Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Q9550. Kręci się w miarę, ale nie mam porówniania do innych mobo. Narazie mam 3.4 i jakoś starcza. Odnośnie CCEi Canopus to nie znam programów. Sprawdź czy wspierają i się skalują na 4 rdzenie. Jeśli tak to przyrost będzie znaczny (zakaładając że inna część kompa nie stanowi wąskiego gardła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem E5200 na IP35 DarkRaider na 333MHz szynę:

 

Dołączona grafika

 

Jak zrobić żeby mnożnik był 12.5x zamiast 12x? Aby było 4,16GHz zamiast 3.99GHz

Bios ver 18 (chyba najnowsza), w BIOSie nie widze opcji na ustawienie połówkowego mnożnika. Płytę mam od wczoraj więc jeszcze nie do końca ogarniam, pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę Abit Ip35-e i do tego ramy OCZ Blade 2x2GB PC2-9600 te pamięć są taktowane oryginalnie na 1150MHz i nie mogę uzyskać stabilnego taktowania. Jakie ta płyta jest w stanie pociągnąć taktowanie pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem E5200 na IP35 DarkRaider na 333MHz szynę:

 

Dołączona grafika

 

Jak zrobić żeby mnożnik był 12.5x zamiast 12x? Aby było 4,16GHz zamiast 3.99GHz

Bios ver 18 (chyba najnowsza), w BIOSie nie widze opcji na ustawienie połówkowego mnożnika. Płytę mam od wczoraj więc jeszcze nie do końca ogarniam, pomóżcie.

klik

 

18 to ostatni oficjalany bios, który nie obsługuje niektórych proców. A powyżej masz modowane biosy do nowych wersji proców 45nm. U mnie na E6300 połówki pojawiły się dopiero po wgraniu tego biosu. Dodatkowo, na zwykłym 18 miałem wcześniej problem z odczytem temperatury (98 st hehe), ale nowy bios to zjawisko też usunął. Ogólnie ten modowany jest b fajny, działam już na E8200 C0, czyli starszym procu niż PDC E6300 R0, i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania komputera jeżeli nie wcisnę dwa razy przycisku reset na obudowie to system uruchomi mi się z taktowaniem o ponad połowę mniejszym jaki mam ustawiony w biosie. Może znacie sposób na tę przypadłość.

Mam Abita IP35 i E8300 podkręconego na 4.0 (8x500). Problem wygląda tak, iż po odstawieniu kompa na dłuższy czas (wyłączenie zasilacza przełącznikiem) system wstaje i pokazuje 4 Ghz (8x500), lecz gdy załaduje się winda wszystkie programy wskazują taktowanie 2.66 Ghz (8x333). Gdy zrestartuje komputer to system nie wstaje, muszę wyłączyć przyciskiem i włączyć ponownie - wtedy już jest wszystko ok, system ładuje się i wszystkie programy pokazują 4.0 Ghz.

 

To jest fsb reset bug wystepujący w biosach 12+. V12 to ostatnia wersja, która nie ma fsb reset buga, ale niestety jest ona na tyle sędziwa, że nie obsługuje 45nm...

 

Królestwo dla tego, który znajdzie rozwiązanie dla fsb reset (proszę darować sobie zalecenia niewyłączania listwy zasilającej :D) lub tak zmodyfikuje bios, by usunąc bug fsb reset (po odłaczeniu zasilania i podłączeniu go ponownie płyta główna od razu startuje zamiast wykonać dual boot).

 

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blood2

 

Patrzyłeś na stronkę http://www.lejabeach.com/ABIT/IP35Pro/

lub http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...?ubb=forum;f=37 ?

Tam mają mnóstwo zmodyfikowanych biosów do Abita. Mimo, że firma już nie istnieje, to cały czas ma jeden z najlepszych supportów w porównaniu np. do Asusa czy Foxconna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blood2

 

Patrzyłeś na stronkę http://www.lejabeach.com/ABIT/IP35Pro/

lub http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...?ubb=forum;f=37 ?

Tam mają mnóstwo zmodyfikowanych biosów do Abita. Mimo, że firma już nie istnieje, to cały czas ma jeden z najlepszych supportów w porównaniu np. do Asusa czy Foxconna.

