Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka wersja bios? napięcie baterii dobre? Odłączasz komputer od prądu?

Szczególnie to ostatnie jest ważne... ;-)

Witam

 

Bios w wersji m630a18 Napięcia baterii nie sprawdzałem, odłączam komputer również od prądu. Nie chodzi mi o to iż nie zapamiętuje ustawień biosu, chodzi o to że czasami po prostu jak odpalam i nie wcisnę przycisku reset aby wykonany był dual boot to wtedy potrafi się uruchomić z połowę mniejszym taktowaniem ramu i procesora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Zastanawiam się czy nie wrzucić na pokład mojego wysłużonego Abit IP35, czegoś ciut lepszego. Mam na myśli Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz BOX. Jakie są wasze doświadczenia z tego typu połączeniami? Powinno wszystko grać czy są jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Abita IP35 i E8300 podkręconego na 4.0 (8x500). Problem wygląda tak, iż po odstawieniu kompa na dłuższy czas (wyłączenie zasilacza przełącznikiem) system wstaje i pokazuje 4 Ghz (8x500), lecz gdy załaduje się winda wszystkie programy wskazują taktowanie 2.66 Ghz (8x333). Gdy zrestartuje komputer to system nie wstaje, muszę wyłączyć przyciskiem i włączyć ponownie - wtedy już jest wszystko ok, system ładuje się i wszystkie programy pokazują 4.0 Ghz.

 

Zasiłka to Corsair HX650W

Pamięci: G SKill DDR2-1000 (5-5-5-15 2.1V)

GTL - 63%

Vcore - 1.32

V NB - 1.37

 

 

Wszystkie opcje typu C1E wyłączone poza Execute disable bit.

 

Czym to jest spowodowane?

Edytowane przez Alasdair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Zastanawiam się czy nie wrzucić na pokład mojego wysłużonego Abit IP35, czegoś ciut lepszego. Mam na myśli Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz BOX. Jakie są wasze doświadczenia z tego typu połączeniami? Powinno wszystko grać czy są jakieś problemy?

Dzialac pewnie bedzie dzialac ale o oc na 4 fazowej sekcji zasilania to raczej mozesz zapomniec.

 

Witam,

 

Mam Abita IP35 i E8300 podkręconego na 4.0 (8x500). Problem wygląda tak, iż po odstawieniu kompa na dłuższy czas (wyłączenie zasilacza przełącznikiem) system wstaje i pokazuje 4 Ghz (8x500), lecz gdy załaduje się winda wszystkie programy wskazują taktowanie 2.66 Ghz (8x333). Gdy zrestartuje komputer to system nie wstaje, muszę wyłączyć przyciskiem i włączyć ponownie - wtedy już jest wszystko ok, system ładuje się i wszystkie programy pokazują 4.0 Ghz.

 

Zasiłka to Corsair HX650W

Pamięci: G SKill DDR2-1000 (5-5-5-15 2.1V)

GTL - 63%

Vcore - 1.32

V NB - 1.37

 

 

Wszystkie opcje typu C1E wyłączone poza Execute disable bit.

 

Czym to jest spowodowane?

Pewnie wylaczaniem przelacznika w zasilaczu ewentualnie slaba bateria na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialac pewnie bedzie dzialac ale o oc na 4 fazowej sekcji zasilania to raczej mozesz zapomniec.

A jak by zmienić pastę, przykręcić radiator śrubami i dać jakiś mały wentyl na sekcje zasilania to nie będzie pykać chodź do 3.6 o ile płyta pozwoli ?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUUDZIEEE (kuebk w szczególności)

 

Co mają 4-fazy do kręcenia!!! Najlepsze płyty do Quadów mają po 4 fazy (większość DFI, Biostar IP45). Ja na swoim padacznym P35A-S z 4 fazami robię teraz 24/7 3,8GHz na nominalnym napięciu i w pełni stabilnie. Miałem 8 fazowe P5E i lipa. Tam niemozliwe było utrzymanie stabilnego napięcia mimo małego vdroppa.

 

4-fazy nie mają znaczenia dla OC

 

@kuebk

Nie wiem skąd wziąłeś to przekonanie, że ilość faz idzie w parze wraz z możliwościami OC, ale uparcie szerzysz tę herezję. Polecam, ci spojrzeć na HWBOT i popatrzeć, kto ile i na czym MHz wyciąga. Zdziwisz się, bo większość maksymalnych wyników jest na płytach z 4-6 fazami a nie ma 16 fazowych ASUSach, których wydajność prądowa sekcji zasilania jest po prostu słaba.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile w tej chwili może być wart używany Abit IP35 box ? Tak obiektywnie, nie zawyżając ani nie zaniżając wartości ;) Mam propozycję kupienia takiej płyty, jednak nie mogę dojść do porozumienia ze sprzedającym w kwestii ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałem 180 zł jednak to było za mało ;) waham się czy nie zaproponować 200 zł, jednak nie chcę płacić za dużo za socket który już się nie rozwija.

