Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. W CPU-Z też jest 1.6 GHz. Choć w sumie nawet nigdzie nie muszę patrzeć bo po prostu czuć w windowsie różnice między 1.6 GHz a 3.2 GHz. W memteście sprawdzam bo nie chce mi się po każdej zmianie w biosie czekać na włączenie się windowsa a tam tez dobrze pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze swoim ABIT IP35P. Do pozostałych wersji IP35-x zostały wydane BIOS'y usuwające problem z double boot'em. Natomiast mój Abit ciągle na to cierpi. Czy są jakieś nieoficjalne BIOS'y do tej wersji płyty? Szukałem na google, ale nic nie znalazłem. Ten wątek ma masę stron, więc wybaczcie, ale nie czytałem wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim kompem. Przestawiałem biurko i musiałem odpiąć kable, a teraz po podłączeniu komp nie wstaje. Zero reakcji, nic nie startuje, nie kreci.

 

Jedynie co, to dioda 5VSB obok slotów pamięci miga na okrągło, w necie wyczytałem, ze to oznacza problem z podaniem napięcia z zasilacza do płyty. Sprawdziłem w pracy zasilacz na kompie z Core i3 3.3ghz i 1 HDD (grafa z proca) i zasilacz działał normalnie, przyniosłem do domu i dalej nic.

 

Może faktycznie zasilacz jest uszkodzony, a komp w pracy ciągnie mało prądu i dlatego poszedł?.

 

Macie jakieś sugestie? Zasilacz to 4-5 letni Chieftec GSP-400A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z płytą IP35-E, nie włącza się tylko długi sygnał pauza długi sygnał i tak w kółko, wiatraki się kręcą, monitor się nie włącza.

Odpiąłem wszystko oprócz monitora.

Z netu wyczytałem że taki sygnał przy tym biosie to RAM, mam dwie kości po 1GB oczywiście wkładałem pojedynczo w każdy slot bez efektów.

 

Miał ktoś podobne objawy ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit IP35 - przestał działać wentylator na CPU podpięty do złącza CPUFAN1 na płycie. Wczoraj wszystko działało normalnie a dziś włączyłem komputer i alarm z głośnika systemowego wraz z komunikatem "Cpu fan error". W tej chwili działa na złączu SYSFAN1 więc wentylator na pewno jest dobry. Co mogło się stać i czy mogę to sam zlokalizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem - na płycie ip35-e nie działają mi 2gb kości ramu, wczesniej miałem 2x1 teraz kupiłem 2x2 i zero reakcji. Płyta wogóle nie bootuje. Próbowałem właczyć komputer na jedenj kostce 2gb i to samo. Pożyczyłem tez inna kosc 2gb i nadal zero. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od wczoraj problem ze swoją nagrywarką. Mam dwa dyski SATA i nagrywarkę też pod SATA. Jeśli włożę płytę do napędy, to drugi dysk zaczyna mi się wyłączać. Wyłącza się, włącza i tak kilka krotnie, po czym znika z mojego komputera. Trochę z tym walczyłem, ale okazało się że to właśnie nagrywarka coś krzaczy... Odinstalowałem jej sterownik, próbowałem w innych portach i dalej do samo... Co to może być? Pamiętam że niektórzy pisali tu coś o problemach z nagrywarkami pod SATA na naszych Abitach...

Ps. Przypomniało mi się, że kiedyś na XP też miałem problemy jak kupiłem tą nagrywarkę. Specjalnie musiałem dokupić przejściówkę z SATA na IDE. Ale odkąd zainstalowałem Win 7 64b, to problemy ustąpiły - do wczoraj...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym zasilacz, bo wygląda mi to na problemy z dostarczaniem zasilania do dysków i napędu. W PC #2 nie zauważyłem u siebie takich problemów, pomimo nagrywarki na SATA i różnych konfiguracji dyskowych trafiających do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam "najnowszy" bios do płyty IP35 i IP35E. Mam go wgrane do płyty IP35.

Dobrze pracuje z procesorem który mam Intel® Pentium® Processor E6800 (2M Cache, 3.33 GHz, 1066 FSB)45 nm - na innych biosach był problem z rozpoznawaniem poprawnie temperatury procesora.

Bios IP35 i IP35E ver.19

Oto odpowiedz od Abit:

In the attachement i have attached the latest bios available. (version 19) This adds support for 45nm cpu’s. Probably the E6800 (3.33ghz) wich you have is a 45nm cpu wich is not supported in older biosversions and therefor the temperature is reported to high.

 

@wysio - miałem tak samo jak ty, choć mam nagrywarkę Sony-Optical, jest na SATA, ale działa ok. Kiedyś miałem podpięty napęd Samsunga DVD-ROM na SATA i niekiedy napęd znikał mi z XPka. Czy na Win7 działa Ci poprawnie wszystko? Myślę o zmianie Windowsa na 7 64bit.

