Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucał ktoś Xeona 3120 na PRO? W ogole to dziwię się, ze kazdy kupuje C2D serii E zamiast X3120.

 

BTW

http://www.abit.com.tw/page/pl/index.php

kliknijcie sobie na banerze cyferke 3. tylko prosze podregulowac glosniki. co to ma byc?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wrzucał ktoś e5200 do ip35 pro ? wykrywa go ładnie ? nie ma jaj przy kręceniu ?

Nie wiem czemu mialoby nie wykrywac ani ladnie nie dzialac.

 

wrzucał ktoś Xeona 3120 na PRO? W ogole to dziwię się, ze kazdy kupuje C2D serii E zamiast X3120.

 

BTW

http://www.abit.com.tw/page/pl/index.php

kliknijcie sobie na banerze cyferke 3. tylko prosze podregulowac glosniki. co to ma byc?

Ramka na zdjecia z mozliwoscia drukowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprzęt mam jak w podpisie

 

Myślałem żeby umieścić ten post w dziale z dyskami twardymi ale problem który przedstawię ewidentnie dotyczy płyt ABITA IP35 i IP35E

 

Jakieś 3 tyg temu zakupiłem nowy dysk - Caviar 640GB AAKS no i zaczęło się :/

 

Dysk przechodzi z UDMA na PIO przy próbie kopiowania plików na niego, z niego, też przy sprawdzania jego wydajności jakimś programem - efekt to transfery rzędu kilkuset kb/s i prawie 100% zużycie procesora

Dysk sprawdzany był na wszystkich portach SATA i efekt był ten sam. Dodam że stary dysk (WD 320GB AAKS)zachowuje sie normalnie na tych portach. Taśmy oraz kable zasilające oczywiście były przepinane między dyskami aby wykluczyć problem z ich strony.

Bios płyty głównej najnowszy dostępny. SMART - wszystko w ok. Sterowniki dla SATA - sprawdzane wszystkie wersje dla tego chipsetu.

 

Z tego co się orientuje to przeskakiwanie trybu pracy urządzenia z UDMA na PIO jest wynikiem błędu SP2 i można wymusić dany tryb transferu w rejestrze - tak też zrobiłem, ale efekt był taki że dysk co prawda nie przechodził na PIO, ale transfery i tak były katastrofalne i kończyły się zawieszeniem systemu.

Próba instalacji Windowsa XP na tym dysku oczywiście sie nie powiodła sie - 3% po 1h no i na koniec zawiesił się smilies/smile.gif

Wykluczyłem więc że jest to wina Windowsa.

Dysk oddałem na gwarancję - gość z komputronika przy mnie testował i wszystko było z nim OK :blink: , ale na moją prośbę wysłał go do serwisu

Jestem na 99% pewien że dysk jest sprawny i że chodzi o konflikt z płytą główną

Jeśli mi zwrócą ten dysk to będę go chciał zamienić na inny (np. Seagate). Innych pomysłów nie mam smilies/smile.gif

 

Mieliście kiedyś takie problemy z tymi płytami i niektórymi dyskami twardymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donmarianos u mnie na ip35 pro po jakims czasie padl 2500ks, w sumie to mialem go wczesniej na ic7 jeszcze ale wlasnie nie pamietam kiedy sie zaczal dziwnie zachowywac czy na ic7 jeszcze czy juz na ip35 pro. W kazdym badz razie ja mialem ostre freezy spowodowane przez dysk - za bardzo nie mam pojecia czemu. W sklepie wymienili mi na nowego ale juz z aaks, dokupilem drugiego i dzialaja do teraz w raid0 bez zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Są jakieś problemy co do Ip35 Pro jeśli chodzi o sata ??

 

Podłączenie więcej niż jednego dysko robi problem, albo jakiegoś nie widzi albo w ogóle nic nie widzi, czasami załączy się i widzi wszystkie i takie tam jaja.

