Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ale na JMicronie przestawilo mi sie na nagrywarce z DMA na PIO i nie moge tego zmienic z powrotem na DMA. :(

 

EDIT: reinstall driverow pomogl od razu - cos chyba nie bardzo blanga ten JMicron. :<

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołe są. Ale to chyba nie od Abita zalezy tylko od Intela jak produkuje i dostarcza chipset.

Dzięki za info. No wiem że to od intela zależy ale nie wiedziałem ogólnie jak jest w p35. Kruszą się łatwo te mostki ? i czy są jakieś patenty żeby do okoła chipu coś wyłożyć żeby blok nie uszkodził nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest taka dośc miękka podkładka wokół rdzenia która powinna wystarczająco zapobiec przechyłom przy montażu bloku.

 

Tyle że na tej płycie równie ważne jest schłodzenie PWM. Są nawet odpowiednie bloki.

Moim zdaniem zakładanie WC na tą płyte ma tylko sens w przypadku Quada. Dwurdzeniówki łyka bez problemu ;) Ale i bez WC da się poprawic chłodzenie na tej płycie poprzez zwiększenie docisku radiatorów i lekki nawiew w kierunku PWM.

 

Moge powiedziec że udało mi się ujażmic tą mobo pod względem ciepła. Mimo to idzie na sprzedaż - trzeba spróbowac innego wynalazku Abita :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest taka dośc miękka podkładka wokół rdzenia która powinna wystarczająco zapobiec przechyłom przy montażu bloku.

 

Tyle że na tej płycie równie ważne jest schłodzenie PWM. Są nawet odpowiednie bloki.

Moim zdaniem zakładanie WC na tą płyte ma tylko sens w przypadku Quada. Dwurdzeniówki łyka bez problemu ;)

A ta podkładka odchodzi z radiatorkiem czy zostaje ?

 

BTW PWM nie zostanie skrzywdzone brakiem chłodzenia B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol. zima przyszła, to i coldbug sie ujawnił. ;P Wietrzyłem dzisiaj pokój co by trochę rześkiego powietrza wpadło i zgadnijcie po co musiałem iść żeby móc włączyć kompa? Tak panowie! Po suszarkę! :D

:mur:

zajebiście poprostu i weź tu teraz taką płytę sprzedaj potem, albo pozbądź sie jej tak żeby nie stracić dużo... na gwarancję też nie oddam, bo płyta w PL kupiona a mieszkam w Szwajcarii. Ech co za gufno...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech to i ja się powoli obawiam o moją IP35-E i startowanie na zimno :mur: Nigdy jeszcze nie miałem takiego problemu...ale jak się tylko pojawi nie mam zamiaru tego tak zostawić... Przecież to niedorzeczne, żeby przed startem kompa siedzieć na kolanach z suszarką...

 

Czy to obejmuje gwarancja?? Chyba musi bo to feler i to duży według mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi wystarczyło 5 sekund suszenia żeby dziad się włączył.

Znalazłem na forum abita że problemem wdają się być te układy:

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...p;d=11950718266 i faktycznie po ogrzaniu ich komp ruszył.

 

Tu macie posta:

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=130518

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przykryjesz je czyms co nie przewodzi prądu i nie zewrzesz ich ze sobą to nie powinno im sie nic stac po takim zabiegu. Mozesz nawet silikonem je pokryc ;)

no wiadomo że nikt zapewne nie wpadnie na taki pomysł żeby przykryć je czymś co przewodzi prąd :-P :-P :-P chodzi tylko oto czy temperaturka im coś nie narobi bo wiadomo że przykryte nie będą już za bardzo przez powietrze chłodzone, nie wiem czy one sie w ogóle grzeją dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczyna to ip35 irytować. Zafundowałem mu nowe ramy PDP Patriot dual LLK 800MHz CL4, 2 komplety 2x 1GB, w sumie 4GB. Ma to pracować na 4-4-4-12 przy 2.2V. Nie pracuje. Na 2.3 tez nie. Na 1.8V powinno iść na 5-5-5-16. System uruchamia się dopiero jak ustawię 1.85V.

Podobne problemy miałem z Geilami Ultra 800MHz Cl4. Włożyłem wszystkie 4 moduły do kompa z KN9 i śmiga na 4-4-4-12 @ 2.1V.

Jutro poprzekładam kości, sprawdzę pojedynczo itp. Pewnie zadziała ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecierz IP35 ma te same elementy co IP35pro która nie ma tego problemu.

