Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

@QauczuQ ty chcesz e2160 trzymać na 4GHz? Odpuść sobie. Większość kończy się na 3.2/3.3GHz przy jeszcze akceptowalnym napięciu. Niektóre potrafią trochę więcej. Ale 4GHz na codzień zapomnij. Już nie wspomnę o 500 FSB na dual core. One zwykle mają FSB Wall już w okolicach 400 FSB. Czasami potrafią wyżej polecieć. Ale nie 500 FSB.

 

Co do napięć max to 1.5V na cepa przy odpowiednim chłodzeniu. NB ludzie dają nawet 1.5V. VTT bym więcej niż 1.3V nie dawał. Chociaż jak zwykle obowiązuje zasada najniższe napięcie dające stabilność więc nie szalej.

 

@tomekk600 im więcej pamięci tym bardziej kontroler obciążony i tym trudniej coś z nich wycisnąć. Tak czy inaczej po co ci tak piłować pamięci? W normalnym użytkowaniu nic nie zyskasz. Tylko syntetyki.

 

Edit:

Podbij jeszcze MCH może łatwiej pamiątki będą się ocować.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory nie napisałem procek to e8400 od devilka. Ustawilem 1.205 i vtt na 1.2 (bo takie najmniejsze moge ustawic). Działa na 3.6 ghz ale to nie sztuka.

 

czy tem dochodząca do 75-80 st bedzie do zaakceptowania czy to juz raczej bedzie za dużo dla procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. 45nm wg intela to max 1.36V z groszami. Ludzie dają nawet więcej przy dobrym chłodzeniu ale ja bym tej magicznej granicy na codzień nie przekraczał. VTT odpowiednio do potrzeb. Generalnie powinno być niższe niż Vcore. Ile max na 45nm szczerze mówiąc nie wiem. Ale myślę że 1.25V mu nie zaszkodzi. MCH 1.5V jak chcesz 500FSB.

 

Co do temp. zależy czy ta temp. jest prawdziwa czy to ściema, bo czujniki zwalone. Jak prawdziwa to już dużo. Przy czym zależy też czy to jakiś linx, OCCT, Orthos i inne tego typu wygrzewacze, czy to temp. podczas normalnego giercowania. Bo wiadomo że takie programy jak orthos dają wyższe temp. niż to co potem w realu będzie.

 

Ja osobiście nie przekraczałbym 70 w stresie.

 

C0

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAPL

 

E0

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLB9J

 

i max to wg intela 73 stopnie. Przy czym z tego co pamiętam to tcase więc na rdzeniach można więcej z 5 stopni co najmniej. Tak czy inaczej im niżej tym lepiej i na codzień jak pisałem wyżej 70 bym nie przekraczał (edit: chociaż wiem że są tacy co jadą przy tak wysokich tempach :P ).

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekk600 im więcej pamięci tym bardziej kontroler obciążony i tym trudniej coś z nich wycisnąć. Tak czy inaczej po co ci tak piłować pamięci? W normalnym użytkowaniu nic nie zyskasz. Tylko syntetyki.

 

Edit:

Podbij jeszcze MCH może łatwiej pamiątki będą się ocować.

planuje zmiane na e8xxx i nie sadze by 450fsb (>>mem 900mhz- tyle ile teraz mam na cl4) mnie zaspokoiło

co do mch podniose i sprawdze ;)

 

edit:

aha co do płytki i ramu (po wymianie w kompie na msi p45) planuje z abitem jakieś bardziej ekstremalne oc (benche dla cpu ). w takiej sytuacji wystarczy 1kostka (1gb) czy lepiej dwie? Z tego co mówisz to z jednej będzie łatwiej coś wycisnąć.

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj troche sie pobawilem i udalo mi sie dojs do 4ghz ale nie bardzo stabilinych (blu screeny, po kilku lub klikunastu minutach w windowsie).

 

Tak jak napisalem nie wiem czemu tak sie dzeije czy to pamieci czy procek lub płyta.

