Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście podać jakie macie zakresy napięć na swoich płytach? Dla IP35-E i IP35

Powiedzmy dla ramu i MCH. Może CPU też.

IP35-E

BIOS ID:11

 

RAM: 1,80 - 3,00

MHC: 1,250 - 2,050

CPU CORE: 1,3250 - 1,9450

Edytowane przez Piciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie

IP35pro

BIOS ID:11

 

RAM 1.80 - 3.00

MCH 1.25 - 1.72

CPU 1.3125 - 1.8925

 

Wygląda na to że zakres napięć CPU zalezy od zamontowanego procka.

Ale ciekawe że na mostek macie więcej przy teoretycznie słabszym chłodzeniu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zainstalowanego na tej płycie TT Sonic Towera ?? Bo chciałbym wiedzieć czy mi wejdzie, a odpowiedzi na to nie znalazłem czytając CAŁY wątek. Przy okazji z tym obniżaniem mnożnika to nie da się dla każdego procesora obniżyć czy tylko dla Celerona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ze swoim drugim dyskiem mam wrażenie, że wchodzi bardzo często w jakiś rodzaj uśpienia. Problem polega na tym, że jak wchodzę na partycję na dodatkowym dysku (ATA) to czasami łapie 2-3s zacięcie, w czasie którego wyraźnie słyszę rozruch dysku, porobię swoje (kopiowanie/archiwizacja) i po pewnym czasie znowu słyszę, ale jak tym razem się wyłącza.

Teraz nie wiem, czy to wina mobo, czy raczej Visty...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bracki wlasnie sklada kompa na tej Abit IP35, zlozyl wszystko do kupy, wlaczyl waitraki sie zakrecily, diody zapalily,, zero obrazi i dzwieku, potem plyta zrobila sama z siebie reboot i dalej nic, wiatraki non stop sie kreca.

 

Powiedzialem mu wyjmij pamiec, moze bedziesz piszcze - nie zapiszczala.

 

Czy ta plyta ma dzwiekowe sygnaly bledów??

 

Resetowalismy bios jumperem

 

Caly zestaw:

Plyta abit ip35

c2d 4400

Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra

Galaxy GeForce 8600GT (2.2ns) 512MB DDRIII /128bit/ HDTV

Twardy chyba seagate jakis

Zasilacz Tacens Radix Smart 410W

 

 

Podejrzewam ze cos padnietego jest.

 

Ma ktos jakies pomysly/rady

 

Dzieki z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zmianie dźwiękówki i włączeniu kompa mam to samo. Restart na 2 (czasami nawet na 4x!) potem nic, wiatraki kręcą, komp stoi. Restart biosu nie pomaga, myślałem, że może coś źle podłączyłem, ale mobo nawet nie piknęło, dla pewności wypatroszyłem mobo (został tylko proc) odpaliłem i też cisza, zero pisków! Nie wiem o co chodzi, ale powoli kończą mi się pomysły i coraz bliżej jestem tego, że padał płyta.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zmianie dźwiękówki i włączeniu kompa mam to samo. Restart na 2 (czasami nawet na 4x!) potem nic, wiatraki kręcą, komp stoi. Restart biosu nie pomaga, myślałem, że może coś źle podłączyłem, ale mobo nawet nie piknęło, dla pewności wypatroszyłem mobo (został tylko proc) odpaliłem i też cisza, zero pisków! Nie wiem o co chodzi, ale powoli kończą mi się pomysły i coraz bliżej jestem tego, że padał płyta.

Macie jakieś pomysły?

A może pamięci? Miałem podobną sytuację i winny był ram.

Spróbuj odpalić płytę na jednej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ;)

 

Na IP35-E nowy bios:

- likwiduje double boot'a

- dodaje precyzyjniejszą regulację napięć memek (co 0.05v)

- minimalny tRAS do ustawienia to 3 (na poprzednim 9)

 

I śmiga bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta bios do IP35-E wgrany i dziala...

 

- double boot niestety nadal jest :/

It will also boot up twice when (1)CCMOS (2) AC-OFF (3) Changing DRAM Timing

 

Za to nie ma double boot'a po zmianie ustawień w biosie, a to bardzo denerwowało jak się dużo rzeczy zmieniało pokolei [; Teraz po Save & Exit płyta od razu bootuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It will also boot up twice when (1)CCMOS (2) AC-OFF (3) Changing DRAM Timing

 

Za to nie ma double boot'a po zmianie ustawień w biosie, a to bardzo denerwowało jak się dużo rzeczy zmieniało pokolei [; Teraz po Save & Exit płyta od razu bootuje ;]

A czy jest podwójny boot po twardym resecie (przycisk na budzie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Czy jesli zmienie na abicie ip35 pro tasme przewodzaca na AC na mosfetach i AS5 na mostkach to strace gwarancje? uwazacie, ze oddajac do serwisu nalezy podlozyc spowrotem srajtasme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w serwisie nie ściągają tych radiatorów...

Pozatym pastę można zmienić i nawet jak zdejmą to wszystko w serwisie to nic ci nie mogą zarzucić o ile nie pokruszysz mostków itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos po zmianie biosu w IP35-E ma rowniez wyzsze odczyty temperatury?

Chyba cos zmienili albo u mnie cos "nie gra", wczesniej w idle mialem okolo 26 teraz 44 :|

Edytowane przez Piciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 11 bios i speedfan pokazywal nizsze (26) wzgledem coretemp (44), teraz wskazania sa rowne na kazdym sofcie i w biosie (44).

W Biosie wzrosła temp o 3st: z 27->30 stC.

W evereście nie ma różnicy.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 11 bios i speedfan pokazywal nizsze (26) wzgledem coretemp (44), teraz wskazania sa rowne na kazdym sofcie i w biosie (44).

Skoro już wcześniej coretemp takie pokazywał to może świadczyć, że takie były tyle, że płyta źle je czytała, a teraz to poprawiono. Skoro masz wszędzie identyczne to chyba lepiej niż wszędzie inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na biosie M630 13 niema podwójnego startu przy uruchomieniu i zapisywaniu ustawień w biosie.A podobno mówili ,że podwójny start to charakterystyka chipsetu i tego nie naprawią a jak widać wszystko można zrobić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regulacje napięcia dla RAMu to ja pow. 2,2V mam regulacje co 0,1V a 0,05V tylko do 2,2V. Więc czy ja coś mam nie tak czy może Lanc coś poplątał? ;)

 

Btw, mam problem ze stacją dyskietek. Podpinam, niby wszystko jest ok, pod windowsem moge sobie na dyskietke wrzucić co chce. Ale jak chce sobie wgrać bios do karty graficznej z poziomu DOSa to coś jest nie tak. Chwile po tym jak pojawia się napis "Starting..." wyskakuje mi cos takiego - "Type the name of the Command Interpreter (e.g., C:\WINDOWS\COMMAND.COM)" i wszystko idzie w diabły... Tzn nie moge wgrać biosu z ujemną deltą ;) Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Czy na swoich abitach, w ktorych siedzi C2D macie wlaczone w BIOSie Hyper Threading?

Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...