Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli odłączasz płytę od prądu to jest double boot. Jeśli nie odłączasz i wciąż go masz, to jesteś jedynym takim przypadkiem. ;-)

Zawsze po wyłączeniu kompa, odłączam listwę więc płyta prądu nie dostaje. Po włączeniu ponownie double boot nie występuje - tak dzieje się już od wersji 14beta5.

 

W ogóle żadne dziwne rzeczy nie dzieją się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz w biosie 14:

Jeśli ustawię FSB powyżej 450MHz przy dzielniku pamięci 1:1 płyta główna w ogóle nie wstaje.

Jeśli natomiast ustawię FSB powyżej 450MHz, ale przy innym dzielniku niż 1:1 płyta działa bez problemu.

 

Czy też tak macie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze prockowi cos nie pasi takie FSB, badz kwestia budowy chipsetu. A miales tak we wczesniejszych biosach ? Ja niestety nie ustawialem tak wysokiego FSB (nie mam potrzeby do E4300) wiec nie powiem Ci jak to u mnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie oto pytanko :

 

IP35-E, E2160, 2x1GB GEiL

 

po złożeniu kompa mam bardzo dziwne problemy z bootowaniem z różnych nośników :

 

liveCD ubuntu odpala się bez problemu, Hiren boot cd tylko do momentu wyboru boot z hdd/bootcd ..., dalej tylko miga podkreślnik w lewym górnym rogu,

 

instalator xp/vista działa do momentu pierwszego resetu, następnie znów podkreślnik w rogu. (pomijam sprawy aktywnej partycji itd, bo z tego co pamietam to instalator zalatwia te sprawy)

 

ale czemu nie odpala sie hiren ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie oto pytanko :

 

IP35-E, E2160, 2x1GB GEiL

 

po złożeniu kompa mam bardzo dziwne problemy z bootowaniem z różnych nośników :

 

liveCD ubuntu odpala się bez problemu, Hiren boot cd tylko do momentu wyboru boot z hdd/bootcd ..., dalej tylko miga podkreślnik w lewym górnym rogu,

 

instalator xp/vista działa do momentu pierwszego resetu, następnie znów podkreślnik w rogu. (pomijam sprawy aktywnej partycji itd, bo z tego co pamietam to instalator zalatwia te sprawy)

 

ale czemu nie odpala sie hiren ? :(

Bylo, pewnie napiecie ddr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zapomniałem dodać - ddr ustawiane z spd, napiecie recznie ustawione na 2,2 (na 2,1 też nie działą)

Do instalowania XP zrobiles sobie dyskietke ze sterownikami do kontrolera od hdd? Moze Hiren sie gryzie z konkrolerem i akurat zawiesza sie w takim momencie [chociaz troche dziwne to mi sie wydaje].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 12 bez wysiłku było FSB 500MHz przy 1:1 :?

U mnie jak było wcześniej, tak jest teraz. Zmiana biosu nie wpłynęła na OC ani pozytywnie, ani negatywnie.

Przy okazji mam pytanie. W biosie V procka mam ustawione na 1.325 a odczyt z czujników pokazuje 1.29V. Czy to jest niedokładność czujników, czy niedokładność ustawień V procka w biosie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak było wcześniej, tak jest teraz. Zmiana biosu nie wpłynęła na OC ani pozytywnie, ani negatywnie.

Przy okazji mam pytanie. W biosie V procka mam ustawione na 1.325 a odczyt z czujników pokazuje 1.29V. Czy to jest niedokładność czujników, czy niedokładność ustawień V procka w biosie???

Jaki odczyt? Bo te odczyty z biosu i innych programow sa gowno warte. Zmierz miernikiem to bedziesz mial pewnosc ile jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tą płytą posiadana konfiguracja:

 

Płyta Abit IP35-e (bios wersji z 26.11.2007)

Grafika Radeon Palit HD2600 Sonic

RAM Kingston DDR2 2GB 667MHz CL5 dual chanel kvr667d2n5k2/2g

 

sytuacja wygląda w sposób następujący co jakiś czas tracę Internet wszystko mogę robić ale nie mam neta nie mogę nic z tym zrobić nie mogę się rozłączyć z siecią musze zresetować kompa przyciskiem bo inaczej nie idzie. Występuje to w różnych odstępach czasu czasem pochodzi 30 minut czasem 2 godziny. Co możecie na to poradzić. Modem posiadany ZTE 852 (dwie diody - na starym kompie działa spoko net) Czy może to być wina RAM? Chwytam się wszystkiego bo już nie wiem co zrobić

Pytanie dodatkowe, czy mogę ustawić RAM z opisu powyżej na 2,1V czy może to pomóc? A i jak mogę prosić to wytłumaczcie jak to zrobić (jestem zielony wiem, że trzeba czytać, ale nie mam zbyt czasu bo kompa oodaje w inne ręce i musi wszystko śmigać)

 

A i oczywiście mam problem z zimnym startem (jak zawsze wiatr w oczy i to zimny!!)