 

Ustawienia w biosie sa nastepujace:

 

fsb: 450

mnoznik 9

1:1.00 9ddr2-900)

cpu core: 1.650V

ddr2: 2.2 (na 2.2 1000 było stabilne)

cpu vtt: 1.2V

MCH : 1.49 (i moze to jest zbyt małe dla takiej magistrali)

ICH - nie ruszalem 1.5

CPU GTLREF - nie ruszałem - 63.0%

 

Ogólnie komp sie wlancza i windows ale po jakiims czasie max 30 minut wyskakuje bluscrren i zaczyna sie zdrzucanie pamieci na dysk...

 

Macie pomysl co jeszcze zrobic.

Dodam ze opcje oszcedzania energi sa na off oprócz thermal control.

opóznienia pamieci: itd na auto.

 

doradzcie co moge jeszce zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 x 8

 

cpu vcore 1.25

load line enabled - opcja od vdroop

vtt 1.23

ram 1:1 2.2

mch 1.55

ich 1.55

cpu gtl 0.63

nb gtl 0.67 -- > jesli masz to w biosie.

 

I ja tam dobrze widze cpu core: 1.650V 1.6v na niego cisniesz ?

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pupa :wacko: podobnie jak przedtem z e5400 tak teraz z e6300 (pentium) komp nie wstaje :mur: sprawdzałem różne BIOSy - IP35-E - V1.8 Beta 01 też. Przerzucałem pamięci (niestety mam tylko Patrioty) i procki e4300, e2160, e6300 - na 1 i 2 wstaje ładnie, na 3 ciemno i głucho, tylko wentyle się kręcą. Pewnie to przez to, że mam IP35-E rev 1.0 :rolleyes: Chyba trzeba płytę odesłać na emeryturę <_<

3449473[/snapback]

czy falshowalisćie bios Abit ip35 spod win 7?

ja flashowałem spod 7 tą nową betę programem od abita. Działa cycuś glancuś

 

sory nie napisałem procek to e8400 od devilka. Ustawilem 1.205 i vtt na 1.2 (bo takie najmniejsze moge ustawic). Działa na 3.6 ghz ale to nie sztuka.

 

czy tem dochodząca do 75-80 st bedzie do zaakceptowania czy to juz raczej bedzie za dużo dla procka?

 

Moim zdaniem ta płyta zawyża temperatury, bo ja też zawsze miałem je z kosmosu. Na pentagramie hp-100 i wentylu na 7v mam 60* w idle i 80 w stressie mimo, że wszystko zamontowane jak trzeba, a na palucha to te wyniki powinny być tak z 20* niższe, więc nie przejmuj się.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 x 8

 

cpu vcore 1.25

load line enabled - opcja od vdroop

vtt 1.23

ram 1:1 2.2

mch 1.55

ich 1.55

cpu gtl 0.63

nb gtl 0.67 -- > jesli masz to w biosie.

 

I ja tam dobrze widze cpu core: 1.650V 1.6v na niego cisniesz ?

czesc,

pomylka powino być 1.165.

 

EDIT:

 

niestetey nie wstaje. Ale niepokoją mnie pamięci ponieważ opóżnienia mam ustawione na auto i bios sam sobie przydizela odpowiednie i np. dla 840 ustawił (sprawdzone pod windą) - 6 5 5 15 a dla 1000ghz było 6 6 6 18. Boję sie ze to moze byc niedoskonale i powodowac zaiwechy. Ustawie na stałe jakieś luźne i zobacze jak wtedy bedzie szlo.

 

Jak okaze sie ze dalej to samo to moze to wskazywac na kontroler odpowiedzialny za wysokie fsb czyli nb że jest za malo napiecia albo sie za mocno grzeje.... nie wiem.

Próbuje tak jak napisałęś ustawić.

 

nie mam opcji load line enabled.

 

EDIT2: Devilek wysokie to napecie na cepie proponujesz, faktycznie tak ma byc bo teraz mialem 1.165 i orthosa i 3dmarki przechodził.

Edytowane przez QauczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2: Devilek wysokie to napecie na cepie proponujesz, faktycznie tak ma byc bo teraz mialem 1.165 i orthosa i 3dmarki przechodził.

