Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam pytanie, czy na abicie ip35 pojdzie mi gf 295gtx lub ATI Radeon HD4870 X2? Wiem ze pytanie jest z przedzialow "lolowych" ale jesli pytac to gdzie? Tylko tu. Odpiszcie plz, chce zaszalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Mam pytanie, czy na abicie ip35 pojdzie mi gf 295gtx lub ATI Radeon HD4870 X2? Wiem ze pytanie jest z przedzialow "lolowych" ale jesli pytac to gdzie? Tylko tu. Odpiszcie plz, chce zaszalec

Pojdzie, bo czemu mialoby nie isc?

 

BTW: Jak u was PRO prowadzi 2x2gb?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że jako maksymę podsumowującą te płyty uznałbym: pamiętaj żeby mieć w pokoju więcej niż 15 stopni, a jak nie działa napęd SATA, to nie zapomnij włączyć sieciówki" :lol: to muszę powiedzieć, że do oc się nadają w cholere i z tym problemów nie robią najmniejszych. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z wentylatorem na NB mam 36stC w IDLE - tak pokazuje uGURU. PWM w IDLE - 44 st. C. Jak u Ciebie z PWM?

U mnie bez zadnych modyfikacji chlodzenia na MCH mam zakres temperatur 31-36 wg uGuru a orgnanoleptycznie wcale na tyle nie wyglada, co do PWM to mam z reguly 50-55 ale nei dotykalem radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał problemy z uruchomieniem kostek 2gb na tej płytce? Planuję teraz zakupić 2x2, ale nie wiem czy płyta znów nie będzie miała jakichś fochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OCZ Reaper i stabilne 2x2gb 1100 cl 5 na abit ip35, wiec da sie spokojnie

Jak możesz to sprawdź czy memki są w stanie zrobić 1200mhz+ na tej płycie, mój ip35 jakoś zatrzymał się na 1170 chociaż memki na i780 robią 1220...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi na IP35-E audio. totalny brak dzwieku

Czy to jest jakaś usterka mikroukładu, czy raczej kwestia może jakiś zworek na płycie?

Dodam że kabelek podpięty pod złącze FP-AUDIO, Front Panel działa poprawnie.

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość qwerty1

Nie działa mi na IP35-E jeden kanał audio.

Czy to jest jakaś usterka mikroukładu, czy raczej kwestia może jakiś zworek na płycie?

Dodam że kabelek podpięty pod złącze FP-AUDIO, Front Panel działa poprawnie.

pomachaj troche kabelkiem moze gniazdo sie wytarlo jak czesto wkladasz (ja tak mialem kiedys z starym telewizorem jak pegazusa podlonczalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to by była przesada. co najwyżej można zmienić tą gumę pod radiatorem na pastę ale to i tak tylko jak Ci się chcce babrać, bo na nic szczególnego to nie będzie miało wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Pad nie jest z gumy i nie można go zmieniać na paste! Przez to można uszkodzić sobie mosfety bo są dość kruche.

Nawet jak zmienisz radiator na blok wodny to ta "guma" musi tam być.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie docisku kołków montażowych na wszystkich trzech radiatorach (było o tym w tym wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Pad nie jest z gumy i nie można go zmieniać na paste! Przez to można uszkodzić sobie mosfety bo są dość kruche.

Nawet jak zmienisz radiator na blok wodny to ta "guma" musi tam być.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie docisku kołków montażowych na wszystkich trzech radiatorach (było o tym w tym wątku).

Kruche? Raczej wydaje mi sie to malo prawdopodbne zeby montowali cos kruchego akurat tam.

 

To skoro nie polecasz zmienic tej 'gumy' na paste to na jaka inna 'gume' moge to zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszukałem wyszukiwarką temat i nie znalazłem podobnego problemu. Mój problem miał dwa etapy:

1. Po skoku napięcia komputer zatrzymywał się na etapie postu. Procesor jak by nie uruchamiał drugiego rdzenia, przynajmniej w poście tak było napisane tzn 1 CPU a nie 2 CPU. Reszta zapisów była ok ale komp wisiał. Reset biosu zworką nie pomaga. Wyjęcie baterii biosu pomagało i komputer uruchamiał się w pełni sprawny, ale tylko do kolejnego uruchomienia po którym znowu musiałem wyjąć baterię biosu. Zrobiłem aktualizację biosu na najnowszy i problemy zniknęły.

2. Komputer był włączony. Monitor się wyłączył. Po resecie pojawiła się podobna sytuacja jak w pierwszym etapie parę miesięcy wcześniej. Tym razem nic nie pomagało w tym wyjęcie baterii. Następnego ranka czyli teraz komp wstał jak gdyby nigdy nic. Podejrzewam jednak, że po resecie nie podniesie się.

W czym może być problem? Podejrzewam płytę (ostatnio bios pomógł, nowszego nie ma) lub procesor.

Pozdrawiam

crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruche? Raczej wydaje mi sie to malo prawdopodbne zeby montowali cos kruchego akurat tam.

 

To skoro nie polecasz zmienic tej 'gumy' na paste to na jaka inna 'gume' moge to zmienic?

Żadną inną! Zwiększ docisk albo radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadną inną! Zwiększ docisk albo radiator.

Zwieksz radiator? Skoro zwiekszyc radiator to rozumiem ze go wymienic, ale mowisz zeby tej 'gumy' nie wymieniac - wiec moze moglbys rozwinac troche bardziej to zdanie?

 

Wgrywal ktos do PRO bios od PRO XE?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem, płytka ip35-e nie widzi mi w biosie napędow podłączonych do gniazda IDE na płycie,przestawiam zworki,wymieniałem kable i nic,tak jak by ten kontroler niedziałał lub był wyłączony,ale w biosie v18 nic tam niemam do włączenia lub wyłączenia kontrolera IDE,choć to trochę dziwna sprawa bo w instrukcji obsługi płyty jest pokazany rysunek z biosem i tam w "onboard pci device" jest "ide controller" enab=disable, a ja tej funkcji niemam,sprawdzane na biosie 12 i 18,i jak to dziadostwo włączyć?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Podejrzewam jednak, że po resecie nie podniesie się.

W czym może być problem? Podejrzewam płytę (ostatnio bios pomógł, nowszego nie ma) lub procesor.

Jednak podniósł się wczoraj i działał jak gdyby nigdy nic. Na razie go zostawię bez serwisu chociaż pomyślę jednak o tym jeżeli sytuacja się powtórzy.

 

Edit:

Niestety problem wystąpił. Serwis się kłania.

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz radiator? Skoro zwiekszyc radiator to rozumiem ze go wymienic, ale mowisz zeby tej 'gumy' nie wymieniac - wiec moze moglbys rozwinac troche bardziej to zdanie?...

Nie ma za bardzo co rozwijać - cokolwiek zrobisz nie zdejmuj tego thermalpada. Na XS już goście tego próbowali i mosfety się ukruszyły.

Ale zawsze możesz spróbować - to Twoja płyta nikt ci nie zabrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...