Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań, bo dzisiaj jadę po kompa i jak nie bedzie Evga to biorę ABit'a IP35-E. Czy starczy do tego zasilacz typu Modecom MC400/Huntkey HK 350AP chodzi mi o wtyczki 4-pinowe, które one mają, a ta płyta ma 8-pinową. Czytałem, ze w sumie nie ma różnicy, ale wolę się upewnić. Czy Evga obsłuży Penryna (ktoś się juz pytał tutaj) - bo niby pisze, ze 1333MHz obsługuje, z tym, że o ile pamiętam to nie chodzi o same FSB, a o układy zasilające (może coś mylę). Czy płyta będzie działać z Pentium E 2160? Zdaje się, że takiej konfiguracji jeszcze nikt nie testował, no ale spytać nie zaszkodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, bo dzisiaj jadę po kompa i jak nie bedzie Evga to biorę ABit'a IP35-E. Czy starczy do tego zasilacz typu Modecom MC400/Huntkey HK 350AP chodzi mi o wtyczki 4-pinowe, które one mają, a ta płyta ma 8-pinową. Czytałem, ze w sumie nie ma różnicy, ale wolę się upewnić. Czy Evga obsłuży Penryna (ktoś się juz pytał tutaj) - bo niby pisze, ze 1333MHz obsługuje, z tym, że o ile pamiętam to nie chodzi o same FSB, a o układy zasilające (może coś mylę). Czy płyta będzie działać z Pentium E 2160? Zdaje się, że takiej konfiguracji jeszcze nikt nie testował, no ale spytać nie zaszkodzi :D

mam wrażenie że ludzie NIE MYŚLĄ czy mam racje? a co napisane jest na plycie, stronie producenta i czy to plyta pod intele najnowsze nie jest? czy ten procesor to nie core2duo? i czy c2d nie jest najnowszym procesorem intela? a jest masa oszołomów którzy non stop sie pytaja o to !!! K**** myśleć zacząć może by tak? rozumie ze o doswiadczenia, szczegóły techniczne pytac sie można ale nie o TAK OCZYWISTE RZECZY!!! jka sie kreci, ok, jak rozmiecznie, ok, czy ma miły w dotyku laminat, ok, czy ramy działają OK, wiadomo roznie bywa ale sa GRANICE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się tak. Wiem, ze tak pisze na stronie producenta i wiem, że to C2D z mniejszą ilością pamieci cache. Tylko jakiś koleś na xtremesystems.org pisał, ze E2160 coś mu nie chodzi (jakiś inny procek też), możliwe, że płyta padnięta, albo kwestia biosu. Choćby DFI Infinity na AM2 + Brisbane - działa tylko po aktualizacji biosu na taki z obsługą 65 nm, chociaż na stronie producenta pisze, ze obsługuje Athlony 64 X2? Więc teoretycznie problemu nie ma, ale w praktyce jest. I właśnie o to mi chodzi. Te płyty są ledwie parę tygodni w ofercie - niewiele o nich wiadomo + wczesne wersje biosów = płyta może mieć różne odpały/choroby wieku dziecięcego. A ja nie chcę zostać betatesterem tylko użytkownikiem. Na reszte moich pytań natomiast nie potrafiłeś odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK

NB47J wejdzie, ale wydajność zapewne bardzo podobna do oryginału.

 

@Stern

Otwory/kołki

 

@yotomeczek

Na 4-4-4-12 mam w SuperPI 32M: 14m 12.172s

Podaj swoje alphy.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK

NB47J wejdzie, ale wydajność zapewne bardzo podobna do oryginału.

Pytałem się w kontekście czy warto dać 15-20 zł na to coś zamiast wiercić otwory w oryginale i utracić gwarancję, jak dla kogoś ten źle ułożony fabryczny radiator ma być przeszkodą w zakupie to niech sobie doliczy 20zł i już. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y

FSB 500 jest osiągalne praktycznie bez specjalnych wygibasów.

Co do maks FSB to coś słabo... stabilny maks to 505, potem XP-ek startuje, ale z różnymi krzakami, a po przekroczeniu 515 komp wiesza się już przy bootowaniu i zalicza serie restartów.

 

@WDK

Jeśli ktoś ma stracić gwarancje to pewnie, że warto brać Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y

FSB 500 jest osiągalne praktycznie bez specjalnych wygibasów.

