Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda. A więc wygląda na to, że optymalnym wyborem pod tę płytę główną dla osób często odłaczających zasilanie będzie coś z 65nanometrowych E6550-E6850...

Ta plyta i tak bardzo srednio nadaje sie pod 45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale procesory, które ciut wyżej wymieniłem to 65nm a nie 45nm (E6xx na szynie 1333mhz, 4GB cache) :P Szkoda, że programiści Abita zaneidbali sprawę, bo naprawdę pod wieloma względami ta płyta bije na głowe konkurencyjne płyty na P35...

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie płyty były dobre a nawet bardzo ale na dzień dzisiejszy trzeba się poprostu przesiąść na nowsze P43/P45 i przedewszystkim "żyjącego" producenta jesli mysli się o 45nm.

 

Jednak posiadając w/w procki + Q6XXX nie ma potrzeby kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej czasami procesor mi się odpala z mnożnikiem 12x, w zależności od humoru płyty.

Dzieje sie tak, kiedy zmieniasz zapisane ustawienia w zakładce o/c. Np. podkreciłes o 200mhz, zapisałes i odpaliłes system - wtedy masz mnożnik 12,5. Ale jak teraz zrestartujesz kompa, wejdziesz do biosu i zmienisz jakies ustawienia to masz mnożnik 12. Zeby zapobiec temu, musisz zmienic opcje z user define na default i znow na user define. Dzieki temu masz znow mnożnik 12,5. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta i tak ssie. Racja- ma potencjał,ale ma też problemy natury jakościowej nie związanej z biosem. Ja za 2 tygodnie oddaje swoją na gwarancję, bo ma coldbuga, kończy mi się gwara, więc ją wykorzystam. Ciekawe czy mi uznają, bo problem pojawia się poniżej 18 stopni, więc raczej nie będą mogli takich warunków odtworzyć. I ciekawe czy jak uznają gwarancję, to co zrobią z płytą, bo serwis abita pewnie też nie działa, płyty już nie są produowane. Mam nadzieję, że nie dostanę jakiejś wyleżanej poserwisówki, bo sie zdenerwuje. ;-) Gdyby oddali pieniądze to byłoby miodzio. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta i tak ssie. Racja- ma potencjał,ale ma też problemy natury jakościowej nie związanej z biosem. Ja za 2 tygodnie oddaje swoją na gwarancję, bo ma coldbuga, kończy mi się gwara, więc ją wykorzystam. Ciekawe czy mi uznają, bo problem pojawia się poniżej 18 stopni, więc raczej nie będą mogli takich warunków odtworzyć. I ciekawe czy jak uznają gwarancję, to co zrobią z płytą, bo serwis abita pewnie też nie działa, płyty już nie są produowane. Mam nadzieję, że nie dostanę jakiejś wyleżanej poserwisówki, bo sie zdenerwuje. ;-) Gdyby oddali pieniądze to byłoby miodzio. :P

Heh - żarty sobie robisz, że przez ColdBuga dadzą Ci nową płytę. Jeszcze gwarę stracisz, za to, że robisz na niej coś niekonwencjonalnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - żarty sobie robisz, że przez ColdBuga dadzą Ci nową płytę. Jeszcze gwarę stracisz, za to, że robisz na niej coś niekonwencjonalnego :P

Jak mozna stracic gwarancje za robienie czegos niekowencjonalnego? Jak cos nie dziala nie z twojej winy to maja obowiazek wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gware tracisz jak ingerujesz w układ (vmod, etc.), ale nie tylko. W przypadku SubZero samo się nasuwa, że płyta katowana była. Jak w ogóle coldbug moze być podstawą gwarancji? Jaja normalnie. Czy Abit gdzieś gwarantował, że płyta nie ma ColdBuga? To tak jakby reklamować procesor bo ma słaby potencjał OC. Ja bym wyśmiał takiego reklamującego.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gware tracisz jak ingerujesz w układ (vmod, etc.), ale nie tylko. W przypadku SubZero samo się nasuwa, że płyta katowana była. Jak w ogóle coldbug moze być podstawą gwarancji? Jaja normalnie. Czy Abit gdzieś gwarantował, że płyta nie ma ColdBuga? To tak jakby reklamować procesor bo ma słaby potencjał OC. Ja bym wyśmiał takiego reklamującego.

A kto powiedzial ze zostala reklamowana w zwiazku z coldbugiem, lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam ta plyte IP35-e juz bardzo długo, bios update wersja z 2008 roku

 

Mam taka konfiguracje czy cos mozna z tego jeszcze wydusic czy juz nic?

 

 

e2140 8x375 3Ghz przy 1.425V w biosie

 

pamieci na mnozniku 1:2 900Mhz 2GB

 

 

Pamietam probowałem chyba pusici ja na wiekszym fsb i były problemy, a jak wiadomo na tej płycie problemy to sa duze problemy bo trzeba resetowac bios a czesto i wyjmowac pamieci i procesor LOL

 

 

Co jest bardziej wydajne fsb 400 i pamieci 1:1 800mhz i bawic sie mniejszymi timingami czy tak jak mam ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz.