Jakie tam wysokie. Do 1.36V masz furtkę otwartą. A timingi się na twardo wbija a nie auto. Znaczy te podstawowe bo alphy to już potem dla bardziej obcykanych :P

 

Posiadam Abit'a IP35P, pomoze ktos krecic? Sprzet w sygnaturze. Tylko tak po sesji czyli w przyszlym tygodniu ;]

A co tu pomagać. e5200 to żadne wyzwanie w kręceniu. 333*12 i masz 4GHz. Pamięci możesz wówczas na defie trzymać, wszystko inne w zasadzie także, jedynie odpowiednie napięcie na cepa dać. Albo jak słaba sztuka to mnożnikiem zjeżdżasz w dół i wio. Ewentualnie mnożnik maksymalny tylko odpowiednie FSB. Tak czy inaczej przy takiej magistrali to pikuś by to ustawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

pomylka powino być 1.165.

 

EDIT:

 

niestetey nie wstaje. Ale niepokoją mnie pamięci ponieważ opóżnienia mam ustawione na auto i bios sam sobie przydizela odpowiednie i np. dla 840 ustawił (sprawdzone pod windą) - 6 5 5 15 a dla 1000ghz było 6 6 6 18. Boję sie ze to moze byc niedoskonale i powodowac zaiwechy. Ustawie na stałe jakieś luźne i zobacze jak wtedy bedzie szlo.

 

Jak okaze sie ze dalej to samo to moze to wskazywac na kontroler odpowiedzialny za wysokie fsb czyli nb że jest za malo napiecia albo sie za mocno grzeje.... nie wiem.

Próbuje tak jak napisałęś ustawić.

 

nie mam opcji load line enabled.

 

EDIT2: Devilek wysokie to napecie na cepie proponujesz, faktycznie tak ma byc bo teraz mialem 1.165 i orthosa i 3dmarki przechodził.

Mialo byc 500 x 9, czyli 4.5GHz bo na takim vcore jak podalem w poscie dzialal u mnie.

 

Timingi ustaw na sztywno 5-5-5-15 i dosc wysokie trfc. Na NB tez mozesz dac troche V, dla sprawdzenia.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu pomagać. e5200 to żadne wyzwanie w kręceniu. 333*12 i masz 4GHz. Pamięci możesz wówczas na defie trzymać, wszystko inne w zasadzie także, jedynie odpowiednie napięcie na cepa dać. Albo jak słaba sztuka to mnożnikiem zjeżdżasz w dół i wio. Ewentualnie mnożnik maksymalny tylko odpowiednie FSB. Tak czy inaczej przy takiej magistrali to pikuś by to ustawić ;)

ok, to bede ewentualnie tu pisal jakby cos zgrzytalo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do stabilnego 3.96ghz.

Ustawiłem:

fsb: 440

mnoznik 9

1:1.00 9ddr2-880)

cpu core: 1.1450V

ddr2: 2.2

cpu vtt: 1.2V

MCH : 1.45

ICH - nie ruszalem 1.5

CPU GTLREF - nie ruszałem - 63.0%

 

Idąc dalej próbowałem szynę 500 jak pisałeś. Żeby wykluczyć problem po stronie procka zmniejszyłem mnożnik chyba do 6 lub 7. Podniosłem MCH na 1.55, iCH na 1.55. Wcześniej także sprawdziłem pamięci czy idą na 1ghz przy 2.2v i poszły. Więc napięcie 2.2 na pamieciach zostawiłem i opóźnienia także zostały. NIE WSTAŁ. Kurde dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory za post pod postem ale mam ważne pytanie:

 

czy w biosie m630a dla Abit ip35 możecie ustawić mniej niż 1.2 dla Vtt bo u mnie kur...a nie można ;D . Ma ktoś wgrany taki pod którym jest mniej V do ustawienia i działa mu 8x00?

 

PROSZE O ODPOWIEDZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja E ma problem ze startem jak jest jej zimno, jesli to to [niestety nie pamietam dokladnie jak to sie objawia ale wczesniej ktos to juz opisal] to musisz podgrzac mobo wokol socketa.

wersja bez E takze. Mam cold buga na ip35. Wczoraj chciałem cos podziałąć z zimą cooling ale niestety nie dało rady bo mobo nie odpalało. Jest jakiś mod na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory za post pod postem ale mam ważne pytanie:

 

czy w biosie m630a dla Abit ip35 możecie ustawić mniej niż 1.2 dla Vtt bo u mnie kur...a nie można ;D . Ma ktoś wgrany taki pod którym jest mniej V do ustawienia i działa mu 8x00?

