Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Q&A dotyczacego dualbota, z tego co pamietam w pro to wogole nie mialem dualbota przy pierwszym uruchamianiu, a bios w momencie kupna mialem chyba w wersji 12.

 

Natomiast co do dualbota po zmianach czegos 'znaczacego' w biosie zawsze u mnie powodowal dualbota obojetne na ktorym biosie.

 

Teraz lepiej ??

Teraz tak. :)

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam, czy nie zmienić mojej ab9 pro na ip35 pro, ale widzę, że vdrop w Abicie to choroba genetyczna niestety :(

Ustawienie w biosie 1,45V, a tu idle 1,41V, load 1,37V :(

pzd

Juz bym wolal cos na X38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze w powyższym FAQ omówienie zagadnienia 'fsb reset' w przypadku odłaczania zasilania od komputera ;)

 

---

 

jurek miernikiem mierzysz? ;) Dziwny ten vdrop u ciebie. U mnie przy ustawionym w biosie 1,385 mam 1,37 w rzeczywistości, a w przypadku stresu 1,35. Abit IP35, mimo swoich wad, to b.dobra płyta do OC, a Pro tymbardziej...

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam, czy nie zmienić mojej ab9 pro na ip35 pro, ale widzę, że vdrop w Abicie to choroba genetyczna niestety :(

Ustawienie w biosie 1,45V, a tu idle 1,41V, load 1,37V :(

pzd

Jak chcesz sobie wyraźnie polepszyć to kup Asusa na P45 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X38 za ~200zł raczej nie kupię, która i tak niema (poza oc) nic lepszego do zaoferowania tak naprawdę, a inna mobo to tylko ostateczność gdyby z moją ab9 coś się stało (odpukać ;) )

"miernik" softowy, więc po 10% można zawężyć te wachania, a inna sprawa, że w stresie najgorętszy robi się zasilacz i w tym może też być problem (z 12.06V robi się 11,94V na 12V lini 4pin, a temp z 49 do >70C ).

Jeszcze co do vdropu to w którymś z linków w faq ktoś robił vdrop moda do ip35 i miał dokładnie takie vdropy jak ja (co 0,05V czyli 1,45 bios, 1,40 "miernik" i 1,35/1,36 stress).

No nic zostanę póki co przy starej dobrej ab9 pro, szkoda tylko, że jej oc spadło z 425 na c2d do 350 na c2q.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Czym jest "Fsb Reset"?

 

A: Fsb reset to bug występujący w nowych biosach kilkunastu ostatnich płyt Abita po odłączeniu komputera od zasilania (np po wyłączeniu listwy zasilającej). Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu komputera wczytuje on domyślne ustawienia procesora zamiast ustawionych przez użytkownika, mimo że te ustawienia wciąż są obecne i ustawione w biosie. W takim przypadku pomaga wyłączenie komputera i właczenie go ponownie, jest to jednak rozwiązanie bardzo prowizoryczne i na dłuższą metę uciążliwe.

Bug ten pojawił się w biosach Abita po tym, gdy programiści wprowadzili poprawki eliminujące niemal całkowicie zjawisko dual bootu. Niestety eliminacja dual bootu spowodowała pojawienie się fsb resetu.

Rozwiązaniem jest wgranie starszej wersji biosu niezawierajacego poprawek na dualboot (w przypadku IP35 i IP35-E będzie to bios nr 12, nowsze biosy posiadają już bug fsb reset). Należy mieć jednak od razu świadomość, iż wgranie takiego biosu uniemożliwi poprawną pracę procesorów 45nm. Tak więc każdy musi już ocenić, co będzie dla niego lepsze. Mogę jedynie potwierdzić, że na biosie nr 12 E2160 a także E6850 dobrze działają ;) tak jak i inne 65nmetrowce. Co do wydajności starszego biosu, to ośmielę się stwierdzić, że lepiej prowadzi E2160 niż taki bios v.15 czy v.18 (patrząc po wynikach SuperPi).

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Czym jest "Fsb Reset"?

 

A: Fsb reset to bug występujący w nowych biosach kilkunastu ostatnich płyt Abita po odłączeniu komputera od zasilania (np po wyłączeniu listwy zasilającej). Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu komputera wczytuje on domyślne ustawienia procesora zamiast ustawionych przez użytkownika, mimo że te ustawienia wciąż są obecne i ustawione w biosie. W takim przypadku pomaga wyłączenie komputera i właczenie go ponownie, jest to jednak rozwiązanie bardzo prowizoryczne i na dłuższą metę uciążliwe.

