsb reset. Puźniej wgrałem oficjalny 12 ale na nim mam duży szum na słuchawkach podłączonych do przodu obudowy i teraz siedzę na biosie nr 18 (z fsb reset tak jak 16).Ktoś wie czy ten szum to od zmiany jakiś napięć w biosie 12?

 

s87 Zobacz w "Menedżer urządzeń" -> "stacje dysków cd/dvd" pod jaką nazwą jest twoja nagrywarka i takiej nazwy szukaj w biosie w First boot device.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nagrywarka to Pionner 215D i w first boot device mam ustawione SATA CDROM

a da sie w first boot ustawic Pionner'a? Czy tylko jest sata cdrom? Bo u mnie mozna ustawic Benq'a czyli moja nagrywarke i na tym dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Abitem IP35 i pamięciami OCZ DDR2 PC2-6400 SLI-Ready Edition. Przy włożonej jednej kości wszystko jest ok, przy 4gb reset raz na pół godziny. Ustawiłem napięcie 2.1 2.2 nic nie pomaga, ustawienie by spd czyli 6-6-6-18 powoduje resety, a domyślne pamięci 5-4-4-15 też nie pomaga. Nie wiem czy płyte słać na serwis czy zmieniać pamięci.

Dodatkowo mam pytanie: mam E2160 - standardowe napięcie to 1,325 (chyba) dałem oczko więcej chyba 1,375 nie pamiętam już a CPU-Z pokazuje 1,312. Wiem że napięcia mierzy się miernikiem, ale czy płyta ma takiego vdropa czy cpu-z po prostu się myli i olać go ?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz częstotliwość na 533/667, jeżeli nadal będzie się orthos wywalał to nie koniecznie musi to być wina ramu.

Najlepiej sprawdź kości na innym mobasie, możliwe że po prostu twoja płyta nie trawi tych kości.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem pamięci na 666MHz i dalej reset za resetem, zapuściłem też mem testa i nic, zero błędów. Orthosa chyba nie mam co zapuszczać bo się i tak resetuje. Płytę wyślę na serwis, chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje na testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły ? Wydaje mi się, że najlepszym pomysłem byłoby wsadzenie innego zestawu 4GB ramu, byłby to test ostateczny właściwie, z czym płyta powinna sobie poradzić bez problemów ? Jakieś kingstony ? Goodramy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam dziwny problem z moim Abitem IP35 + E8400

Podczas uruchamiania komputera jeżeli nie wcisnę dwa razy przycisku reset na obudowie to system uruchomi mi się z taktowaniem o ponad połowę mniejszym jaki mam ustawiony w biosie. Może znacie sposób na tę przypadłość.

 

Pozdrawiam

SaChy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...