Edytowane przez kshycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmieniłem teraz pamięci z OCZ 2x1GB 800@1000Mnhz 5-5-5-15 na 2x2GB Kingston HyperX 1066Mhz i płyta nie chce mi wstać od szyny 490 w górę. Mam pojedyncze długie sygnały z biosu - czyli pamięci. Napięcie na pamięciach mam ustawione fabrycznie - 2.2V przy 1066Mhz. I teraz najciekawsze jest to, że obniżyłem szynę tak, by z mnożnika pamięci wyszło mi taktowanie 1100Mhz i komputer odpala, i wszystko działa. Wynikało by z tego, że pamięci nie chodzą na wysokiej szynie... Coś można na to poradzić?

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, mam problem z płytą ( IP35 ) mianowicie komputer chodził do czasu gdy podczas pracy z komputerem wcisnąłem przypadkowo przycisk power. Można powiedzieć że z nerwów zgwałciłem ten przycisk. Teraz pytanie:

 

Co mogło się stać że nie mogę uruchomić komputera ?

W ogóle nie reaguje na przycisk. Na początku myślałem że to właśnie on uległ uszkodzeniu jednak po odpięciu guzika próbowałem na krótko włączyć i też nie dało rady.

 

Zasilacz z tego komputera po podłączeniu do drugiego komputera kręci się (odpowiada).

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadałem ta płytkę (abit ip35) dobre dwa lata i musze powiedzieć że to bardzo dobra konstrukcja. Szkoda że Abit zaprzestał produkcji płyt głownych :/

Z własnego doświadczenia wiem, że

- większość problemów związanych z jej nie działaniem można rozwiązać poprzez wyjęcie baterii i kabla sieciowego i zostawienie sprzetu bez zadnego zasilania na ~5min

- wyłączenie karty sieciowej/karty firewire w biosie ogranicza OC

- plyta nawet z biosem beta nie przepada za prockami w ~45nm w szczególności quadami

- mimo 4 faz zasilania potrafi spokojnie ogarnąć q6600 na 3,6GHz mimo dużego vdropa

- w necie jest beta biosu do kontrolera raid do tej plyty. U mnie rozwiazal on problem z "muleniem" komputera w przypadku duzego OC. Chodzi o mulenie maciezy raid, cos z dostepem do danych sie kaszanilo i system dzialal srednio gdy dochodzilo do zabawy na plikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę IP35 oraz procesor Q6600. Po ponad roku postanowiłem podkręcić procesor i sprawdzić m.in max FSB. Ustawiłem fsb 378 (procesor i ram odpowiednio zmniejszony) i wszystko ok. Ustawiłem 389 i w biosie wisi. Zwiększałem napięcie NB oraz CPU PLL Voltage o jeden krok i dalej to samo, wisi w biosie. Co może być przyczyną? FSB wall Q6600?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście:

-dałeś ram na 1:1.

-gtl'a na najniższą wartość.

 

Podaj napięcia dokładnie jakie ustawiłeś.

 

1. Ramy 1:1 co dawało 778 a normalnie pracują bez problemu na 832 i wyżej,

2. GTL na def był - 63%,

3. CPU V1,345 (def 1,325 ale wtedy nie osiąga 3.0),

4. CPU VTT 1,2000 oraz 1,2375 bez rezultatów,

5. MCH Auto (1,250) oraz 1,290 bez rezultatów,

6. ICH def 1,50

7. Procesor miał mnożnik 7x389 (2723)

 

Komp wisiał w biosie (monitor nie reagował) a po resecie (wyłączenie zasilania kompa i po 10 sekund ponowny start - w innym przypadku komp nie reagował) działa normalnie z tym, że po wejściu do windows miał ~1,9GHz a w biosie tyle ile powinno być (7x389). Dział do ponownego włączenia (10 sekund wyłączony itd). Pomaga jedynie obniżenie FSB do poziomu 378. Poziom 379-388 nie testowałem oczywiście.

 

EDIT:

Sprawdziłem wszystkie ustawienia GTL: 61,5%, 63%, 65% i 67% - bez zmian. Ktoś ma jakiś jeszcze pomysł?

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już przypadek z scianą w q6600 na poziomie 3,2 ghz.. więc wszystko możliwe.