Co do maks FSB to coś słabo... stabilny maks to 505, potem XP-ek startuje, ale z różnymi krzakami, a po przekroczeniu 515 komp wiesza się już przy bootowaniu i zalicza serie restartów.

 

@WDK

Jeśli ktoś ma stracić gwarancje to pewnie, że warto brać Zalmana.

czyli realnie 505, dalej to loteria ... myślałem że te mobaski wyżej polecą ;) Asusy P5k chyba ciut wyżej lecą

 

Boxster - a to jest na pewno koniec płyty czy może proc ścianę załapuje ?

własnie by mi sie przydała taka informacja z moim prockiem :D ale żeby wiedzieć na bank to trzeba by w pewnych używkach pogrzebać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i Czy w Pro to SLI jest czy go nie ma ?...

Nie ma - oficjalnie dopiero X38 ma wspierać SLI - więc jak chcesz ABIT'a na chipie Intela ze wsparciem SLI, to musisz poczekać na IX38 QuadGT - pewnie po wakacjach będzie w sklepach. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem ip35 pro :) jak by ktos cos chcial wiedziec odnosnie plyty to chcetnie odpowiem na pytania ( jak bede umial na nie odpowiedzec ) :P

 

Po pierwszych 15 min bawienia sie biosen i plyta narazie bez systemu :P zauwazylem cos takiego:

Po zapisaniu biosu plyta nie wstaje :( musze wylaczyc zasilanie i dopiero wtedy wstaje :(

I w biosu w zakladce uguru czasami są krzaki ja to tak nazwalem a wyglada to tak ze w jednym miejcu wystakuje cos takiego @#%#$^%%$&%^^#@@#$!~#!~%$$#% jest tego troche wiecej :P

 

Czy jak postawie system i wgram nowy bios to cos pomoze ?

 

Config jak by bylo potrzebne :

abit ip35 pro

e6320

2x1gb ocz platinium 800mhz

6800gs :D najlepsza to jest karta w tym zestawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na testy i wyniki o/c. Sam sie ta plyta interesuje, wychodzi ze to juz ostatnia opcja ktora nie jest obwieszona heatpipeami, nie ma sli i nie kosztuje 600zl ;]

A grafa, grafą, 256bit/256mb 6800gs wcale taki cienki nie jest, jak ktos uzywa procesora i pamieci do czegos innego niz gry to juz w ogole nie wchodzi w gre. ;>

edit: widze ze chodzi o wersje pro, wiec argument o cenie odpada ;]

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem ip35 pro icon_smile3.gif jak by ktos cos chcial wiedziec odnosnie plyty to chcetnie odpowiem na pytania ( jak bede umial na nie odpowiedzec ) icon_razz.gif

 

A może jakieś fotki ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem ip35 pro :) jak by ktos cos chcial wiedziec odnosnie plyty to chcetnie odpowiem na pytania ( jak bede umial na nie odpowiedzec ) :P

 

Po pierwszych 15 min bawienia sie biosen i plyta narazie bez systemu :P zauwazylem cos takiego:

Po zapisaniu biosu plyta nie wstaje :( musze wylaczyc zasilanie i dopiero wtedy wstaje :(

I w biosu w zakladce uguru czasami są krzaki ja to tak nazwalem a wyglada to tak ze w jednym miejcu wystakuje cos takiego @#%#$^%%$&%^^#@@#$!~#!~%$$#% jest tego troche wiecej :P

 

Czy jak postawie system i wgram nowy bios to cos pomoze ?

 

Config jak by bylo potrzebne :

abit ip35 pro

e6320

2x1gb ocz platinium 800mhz

6800gs :D najlepsza to jest karta w tym zestawie :P

ale wszyscy Ci odradzali tych zje....ch abitów to i tak kupiłeś,teraz to tylko masa problemów Cię czeka,ale życzę powodzenia :D

btw.fajny avart

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@britfanka Fotki dam jak uporam się z plyta i postawie system bo na obecnym kompie nie mam mozliwosci zgrania zdjec z aparatu :D

 

@Gemmy Nie dziekuje :P Ale jakos sobie poradze:D Ale wyslewitlacz pokazuje mi bledy :D dlatego mam mniej do eliminowania :P

 

Czy są juz jakies biosy do upgrate ?

