Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda że tylko, żaden z powyższych programów nie działa na p4 :D widzę że wymiana na c2d jest nieunikniona :P Sprawdzałem OCCT i Everestem i wskazania te same - blok nie jest gorący więc ciężko mi coś powiedzieć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem z abit ip35 pro xe - nie zapisuje ustawien biosu w uguru - wszytskie inne chodza, a te w uguru nie wszystkie, np. reczne wartosci dla proca, po restarcie dalej sa na auto, choc reszta sie zapisala

nie chodzi rowniez kontrola nad wentylatorem cpu, choc wartosci sa zapisane, to nie sa realizowane - pozostale sa ok.

napiecia dla ramu z kolei sa z automatu podbite do 2.0v i zadne ustawienie ich nie zmienia... nawet zmiana baterii nie pomogla, wiec moze kosc uszkodzona?

bios w wersji .11 - najnowsza dla xe, w starszych objawy sa podobne

 

sama aplikacja zawiesza kompa w windowsie, wiec jest bezuzyteczna - zarowno wersja najnowsza, jak i te starsze

 

zestaw: p4 650 3.4ghz + tt big T, 2x 1gb ocz platinium v2 800, x1900gt, 2x ata133, sb live 0200, ocz sxs 500w

 

ps. temperatury i napiecia sa w normie - na procu nie przekracza 55c w stresie a na +12v nie spada ponizej 12.1v (miernik na molex)

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w PRO czasami faktycznie mimo ustawienia predkosci dla fana od CPU plyta ewidentnie miala je w [gluteus maximus] i dziala na 100% - u mnei pomagalo przelaczenie wylacznika w zasilaczu tzn calkowite odciecie napiecia i potem chodzilo normalnie.

 

Co do pozostalych ustawien to moze byc podobnie jak juz napisalem albo sprobuj ustawic ustawienia, zapisac je jako profil, zaladowac ten profil i dopiero daj zapisz i wyjdz - mozliwe ze pomoze. Aczkolwiek moze ta plyte gnebi podobny problem co model oparty na X38 tam tez byly problemy z zapisywaniem ustawien w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w PRO czasami faktycznie mimo ustawienia predkosci dla fana od CPU plyta ewidentnie miala je w [gluteus maximus] i dziala na 100% - u mnei pomagalo przelaczenie wylacznika w zasilaczu tzn calkowite odciecie napiecia i potem chodzilo normalnie.

 

Co do pozostalych ustawien to moze byc podobnie jak juz napisalem albo sprobuj ustawic ustawienia, zapisac je jako profil, zaladowac ten profil i dopiero daj zapisz i wyjdz - mozliwe ze pomoze. Aczkolwiek moze ta plyte gnebi podobny problem co model oparty na X38 tam tez byly problemy z zapisywaniem ustawien w biosie.

zastanawiam sie czy zaladowac nowszego biosu od pro kosztem 'niby' obslugi fsb 1600, ktorej de facto nie potrzebuje na tym procu... ale to moze sie wiazac z kompletnym zwaleniem plyty - w zasadzie roznie sie naklejka i kolorem chlodzenia, wiec lekka obawe mam :sad:

 

 

wylaczalem nie raz i nic nie pomaga - albo chodzi cacy na default, albo nie wszystko daje sie ustawic na recznym - pozostaje jedynie proc, ktorego obsluga jest watpliwa - niby jest na liscie a dziwnie sie 'zachowuje' - raz sie kreci, raz nie - raz uda sie postawic go na 250x17 i 1:2 ram, a raz nawet przestawienie o 1mhz powoduje zwis

 

ps. zdjalem te pady, co byly pod chlodzeniem, polozylem paste nowa, wiec i ten problem odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clockwork_orange - jak sam kiedys mialem wersje PRO nie XE to chcialem tam wladowac wlasnie bios od XE ale sie okazalo ze sie nie da bo sa jakies fizyczne roznice w elementach na mobasku i ze sie ponoc nie da wiec odpuscilem ale czy w druga strone sie da to nie wiem, mozliwe ze tak.

 

Link: http://en.thethirdmedia.com/Article/200805...w7811c17p1.html.

Note: since both mainboards look the same, we reflashed the abit IP35 Pro XE BIOS onto our abit IP35 Pro. This experiment failed. The BIOS reflashed alright, we got new memory dividers, but they didn’t work. Moreover, the board didn’t behave that confident anymore, sow e returned to the latest BIOS version 1.6 at the time of the tests.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clockwork_orange - jak sam kiedys mialem wersje PRO nie XE to chcialem tam wladowac wlasnie bios od XE ale sie okazalo ze sie nie da bo sa jakies fizyczne roznice w elementach na mobasku i ze sie ponoc nie da wiec odpuscilem ale czy w druga strone sie da to nie wiem, mozliwe ze tak.

no, wlasnie tez szukalem czy rade w druga strone pro->xe, ale niestety nie ma na google

