Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wolfszary

Nie robcie se jaj ze mnie. W microGURU pod winda tez mam 47 st.

PS. NCQ dziala tylko w trybie AHCI, ale czytalem, ze na niewiele sie zdaje aczkolwiek ja mam AHCI uaktywnione - musialem doinstalowywac stery z dyskietki podczas instalacji windy.

Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Jak macie ustawiony tryb PCI Express? 1.0 czy 1.0a. Czym te tryby sie roznia? Czy sa kompatybilne z PCIexpress 2.0? Czytalem gdzies, ze wersja 1.1 jest kompatybilna z 2.0, ale nie ma plyt z 1.1, wiec 1.0a == 1.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy możliwe jest to aby 415 mhz FSB to był max dla Abita IP35-E ???

E2140 robi 8x415 stabilnie.... Chciałem dać więcej no i podczas ładowania windy wywala blue screen i reset... Przy 420 nawet nie bootuje... Dodam że to nie wina pamięci no i procka też raczej nie, bo sprawdzałem 420 x 6 i to samo się działo.

Powinienem zwiększyć któreś z napięć w biosie? Jeśli tak to które i do jakiej wartości? Do 415 wszystko jest stabilne na standardowych napięciach. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaszanka..... a ja tu myslalem ze stukne 3,5GHz .... Próbowalem odrazy dać 430 i 450 myślałem że to jakaś dziura ale nie dało rady przeskoczyć... No cóż mówi się trudno... Czyli nawet nie da rady sprawdzić ile max płytka poleci :/

 

edyt: A jeszcze zapytam... Gdzie się wyłącza opcję obniżania mnożnika ? Potrzebuję mieć moc zawsze w ręce (nie pod ręką)

Edytowane przez Kozakov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MCH to bez względu ile bym dał i tak jest to samo.... Tak więc zostawiam na standardowym 1,2v

 

Gdzie się wyłącza to automatyczne obniżanie mnożnika ???

W biosie. 3 zakładka od góry potem procesor options czy coś takiego i tam są te wszystkie opcje.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tymi nowymi biosami? Lepiej?

 

Jakie max FSB robi ta mobo?

 

 

 

Slyszalem ze Neo-FIR nie ma problemow ze spadkiem wydajnosci i walcze czy wybrac ja czy Abita, bo foxconn to jakos mi do gustu nie przypadl, abit jest cholernie dobrze przemyslany ale tak mnie zastanawia jak lata ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czy nowe biosy dają coś ? Bo mój Abit kapryśny jest ... dzisiaj np. za nic nie chciał się odpalić, przy napisie Abit łapał freeza. Po 10 próbach ( nawet monitora potem nie chciał odpalić ) i wyłączeniu napięcia odpalił się i wywalił, że CPU is unworkable i ustawił go na podstawowe ustawienia, zmieniłem na swoje zapisałem i działa. Qrcze normalnie jak mój rąbnięty NF7-S, myślałem, że te nowe są lepsze ... tam też mi pisało często, że moje CPU jest zwalone czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Da sie gdzies na Abicie IP35 pro wlaczyc SMARTa dla dysku? Ja uzywam AHCI zamiast IDE i nie odczytuje mi danych ze smarta. Jakie macie odczyty na swoich dyskach? ile Mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie odczyty na swoich dyskach? ile Mb/s?

Przecież to zależy w większości od dysku jaki kto ma. Niema sensu porównywac różnych napędów.

Smart jest zawsze włączony i dostępny. Chyba że masz Raid, wtedy SMART nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to wyszła na jaw oficjalna wersja biosa nr 1.2 dla IP35/IP35-e :

http://forum.uabit.com/showthread.php?t=128197

Ten bios nie jest raczej lepszy od bety M630A_13, jest datowany na 17 lipca, ciekawe dlaczego abit tak późno go wypuścił. Lecą chłopaki w kulki z tymi biosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam dosyć lamerskie pytanie... Śledzę ten temat od początku (dużo oczywiście uciekło mej uwadze :P ). I tak się zastanawiam. Już na dniach jadę po sprzęt, a dokładnie:

E2180

2x1GB Kingmax 800Mhz

Palit 8600GT Sonic+

WD 3200AAKS 320GB

Corsair 520W

 

oraz jak się można domyślić Abit IP35-E :)

 

I tu pytanie. Czy miał ktoś kłopot z tymi pamiątkami na tym mobo?? Bo z resztą chyba nie powinno być problemów?

 

Acha i bardzo ważne dla mnie. Kompa mam teraz z 1999r (w podpisie :P ) i nie bardzo wiem czy coś w biosie trzeba będzie od razu zmieniać, żeby chociażby zainstalować Windę?? Tzn chodzi mi o to czy są jakieś opcje w Biosie, które się powinno od razu włączyć, wyłączyć, zmienić?? Z góry dzięki za wszystkie uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Przecież to zależy w większości od dysku jaki kto ma. Niema sensu porównywac różnych napędów.

Smart jest zawsze włączony i dostępny. Chyba że masz Raid, wtedy SMART nie działa.

RAID jest rozszerzeniem AHCI. Na AHCI SMART rowniez nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios nie jest raczej lepszy od bety M630A_13, jest datowany na 17 lipca, ciekawe dlaczego abit tak późno go wypuścił. Lecą chłopaki w kulki z tymi biosami.

Lepszy/ gorszy to kwestia względna.

Wersja 12 jest wersją oficjalną i jest na pewno stabilna. U mnie i u innych osób "trzynastka" robiła niespodzianki czasami. Cofnij się o stronę czy dwie na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy/ gorszy to kwestia względna.

Wersja 12 jest wersją oficjalną i jest na pewno stabilna. U mnie i u innych osób "trzynastka" robiła niespodzianki czasami. Cofnij się o stronę czy dwie na tym forum.

Miałem i trzynastkę i teraz dwunastkę, fakt - beta mogła robić co poniektórym psikusy, choć w moim przypadku współpracowywała wzorowo, dziwne tylko że beta trzynastki pojawiła się wcześniej niż oficjalna wersja dwunastki. Pozostaje czekać aż panowie z abita dołożą nowe funkcjonalności i poprawią istniejące w następnej rewizji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie jest nowa wersja biosu http://file.abit.com.tw/pub/download/bios/ip35//m630a12.zip

 

oznaczona symbolem 12. Ciekawy jestem jakie zmiany tam zaszły. Zaraz bede flashował :) A co to jest S1 ? Bo widze ze to dodali...

Dziwi mnie tylko to ze bios ma date wydania 2007/07/19 ale ok, zobaczymy..

 

No i lipa. Po sflashowaniu nowego biosu przy ponownym rozruchu kompa wszystko sie wlacza tak jak to normalnie bywa, lecz nagle jeden dlugi dzwiek z mobo i lipa, komp nie startuje. No to wylaczam zasiłke i od nowa probuje. Tym razem poszlo. I znowu podwojny start plyty. Brak podwojnego startu jest tylko przy ponownym uruchomieniu kompa. I jeszcze znowu mam te zwiechy przy okienki POSTa jak mam modem podlaczony do USB... porazka

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...