Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie macie odczyty na lini +12V z jakiegokolwiek programu np Everest lub SpeedFan - mi ten Abit pokazuje pod SF jakieś 6,91V a pod Everestem 9.2. W biosie jest 12,11 V a więc mieści mi się w granicy 3% - nie wiem jednak czy to błąd odczytu programów czy mi zasilacz pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że Sysak wgrał biosa do ip35-e z wersji PRO (przerobił go) i musiał potem iść z kostką zaprogramować.

 

A tak się zapytam: w idle CoreTemp 0.95 pokazuje po 47 stopni, a w stresie widziałem max 67, nie za duzo w idle?

Wina czujnika / odczytów z biosu...

 

Ja mam podobnie na E2160. Idle 37*, stress 69-70* przy 1.4v i tylko 3.3Ghz. Niby wszystko ok, tylko, że ja mam WC i CPU na 100% nie ma takiej temperatury ;] Nie wspominam już o temperaturach jakie są na Celeronach serii 4x0. Tam to procki mają po 1-10* :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie macie odczyty na lini +12V z jakiegokolwiek programu np Everest lub SpeedFan - mi ten Abit pokazuje pod SF jakieś 6,91V a pod Everestem 9.2. W biosie jest 12,11 V a więc mieści mi się w granicy 3% - nie wiem jednak czy to błąd odczytu programów czy mi zasilacz pada...

Napięcia mierzy sie miernikiem. Zawsze i wszedzie, po wieki wieków. Amen. Odczytami z programów nie masz wręcz prawa sie przejmować. Ja na ten przykład tez mam 6V i 9V w owych programach, zresztą jak komp miałby działac na takich napieciach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina czujnika / odczytów z biosu...

Pierwszy raz montowałem radiator na lga775 i może źle coś pasta siedzi, jak będzie kasa to kupie jakiegoś Scythe i porządną pastę. MOBO z górnej półki więc nie powinna sprawiać takich problemów.

 

Teraz odpaliłem uGuru, i tam mam 37 stopni, czyli wszystko w porządku, widocznie CoreTemp coś szaleje :-)

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz montowałem radiator na lga775 i może źle coś pasta siedzi, jak będzie kasa to kupie jakiegoś Scythe i porządną pastę. MOBO z górnej półki więc nie powinna sprawiać takich problemów.

 

Teraz odpaliłem uGuru, i tam mam 37 stopni, czyli wszystko w porządku, widocznie CoreTemp coś szaleje :-)

 

Nie kupujcie nic z tego chińskiego szajsu zaczynającego się na 'scythe'. Te ich bacplate'y są później nie do oderwania od płyty - integrują się z nią na stałe. Spody miedziane co prawda - ale wymagają szlifu bo daleko im do doskonałości. No i wszystko za cenę >>100 pln - 40 za radiator i wentyl + 120 za transport z Krzakolandii.

 

No chyba, że sprzedacie później swoją mobo wraz z chłodzeniem.

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam poważny problem :-|

przed wczoraj ustawiłem sobie załączanie kompa pod biosem i ładnie maszyna się odpalała...

dziś rano także włączałem kompa i nic... wyłączyłem i poszedłem do pracy

teraz załączam zasilke wpisuje hasło i komp nie startuje :?

myślę sobie ze coś się namieszało więc resetuje z tyłu na przełączniku clear... i przycisk power i nic...

nie odpala... no to dobieram się do zworki i również po zresetowaniu biosu nie wstaje...

hmm... w końcu myślę i wyciągam na chwile baterię z płyty, wkładam z powrotem i dalej nie zalacza się...

nawet spod przycisku power na płycie głównej...??

co jest grane... wyświetlacz na płycie nie wyświetla żadnej usterki, wskazuje 00

czyżby coś padło na płycie? co teraz?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie hmm a ilu fazowe zasilanie ma ta plyta IP-35 i czym sie tak konkretnie rozni od wersji PRO ? Zastanawialem sie nad zakupen ASUSa P5K ale niestety tamta plytka ma 3 fazowe zasilanie i jakos ten Abit lepiej wyglada :)

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar25

 

Abit IP35 posiada 4fazowe zasilanie , Asus 5PK 3 fazowe

no chyba ze Asus 5PK Deluxe 4 fazowe ale to juz inna klasa cenowa.

