Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Do ilu można bezpiecznie podnieść napięcie na MCH bez ingerencji w chlodzenie? (mam IP35)

Ile macie v na jakim fsb ?

e6600 mam na 1.505v i 3,3GHz MCH 1,49v i i są problemy ze stabilnością. Everest pokazuje temperature plyty glownej na 39*, do ilu mozna miec bezpiecznie?

 

Zmiana tematu :P Cpuz, Coretemp i Everest pokazuja mi inne napiecia na procesorze (1,213; 1,325; 1,49) Najblizej prawdy jest jak widac Everest czyli tamte juz odpadaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

CPU-Z nie wykrywa napięcia na abitach, CoreTemp pokazuje domyślne, a EVEREST takie jakie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

na dzien dzisiejszy tylko ip35 osiaga wieksze fsb od ab9 i obsluguje nowe procki w 45nm i ma znacznie lepiej rozplanowany laminat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Razem z płytką dostajemy backPlata? Bo ja do swojej MSI dostałem ale śruby nie mieściły się i aktualnie jest bez BackPlata ^^

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca to inna podstawka, więc po co BackPlate :rolleyes:

 

Natomiast ja mam pytanko do posiadaczy IP35 (-E, zwykłego i -PRO), czy nie ma już takich jazd z kontrolerami napędów jak na AB9 - przypomniały mi sie różne historie z JMicronem i kiepską obsługą napędów optycznych, potrzebą doinstalowywania z dyskietki sterów (mimo, że ktoś nie używał RAID'a) przy instalce Windy. Problem pozostał czy już wyeliminowany :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez zastanawiałem się nad Evga, ale niskie napięcie pamięci (2.1) w połączeniu z wieloma drobnymi problemami które opisują userzy, odepchneło mnie od tej decyzji :> W P35 właduje sie później Penryna i git. No i Fsb 500 hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Witam!

 

Jak dotąd spędziłem przy kompie z nową mobo zaledwie 2 godziny, wiec nie miałem czasu wycisnąć co się da z tej płyty, ale niedługo to zrobie (muszę jeszcze tylko boxowe chlodznie e43.. zminić, zeby spokojnie OC zapodać...

Na ustawieniach default proca + ip35-e + gf7900GS 600/1600 zalman gierki wymiatają (na razie sprawdzilem NFSMW + OVERLORDS... RACE official WTTC GAME... :D

 

Recka mobo (ang)

 

pozdro!

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/ip35economy/

 

 

 

EDIT (10-07-2007) - CHŁODZENIE CPU

 

Wczoraj na moim Abicie IP35-E wylądował HP-100 AlCu.

Mieści się, ale od radiatora dzieli go przestrzeń prawie... 1 mm! Dosłownie! :D

Fakt jednak zaistniał i go potwierdzam - ww. chłodzenie WCHODZI na tą płytę i bynajmniej nie ma problemu z jego montażem. :)

 

Pytanie:

Jaki program jest njlepszy, jesli chodzi o pomiar CPU temp?

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAŻNY KOMUNIKAT

 

Chciałbym uruchomić swoje wc ale brakuje mi jednego bloku na sekcje zasilania na moim Abicie ip35 pro . Jeżeli znalazło by się więcej chętnych niż jeden :D to Misiu15go jest w stanie zrobić taki blok na zamówienie .

Jeżeli ip35-e, ip35, ip35pro mają taki sam rozstaw otworów i tyle samo miejsca co pro to bloki były by uniwersalne na każdego abita z serii ip35.

 

Prosiłbym posiadaczy wersji non pro o podanie wymiarów radiatora i jego rozstaw otworów, ułatwi nam to zrobienie uniwersalnego bloku jeżeli inne płyty będą różniły się od pro.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i wszystkich chętnym zapraszam na pw lub bezpośrednio do misia i do tematu o samym bloczku :)

 

LISTA CHĘTNYCH

 

Nick / Model Płyty / złączki w bloku / sztuk

 

Wegorz91 / Abit ip35pro / 8/10 / 1

Raptor / Abit ip35-e / 8/10 / 1

 

DYSKUSJA O BLOKU W DZIALE CHŁODZENIE WODNE

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a dla tych, co myślą jescze nad zakupem tej płyty polecam ten arcik (j. ang)

myślę że moja mobo nie wypadła w nim najgorzej ;P

pozdro!

http://www.overclockersclub.com/reviews/ip35economy/

Słabizna ten test. Właściwie to jeden z gorszych, jakie czytałem. Gość naprawdę mógłby sobie darować teksty o tym, że przed wymianą płyty gł. trzeba zdemontować starą - no to chyba niedorozwinięty idianin z dżungli amazońskiej, który w życiu nie widział komputera, by się zorientował... Ten gość ma chyba czytekników za skończonych idiotów.

Dziwne różnice w niektórych grach (czyżby aż tak wiele zależało od chipsetu?). Nic o wystającym radiatorze, a jeśli chodzi o OC to ogónie masakra. Test niewiarygodny, z którego nic nie wynika.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Przeca to inna podstawka, więc po co BackPlate :rolleyes:

 

Natomiast ja mam pytanko do posiadaczy IP35 (-E, zwykłego i -PRO), czy nie ma już takich jazd z kontrolerami napędów jak na AB9 - przypomniały mi sie różne historie z JMicronem i kiepską obsługą napędów optycznych, potrzebą doinstalowywania z dyskietki sterów (mimo, że ktoś nie używał RAID'a) przy instalce Windy. Problem pozostał czy już wyeliminowany :?:

Nie wystąpił żadn z wymienionych przez Ciebie problemów.

Napęd DVD-RW mocno podjechany, ale działający + xp pro sp2 i instalka BEZ ladownia innych sterow do hdd (klawiszem F6). czyli BEZ PROBLEMOW

Mam IP35-E

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy jest dokładna lista chłodzeń na cpu na które wejdą na tego Abita? Tzn chodzi mi o te popularniejsze coolery

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy rozstaw dziur do mocowania chłodzenia na cpu jest taki sam jak to było na lga775?

Czemu miał by być inny? raczej standart :P

 

@Bartolomius byłeś pierwszy :D

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAŻNY KOMUNIKAT

 

Chciałbym uruchomić swoje wc ale brakuje mi jednego bloku na sekcje zasilania na moim Abicie ip35 pro . Jeżeli znalazło by się więcej chętnych niż jeden :D to Misiu15go jest w stanie zrobić taki blok na zamówienie .

Jeżeli ip35-e, ip35, ip35pro mają taki sam rozstaw otworów i tyle samo miejsca co pro to bloki były by uniwersalne na każdego abita z serii ip35.

 

Prosiłbym posiadaczy wersji non pro o podanie wymiarów radiatora i jego rozstaw otworów, ułatwi nam to zrobienie uniwersalnego bloku jeżeli inne płyty będą różniły się od pro.

 

IMG

Hmm, a coś od TT z seri High Riser się nie zmieści ? Było by na pewno zdecydowanie szybciej, bo znając misia15go to na ten blok z rok poczekasz... :mur: <_<

 

Sorry za to pytanie nie pomyślałem.. :wink:

Za często ci się to zdarza. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a coś od TT z seri High Riser się nie zmieści ? Było by na pewno zdecydowanie szybciej, bo znając misia15go to na ten blok z rok poczekasz...

Mogę jakieś nakierowanie na to coś ? i czy aby styknie tam ?

 

Jeszce raz sie zapytam :P czy ktoś ma zdjęcie nagiej płyty bez chłodzenia mostków?

 

Bo z tego co wiem jest tam 8 kosteczek na które wystarczy radiatory nakleić :D tylko jakie ?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...