 

Z góry Wam bardzo dziękuje za rozwiązanie mojego wyzwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla u uściślenia modem pod USB z TP, więc karta sieciowa chyba odpada.

 

PS ile trzeba podgrzewać suszarkę aby chodziło? Bo ja dałem kilkanaście sekund i problem wystąpił.

Edytowane przez tompig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla u uściślenia modem pod USB z TP, więc karta sieciowa chyba odpada.

 

PS ile trzeba podgrzewać suszarkę aby chodziło? Bo ja dałem kilkanaście sekund i problem wystąpił.

Trzeba grzac okolice socketa o ile dobrze pamietam.

 

Co do problemu z USB to sprobuj w biosie przelaczyc obsluge usb z os na bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba grzac okolice socketa o ile dobrze pamietam.

 

Co do problemu z USB to sprobuj w biosie przelaczyc obsluge usb z os na bios.

Następnym razem będę grzać przy sockecie. :blink: A gdzie mogę ustawić tą obsługą USB? Niestety nie jestem na tyle wprawionym znawcą PC. Dodatkowo ponawiam pytanie, czy podniesienie napięcia RAM coś może pomóc i czy mój RAM to wytrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość po zmianie BIOSu na ten najnowszy (14). Mianowice czasami uruchamia się komp, ładuje winda patrzę w opcje i mam standardowe taktowanie proca i pamięci mimo że w BIOSIE ustawione (podkręcone)... Więc wtedy robie reset wchodzę do BIOSU a tam wszystko cacy ustawione... Po prostu trzeba wejść do BIOSU i zapisać mimo że nic nie zmieniam ;/.

 

Podsumowując mimo, że w BIOSIE coś mam poustawiane to komp i tak budzi się na defaulcie... (nie zawsze - rzadko to się zdarza)

Miał ktoś taki problem??

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość po zmianie BIOSu na ten najnowszy (14). Mianowice czasami uruchamia się komp, ładuje winda patrzę w opcje i mam standardowe taktowanie proca i pamięci mimo że w BIOSIE ustawione (podkręcone)... Więc wtedy robie reset wchodzę do BIOSU a tam wszystko cacy ustawione... Po prostu trzeba wejść do BIOSU i zapisać mimo że nic nie zmieniam ;/.

 

Podsumowując mimo, że w BIOSIE coś mam poustawiane to komp i tak budzi się na defaulcie... (nie zawsze - rzadko to się zdarza)

Miał ktoś taki problem??

U mnie w tym oknie posta tez sie pojawiaja zawsze wartosci domyslne. Ale w windzie jest juz normalnie czyli wartosci podkrecone. Sprawdz cpu-z czy ci tak naprawde pokazuje bez OC, jeszcze sproboj everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, jak po zbyt dużym podkręceniu czegoś komp nie wstaje i go wyłączę z guzika w zasilaczu. Po włączeniu uruchamia się i nawet może pokazać w post 4Ghz a i tak pracuje na wartościach domyślnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tompig

 

Myślę że jak ci sie komputer na np grach nie wywala to nie będzie to winą ramu i nic tu nie da podniesienie napięcia niestety, ale możesz spróbować nic z ramem się nie stanie.

Co do tego podgrzewania, zależy to przez jaki czas i w jakiej temperaturze będzie stał wyłączony komp-nieraz wystarczy kilka sekund, nieraz o wiele więcej i dwa razy (grzejesz po czym jest restart, ale po restarcie dalej nie chce wstać i podgrzewasz jeszcze raz). Tak jak pisał kolega wyżej-w okolicach procesora grzejesz a dokładniej sekcji jego zasilania. Aż wstyd mi pisać o grzaniu płyty suszarką-takich cyrków jeszcze nie było chyba w innych płytach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od weekendu uzywam IP35 ktorego zamienilem z Asusa P5B DLx i generalnie jestem zadowolony ale mam "maly" problem.

 

W biosie ustawiony mnoznik procesora na x8 i 450 (3600) / wszystko niby ok ale juz po wejsciu do windy jest tylko x6 (2700)

 

wiadomo nic nie robi, jest w trybie oszczedzania, obiciazam go jakims orthosem czy czyms a on dalej jest x6 (2700)

 

moge w biosie wszystko w advanced CPU dac na disabled i powinno byc ok?!