 

Dałem sobie całkowicie spokój z podkręcaniem. Żadna z gier w które zagrałem (Battlefield 3, Crysis 2, Diablo III, Starcraft 2) nie działała odczuwalnie lepiej po podkręceniu więc po to mi OC? 4 rdzenie x domyślne 2,4GHz wystarczy całkowicie. Dużo więcej zależy od karty graficznej. Podejrzewam, że gdy procesor przestanie wystarczać do najnowszych gier odpalanych na wysokich detalach to wtedy pomyślę o zmianie całej platformy. Jeżeli za te 1-2 lata ktoś będzie chciał kupić niepodkręcany komputer (OC jak pisałem do testów jedynie) to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien kłopot z Abitem, a raczej mój znajomy. Chodzi o to, że system się nie uruchamia, a w informacjach z biosu pokazuje się napis : CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU. I teraz tak. Bios był resetowany, zmieniona została bateria, przywracane wartości domyślne - i dalej to samo. Skończyły mi się już pomysły... Miał może ktoś podobną awarię?

Bebechy kompa bardzo zbliżone do moich - ten sam typ płyty, procesor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo sie stało, czy po zmianie czegoś? Może piny w LGA krzywe albo uszkodzone? spróbuj zamontować procesor jeszcze raz. Normalnie kiedy ja miałem ten komunikat to było po wymianie procesora i była opcja klinięcia F1 żeby kontynuować.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe było nic zupełnie ruszane. Do tego czasem pamięci piszczą, a gdy w końcu jakoś uda się dojść do momentu, gdzie uruchamia się system, to komp się wiesza. Wczoraj po ręcznym ustawieniu paramertów i wyjęciu jednej kości, nawet udało się uruchomić system. Ale niestety już podczas wyboru trybu uruchomienia, przestała reagować klawiatura, a w samym windowsie też i mysz...

Myślę, że już wykorzystałem wszystkie możliwości. Jeszcze dziś spróbuję mu wgrać na nowo bios. Może coś w nim się porobiło. Jeśli to nie pomoże, to odeślę kolegę z tym komputerem do naprawy, bo to będzie oznaczać, że prawdopodobnie coś ze sprzętem.

Ps. Jak wgrać bios bez stacji dyskietek? Ruszy z Pendrive, jeśli zrobię bootowalny? Czy może utworzyć w nero bootowalną CD ?

 

Edit: Ok. już sobie przypomniałem. Znalazłem na dysku programik do tego - Abit Flash Menu. Jestem ciekaw, czy to pomoże...

 

Edit 2: Sprawa rozwiązana. Dziwna historia, bo płyta zaczęła wariować. Jak już system się uruchamiał, to znów nie działało żadne usb. Zaktualizowałem bios, bo był dość stary z tych dostępnych i też to nic nie dało. Ale za którymś razem, jak mieszałem ustaleniami w biosie, to nagle system znalazł kontroler usb i dźwięk - bo się okazało, że on też zginął. Na chwilę obecną wszystko jest w porządku. Dziwne te anomalie...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam aktualnie problem z tą płytą (IP-35 Dark Rider). Jezeli bede sie z kims powtarzac, to przepraszam - thread ma 120 stron i nie jestem w stanie ich przejrzeć.

 

Tak czy inaczej - mam płyte już od blisko 5 lat, od 2-3 robi mi lekkie problemy. Czasami po prostu strzela fochy przy samym starcie i potrafi sie sama resetowac. Dzieje sie tak tylko przy samym starcie i jezeli system sie w koncu zaladowal i podzialal stabilnie przez ~20 minut, ryzyka naglego resetu juz nie bylo. Chyba nie musze dokladnie opisywac problemu, gdyz z tego, co zdazylem sie zorientowac, jest on powszechny. Podobno recepta jest aktualizacja BIOSu do najnowszej wersji.

 

W sumie bylo to uciazliwe, ale bagatelizowalem problem przez lata - dalo sie z nim jakos zyc. Zwlaszcza, ze wystepowal nie caly czas, lecz okresowo - seriami po 5-10 problemow z odpaleniem, a pozniej na dlugi czas spokoj.

 

Teraz jednak cos zszylo dokumentnie. Ile razy by sie nie restowal i tak pozniej nie wstaje. Co wiecej w biosie pojawia mi sie teraz dotychczas niepokazywany widok z testem pamieci (przebiega dobrze) i nazwą procesora oraz taktowaniem pamieci. Czasem pojawia sie tylko ostatnie, srednio co drugi reset. Jest też error o treści: "cpu is unworkable or has been changed - please check soft-menu". Zmusza mnie do nacisniecia F1, aby kontynuowac, albo del, aby wejsc do ustawien. Jezeli zmodyfikuje ustawienia, czeka mnie seria zwisow na etapie wlaczania sie BIOSa. Jezeli przejde dalej, system sie zbootuje lub nie.

 

W przypadku odpalenia sie systemu predzej czy pozniej pojawi sie BSoD z informacja o zrzucaniu pamieci. Raz pojawil sie charakterystyczny blad, ale nie zapamietalem dokladnie jego nazwy. Zdaje mi sie na 90%, ze bylo to memory managment fault in non-paged area.