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już zakupilem IP35 Pro, w sumie składam całego kompa od podstaw... w drodze są memki OCZ Reaper Dual 2x1GB 1066MHz DDR2

do tego jeszcze czekam na 8800 GTX i zasiłke Corsair 620W

Czy są juz jakies biosy do upgrate ?

BIOS ID:10BIOS: m629b10.zip  	You may want to know:How to update the bios? Please click here.Besides downloading the bios file, you also need the Flash Utility to flash bios rom. (For files before Aug 2001)	* CPU support list	* For more FAQs about BIOS relationship, click here please.	* You won't need to update BIOS until the latest bios has improve / fix some functions.	* You won't need to upgrade through all of the BIOS files, just upgrade to the latest one please and it will include all previous improvments.	* The CMOS data will be lost after flashing the BIOS. You may need to enter the BIOS setup screen and configure your system information after rebooting the machine.   1. First release.   2. BIOS compiled date: 5/17/2007______________________________________________________BIOS ID:11BIOS: m630a11.zip 	    1. Fixed the CPU multiplier adjusting function.   2. BIOS compiled date: 05/24/2007______________________________________________________

z oficjalnych tylko te... a z nieoficjalnych trzeba by bylo polukac na zagraniczne fora, może już mają jakieś modowalne.

 

A może jakieś fotki ? ;)

dwie strony wcześniej zapodałem link do fotek... ale dla leniwych tutaj inne :razz:

jeszcze tutaj fotki oraz niektóre podzespoły i szczegóły na PCB -> presentacion, contenido, placa_delante, placa_arriba, oblicua, oblicua1, socket, mem_atx, pcx, pci, disipa, disipa1, disipa2, disipa3, regulacion, condensadores, bios_led, chip_sonido, chip_clock, chip_red1, chip_ieee, chip_oculto, chip_uguru, chip_winbond, conectores, conectores1, panelio, cabeceras, cabeceras1, cabeceras2, sata, ide, botones, bracket, bracket1, cables_ide, cables_sata, layout, placa_detras

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradzilem sobie z mobo :D

Podnioslem napiecie na memkach z 1.8 na 2.1 i wszystko chodzi jak nalezy :) Zadnych krzaków w biosie i startuje od kopa :D:D

 

Do pierwszych testów pozostaly tylko ułamki godzin :P:P

BTW jest jakis poradnik jak krecic na 775? bo ja dopiero teraz mam intela :D ciagle amd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w góre polecam... w góre!!

wiesz co ale bardziej mi chodzilo o FAQ .... Jak bylo o podkrecanie pamieci na A64 lub coś w tym stylu.

Bo na "gorze" moze i cos jest ale nie o to mi chodzilo :P chyba ze zle tam szukam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Ip35-E, wysoki jest ten radiator na NB? Zastanawiam sie cyz wejdzie na plyte Infinity bez kombinowania w stylu obracania tego radioatora czy cos..

Edytowane przez nolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jest jakis poradnik jak krecic na 775? bo ja dopiero teraz mam intela :D ciagle amd :P

A czym to się różni od krecenia AMD?

Masz tak samo odblokowany mnoznik (c2d) i zmieniasz magistrale + napiecia.

Jedyna roznica to ze masz mnozniki a nie dzielniki pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ale bardziej mi chodzilo o FAQ .... Jak bylo o podkrecanie pamieci na A64 lub coś w tym stylu.

Bo na "gorze" moze i cos jest ale nie o to mi chodzilo :P chyba ze zle tam szukam ....

widzisz, jak chcesz to potrafisz :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak na 3 dni użytkowania jestem bardzo zadowolony :) proc wykręcony na 2.8 fsb 400 stabilnie :) marki itp przechodzi :D jedynie everest i cpuz zgłupiało na nowej platformie (system od a64 :D ) i pokazuje np napięcie proca 3V albo prędkość 2.2 a czasami 2.8 a program uGuru od abita pokazuje jak należy :)

 

Mam plany proca dokręcić do 3.0 i potem dam sobie na luz :) ewentualnie kiedyś sprawdzę max proca i płyty . Tak swoją drogą płyta jest warta swojej ceny, może ubogie wyposażenie ( 4 czy 3 tasiemki sata jakieś ata:P zaślepka + cd i instrukcje ) ale da się przeżyć :)

 

POLECAM PRODUKT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...