 

zawieszki uguru tez juz wyeliminowalem - przyczyna byl speedfan - albo jedno, albo drugie moze byc, jednoczesnie wywalaja kompa

 

 

dalej nie zapisuje ustawien w biosie uguru, a z windy potrafi bsod'em sypnac czasem :damage_wall:

 

 

no nic, sflaszuje biosa do .10 i zobacze czy bedzie stabilniej

 

 

update:

niestety, zadnych zmian nie przyniosl starszy bios :(

natomiast na stronie Abita znalazlem dziwna informacje - przy okazji sprawdzania wsparcia dla mojego proca, w tabelce przy e8400/500 C0 jest bios nr. 15 i przenosi na strone z biosem do ip35, podczas gdy bezposrednio pod pro xe jest wersja .11, jako najnowsza...

 

no i mam zagwozdke, czy to przejdzie, no niby nadzieja jakas jest

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym o radę

Zastanawiam się nad kupnem jednej z dwóch modeli Abita IP35 oraz IP35P, te dwa modele ze względów cenowych, inne odpadają.

 

Teraz pytanie mam czym różnią się te modele? I który lepiej brać?

Procek na razie jakiś tani, góra E5200 i jeszcze tańsza grafika, ale potem będzie rozbudowane, na pewno lepsza grafa i ewentualnie lepszy procek. Będzie OC, ale raczej bez drastycznych kroków, góra WC jak w końcu będe miał czas na poskładanie

 

Z tego co zauważyłem to IP35 ma Raid, natomiast IP35P obsługuje DDR2 1066 OC, a wersja bez P tylko 800

 

Prosiłbym o poradę, bo nie udało mi się znaleźć konkretnych różnic oraz tego która z tych dwóch płyt lepsza

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow to się nazywa ekspresowa odpowiedź.

Czyli rozumiem, że to to samo P jest samo tylko okrojone.

 

A właśnie się nadziałem na wersję V jako najtańszą z nich wszystkich. To także jakaś okrojona wersja?

 

Widze, że wersja P35 ma ICH9R, P ma ICH9 a V tylko ICH7

 

Jeszcze nic mi to nie mówi, jutro zglębie temat, chociaż zapewne R oznacza Raid, kóry lepiej mieć, może się przyda

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow to się nazywa ekspresowa odpowiedź.

Czyli rozumiem, że to to samo P jest samo tylko okrojone.

 

A właśnie się nadziałem na wersję V jako najtańszą z nich wszystkich. To także jakaś okrojona wersja?

 

Widze, że wersja P35 ma ICH9R, P ma ICH9 a V tylko ICH7

 

Jeszcze nic mi to nie mówi, jutro zglębie temat, chociaż zapewne R oznacza Raid, kóry lepiej mieć, może się przyda

Tak jak piszesz R na koncu oznacza RAID, ICH9R to prawie to samo co ICH8R nie ma roznicy w wydanosci, ICH7 to ich starszy brat pozbawiony RAIDa. Jest tez wolniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , probuje zrobic updejta biosu ip35-e do v.18 i kurde nie miesci mi sie on na dyskietce ;p . na necie znalazlem rade

Zostaw tylko: command.com, io.sys i msdos.sys i bedzie smigac.

, lecz niestety nie moge sie do niej zastosowac poniewaz nie mam takich plikow na dyskietce ;/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory , jednak sa te pliki co tam pisal kolega . nie widzialem ich bo nie mialem zaznaczonego zeby pokazywal pliki systemowe.

 

zrobilem jak napisal i faktycznie zbootowalo sie , ale nie do dosa a do "windows millenium" ;p . wczesniej jak na sprobe zbootowalem z dyskietki bez flasza w srodku . ladnie weszlo do dosa , a teraz z tymi trzema plikami bootuje do jakiegos windows millenium ;) . i teraz boje sie flaszowac nie z dosa :/ .

 

ogolnie to troche sie wystraszylem postow ludzi na necie jak to im plyty padly po fleszu ;/

 

btw: jak sie robi bootowalnego pendrajva / cd ?:)

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 płyty są potrzebne, jedna z biosem i programem do flashowania a druga z fredosem. Uruchamiasz z fredosa, fredos tworzy ram dysk. Wyjmujesz jego płytę i dajesz z biosem uruchamiasz falsher, potem restart za pomocą alt+ctrl+delete. A dalej to wiesz jak. :-D Dodam na pocieszenie tyle że flashowałem z poziomu dosu i uwaliłem płytę. :-( Programator pomógł.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra , zfleszowalem z dyskietki win millenium xd . udalo sie :) , teraz tylko sie zastanawiam czy mi plyta pociagnie fsb 450 zeby 4 gigce wyciagnac z nowego proca ;p