Chyba to tylko na IP35e występuje.

hahahhaha to w takim razie i Tobie w pro może sie suszarka w zimie przydać :-P :-P :-P

żartuje oczywiście (choć nie wiem czy tak oczywiście), a co do elementów to porównajcie zdjęcia trzech płytek na googlach i zobaczycie że kondziorkami każda sie różni jeśli to wina ich-IP35 ma trochę takich jak IP-35E i trochę takich jak PRO zresztą nie będe sie tutaj na temat jej budowy rozpisywał-było troche stron wcześniej bo też niektórzy twierdzili że E jest identyczne jak PRO :-P :-P :-P porównać zdjęcia płyt i widać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ktoś używał z tym Abitem pamięci GEIL ULTRA 2x1gb 4-4-4-12 800Mhz?? Wczoraj zakupiłem Abita IP-35 i takie pamiątki... Niestety wiesza się sprzęt, czasem przy POST, czasem uda się dojść do instalki windowsa... Chyba że o czymś nie wiem i czegoś nie zrobiłem? Ale wątpię... Dzisiaj w pracy wrzuciłem sobie Kingstony 2x1gb 667mhz i śmiga bezproblemowo ;( Ktoś ma jakieś pomysły? Czy poprostu wymieniać pamięci? Jeśli tak to na co? (z oferty AREST.PL do 240zł powiedzmy).

 

Proszę o pilną odpowiedź - szczególnie czy ktoś się spotkał już z takim problemem? Bo muszę za parę godzin jechać wymienić...

 

P.S.

Dobra, doczytałem (zapytałem bo mam średnio czas w pracy na czytanie :( ), czyli spróbować podnieść napięcia? Teraz pytanie, warto te pamięci zostawić, czy może wymienić na Patrioty 2x1gb 800mhz 4-4-4-12?

 

Dokładnie te:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...312&katid=3

 

P.S.2

 

Instalka systemu leci... Zaraz jak instalne pójdzie BURN IN TEST i 3dmark... Zobaczymy czy to wystarczyło... Masakra z tymi pamięciami... Mam nadzieję, że chociarz będą się dobrze kręcić? Ktoś ma z nimi i kręceniem doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził ile się da z nich wycinąc a dopiero potem myślał o innych. A ustawienie napięcia nie jest chyba takim dużym wysiłkiem ;)

 

Panowie rozstałem się z płytką. Troche szkoda bo już ją polubiłem i można powiedziec ujarzmiłem :D

Ale nie jest daleko, wziął ją mój kumpel i cały czas będe się nią opiekował :) więc będe na bierząco w temacie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził ile się da z nich wycinąc a dopiero potem myślał o innych. A ustawienie napięcia nie jest chyba takim dużym wysiłkiem ;)

 

Panowie rozstałem się z płytką. Troche szkoda bo już ją polubiłem i można powiedziec ujarzmiłem :D

Ale nie jest daleko, wziął ją mój kumpel i cały czas będe się nią opiekował :) więc będe na bierząco w temacie.

Na co zmieniłeś ? i co cię zmusiło do zmiany ?

 

BTW niech mi ty nikt nie mówi że PRO jest jak niższe modele , to już było przerabiane... Pro się nie uruchamia suszarką i nie ma double bota :) więc albo PRO albo nie abit :wink:

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ech to i ja się powoli obawiam o moją IP35-E i startowanie na zimno :mur: Nigdy jeszcze nie miałem takiego problemu...ale jak się tylko pojawi nie mam zamiaru tego tak zostawić... Przecież to niedorzeczne, żeby przed startem kompa siedzieć na kolanach z suszarką...

 

Czy to obejmuje gwarancja?? Chyba musi bo to feler i to duży według mnie...

Powinna bo to sa zimne luty. Dlatego przy podgrzaniu mobas startuje... Normalka przy tym uszkodzeniu.

 

To mozna tez inaczej sprawdzic.... Sprobuj docisnac te elementy czyms ... Jesli np czipset jest niedogrzany to wystarczy go przycisnac i mobasy zazwyczaj odpalaja , tutaj moze byc to samo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zmieniłeś ? i co cię zmusiło do zmiany ?

 

BTW niech mi ty nikt nie mówi że PRO jest jak niższe modele , to już było przerabiane... Pro się nie uruchamia suszarką i nie ma double bota :) więc albo PRO albo nie abit :wink:

Absolutnie nic mnie do tego nie zmusiło. Gdyby nie ciekawośc i ewentualna szansa mniejszego vdroopa nie rozstał bym się z płytką zbyt szybko! No i klient był pod ręką ;p

Zupełnie się z Tobą zgadzam - PRO jest świetną płytką (zaraz po DFI P35 :D) niemal bez wad. A wade którą ma dotyczy tylko mocnego OC quada ale i z tym można sobie w większym stopniu poradzic.

Ostatnie zabiegi na płycie przyniosły mi 3.96GHz i stabilnośc SuperPI 32M. Pod Orthosem musiałbym jeszcze się pobawic z ustawieniami ale już mi nie zależało.

 

Mój nowy dom dla quada to wciąż Abit (uparcie wierze w dobre płyty tej firmy :razz: ) IX38 QuadGT

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ktoś używał z tym Abitem pamięci GEIL ULTRA 2x1gb 4-4-4-12 800Mhz?? Wczoraj zakupiłem Abita IP-35 i takie pamiątki... Niestety wiesza się sprzęt, czasem przy POST, czasem uda się dojść do instalki windowsa... Chyba że o czymś nie wiem i czegoś nie zrobiłem? Ale wątpię... Dzisiaj w pracy wrzuciłem sobie Kingstony 2x1gb 667mhz i śmiga bezproblemowo ;( Ktoś ma jakieś pomysły? Czy poprostu wymieniać pamięci? Jeśli tak to na co? (z oferty AREST.PL do 240zł powiedzmy).

