Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie może być to wina USB-mi drukarka jakiejś cholery nie chce działać na żadnym z tylnych wyjść bo pisze że sprzęt niepoprawnie wykryty czytam uszkodzony, już nie pamiętam. Podłączam na przednie gniazdko i hula elegancko. Spróbuj jak masz przednie gniazda podpięte. A o tych niedziałających poprawnie tylnych USB ktoś pisał zdaje sie że trzeba przestawić cosik w biosie ale nie pamiętam

Zmienic obsluge na BIOS z OS [system operacyjny].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem płyte Abit IP35-E. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt iż nie mam dźwięku ze zintegrowanej karty :/ . W biosie jest włączone AC97, sterowniki też zainstalowało, jednak zero dźwięku tylko słychać głośniczek systemowy :( . W menedżer urządzeń pokazuje że nie ma błędów ze sterownikami ale gdy wchodzę w opcje audio w panelu sterowania wszystkie opcje są niedostępne więc wogóle nie widzi karty :mur: Proszę o jakąś porade

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten temat ale w sumie to malo o tym jest napisane,

 

mianowicie o obsludze 4x1GB, mam 2 identyczne komplety Patriotow LLK 800 4-4-4-12 2.2V, zastanawiam sie czy to wina plyty glowniej czy windowsa (wczoraj 2 razy instalowalem) bo niestety po dolozeniu do posiadanych 2 kosci kolejnych gieki sie zaczely sie wysypywac (windows chodzi bardzo stabilnie)

 

jak mysleicie windows czy plyta, czy ip35 radzi sobie bezproblemowo z 4 bankami

czy moze trzeba xp64 bity zaladowac

 

a moze to calkiem co innego podaje konfiguracje

C2D 4500, ABIT IP35 (BIOS 14 BETA), 4X1GB PATRION LLK 800, EVGA 8800GTS, CHIFFTEK 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten temat ale w sumie to malo o tym jest napisane,

 

mianowicie o obsludze 4x1GB, mam 2 identyczne komplety Patriotow LLK 800 4-4-4-12 2.2V, zastanawiam sie czy to wina plyty glowniej czy windowsa (wczoraj 2 razy instalowalem) bo niestety po dolozeniu do posiadanych 2 kosci kolejnych gieki sie zaczely sie wysypywac (windows chodzi bardzo stabilnie)

 

jak mysleicie windows czy plyta, czy ip35 radzi sobie bezproblemowo z 4 bankami

czy moze trzeba xp64 bity zaladowac

 

a moze to calkiem co innego podaje konfiguracje

C2D 4500, ABIT IP35 (BIOS 14 BETA), 4X1GB PATRION LLK 800, EVGA 8800GTS, CHIFFTEK 450W

Wrzuc jakis nawiew na nie - w windowsie pewnie wszystko chodzi ok bo tak nie nagrzeje ramu a w grach to juz roznie bywa, ale bez nawiewu moze byc ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc jakis nawiew na nie - w windowsie pewnie wszystko chodzi ok bo tak nie nagrzeje ramu a w grach to juz roznie bywa, ale bez nawiewu moze byc ciezko.

wlasnie chcialem tylko nie wiem jak cos tam zamontowac nie jestem dobrym OClokerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem płyte Abit IP35-E. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt iż nie mam dźwięku ze zintegrowanej karty :/ . W biosie jest włączone AC97, sterowniki też zainstalowało, jednak zero dźwięku tylko słychać głośniczek systemowy :( . W menedżer urządzeń pokazuje że nie ma błędów ze sterownikami ale gdy wchodzę w opcje audio w panelu sterowania wszystkie opcje są niedostępne więc wogóle nie widzi karty :mur: Proszę o jakąś porade

Dokładnie to samo mnie spotkało :) Tego się nie da ruszyć...tylko zmiana Windowsa pomoże ;) Też się napociłem po złożeniu kompa odpalam zadowolony a tu dźwięku nie ma ;P Instalowałem 4 różne kodeki starsze nowsze...nic.... w polu audio cały czas szaro było mimo poprawnego instalowania... Zaglądałem też do menadżera itp itd i jeszcze innych 100 kombinacji :) Inny Windows pomógł od razu ;] (Ten na którym nie działało to Professional SP2 z łątkami do lutego 2007 zintegrowanymi ;] ). Pomógł "czysty" Windows. Instalacja sterów. Następnie SP2, łatek itp itd :) Wtedy działa na bank ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko nadal sa te problemy z ip35-e i ich odpalaniem ? chcialem kupic ta plytke , ewentualnie ip35 bez e , chociaz ta pierwsza o tyle lepsza ze bloczek na sb moge zalozyc ( jest w ogole sens ? na gigusiu n650slids4 mocno sie grzal moze tutaj nie ma sensu zakladac bloku ani na sb ani na nb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo mnie spotkało :) Tego się nie da ruszyć...tylko zmiana Windowsa pomoże ;) Też się napociłem po złożeniu kompa odpalam zadowolony a tu dźwięku nie ma ;P Instalowałem 4 różne kodeki starsze nowsze...nic.... w polu audio cały czas szaro było mimo poprawnego instalowania... Zaglądałem też do menadżera itp itd i jeszcze innych 100 kombinacji :) Inny Windows pomógł od razu ;] (Ten na którym nie działało to Professional SP2 z łątkami do lutego 2007 zintegrowanymi ;] ). Pomógł "czysty" Windows. Instalacja sterów. Następnie SP2, łatek itp itd :) Wtedy działa na bank ;]

 

Już działa. Zrobiłem nową instalacje ale z innej płyty, teraz mam home edition (instalka była od razu z SP2) . Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko nadal sa te problemy z ip35-e i ich odpalaniem ? chcialem kupic ta plytke , ewentualnie ip35 bez e , chociaz ta pierwsza o tyle lepsza ze bloczek na sb moge zalozyc ( jest w ogole sens ? na gigusiu n650slids4 mocno sie grzal moze tutaj nie ma sensu zakladac bloku ani na sb ani na nb ?