 

kiedyś użytkownik kuebk sprzedawał wersje pro, tylko już nie pamiętam za ile, ale 2 stówy to sporo jak na używkę, tak mi się zdaje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ;) zobaczę jeszcze z tą płytą, prawdopodobnie będzie potrzebne mi coś na LGA775 do drugiego komputera i pomyślałem o tym Abicie. Nie wiedziałem tylko, czy to ja jestem jakiś dusigrosz proponując za nią "tylko" 180 zł czy może sprzedający troszkę za dużo chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mają problemy z taktowaniem:

Za każdym razem kiedy odcinacie zasilanie płycie, pierwszy boot jest wykonywany na standardowych ustawieniach. To jest źródłem wszystkich waszych problemów. Jedyne rozwiązanie, to nie wyłączać zasiłki/listwy. Dla mnie to zaleta, bo nigdy tego nie robię, a ten bug jest przydatny przy oc, bo jak się przekręci, to nie trzeba robić resetu cmosa, tylko cyk-wyłączyć zasilanie, komp wstanie i trzeba zmienić tylko jedno ustawienie, a nie babrać się z wszystkim od nowa.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie dopatrzyłem się jednoznacznej odpowiedzi na xpektor-a, więc ponawiam:

Nie będzie problemów z wrzuceniem na tą płytkę Q9550?

 

Druga sprawa, czy będzie spora różnica w wydajności pomiędzy takim Q9550 a tym co mam?

Ten E8200 z podpisu lata na co dzień na 3600MHz, chłodzony jest Ninją z wentylatorem 120mm.

 

Potrzebuję czegoś szybszego, bo jednak obróbka materiału 90min HD do WMV-HD zajmuje mu prawie 8 godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie dopatrzyłem się jednoznacznej odpowiedzi na xpektor-a, więc ponawiam:

Nie będzie problemów z wrzuceniem na tą płytkę Q9550?

 

Druga sprawa, czy będzie spora różnica w wydajności pomiędzy takim Q9550 a tym co mam?

Ten E8200 z podpisu lata na co dzień na 3600MHz, chłodzony jest Ninją z wentylatorem 120mm.

 

Potrzebuję czegoś szybszego, bo jednak obróbka materiału 90min HD do WMV-HD zajmuje mu prawie 8 godzin...

q9550 - poleci spokojnie

Roznica w wydajnosci pomiedzy q9550 a tym twoim e8200 w edycji filmow bedzie hmm... kolosalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z linuxem na tej płycie głównej. Coś nie chcą ze sobą współpracować(na windowsie żadnych problemów). Mianowicie często jak uruchamiam komputer ponownie z linuxa, to komp zatrzymuje się na ekranie biosu i resety nic nie dają. Dopiero odłączenie kompa od prądu na 10 sec pomaga, a w skrajnych przypadkach muszę resetować bios.

Jest to bardzo uciążliwe.Co można z tym zrobić? Może coś w biosie trzeba zmienić? Czy Wy też macie takie problemy na tej płycie?

Problem występuje na Ubuntu i Kubuntu, innych dystrybucji nie sprawdzałem.

 

Zastanawiałem się nad update biosu(obecnie mam ver.12), ale boję się że fsb może zacząć się resetować po odłączeniu od prądu. Więc pytanie do Was czy jeśli na obecnej wersji jest wszystko w porządku to jest możliwość, że na nowsze wersji pojawi się ten problem, czy dotyczy on niektórych sztuk na wszystkich wersjach biosu?

 

Jeśli odpowiedzi na moje pytanie się pojawiły się wcześniej to przepraszam, ale trochę dużo jest tutaj tego:)

 

ip35-e

e2160@2.9

geil 800mhz

chieftec 450W

ati 3850

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos tez zauwazyl bedpodstawne wchodzenie cpu fan'a na wysokie obroty w ip35-e na najnowszym biosie (1.8 )?

u mnie po updacie na ta wersje cpu fan nawet przy przegladaniu stronek bez duzej ilosci grafiki potrafil wchodzic na obroty ponad 2000 rpm :/

 

na poczatku myslalem, ze to win 7 x64 (update robilem w podobnym czasie) ale powrocilem do win 7 x86 i problem pozostal. Przed chwila zrobilem downgrade biosa do 1.6 i sprawa wyglada o wiele lepiej.

 

nie wiecie czy czy to moze wersja 1.8 zmienia automatycznie jakies ustawienia w biosie, czy tak poprostu musi byc bo jest to bug?

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając stockowy cooler kiedyś i różne biosy jakoś tego nie zauważyłem. Kontrolujesz oczywiści Abit eq? Może po prostu zmień target temperature na wyższą i tolerancje też daj inna.....;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie kotroluje niczym, w biosie nie zmieniam zadnych ustawien fan'a, windowsowego progsa tez nie mam do tego

 

Mnie tez sie to jeszcze nie przytrafilo (a biosow mialem juz ze 4 na tej plycie), dopiero przy tym konkretnym biosie 1.8, moze rzeczywiscie daje on jakies inne ustawienia standardowe... przydaloby sie to sprawdzic :)

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...