Bug ten pojawił się w biosach Abita po tym, gdy programiści wprowadzili poprawki eliminujące niemal całkowicie zjawisko dual bootu. Niestety eliminacja dual bootu spowodowała pojawienie się fsb resetu.

Czyli Abit udawał głupa kiedy do nich pisałem bo odpisywali, że trudno powtórzyć ten błąd a inni użytkownicy się nie skarżą :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK YogiCK.

 

Tajfo, czytałem posty na hexusie i kilku innych forach sprzętowych i po moim wspomnieniu o fsb resecie niektórzy użytkownicy potwierdzili podobny bug także w innych płytach Abita na intelowskich chipsetach. Programiści tak bardzo chcieli wyeliminować zjawisko dual bootu (które przecież jest naturalne od P35), że przekombinowali... No a potem firma zaczęła się zwijać, więc nie było komu tego poprawiać.

 

UPDATE: Hm, chyba jednak nie tylko intelowskich. W Fatal1ty FP-IN9 też ten problem występuje, a jest to przecież nForce 650i. Wygląda jest więc na to, że od pewnej aktualizacji biosu wszystkie lub większość płyt Abita obsługujących procesory Intela ma problem z fsb resetem...Tylko nie rozumiem czemu, bo chyba na nForcach dual bootu nie ma i nie było.

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to czytałeś, bo niedawno stuknąłem posta, że mam i działa. Ktoś tam nawet pisał że na nowym biosie mu się e7200 lepiej kręci. Ogólnie, nie ma przeciwskazań.

 

PS. Sam się kiedyś brałem za faq. Jakiś rok temu chyba, ale stwierdziłem, że minęło już tyle czasu od premiery że szkoda czasu, a teraz ktoś już prawie pośmiertnie płycie takie ładne opracowanie zrobił. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dość dużym rozrzutem temperatur. Screen (wiem że wszystkie naraz nie powinny być włączone, tylko do celów poglądowych). Procesor to e2140 @ 2,9Ghz 1,32V, chłodzenie to dość kiepskie WC...

 

A i drugie pytanie, czy tej płycie zdarzają się dziury FSB? (mój proc (e2140 l2) idzie gładko na FSB 365, potem płyta nie wstaje. A FSB wall chyba tak nisko się nie zdarza?)

Edytowane przez UberProKOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Abit udawał głupa kiedy do nich pisałem bo odpisywali, że trudno powtórzyć ten błąd a inni użytkownicy się nie skarżą :mur:

Dla mnie to wielka zaleta, bo bardzo wygodnie można poradzić sobie wtedy z nadmiernym przetaktowaniem któregoś z podzespołów. Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są będą dobre pamięci do niego? Szukam niedrogich zammieników Patriot LLK, które kupiłem niestety nie wiedząc jak się gryzą z tą płytą. Chciałbym 4 GB, do pracy z c2d e6300 podkręconym do 2,8-3,5.

 

Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ będą śmigac na pewno ale i z Kingstone będzie dobrze. Tak uogólniając to właściwie tylko z patrotami są problemy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z nieoficjalnych biosów jest najlepszy dla IP35 Pro? Ten z Hexusa czy ten odblokowujący MCHBAR? Ktoś to wgrywała?

Lamerskie pytanie ale co to jest MCHBAR, co to daje?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ będą śmigac na pewno ale i z Kingstone będzie dobrze. Tak uogólniając to właściwie tylko z patrotami są problemy.

Któreś konkretnie ? Nie chciałbym za dużo zapłacić :)

 

P.s. Kingston, nie kingstone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z nieoficjalnych biosów jest najlepszy dla IP35 Pro? Ten z Hexusa czy ten odblokowujący MCHBAR? Ktoś to wgrywała?

Lamerskie pytanie ale co to jest MCHBAR, co to daje?

Ja wgrywalem ten z odblokowanym mchbarem, odblokowany mchbar pozwala na zabawe memsetem z poziomu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że sie da. 2T to podstawa + podbić napięcie na mostek.

Ale jak kupi 2x2 1066 to wystarczy do praktycznie każdego OC procka i będzie dobra przepustowość ramu. Dwie kości będa od siebie oddalone i nie będą wymagały jakiejś mocnej wentylacji jak nie raz przy 4 bankach!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umiec. :lol:

Kingston 4x1gb 1066 5-5-5-15 kit na ip35-e maxymalne stabilne 1090mhz do orthosa. Przeskoczenie tej wartości w zasadzie nie możliwe, natomiast na p5q-e przy identycznych ustawieniach lecą bez problemu na 1160... Gdy na ip'ku obsadziłem tylko 2x1gb bez problemu 1150. Nie miałem do czynienia z kit'em innych producentów ale podobno abit lubi D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...