 

PROSZE O ODPOWIEDZ.

Nie da sie ustawic mniej niz 1.2v, zreszta najprawdopodobniej mimo ustawienia 1.2v plyta bedzie podawac 1.1v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka podgrzej sekcje zasilania cpu i ruszy. Sposob sprawdzony przy zabawach z DI wlasnie na abitach serii ip35.

a powiem ci że sam wpadłem na pomysł z suszarką :E i faktycznie działa wystarcza 2 sek podgrzewania. Martwi mnie tylko jedno. Czy cold bug moze objawiać się równiez tym że komp sam wyłącza się (jakby odcięło zasilanie) w windzie? Wczoraj zwodowałem proc na szybko dołączyłem zimę cooling i odpalałem z suszarką. Testowałem blok ale tylko przy sprzecie ocniętym na maksa i teraz nie wiem czy to była wina oc czy cold buga. miałem power off chyba z 3 razy potem zrezygnowałem bo miałem za mało czasu. jak dostane nowe mobo to sprawdzę znowu. Więc jak to jest z tym cold bugiem? Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wsadziłem na płyte celka 336 i nie odpala.. problem w tym ze nie mogę wejsc do biosu wyczysciłem cmos pojawia sie ekran botowalny mam do wyboru f1-continue lub del. wciskam del i pojawia sie taki komunikat jak niżej a potem tylko miga "dosowy myślnik"...

bios najnowszy modowany sprawdzany na e5200.

Dołączona grafika

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką sprawę.

Kupiłem Pentium E6600 3.06Ghz - czyli ten procesor E6600

Moja płyta to Abit IP35 bios 18.

Płyta rozpoznaje procesor ale temperaturę pokazuje 98stopni. Nie wiem czy uruchomi się system bo nie sprawdzałem.

Czytałem tu na tym forum Hexus że niby jakiś tam jest bios który poprawia to, czy to prawda?

W ogóle po zmianie będą dostępne wszystkie opcje procesora czyli:

# Enhanced Intel Speedstep® Technology

# Intel® EM64T

# Intel® Virtualization Technology

# Enhanced Halt State (C1E)

# Execute Disable Bit

# Intel® Thermal Monitor

Czy nie ma co liczyć że stabilnie będzie płyta chodzić z tym procesorem?

Teraz mam procesor P4 3.4GHz HT 650 i ładnie to chodzi, jedynie wkurzają niekiedy te włączania i wyłączania procka np przy dodaniu nowego dysku, zmianie w biosie, lub jak komp dłużej nie chodził to płyta kilka razy się uruchamia.

Co doradzilibyście, trochę się zawiodłem bo myślałem że nie będzie problemów, po to kupiłem najnowszy Pentium aby płyty nie zmieniać bo tak to pewnie bym wybrał może już coś na nowszy slot z innym prockiem.

Można pisać jeszcze gdzieś do Abita aby wydał oficjalny jakiś bios wspierający nowe procesory do tej płyty, czy siedziba w Polsce jeszcze istnieje?

 

Edit:

Problem rozwiązuje bios w ver.19

Edytowane przez kshycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem mailem od Abita (niby trup a jeszcze żyje) bios, który - z tego co widzę - likwiduje zjawisko fsb resetu i jest jednocześnie najnowszym biosem dla IP35 (a więc z obsługą 45nm). To nie jest bios z Hexusa, tamten jest starszy i na tamtym jest fsb reset - sprawdzone.

 

Teraz tylko przydałyby się testy jak działają najnowsze 45nmetrowce na s775 na tym Abicie...

 

Fsb reset precz :)

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kielich za Twoje zdrowie! :D Już testuje ten wynalazek, ale brzmi bardzo dobrze.