Na tym ostatnim oj duzo duzo rekordow peklo

 

sam mam zamiar brac Abita IP35

ale czas pokaze jaka bedzie finalna decyzja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar25

 

Abit IP35 posiada 4fazowe zasilanie , Asus 5PK 3 fazowe

no chyba ze Asus 5PK Deluxe 4 fazowe ale to juz inna klasa cenowa.

Na tym ostatnim oj duzo duzo rekordow peklo

 

sam mam zamiar brac Abita IP35

ale czas pokaze jaka bedzie finalna decyzja .

ASUS P5K Deluxe ma 8 fazowe zasilanie ;)

"Genuine 8-Phase Power Design Excels at Power Efficiency"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update przepiegło bez problemów "pomyślnie od A do Z" na końcu komunikat żeby uruchomić ponownie kompa no i to był moj ostatni widok przed monitorem wyłączał się tez poprawnie :mur:

- Bios był do ip35-e napewno

- Co do pipania do bez przerwy az do wylaczenia (pipanie szybkie z krotkimi odstepami)

:mur:

Może i jest ale mi sie komp nie uruchamia nawet do menu biosu wiec nie mam kontaktu ani z napedem ani z dyskiem ani z dyskietka ZAŁAMKA!!

:mur:

:mur:

:mur:

Odradzam update :razz: i dzieki za wsparcie :wink:

:mur:

:mur:

 

przykro mi stary - masz w takim razie zonk'a maksymalnego. chyba jedyne wyjscie to wizyta u jakiegos fachmana co sie zna na podmianie biosu od kuchni (Sysak mial co takiego wczesniej w tym wątku)

 

 

Zdaje mi się, że Sysak wgrał biosa do ip35-e z wersji PRO (przerobił go) i musiał potem iść z kostką zaprogramować.

 

A tak się zapytam: w idle CoreTemp 0.95 pokazuje po 47 stopni, a w stresie widziałem max 67, nie za duzo w idle?

 

a jakie masz chłodzenie?

na stokowym u mnie bylo tez ok 48 C

jak zamienilem na Pentagram HP100 AlCu za 56 zł (śmiech) to temp w idle spada poniżej 30C, a po 8 godzinach katowania proca w Orthosie = max 55C !!! yesss!

2724855[/snapback]

Witam, jakie macie odczyty na lini +12V z jakiegokolwiek programu np Everest lub SpeedFan - mi ten Abit pokazuje pod SF jakieś 6,91V a pod Everestem 9.2. W biosie jest 12,11 V a więc mieści mi się w granicy 3% - nie wiem jednak czy to błąd odczytu programów czy mi zasilacz pada...

 

U mnie ten sam problem. w bios pokazuje 12V, w everest 9,06

http://dia8el.fotosik.pl/albumy/251151.html

szukam wlasnie miernika napiecia i bede sprawdzał, bo juz mi ktos mówil, ze te wskazania nawet z bios są o kant [gluteus maximus] rozbić - nie są zgodne w 100% z rzeczywistością (element ktory przekazuje informacje o V do bios kosztuje chyba z 1 centa wiec czego się spodziewac:] )

mam zasilacz BQ SP 450W.

 

A'propom mierzenia miernikiem napięć: dostałem od Ziomka z pcf:

Mierzenia napięcia miernikiem.

http://overclock.pl/Articles/Show/Id/67,...aczach_atx

:D

 

 

pozdro!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carno: Możemy Ci poradzić, abyś sprawdził każdy podzespół, a jak nie to na gwarancje.

sprawdzić każdy podzespół??? chodzi o wizualne spostrzeżenia czy pomiary miernikiem?

mobo wygląda jak nówka, przecież dopiero minęło 2 miechy od jej zazkupu...

po odłączam wszytko i zobaczę na samym zasilaniu czy wstanie na przycisku power...

jak nie to niestety ale raczej będę musiał odeslać do pcprojektu.

jak znam życie to poczta, plus serwis to miech z glowy... w tym przypadku w piątek będę zmuszony kupić mobo pod ten config w sygnaturce.