W windowsie Viście w menadżerze urządzeń mam np ATA Chanel O i ATA Chanel 1 z wykrzyknikiem, co oznacza według systemu, że : Nie można uruchomić tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Są jakieś problemy co do Ip35 Pro jeśli chodzi o sata ??

 

Podłączenie więcej niż jednego dysko robi problem, albo jakiegoś nie widzi albo w ogóle nic nie widzi, czasami załączy się i widzi wszystkie i takie tam jaja.

W windowsie Viście w menadżerze urządzeń mam np ATA Chanel O i ATA Chanel 1 z wykrzyknikiem, co oznacza według systemu, że : Nie można uruchomić tego urządzenia.

Pod XP zadnych problemow nie mam, sprobuj przeinstalowac stery od kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazuje u mnie Vista to jedno, zaś drugą sprawą jest to że problem z dyskami występują już w Biosie, a co dopiero w systemie :/

To może masz wadliwy egzemplarz i trzeba słac na gware. Jak miałem Pro to 6 dyskow bez problemu dźwigała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was z problemem obsługi dużych dysków twardych SATA 2 (640GB i więcej) z płytami ABIT IP35?

 

Problem opisałem kilka postów wyżej i już nie mam pomysłów :damage_wall:

ja mam pod ta plyte podlaczone 2x samsung f1 640gb raid 0 + 2x samsung 200gb raid 0 + ata seagate 320gb

i zero problemów, powiedzial bym wiecej - wszystko bangla jak szalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mravel - widzę że też masz IP35

 

Jak wygląda u Ciebie zakładka "kontrolery IDE ATA/ATAPI" w menadżerze urządzeń?

U mnie jest:

 

Intel® ICH9 Family 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926

Intel® ICH9R/DO/DH 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2920

Podstawowy kanał IDE

Podstawowy kanał IDE

Podstawowy kanał IDE

Pomocniczy kanał IDE

Pomocniczy kanał IDE

Pomocniczy kanał IDE

Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

 

Wydaje mi się że to trochę dziwne że aktywne są naraz 2 kontrolery SATA - ICH9 i ICH9R. Przy próbie usunięcia np ICH9 system i tak po ponownym uruchomieniu go włącza. Zawsze wydawało mi się że ICH9 jest w IP35-E, natomiast ICH9R w IP35 i IP35 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Czy może się wypowiedzieć kto kto ma IP35?

 

Być może właśnie to jest źródłem moich kłopotów.

Choć z drugiej strony taki układ dwóch kontrolerów instaluje się automatycznie i próby usunięcia ICH9 kończą sie porażką - po resecie i tak sie włącza automatycznie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Czy może się wypowiedzieć kto kto ma IP35?

 

Być może właśnie to jest źródłem moich kłopotów.

Choć z drugiej strony taki układ dwóch kontrolerów instaluje się automatycznie i próby usunięcia ICH9 kończą sie porażką - po resecie i tak sie włącza automatycznie :sad:

Mam Viste x64

Zakladka o ktorej mowisz nazywa sie u mnie IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS

i mam tam

- ATA Channel 0

- ATA Channel 1

- IDE Channel

- Standard Dual Channel PCI IDE Controller

Jest jeszcze zakladka Storage Controllers

- Intel® ICH8R/ICH9R/ICH10R/DO SATA RAID Controller

 

I to wszystko

 

Mam w sumie 4 dyski SATA w 2x RAID 0 i jeden dysk ATA + nagrywarka ATA

 

Sterowniki Intela wgrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiada ktoś z Was nagrywarkę DVD Pioneera pod SATA ??? Dziś zamontowałem swoją i porażka... Większości płyt nie czyta, nie kopiuje plików, bo wyskakują błędy i nie chce nagrywać.... W biosie tryb SATA mam ustawiony na AHCI....

Mam już dość stary bios - 14. Czy to może mieć znaczenie ???

Ps. Teraz mi przyszło do głowy..... Może ma znaczenie to, pod który kanał podpina się nagrywarkę.... ja podpiąłem ją pod drugi kanał SATA....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, dreczylem was tu jakis czas temu czy procek ktory kupuje pojdzie mi na plycie ktora mam, a wiec odpowiadam wszystkim bo napisac mialem.