A daj spokój - mi się nie udało odpalić nic ze steppingu R0, a chciałem coś nowego z wirtualizacją zapodać. Poza tym w Twoich linkach przede wszystkim mowa o wersji PRO. Generalnie sporo osób (które chciały coś jeszcze wyciskać z s.775) zamieniło płyty Abita na coś innego. Nie ma co się oszukiwać te płyty to już trupy, które jeszcze jakoś jadą na kroplówce i respiratorze ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek

Czasami obcowanie z IT Nekrofilią sprawia dziką radość co? Wiesz coś o tym? Dotyk zimnego i martwego hardware bywa powodem do dzikiej satysfakcji?

 

A propo trzymania trupów w domu, to sam mam podłączony do mojego 32 calowego LCD rasowego żywego TRUPA. Uważaj:

- Atari 130XE

- stacja dysków 5 i 1/4 California Access CA2001

- Joystick - własnoręczna rzemieślnicza robota na mikrostykach i autofajer na 2 tranzystorach w obudowie po jakimś noname padzie

 

I w wolnych chwilach pocinam w Montezuma Revenge, Draconus i Pole Position (potrafię przejechać tor z zamkniętymi oczami). Playstation 2 kurzy się na szafie. I co ty na to?

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś jest burżujem to może i codziennie zmienia płyty główne, ale mnie na takie zabiegi nie stać, więc siedzę na dwuletnim 'złomie' E2160 & 9800Gt & Abit IP35, kiedy to większośc dorobiła się już procków dwudziestordzeniowych siedzących w bezawaryjnych płytach ze 100 cyfrowymi fazami zasilania B-)

 

Arroyo, niestety tam ew przeróbki dotyczą wersji Pro. Znasz może jeszcze jakieś podobne fora? (Umiem Google się posługiwać, ale może istnieją jakieś niezbyt znane fora również bogate w przerobinoe biosy). Ostatecznie zaspamuję podane przez Was fora i może znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która przeanalizowałaby roznice między biosem 12 a np. 14 i przez analogię naprawiła w najnowszym biosie to, co działało jeszcze w dwunastce (czyt. nie było fsb resetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blood2

 

Jak to Ci poprawi samopoczucie to sam mam zabytka :P IP35-E + e4300 + GF7600GST

 

Chyba i tak wszystkie BETY jakie ludzie używają pochodzą z tych 2 stron

http://www.theraptorpit.com/forum/index.php?showtopic=2629

http://forums.hexus.net/abit-care-hexus/14...0-stepping.html

jeszcze można przejrzeć http://forums.anandtech.com/showthread.php...549&page=18 ale tam dają odnośnik do tego samego BIOS-u co na hexusie.

Ale z tego co się orientuję BETY i tak były rozwijane przede wszystkim pod kątem mikrokodów nowych procków.

 

____________________________

 

kater

 

I na tym BIOS-ie z hexusa działał normalnie procek ze steppingu R0 :rolleyes: To coś musiałem źle robić bo mi e5400 (stary bez VT-x) nie wstawał :lol2: A wirtualizacja też działała na tym PDP e6300 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pól zdechłą płytę abita w domu (IP35 Pro). Jest jakaś szansa na zadziałanie gwary- jak tak to co dostane kasę?

Chyba raczej beda ja serwisowac bo z tego co pamietam serwisowac sprzet chyba mieli jeszcze z rok albo dwa po zamknieciu produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek

Tak, modowany bios pomógł mi z PDC E6300 R0, i również kilka userom z labika, którzy z tym mieli problem (część miała E6300, część nowsze E5xxx), również w topicach na Hexusie ludzie o to pytali i bios sprawy rozwiązywał.

Wirtualizacji nie sprawdzałem. W sumie to upewniałem się, że są połówki, że działa EIST i że nie ma błędu "98 st".

Co do wstawania, to też powinno pomóc, ale aż takiego problemu nie miałem osobiście. U mnie po prostu 98 st nie pozwalało zbootować kompa. A jak wyłączyłem tempki w biosie, to w CPU-Z się zorientowałem, że nie mam ani połówek ani EIST.

A tak w ogóle to wcześniej w topicu była już o tym mowa, bo bios aż taki nowy nie jest. I w sumie został opracowany dla proców E0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A Ty na jakim biosie obecnie pracujesz?

Teraz na tym 00 czyli pod E0 ;)

 

Benek

Tak, modowany bios pomógł mi z PDC E6300 R0, i również kilka userom z labika, ...

