Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem. Teraz sobie przypominam, że kilka miesięcy temu jak poskładałem kompa na tej płycie i używałem modemu Motorola SB4200 do neta przez USB to wyskakiwały mi bluescreeny. Dopiero po podpięciu do modemu skrętki problem zniknął. Być może moja płyta ma jakiś feler że nie wyrabia z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi podpowiedziec od czego ta wtyczkana abicie IP35???

 

post-165450-1228592050_thumb.jpg

 

Poczatkowo mialem podpiete do tego zasilanie, teraz jest wypiete i nie podlaczane. Ciekawa sprawa esjt to ze strasznie mi szaleja na tej plycie temperatury procesora, w idle mam 65'C a w stresie do konca 100-120'C :blink: . Cooler to Noctua NHU12P, wiec jest niezly, kalibrowalem go z procesorem juz 3 razy przy uzyciu dobrej pasty. To nie wina chlodzenia napewno, radiator i pasta przylegaja idealnie. Mysle ze wina lezy w tej o to wtyczce. DO czego ona sluzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dodatkowe zasilanie PCI Express i na pewno nie ma nic wspólnego z temperaturą twojego procesora. Jaki masz procesor, czy go podkręcasz, jakim programem sprawdzasz temperatury? Czy już w biosie masz taką wysoką temperaturę? Jeżeli tak to prawie na pewno masz źle założony cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi podpowiedziec od czego ta wtyczkana abicie IP35???

 

[obrazek]

 

Poczatkowo mialem podpiete do tego zasilanie, teraz jest wypiete i nie podlaczane. Ciekawa sprawa esjt to ze strasznie mi szaleja na tej plycie temperatury procesora, w idle mam 65'C a w stresie do konca 100-120'C :blink: . Cooler to Noctua NHU12P, wiec jest niezly, kalibrowalem go z procesorem juz 3 razy przy uzyciu dobrej pasty. To nie wina chlodzenia napewno, radiator i pasta przylegaja idealnie. Mysle ze wina lezy w tej o to wtyczce. DO czego ona sluzy??

Stary skąd takie pomysły? Co ma wtyczka do temp?

 

Jaki masz procek? Seria E8XXX zdarza się z wadliwymi sensorami. Czym to odczytujesz? Próbowałes CoreTemp i RealTemp?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary skąd takie pomysły? Co ma wtyczka do temp?

 

Jaki masz procek? Seria E8XXX zdarza się z wadliwymi sensorami. Czym to odczytujesz? Próbowałes CoreTemp i RealTemp?

To jest E8500 rev e0 + Noctua NHU12P + NT-H1 + Najnowszy bios

 

Co ciekawe w biosie poazuje mi ze procek ma 98'C, musialem wogole wylaczyc czujniki temperatur by moc windowsa zainstalowac, bo sie nie chcial za cholere ruszyc.

 

Temperatury wygladaja nastepujaco.

Real Temp 56 IDLE, stress 94 na standardowych ustawieniach przy Tj 95

Core Temp 61 IDLE, stress 99 na standardowych ustwieniach przy Tj 100

 

Po 30 min grania w UT3 wywala mi sie gra, jakis fatal error

 

Przy takim chlodzeniu w dodatku paro krotnie montowanym na nowo powinno byc te min 35/38 ale nie 61 w IDLE. To napewno nie jest wina chlodzenia, bo ustawione jest teraz IDEALNIE! Noctua fajnie sie kalibruje wiec najnizsze mozliwe temperatury juz zoastaly osiagniete. Nizej sie nie da i nie piszcie "wez zamontuj na nowo radiator i cooler" bo lepiej sie nie da. Co do tego jestem pewien.

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie stawiam na wadliwe czujniki temperatury i tyle. Oczywiście te w procku.

 

Co mówi odczyt z diody w płycie w podstawce procka?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie stawiam na wadliwe czujniki temperatury i tyle. Oczywiście te w procku.

 

Co mówi odczyt z diody w płycie w podstawce procka?

Nie mam diody w podstawce. Ale w biosie caly czas 98'C, takjakby zacial sie ten odczyt.

Ciekawa sprawa, dzisiaj rano odpalilem komputer a tu w idle 43'C, czyzby pasta musiala ostygnac? W dodatku @ 3.8 Ghz - 400 x 9.5. Dziwne

 

I jeszcze jedno, zapuscilem teraz SuperPi32M ale widze w core temp ze dzielnik w 100% stresu spada mi z 9.5 na 6 :huh: a C1E w biosie mam disabled, czemu tak? Zadnego EIST'a nie znalazlem :)

Thermal Control wylaczylem w biosie bo myslalem ze tu jest przyczyna - to mi sie XP na pasku loadowania wywala.

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pany ratujcie bo spalę tą płytę :mur: Mam jej już dość.Ściągnąłem najnowsze stery intela i po instalacji mam teraz problem bo nie może mi zainstalować kanałów IDE.Próbowałem już różnych sterów i dalej nic.Takie okienko wyskakuje.

post-121473-1229289801_thumb.jpg

post-121473-1229290063_thumb.jpg

Sterowniki oczywiście do XP i nawet z płytki dołączonej do mobo nie podchodzą 8-O 8-O Ratujcie plissss.