Jak nie będziesz instalował na niej Quada to problemów z temp nie ma żadnych.

Odp na pierwsze pyt jest w tym wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Krótko.Który bios dla wersji PRO polecacie? U mnie rev.1.1 bios 1.4?

 

Dziwnie od wczoraj wskazuje napięcia Vcore.Everest, CPUz mimo ze proc jest na 3200Mhz 1.3350V z biosu, pokazuja wciąż Def.Vcore 1.1750 !!! CPUz nie ładuje sie jak dotychczas,z fioletowym paseczkiem, tylko po kliknieciu na ikonę chwila przerwy i wskakuje niby normalnie,lecz z tym dziwnie niskim napieciam.Przeinstalowalem system, zalozylem jeszce raz procka, odpaliłem kompa na default.To samo:( Dodam ,że wczesniej wszystko gralo. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy.

Napięcia nie sprawdza się CPU-Z bo w 50% przypadków jest nie rzeczywiste.

Oprócz oczywiście miernika używaj najnowszego Everesta albo poprostu odpal Abit uguru.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że w dimm 1 i 3 pamieci gorzej chodzą niż 2 i 4 ?

wczoraj mialem w 1&3 i problemy ze stabilnoscia pamieci przy około 950mhz

dzis przelozylem do 2&4 i na tych samych ustawieniach 1000 bez większych problemów

nie chce mi sie znowu przekadac do 1&3 zeby sprawdzac bo 1000 mi pasuje i nie chce tego zepsuc ;) :D

 

i od razu pytanie o napięcia na płycie

dochodze z fsb do 500 więc muszę napięcia podnieść bo jest niestabilnie przy 480-490 - procek mnoznik x6 wiec jeszcze nie jest to kres jego możliwości

może ktoś w skrócie napisać co jest co i do ilu można podnieść ?

CPU VTT 1.2V

MCH 1.25V

ICH 1.05V

ICHIO 1.5V

 

mowa o ip35 pro

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam wszystko jasne,

 

4x1GB Patriot LLK 800 niestety nie bedzei smigalo na moim IP35,

wysypuje sie i na xp32bit jak i na 64 bit,

i raczej sie nie przegrzewaja bo ppolozylem na nich 90mm cooler.

 

myslicie ze moge taka plyta zareklamowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że w dimm 1 i 3 pamieci gorzej chodzą niż 2 i 4 ?

wczoraj mialem w 1&3 i problemy ze stabilnoscia pamieci przy około 950mhz

dzis przelozylem do 2&4 i na tych samych ustawieniach 1000 bez większych problemów

nie chce mi sie znowu przekadac do 1&3 zeby sprawdzac bo 1000 mi pasuje i nie chce tego zepsuc ;) :D

 

i od razu pytanie o napięcia na płycie

dochodze z fsb do 500 więc muszę napięcia podnieść bo jest niestabilnie przy 480-490 - procek mnoznik x6 wiec jeszcze nie jest to kres jego możliwości

może ktoś w skrócie napisać co jest co i do ilu można podnieść ?

CPU VTT 1.2V

MCH 1.25V

ICH 1.05V

ICHIO 1.5V

 

mowa o ip35 pro

MCH i ewentulanie CPU VTT.

 

no to mam wszystko jasne,

 

4x1GB Patriot LLK 800 niestety nie bedzei smigalo na moim IP35,

wysypuje sie i na xp32bit jak i na 64 bit,

i raczej sie nie przegrzewaja bo ppolozylem na nich 90mm cooler.

 

myslicie ze moge taka plyta zareklamowac ??

Reklamowac mozesz ale czy to uwzglednia to nie wiem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki epytanie bo komp rozgrzebany a nie mam czasu wertowac tematu , czemu po odpaleniu plyta piszczy ( sygnal przerywany ) , wszystko w sumie podpiete , zalozony wc na proca i grafe

 

cmos checksum error ( reset biosu i nic :/ )

komp dalej wstaje laduje windows

 

czy to moze wina braku sterownika ? ale i tak powinien wstac przecies

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki epytanie bo komp rozgrzebany a nie mam czasu wertowac tematu , czemu po odpaleniu plyta piszczy ( sygnal przerywany ) , wszystko w sumie podpiete , zalozony wc na proca i grafe

 

cmos checksum error ( reset biosu i nic :/ )

komp dalej wstaje laduje windows

 

czy to moze wina braku sterownika ? ale i tak powinien wstac przecies

a wyłączyłeś cpu fan fail w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...