 

Jakies dwa tygodnie temu, dlugo zanim to wszystko sie zaczelo, wyskoczyl mi tez w biosie error "ROM checksum error" czy coś w tym guście.

 

BSoDa moge wywolac latwo poprzez odpalenie zasobożernych aplikacji. W przypadku uruchomienia gry Crysis wystepuje on natychmiast po dwukliku na ikone programu.

 

Chcialbym zaktualizowac tego biosa, ale w przypadku tak niestabilnego działania systemu wydaje mi sie to absolutnie niemozliwe. Nadal zakladam, ze to jego (starej wersji BIOSa) wina, choc nie wykluczam, ze moge sie mylic - brakuje mi doswiadczenia ze sprzetem. Poki co przedmuchalem komputer, oczyszczajac go z kurzu, odpalilem "fail-safe defaults" oraz "optimised defaults", wyczyściłem CMOS zworką na płycie i wyciagnalem jedna z kości RAMu, zostawiając w środku samą drugą (dziś sprawdzę drugą z kości). Jak mozna sie domyslic, niewiele to pomogło.

 

Tak czy inaczej - chciałem sie zapytac: jakie jest Wasze zdanie na ten temat? To stary BIOS czy moze coś innego? Czy jest jakiś sposób, abym mógł zwiekszyc stablinosc systemu na tyle, aby moc zaktualizowac BIOSa? Co jeszcze powinienem sprawdzić?

 

Czy jezeli plyta koniec koncow zdechnie, pociagnie ze sobą jakiś inny podzespół?

 

Za ewentualne porady z góry dzieki.

 

[edit]

 

Zapomnialem dodac informacje o sprzecie:

 

Plyta: IP-35 Dark Rider

Procesor: Intel Dual Core E2160 (nigdy nie krecony)

Pamiec: OCZ 2P800R22GK dual channel 2x1GB

Karta graficzna: GF 8800 GT

Dysk twardy WD...y...jakistam. 300 GB, partycja systemowa: 10 GB na której system ostro się dusi (nie wiem czy to ma cos do gadania, koniec koncow zwisy zdarzaja sie nawet na poziomie BIOSu). Reszta na drugą partycję.

Edytowane przez TenebrioMolitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat stary, ale pojawił sie problem z moim Abitem Ip35 pro.

1. Po OC skacze szyna FSB nie sa to duże skoki, raczej wartosci po przecinku.

2. W programie Everest pokazuje mi 9.9 V na lini 12V co jest bardzo dziwne. Wiem ze to gowno sprawdzanie programowo ale jednak nie powinno byc takich jaj.

3. Procek (E7400) lata bez zmiany jakichkolwiek napiec na 3400 MHz. Do 4.0 jednak potrzebuje aż 1,525 V Z czego bios wtedy pokazuje 1.4.

4. Dzisiaj z rana cos tam kombinowałem i po pewnym restarcie systemu komp nie wstaje. 8.7. błąd Lov CPU Voltage. Dziwna sprawa. Czy moze to byc problem z zasilaczem?

 

Konfig:

Abit ip35 pro

E7400

2x2gb A data Extreme

Corsair HX520W

8600 Gt pasywny

500 Gb Hitachi

 

Obawiam sie że zasilacz nie wyrabia. Chociaz jest to wysokiej klasy zasilacz. Czy jest mozliwe uszkodzenie zasilacza w taki sposob aby mial takie spadki napiec czy podawal je za niskie?

Jak sprawdzic miernikiem podawane napiecie przez zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wystarcza spokojnie i nie jest to raczej jego wina. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale procki szczegolnie te w 45nm i nizej jezeli sie je podkreca i zmienia sie im napiecie to po pewnym czasie aby osiagnac te same wartosci potrzebuja wiecej pradu. Taka degradacja procka.

 

1. skakanie szyny po oc to norma.

2. sprawdz miernikiem napiecia na liniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Mam ostatnio dziwny problem z ip35pro. Reszta mojego sprzętu to q6600 i 4gb ocz platinium. Od jakiegoś czasu, raz na jakiś czas, gdy wylączałem komputer zamiast się wyłączyć to się restartował. Przymykałem oko bo było to rzadko. Tydzień temu wymieniłem procek z e6320 na q6600 oraz kiedyś tam dołożyłem 2gb identycznego ramu i zaczęło coraz częściej się to dziać. Teraz jest jest tak cały czas. Nie jest to wina systemu bo to samo dzieje się na ubuntu uruchamianego z cd. Reset biosu nie pomaga.

Jak mogę z tym walczyć i co spróbować zrobić ? Kombinowałem z pamięciami w różnych konfiguracjach i dalej to samo. Zauważyłem też że jak jest zimna płyta to zamin da się komputer uruchomić mruga bardzo szybko czerwona dioda na płycie i czasami płyta piszczy.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...