Komp z syga + XP Pro

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony ja tak miałem jak flashowałem biosa 1.8 bez zaznaczonej a flashMENU opcji resetowania cmosu po flashu. Wgraj biosa 1.6 i zobaczysz że IDE zadziała. Wtedy flashuj z tą opcją a potem jeszcze dla pewności zresetuj cmos i powinno działać.

 

 

sac7111: tak ta płyta zawyża temperatury, ale to już jest przesada. sprawdź paluchem przy podstawie czy faktycznie proc ma tak ciepło. Jak nie to to olej. wyłącz wszystkie alarmy i śpij spokojnie. U mnie też temp w stressie "przekracza" 80*C i włączają się alarmy, ale ja to zlałem, wywaliłem speakera, alarmy wyłączyłem a szybkość wiatraczków i tak skręciłem na maksymalną ciszę i wszystko jest dobrze. ;-) Po co się przejmować. inna sprawa że ponad 100 to już za dużo i jesteś jedyną osobą która to ma. może faktycznie coś nie tak z czujnikiem proca?

 

kqba jaki masz bios? bo pierwsze wersje miały lekkie problemy z obsługą usb, choć objawiało się to głównie tym że czasami płyta nie chciała bootować, a nie problemami w windzie.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZielonyTBG to oryginalny Windows? Mi to wygląda na problem z pirackim Windosem dodatkowo przerobionym przez niejakiego Malcolma )lub podobnie brzmiącego kolesia), który tak okroił funkcjonalność Windowsa, że 3/4 sterowników nie działała/nie działa poprawnie, a system nie wykrywa niektórych urządzeń.

 

[Żeby nie było - ja mam oryginał Home]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZielonyTBG to oryginalny Windows? Mi to wygląda na problem z pirackim Windosem dodatkowo przerobionym przez niejakiego Malcolma )lub podobnie brzmiącego kolesia), który tak okroił funkcjonalność Windowsa, że 3/4 sterowników nie działała/nie działa poprawnie, a system nie wykrywa niektórych urządzeń.

 

[Żeby nie było - ja mam oryginał Home]

Z mojego doświadczenia wynika że na 100% nic co mówisz na temat tego systemu i jego współpracy z tą płytą nie jest prawdą.

 

Po pierwsze ZielonyTBG powiedz czy po ekranie posta masz ekran kontrolera jMicron. Jeśli ten jest włączony w biosie a ekran się nie pojawia, na 100% jest to problem który opisałem wcześniej i musisz wgrać bios 1.6.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie o problemach z takimi przerobionymi pirackimi systemami. W przypadku Abita nie spotkalem się z takimi problemami, ale w przypadku innych płyt głównych czy urządzeń już tak. Polecam poczytać sobie także opinie n.t takich przeróbek na internetowych forach - większość osób prędzej czy później rezygnuje z z nich z powodu piętrzących się problemów ze sterownikami.

 

Swoją drogą Abit IP-35 nie zawyża temperatur. W moim przypadku pokazywane temperatury są b.bliskie prawdy, więc kto tu się mija z prawdą...

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestie na temat systemu są nie trafne.

A co do problemu to pojawił się on po instalacji sterów Intela.Nic w biosie nie było kręcone,włączane czy wyłączane a bios jest najnowszy.Oczywiście pod czas startu kompa mam wyświetlany napis Jmicron z napisem press to continue czy coś takiego.

Mam podpiętą nagrywarkę na ATA i śmiga ona bez problemu.Po parunastu włączeniach kompa zrobiło się tak:

post-121473-1229365375_thumb.jpg

Można zauważyć że problematycznym kanałem jest POMOCNICZY IDE.Więc chciałem ręcznie dodać sprzęt i pokazał mi się nawet zgodny jak na screenie

post-121473-1229365485_thumb.jpg

ale kończy się tak samo,czyli sterownik nie dla tego systemu. :shock:

To moja 3 płyta od Abita,ale tak zajebiście problematyczna że wymiękam.Poprzednie płyty (NV8,KN9) śmigały jak ze złota,a ta :mur:

Ale czy chce czy nie chce jest to ostatnia płyta tego producenta jaką posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przypomniał mi się podobny problem z płytą główną Epox 8rda3I, a właściwie dyskiem. Mimo wielu formatów nadal system nie widział mi sterowników od karty graficznej, mimo, ze jeszcze kilka miesięcy wcześniej działały pięknie. Sterowniki teoretycznie instalowały się, ale system uznawał je jako niewłaściwe dla niego. Pomogła zmiana dysku :ph34r: chociaż do dziś nie wiem, dlaczego format nie pomagał, skoro dysk był oprózniany z zawartości.

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do mojej mobo.

- problemy z USB - resetuje kompa (np. modem kablowy), sieciówka USB się zawiesza.

- double boot

- no i brak RAIDa

 

Na co obecnie warto zmienić płytę? Co jest obecnie niedrogiego wartego uwagi? Interesował się tym ktoś ostatnio? Tą bym mógł pogonić za jakieś 200zł. Wcisnę ją jakiemuś niewymagającemu klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...