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo zaraz sie okaze ze ta plyta to syf. U mnie chodzi podkrecona przez wiele dni bez przerwy i zero problemow. Po przekreceniu clr_cmos i po sprawie, absolutnie zadnych problemow nie ma. 425 fsb na codzien robi bez podnoszenia zadnego napiecia. To tak zeby troche zmienic nastroj w topicu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że Sysak wgrał biosa do ip35-e z wersji PRO (przerobił go) i musiał potem iść z kostką zaprogramować.

Nie. Ja przerobilem bios od IP35-e, ale chyba troszke przecholowalem i stad problem. Poza tym nie bylo zadnego pikania. Plyta umarla. ;-) Ja mialem w swojej bios v11 od samego poczatku i dzialal git. Po padzie plyty tez wgrali mi v11 i dalej dziala dobrze. Mysle ze powodem twoich problemow jest za niskie napiecie pamieci. Wloz inne kostki, ustaw napiecie na 2.1-2.3. zapisz i podmien je spowrotem. Ciagle pikanie biosu award oznacza blad pamieci. Pokombinuj z nimi. (jedna kostka, przelozenie do innych slotow. itd. pokombinuj z nimi ale przede wszystkim sprawdz z wyzszym napieciem. powodzenia,

 

Dobra, bo zaraz sie okaze ze ta plyta to syf. U mnie chodzi podkrecona przez wiele dni bez przerwy i zero problemow. Po przekreceniu clr_cmos i po sprawie, absolutnie zadnych problemow nie ma. 425 fsb na codzien robi bez podnoszenia zadnego napiecia. To tak zeby troche zmienic nastroj w topicu :P

Nic dodac nic ujac. Moja tez spisuje sie swietnie. Wystarczy podstawowa wiedza na temat oc i rozwiazywania typowych drobnych problemow i jest calkowicie ok. Gdyby tylko jeszcze miec procka bez walla... :rolleyes:

 

BTW. mogly by te bubki z abita wydac nowy bios. ostatnia wersja dla najnowszego modelu pochodzaca z maja, to chyba lekka przesada... Poza tym nie rozumiem co dla nich znaczy "soon" bedace odpowiedzia na pytanie kiedy wydadza nowa wersje. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie i na innym sprzęcie (podmianka), miernikiem to zasilacz.

oki działa... odłączyłem wszytko spod moba a było co... 4 HDD i 2 nagrywarki, TV, DVB i reszta badziewia... włączam same mobo i piszczy oraz sypie kodami na wyświetlaczu... wyciągam baterie i już odpala bez gwizdka tylko wyświetla dany kod czego brakuje do podłączenia na płycie, podłączam i wszytko ładnie startuje, wczytuje ustawienia optymalne pod biosm i wszytko jest oki tak jak bylo :)

coś musiało spowodować taki zwis ze przycisk power nie reagował... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo zaraz sie okaze ze ta plyta to syf. U mnie chodzi podkrecona przez wiele dni bez przerwy i zero problemow. Po przekreceniu clr_cmos i po sprawie, absolutnie zadnych problemow nie ma. 425 fsb na codzien robi bez podnoszenia zadnego napiecia. To tak zeby troche zmienic nastroj w topicu :P

 

No zauważyłem, że u mnie też max co mogę wycisnąć to stabilnie 425 MHz ale myślałem, że to po prostu pamiątki nie idą dalej mimo karmienia 2.3V. Patrzę chyba jednak że to max płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zauważyłem, że u mnie też max co mogę wycisnąć to stabilnie 425 MHz ale myślałem, że to po prostu pamiątki nie idą dalej mimo karmienia 2.3V. Patrzę chyba jednak że to max płyty :D