 

Po kiego wyjmować procesor albo ram? :blink: :lol:

 

@shooter - przejżyj watek, zdarzały sie egzemplarze które nie chciały startować jak było względnie chłodno w pokoju i niektórzy suszarkami rozgrzewali żeby dało sie odpalić! Może o ten problem mu chodzi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1).Jakie strapy ma IP35?

333 chyba jest, nie? Bo osiągając 3735 Mhz na strapie większym od 333, mogę liczyć jeszcze 1M w super PI.

A na strapie poniżej 333, już nie :angry: (błąd)

 

2).Aha: Mam bios v.18, Da się jakoś ustawić VTT powyżej 1.35v ? Wydawało mi się, że w poprzednich biosach VTT było nielimitowane, mam racje?

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zeby zapobiec temu, musisz zmienic opcje z user define na default i znow na user define. Dzieki temu masz znow mnożnik 12,5. ;)

Dzięki, nie omieszkam sprawdzić :> - teraz będę mógł regulować chociaż o te 0.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shooter - przejżyj watek, zdarzały sie egzemplarze które nie chciały startować jak było względnie chłodno w pokoju i niektórzy suszarkami rozgrzewali żeby dało sie odpalić! Może o ten problem mu chodzi.

Nie no, znowu chyba źle widzę, ale Sysak pisał, że płytka nie bootuje przy - 18st. C.

 

2).Aha: Mam bios v.18, Da się jakoś ustawić VTT powyżej 1.35v ? Wydawało mi się, że w poprzednich biosach VTT było nielimitowane, mam racje?

Jak podbijesz napięcie NB to i VTT Ci się zwiększy. Dużo Ci to VTT daje w stabilności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta i tak ssie. Racja- ma potencjał,ale ma też problemy natury jakościowej nie związanej z biosem. Ja za 2 tygodnie oddaje swoją na gwarancję, bo ma coldbuga, kończy mi się gwara, więc ją wykorzystam. Ciekawe czy mi uznają, bo problem pojawia się poniżej 18 stopni, więc raczej nie będą mogli takich warunków odtworzyć. I ciekawe czy jak uznają gwarancję, to co zrobią z płytą, bo serwis abita pewnie też nie działa, płyty już nie są produowane. Mam nadzieję, że nie dostanę jakiejś wyleżanej poserwisówki, bo sie zdenerwuje. ;-) Gdyby oddali pieniądze to byłoby miodzio. :P

Abit nie chetnie oddaje kase,najpewniej bedz zwrot z dopiskiem nie stwierdzono usterek.Wkazdym razie ja mam AB9 i znakomicie nadaje sie do E5200 mimo braku obsługi mnożników połówkowych.Spokojnie 4,2Ghz na tej płycie wyciągam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eloszka !:P chce zainstalowac uguru ale sie nie da ! wyskakuje mi komunikat ze musze sie zalogowac na konto administratora a oczywiscie jestem na nim ( zreszta mam tylko 1 konto na windzie ) . co poczac ?

2 kwestia , jak zmienic vtt na mej plycie ? mam 1.2 i 1.2375 w biosie i nic wiecej :/ . mysle ze wlasnie uguru ktory nie chce sie zainstowalac moze mi pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eloszka !:P chce zainstalowac uguru ale sie nie da ! wyskakuje mi komunikat ze musze sie zalogowac na konto administratora a oczywiscie jestem na nim ( zreszta mam tylko 1 konto na windzie ) . co poczac ?

2 kwestia , jak zmienic vtt na mej plycie ? mam 1.2 i 1.2375 w biosie i nic wiecej :/ . mysle ze wlasnie uguru ktory nie chce sie zainstowalac moze mi pomoc ...

Wraz ze zwiekszaniem vMCH zwiekszac mozliwe do ustawienia napiecia VTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie zamierzam zwiekszac napiecia mch , czytam w tematach i ludzie normalnie zmieniaja vtt na ip35-e wiec nie wiem . ten uguru moze by dal rade ale nie chce sie zainstalowac i oczywiscie nic na ten temat w sieci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że nie rozumiem? :blink:

Nie rozumiesz: u mnie coldbug pojawia się jak temperatura otoczenia wynosi mniej niż +18 stopni a nie mniej niż -18. O wietrzeniu pokoju w zimie mogę zapomnieć, chyba, że chce potem dmuchać suszarką do włosów w sekcję zasilania, żeby płyta zabootowała. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sorry. Zwracam honor. Widać za dużo przygrzałem jak czytałem te posty ;)

 

BTW

Dużo wam pomaga w uzyskaniu stabilności zwiększenie VTT? Do jakich wartości je zwiększacie?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy ip35-e

Jest jakiś bios, który nie sprawia problemów po odłączeniu płyty od napięcia?

Mam teraz bios nr 16 i po odłączeniu napięcia abitek najczęściej nie wstaje (oczywiście OC jest) i trzeba robić samemu dual bota - po tym już wstaje :blink: Czasem robi fsb reset.

Eh co za płyta...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...