Nie jestem w 100% pewien, ale to chyba ten sam bios co z hexusa. plik ma oznaczenie b19, ale po update bios dalej wyświetla w627...B00

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej nie ten sam, już na pierwszy rzut oka różnią się np tekstem Not for Sale - wersja z Hexusa wyświetla cały tekst Not for Sale - only for evaluateuation, a wersja 'mailowa' wyświetla jedynie jakiś ciąg znaków, bez tego stwierdzenia, no i defaultowo parę ustawień jest zmienionych w stosunku do wersji z Hexusa - tak mi się przynajmniej wydaje (np. z jakiego poziomu ma być kontrolowana klawiatura - jest BIOS, wcześniej było OS).

 

Niestety po kilkunastu testach fsb reset pojawił się (a więc jedno złe uruchomienie na kilkanaście prób) :/ Tak czy siak to pierwszy bios, w którym fsb reset nie pojawia się tak często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB reset albo jest albo go nie ma. A to zależy od pojemności kondensatorów w Twoim zasilaczu - a raczej czas po którym się pojawi. Chcąc wywołać FSB reset wyłącz kompa z gniazdka i powciskaj ze 20 razy power i reset a potem załącz kompa. Po takiej gimnastyce nie musze czakać całej nocy żeby zobaczyć reset tylko mam go od razu.

 

Niestety nie wiem czy to jest błąd biosu czy błąd projektu płyty, że po opróznieniu kondziów jest FSB reset.

 

Abit nie mógł tego naprawić bo od początku negują istnienie tego błędu niby jako "trudnego do powtórzenia" nie wiem czy specjalnie czy nie żeby uniknąć odpowiedzialności. Jakoś ja umie zrobić FSB reset w 5 sek bez czekania całej nocy :)

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mogę zgodzić się z tą teorią, bo przypadki fsb resetu na najnowszym biosie występowały u mnie po krótkim czasie odłączenia komputera od zasilania, a za każdym razem gdy poczekałem dłużej, np. kilkanaście minut, to komp startował z dual bootem i bez fsb resetu. Ciężko mi więc doszukać się jakichś powtarzalnych prawidłowości... A Ty Tajfo na jakim biosie teraz pracujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bios to nr 18. No czyli pięknie nie tylko nie zlikwidowali FSB reset ale dodali dual boot hehehe suuuper...

 

Ten bios 19 jest datowany na wrzesień 2008 dlaczego nie dali go oficjalnie? To beta jakaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu zasilania i po zmianie ustawień komp powinien raczej wystartować podwójnie, tak jak to ma chyba miejsce w większości płyt na P35 i tak też jest w przypadku tego najnowszego biosu [w większośći przypadków, bo jak płycie zachce uruchomić się z fsb resetem, to wtedy startuje od razu co jest błędnym startem], w innych przypadkach (jak np. podczas zwykłego uruchamiania kompa bez odłączania zasilania) komp startuje od razu, bez dualbootu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że płyta podłączona do zasilania normalnie startujei nie ma resetu. Inni producenci jak Asus czy GB wyeliminowali dual boota i nie mają FSB reset a Abit ma jakieś cyrki z zasilaniem z tego wynika. Chociaż właśnie u Asusa z tego co pamiętam po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu za pierwszym razem jest podwójny start. Oczywiście każdy p35 po zmianie takich parametrów w biosie jak FSB, czy ustawienia pamięci ma podwójny pierwszy start.

 

Ten FSB reset jest dziwny bo to nie są standardowe ustawienia systemu. U mnie np. po FSB resecie procek jest lekko niedotaktowany zamiast 2664 ma 2660 MHz. Po twardym resecie (reboot systemu nic nie daje) lub wyłączeniu/załączeniu jest już normalnie 2664 MHz. Dziwne to to. Są też tacy co negują FSB reset ale ja sądze, że nawet nie wiedzą o tym, że mają FSB reset nawet na fabrycznych ustawieniach z powodu tej małej różnicy w taktowaniu, o której pisałem wcześniej. FSB reset występuje zawsze niezaleznie od tego czy podkręcasz czy nie. Po prostu jeśli masz standardowe ustawienia FSB reset nie jest widoczny wyraźnie ale nadal istnieje.

 

No nic żyłem z tym dotąd to i do zmiany platformy poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...