No i pupa :wacko: podobnie jak przedtem z e5400 tak teraz z e6300 (pentium) komp nie wstaje :mur: sprawdzałem różne BIOSy - IP35-E - V1.8 Beta 01 też. Przerzucałem pamięci (niestety mam tylko Patrioty) i procki e4300, e2160, e6300 - na 1 i 2 wstaje ładnie, na 3 ciemno i głucho, tylko wentyle się kręcą. Pewnie to przez to, że mam IP35-E rev 1.0 :rolleyes: Chyba trzeba płytę odesłać na emeryturę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klik

 

18 to ostatni oficjalany bios, który nie obsługuje niektórych proców. A powyżej masz modowane biosy do nowych wersji proców 45nm. U mnie na E6300 połówki pojawiły się dopiero po wgraniu tego biosu. Dodatkowo, na zwykłym 18 miałem wcześniej problem z odczytem temperatury (98 st hehe), ale nowy bios to zjawisko też usunął. Ogólnie ten modowany jest b fajny, działam już na E8200 C0, czyli starszym procu niż PDC E6300 R0, i jest OK.

Musze potwierdzic że rozwiązało to mój problem, również błąd 98st zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

kupiłem E8400 i chcaiłbym spytać czy po wgraniu biosu od Hexusa m630a nie bede miał problemów z kompatybilnością płyty i proca?

czy bios od Hexusa daje możliwość kontroli prędkości pamieci niezależnie od mnożnika i szyny tak zeby ustawić np. 500x9 i pamieci na 800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy falshowalisćie bios Abit ip35 spod win 7?

A po co :?: Masz gdzieś na forum jak zrobić botowalnego pendriva, formatujesz go jako dyskietkę (pliki systemowe itp) lub wrzucasz FreeDOS. W BIOSie ustawiasz start z urządzenia USB, ustawiasz żeby było widoczne jako dyskietka, a nie dysk ... a reszta standardowo jak pod DOSem. Jak nie chcesz się bawić we wpisywanie atrybutów przy flaszowaniu to ściągnij oficjalny BIOS i podmień sam obraz BIOSu na ten nieoficjalny i nadaj mu nazwę tego oryginalnego i po krzyku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uplodowalem nowy bios na E2160 działa. Jako postę kupiłem diamond 7 carat, dotychczas używałem jaka miałem pod reką, zobaczę czy warto było ja kupować.

 

Ale do sedna: mianowicie ciekawi mnie jaka max duże ustawialiście (do pracy na codzień, napięcia na (mchh) NB i VTT) przy podkręcaniu powyżęj 4ghz. Wiem ze co porcek to inaczej ale takie widełki jakies mozemy określic. Na vtt mam obecnie 1.2375 lub o klik więcej. Ale jak np. ten nowy procek będzie pracował na napięciu 1.3 to takiego nie mogę ustawić, prawda?

 

A jeżeli chodzi o NB to mam 1.41 ale wydaje mi się ze do 500 fsb może być potrzebne więcej, nie będzie szkodziło dać tak do 1.5? Jak polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące przeboje przy podkręcaniu ocz'ów na ip35. Pamieci kupowałem na raty dlatego mam 4x1gb a nie 2x2. Pierwsze miały się na biosie nr 18 troche gorzej wyciągały 970mhz na 2,3v cl4 (zmiana timingów na cl5 nie przynosiła rezultotów wiec mozna zastąpić jedną latencje drugą). Druga para to ok 1020mhz na 2,3v cl5 (tu zmiana timingów dawała juz jakikolwiek efekt). Teraz wgrałem najnowszy modowany przez kogos tam bios (nazwijmy go nr19) który miał poprawic kilka rzeczy min. reset fsb. To jednak nie za bardzo sie im udało ale co innego tak bo teraz obie z par pamieci robią na 2,2v cl5 1,1ghz. Żeby nie było tak kolorowo razem w czwórce nie są stabilne nawet na 1ghz. Jak niektórzy dobrze wiedzą ta płyta lubi wybrzydzac pamięciami i np z patriotami czasami wogóle nie współpracuje. Planowałem zmienić mobo na msi p45 neo2-fr. Jak myślicie poradzi sobie z 4x1gb @1,1ghz skoro w parach sa stabilne ? A może to normalne że płyta nie może sobie poradzić z 4 kosćmi tak jak z dwoma.

nb -1,37v chyba wystarczająco

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...