 

E8500 rev e0 smiga super na abit ip 35 z biosem 18, tylko gdy go podkrecalem do ok 4.3 Ghz to mialem problemy z odpaleniem komputera ale za 3/4 razem sie odpalal z 4.3 :)

 

Wlasnie jestem w trakcie zakupu nowego chlodzenia SCYTHE MUGEN, zdam wam relacje ile na tym zestawie poszedl.

 

I jeszcze jedno, E8500 bez pasty termoprzewodzacej poleci 3.8 Ghz na kiepskim chlodzeniu Pentagram Freezone 100 Cu, tak teraz jade bo pasta mi sie skonczyla.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz pewność że nagrywarka jest sprawna? Jesli tak to może nie lubi ona trybu AHCI. Przełącz na EIDE.

Teraz chyba nie jest do końca sprawna.... Gdzieś wyszperałem info że na tych płytach są SATA nadrzędne i podrzędne. Więc jeśli dysk mam podpięty pod SATA I to napęd powinienem podpiąć pod SATA III... Szkoda że nikt tego nie wiedział, a ja przez to miałem nieudaną aktualizację firmware nagrywarki i ledwo ją uratowałem - chociaż jeszcze nie do końca....

Co do trybów IDE i AHCI to nie potrafię odpalić kompa w innym trybie niż AHCI, bo mam restarty zanim jeszcze winda zacznie się ładować. Może ktoś z Was wie, w jaki sposób przejść na tryb IDE z AHCI ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyszperałem info że na tych płytach są SATA nadrzędne i podrzędne.

Pierwsze slysze. Zgodnie z ideą SATA jest to połączenie punkt w punkt bez urządzeń nadrzędnych. No i wogóle zalezy to od kontrolera który jest w tym przypadku w mostku czyli ICH9. Gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jaki najlepszy (wydajnosc/cena/oc) procek moge zamontować do mojego Abita IP35? Każdy który jest na Socket 775, czy istnieją jakieś ograniczenia? Pytam bo konstrukcja ma już swoje lata, w tym czasie pojawiło się sporo nowych procesorów, a ja tematu nie śledziłem od czasu zakupu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem rafa, dla mnie nie ma znaczenia o ile stron mam się cofnąć, ponieważ równie dobrze mogło to być 5,7 czy 50 stron. Gdyby temat miał 10-15 stron, nie stanowiłoby dla mnie żadnego problemu ich przeczytanie. Na 100 szczerze powiedziawszy nie mam czasu.

 

Tak czy inaczej, dzięki za namiary na odpowiednie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na czytanie 100 stron. Czemu tutaj? Bo jak dotąd zawsze mogłem liczyć na fachową pomoc bezpośrednio od osób "siedzących" w temacie. Tym razem również, więc kończmy to zbędne OT. Wrócę jak tylko zdecyduje się na zakup ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę przejść na tryb IDE z AHCI??? Sterowniki nie dają się odinstalować, a po przełączeniu w tryb IDE nie widzi mi dysku... :sad:

 

Edit.. Po wgraniu najnowszego biosu mogę już uruchomić kompa także w trybie IDE... :damage_wall:

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak sterowników nie ma potrzeby odinstalowywać.

 

 

@xpektor - ja chetnie pomagam, ale okazywanie szacunku to równierz wykazywanie chociarz odrobiny wysiłku przy przeszukiwaniu tego co zostało już powiedziane. Czasem wiele razy.

pozdrawiam i życze udanych zakupów

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kartą WiFi na USB. Podpięta jest do niej antena 18dB na kablu 30cm, później aktywnym kablem USB 5m jest podłączona do kompa. Niestety net nie działa stabilnie. Jak obciążę łącze, to przez ok 3min. jest ok, a później zwis i pomaga tylko opcja napraw połączenie.

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problemy z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...