 

ale wtedy bedzie caly czas x8 a chcialbym zeby tryb oszczedzania jednak dzialal jesli kompik nic nie robi

 

a i jeszcze wazne : na poczatku wszystko bylo ok, dzialalo i "przelaczalo" sie jak nalezy !!

wczoraj zresetowalem kompa i tak sie dzieje

na starym biosie tez wszystko bylo ok!!

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczytalem ze za takie cus odpowiada funkcja TM w biosie (Thermal Control) jak niby plyta sie boi o procek to zmniejsza taktowanie

Hmm o tyle dziwne ze chlodzenie dobre, temperatury w stresie pod 50 stopni. na asusie nic sie nie dzialo,

nic pobawie sie jeszcze jak wroce do domku

 

jesli ktos ma jakies sugestie/zna problem to prosze pisac

 

 

pozdrawiam

 

 

 

EDIT :

 

pobawilem sie :

 

wylaczenie TM nic nie daje

 

Wylaczenie EIST daje, jest mnoznik x8 ale nie dzial wtedy wiadomo funkcja oszczedzania/przelaczania mnoznika

 

 

co jeszcze:

orthos pokazuje normalnie 3600 a np. Coretemp tez 360 ale 6x600 !!!

cpu-z pokazuje 6x450 czyli 2700, wszystko oczywiscie pod obciazeniem

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym oknie posta tez sie pojawiaja zawsze wartosci domyslne. Ale w windzie jest juz normalnie czyli wartosci podkrecone. Sprawdz cpu-z czy ci tak naprawde pokazuje bez OC, jeszcze sproboj everesta.

Nie nie :)

Chodzi o to, że np. używam kompa 2 tygodnie wszystko cacy ok... i nagle 15 dnia odpalam...ładuje się windows, a ja wpadam np. na pomysł przetestowania 3dmarkiem kompa... odpalam i widzę 2ghz (default). No to zdziwiony zaglądam do cpu-z i widzę również szynę 199,5Mhz ;/ zaglądam we właściwości i tam też pisze 1995Mhz.... ;/ No i wtedy muszę zrobić restart wejść do BIOSU nic nie zmieniać wystarczy jak dam zapisz... i się uruchamia normalnie...i np. po 5 dniach znowu to samo występuje ;) Dodam przy tym, że nigdy nie używam guziczka na zasilaczu ani nie odłączam kabla. (Po wyłączeniu zasilanie wyłączam wtyczką na listwie)

 

BTW na starym BIOSIE (11) nie widziałem takiego błędu ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tompig

 

Myślę że jak ci sie komputer na np grach nie wywala to nie będzie to winą ramu i nic tu nie da podniesienie napięcia niestety, ale możesz spróbować nic z ramem się nie stanie.

Co do tego podgrzewania, zależy to przez jaki czas i w jakiej temperaturze będzie stał wyłączony komp-nieraz wystarczy kilka sekund, nieraz o wiele więcej i dwa razy (grzejesz po czym jest restart, ale po restarcie dalej nie chce wstać i podgrzewasz jeszcze raz). Tak jak pisał kolega wyżej-w okolicach procesora grzejesz a dokładniej sekcji jego zasilania. Aż wstyd mi pisać o grzaniu płyty suszarką-takich cyrków jeszcze nie było chyba w innych płytach :/

Podgrzewanie jest naprawdę baaardzo niekomfortowe. Jeżeli nie to RAM to co USB? Modem odpada bo już dwa wypróbowałem. Mam już RAM na 2.0V i nadal występuje. Kompletnie nie wiem od czego to może zależeć, czy coś jest z płytą czy już jest to softowy konflikt. Jakieś sterowniki do USB, sieciówki? Pomysły mi się kończą. Problem jest pieklący :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie jest naprawdę baaardzo niekomfortowe. Jeżeli nie to RAM to co USB? Modem odpada bo już dwa wypróbowałem. Mam już RAM na 2.0V i nadal występuje. Kompletnie nie wiem od czego to może zależeć, czy coś jest z płytą czy już jest to softowy konflikt. Jakieś sterowniki do USB, sieciówki? Pomysły mi się kończą. Problem jest pieklący :oops:

W sumie może być to wina USB-mi drukarka jakiejś cholery nie chce działać na żadnym z tylnych wyjść bo pisze że sprzęt niepoprawnie wykryty czytam uszkodzony, już nie pamiętam. Podłączam na przednie gniazdko i hula elegancko. Spróbuj jak masz przednie gniazda podpięte. A o tych niedziałających poprawnie tylnych USB ktoś pisał zdaje sie że trzeba przestawić cosik w biosie ale nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...