 

Proszę o pilną odpowiedź - szczególnie czy ktoś się spotkał już z takim problemem? Bo muszę za parę godzin jechać wymienić...

 

P.S.

Dobra, doczytałem (zapytałem bo mam średnio czas w pracy na czytanie :( ), czyli spróbować podnieść napięcia? Teraz pytanie, warto te pamięci zostawić, czy może wymienić na Patrioty 2x1gb 800mhz 4-4-4-12?

 

Dokładnie te:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...312&katid=3

 

P.S.2

 

Instalka systemu leci... Zaraz jak instalne pójdzie BURN IN TEST i 3dmark... Zobaczymy czy to wystarczyło... Masakra z tymi pamięciami... Mam nadzieję, że chociarz będą się dobrze kręcić? Ktoś ma z nimi i kręceniem doświadczenie?

ja te pamięci mam, masz tutaj temacik o nich-poczytaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2749269

a tak w skrócie i dość jasno-te pamięci się kręcą słabo jak nie bardzo słabo:) grzeją się dość tęgo ale tu nie temat o nich :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie nowe ceny IP35 Pro? W niektorych sklepach jest juz po ok. 560,-

W wiekszosci jednak pozostaja w cenie >650,-

Jakas nowa rewizja, czy tak po prostu w koncu spadla cena? Pytam, bo zastanawiam sie, czy jej nie brac, bo cena juz teraz do tego zacheca (tym bardziej, ze moj asus raczej z serwisu nie wroci i dostane $ :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku dniach czytania zamówiłem w środę IP35! Od piątku testuję ją razem z E2160 i PDP 2x1GB 800Mhz 4-4-4-12-2T. Napiszę po krótce moje krótkie doświadczenia oczywiście z zabawą w OC.

Prosiłem sprzedawcę o E2160 z rewizji L2, ale niestety nie zrozumiał gdyż myślał że L2 pomyliło mi się z pamięcią L2 a nie rewizją. Dostałem więc M0. Na razie jest ok.

Od razu co zrobiłem to ustawiłem magistrale 267 a mnożnik pamięci tak by dało 800. Płyta nie wstała. Wielokrotne włączanie i wyłączanie nie pomagało. Reset biosu zworką po wyłączeniu kompa również nie gdyż komputer zawieszał się na ekranie ABIT, dopiero reset biosu zworką po wyłączeniu listwy i wciśnięciu power na obudowie by rozładować płytę dało rezultat - płyta wstała. Strasznie rozczarowany gdyż od razu pomyślałem że to WALL poczytałem chwilę forum i nic mądrego nie znalazłem. Spróbowałem raz jeszcze 266 i ponownie płyta nie wstawała. Odłączyłem komp od listwy + wciśnięcie power obudowy (ale bez resetu biosu) i płyta wstała z 266x9, ale nim POST zniknął zobaczyłem, że pamięci nie są na 800 ale na 6XX. Wszedłem do biosu, jednak tam było ok czyli 800. Po wyjściu miałem już 9x266 + pamięci na 798. Aktualnie cieszę się już 300x7 z pamięciami na 750 4-4-4-12-2T. Dalsze zwiększanie magistrali nie wymagało już zabawy z odłączaniem prądu.

Dlaczego to napisałem? Dla potomności gdyż jak widać każdą płytę trzeba poznać i może komuś się to przyda. To mój pierwszy "intel", na AMD nigdy nie miałem takich cyrków:) Dalszy OC nieco później.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci że te pamiątki powinny pójść dużo wyżej i zostawienie ich na 750 marnuje ich potencjał. I koniecznie sprawdź ich napięcie zasilania - 2.1-2.2V powinno im pomóc w OC a nie wpłynie zbytnio na ich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno stalem sie posiadaczem Abita IP35-E... Przekopalem sie przez prawie caly temat, probowalem roznych ustawien w biosie i dalej kupa... A wiec tak: Gdy pierwszy raz wlaczam kompa wlacza sie na chwile i wylacza... Potem wlacza sie chodzi caly czas bez wylaczenia ale ekran jest czarny... Aby normalnie odpalic kompa musze wtedy odciac calkowcie zasilanie(odlaczenie kabla od zasilacza) i wtedy elegancko startuje za pierwszym razem :) Czego to moze byc wina ? Probowalem roznych ustawien ale moze zlych ;)

 

Moj sprzet:

-ip35-3

-Pentium D805 2.66ghz

-Geforce 7300GT 256mb

-2x 512DDR2 Goodram PC5300

zasilacz: Fortron 350W

 

Jeszcze jedno, oto zdjecie z BIOSu... Czy pod "External clock" nie powinno byc opcji do ustawiania mnoznika ? Pozatym na seryjnych ustawieniach w polu "frequency" na samej gorze wyswietla mi 2razy wieksza czestotliwosc :)

 

Zdjecie: http://img511.imageshack.us/my.php?image=biosiq1.jpg

 

Przepraszam, za banalne pytania ale nie mam zielonego pojecia co z tym moze byc... Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...