Ta płyta bez zadnych problemów robi 500MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś jak wygląda sprawa obsługi 45nm na biosie nr 12 tej płyty (niekoniecznie serii E8xxx, także niższych modeli 45nm)? To najmniej zabugowana wersja biosu, w której dodatkowo fsb resetu nie ma, tak wiec ewentualna konieczność updatu biosu nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "fsb reset" :D

Co to fsb reset, to nie wiem. Ale ja na moim IP35 mam tak, że czasami po odłączeniu zasilania mnożnik z x9 resetuje się na x6 i fsb też spada samoczynnie. Żeby to naprawić trzeba zrestartować kompa i już, nawet do biosu nie trzeba wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fsb reset to bug występujący po odłączeniu komputera od zasilania (np po wyłączeniu listwy zasilającej). Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu komputera wczytuje on domyślne ustawienia procesora zamiast ustawionych przez użytkownika, mimo że te ustawienia wciąż są obecne i ustawione w biosie. W takim przypadku pomaga wyłączenie komputera i właczenie go ponownie. Dla osób wyłączających listwę co noc to jest cholernei uciążliwe. Co gorsza, problem ten występuje w sporej liczbie najnowszych płyt głównych Abita pod intelowskie chipsety. Team może i zlikwidował dual boot, ale za to "stworzył" fsb reset. Firma już nie istnieje, więc nawet nie ma kto tego g... błędu naprawić, a jak jeszcze istnieli to pół roku byli proszeni o wprowadzenie poprawek. Płyty Abita są dobre, ale byłych programistów powinni rozstrzelać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fsb reset to bug występujący po odłączeniu komputera od zasilania (np po wyłączeniu listwy zasilającej). Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu komputera wczytuje on domyślne ustawienia procesora zamiast ustawionych przez użytkownika, mimo że te ustawienia wciąż są obecne i ustawione w biosie. W takim przypadku pomaga wyłączenie komputera i właczenie go ponownie. Dla osób wyłączających listwę co noc to jest cholernei uciążliwe. Co gorsza, problem ten występuje w sporej liczbie najnowszych płyt głównych Abita pod intelowskie chipsety. Team może i zlikwidował dual boot, ale za to "stworzył" fsb reset. Firma już nie istnieje, więc nawet nie ma kto tego g... błędu naprawić, a jak jeszcze istnieli to pół roku byli proszeni o wprowadzenie poprawek. Płyty Abita są dobre, ale byłych programistów powinni rozstrzelać...

A od kiedy to niby Abit nie istnieje? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce, to mogę na życzenie wrzucić biosy do IP35 i IP35-E (chyba są takie same, jak nie to mam do obu tych płyt), począwszy od 12 do 18.

Abit istnieje i ma się dobrze;)

kuebk, co oni tam teraz produkują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu aż huczało w sieci po newsie o końcu Abita. Ich strona nie była aktualizowana od pół roku, od ponad pół roku nie stworzyli ani jednego modelu płyty głównej. To ma być "ma się dobrze"? No ale rozumiem, że wieczór - więc żarty się was trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał skupić się na produkowaniu elektronicznych ramek (FanFab czy jakos tak), ale okazało się że i w tej branży nie osiąga dobrych wyników, wiec podjęto decyzję o zamknięciu Abita. Już z kilka miesięcy firma jest trupem. No chyba, że macie jakieś informacje z pierwszej ręki, że Universal dał Abitowi n szansę...

 

Wracając do tematu: mógłby ktoś dać mi odpowiedź w sprawie obsługi 45nm na biosie nr 12? Mam tu na myśli w szczególności serię E5xxx.

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: mógłby ktoś dać mi odpowiedź w sprawie obsługi 45nm na biosie nr 12? Mam tu na myśli w szczególności serię E5xxx.

też się nad tym zastanawiałem i postanowiłem sprawdzić sam. Odpowiedź jest taka że nie działa, nie startuje (e5200). Bios 1.2 obsługuje tylko procesory 65 nm.

 

Przy biosie 1.8 z procem e5200 nie mogę regulować mnożnika. Wcześniej miałem e4300 i mogłem zmieniać w dół elegancko. Generalnie płytka przy 45nm jest problematyczna, pomiar temperatury w biosie wskazuje 98C na stałe na CPU. Włączają się alarmy, trzeba wszystko manualnie wyłączać. Jak już się wszystko ustawi to jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit jest trupem a przydałby się nowy bios.

Racja, tym bardziej że płytka ma potencjał. dziwne, że nie mogę regulowac mnożnika w e5200 na ip35-e. Ktoś wie dlaczego ? Przecież proc jako tako ma mnożnik odblokowany, chętnie ustawiłbym sobie x10 i pocisnął więcej na FSB, a tak przy 12.5x nie mogę wyjść poza FSB 330. Żeby było śmieszniej czasami procesor mi się odpala z mnożnikiem 12x, w zależności od humoru płyty.

 

 

Mówią, że przypadki chodzą po ludziach, nie po kablach :).

Edytowane przez RuleZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...