Jaki max plyty, jaki max? Czy ja gdziej napisalem ze to max? :P Mowie tylko ze u mnie chodzi tyle na codzien ze wszystkimi napieciami lacznie z vcore na default, tylko pamieci 2.1v. Idzie spokojnie duzo wyzej, do 425 nie trzeba nawet vmch podnosic. Max nie szukalem bo predzej sie pamieci skoncza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo abit jest bardzo kaprysny i z ramami i z prockami;) na mnoznik 7x jest nie bardzo lubiany przynajmniej przez moj egzemplarz 7x475 to max a conajleprze 8x 495 wstaje:) mysle ze z biosem jest problem asus czesciej wypuszcza poprawki abit sie zabardzo nie kwapi:/

 

a co do wyboru abita czy asusa to chyba nie ma roznicy plyty sa prawie identyczne obie maja kaprysy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biosem jest problem asus czesciej wypuszcza poprawki abit sie zabardzo nie kwapi:/

Ciekawe, że znam posiadaczy Asusa którzy twierdzą dokładnie odwrotnie :D

Pozostaje nam cierpliwośc. Choć ja nie narzekam bo mój bios jest z przed miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie pytanie do posiadaczy IP35 i IP35 Pro, chcialbym zakupic tego abita tylko nie wiem po miedzy tymi dwoma na co sie zdecydowac, czy wersja pro oferoje wieksze fsb i bardziej precyzyjne ustawienia np. napiec czy sa jednakowe we wszystkich, oczywiscie podstawowe rózniece pomiedzy plytami zanam chodzi mi jedynie o mozliwosci oc - która ma lepsze....czy moze wogole niema sensu przeplacac i wziac np. IP35-E? jak mówie chodzi mi tylko o mozliwosci oc, narazie nie mam super proca bo jedynie e4400 ale myslac przyszlosciowo chcialbym wiedziec czym w zaszdzie róznia sie te plyty i która brac.... wielkie dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie pytanie do posiadaczy IP35 i IP35 Pro, chcialbym zakupic tego abita tylko nie wiem po miedzy tymi dwoma na co sie zdecydowac, czy wersja pro oferoje wieksze fsb i bardziej precyzyjne ustawienia np. napiec czy sa jednakowe we wszystkich, oczywiscie podstawowe rózniece pomiedzy plytami zanam chodzi mi jedynie o mozliwosci oc - która ma lepsze....czy moze wogole niema sensu przeplacac i wziac np. IP35-E? jak mówie chodzi mi tylko o mozliwosci oc, narazie nie mam super proca bo jedynie e4400 ale myslac przyszlosciowo chcialbym wiedziec czym w zaszdzie róznia sie te plyty i która brac.... wielkie dzieki

pozdrawiam

Glowna roznica to chip uGuru w Pro pozwalajacy na regulacje wszystkich ustawien "w locie", spod Windowsa. Poza tym to prawie identyczne plyty... Pro ma zdaje sie nieco inny bios, ale mozliwosci niemal identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no tak, moze zapytam inaczej wiadomo pro obsługuje dwa sloty pci-e, co mi w wlasciwie nie jest tak bardzo potzrzebne a jak karta bedzie zbyt kiepska to poprostu kupi sie lepsza jak wyjdzie aczkolwiek sli bardzo dobra rzecz tylko rachunki za prad za takie grzejniki za duze,

a czy w wersji IP35-E mozna to samo w stosunku do IP35?

, tzn ustawinia biosu takie jak napiecia dla ramu (czy tez tak dokladne i duze bo z tego co wiem to do 3 V mozna w IP35?) i procesora dzielniki(chyba ze plyta sama ustawia) bo moze oplaca sie brac IP35-E zamiast IP35, cena zblizona, co myslicie na ten temat? No nie wiem jak jest duzo gorsza mniej wydajna i mniej kompatybilna to wezme IP35 ale jak poza chlodzeniem to jedyna roznica to chba zdecyduje sie na IP35-E...

jednak prosze o wasza rade w tym temacie, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...