Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu alternatywnego do Abit EQ. Chodzi o (auto)regulację i kontrolę wiatraczków. Abit EQ spisuje się nie najlepiej (żeby nie powiedzieć tragicznie) jeśli chodzi o autoregulację SYS FAN.

Z tego co mi wiadomo żadem program poza firmowym nie jest kompatybilny z uguru.

 

Tylko w czym problem? U mnie wszystko działa poprawnie.

Masz IP35pro?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo żadem program poza firmowym nie jest kompatybilny z uguru.

 

Tylko w czym problem? U mnie wszystko działa poprawnie.

Masz IP35pro?

Mam IP35.

 

Np. po wyjsciu z hibernacji, napiecie na SYS FAN jest 100%, mimo iż przed hibernacją było 50% (autoregulacja w zaleznosci od temperatury SYSTEM).

 

Rownież autoregulacja (w kierunku 100% -> 50%) nie działa jeśli oba wiatraczki (CPU i SYS) regulowane sa przy pomocy temperatury CPU.

 

Pozdrawiam

Newion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z biosem, otoz przy jego aktualizacji zawiesil mi sie komputer, bios aktualizowalem z poziomu windowsa i teraz nie mam pojecia co zrobic :D

Resetowalem cmos, wyjmowalem baterie, odlaczalem i podlaczalem ponownie zasilanie. Co teraz? Serwis?

Dodam tylko ze przy wlaczaniu piszczy, ekran caly czarny i nic sie nie pojawia.

Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IP35.

 

Np. po wyjsciu z hibernacji, napiecie na SYS FAN jest 100%, mimo iż przed hibernacją było 50% (autoregulacja w zaleznosci od temperatury SYSTEM).

 

Rownież autoregulacja (w kierunku 100% -> 50%) nie działa jeśli oba wiatraczki (CPU i SYS) regulowane sa przy pomocy temperatury CPU.

 

Pozdrawiam

Newion

No wlasnie !! Ja mam to samo !! Tyle ze po wlaczeniu kompa po stanie wstrzymania grafa mi wyje na 100% i nie pomaga zmiana w Riva Tunerze wiatraczka ;/

PS. nie pamietam czy to grafa czy zasiłka, bo dawno nie wlaczalem stanu wstrzymania ale to chyba nie ma znaczenia...A teraz nie chce mi sie sprawdzac bo jestem zajety, ale dzis to sprawdze.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z biosem, otoz przy jego aktualizacji zawiesil mi sie komputer, bios aktualizowalem z poziomu windowsa i teraz nie mam pojecia co zrobic :D

Resetowalem cmos, wyjmowalem baterie, odlaczalem i podlaczalem ponownie zasilanie. Co teraz? Serwis?

Dodam tylko ze przy wlaczaniu piszczy, ekran caly czarny i nic sie nie pojawia.

Wyciągasz kostkę biosu z płyty i wysyłasz do kogoś kto Ci ją na nowo zaprogramuje. A na przyszłość fleszujesz z DOSa ;)

Na allegro jest trochę ogłoszeń (kliknij).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz kostkę biosu z płyty i wysyłasz do kogoś kto Ci ją na nowo zaprogramuje. A na przyszłość fleszujesz z DOSa ;)

Na allegro jest trochę ogłoszeń (kliknij).

Ok, wiem juz, ze totalna mogila i w wlasnym zakresie nic nie zrobie. Teraz pozostaje kwestia taka, czy kostka jest wlutowana, czy nie. No i zobacze tez, czy moze w lokalnym sklepie taka usluga jest dostepna. Ostatnia sprawa, sprawdzalem sobie juz na przyszlosc, jak mam flashowac spod dosu, i jest taki problem, ze sama dyskietka startowa zajmuje ~500kB, a pliki potrzebne do updatu ponad 1mB. Widzialem juz taki problem na innym forum, ale bez rozwiazania, a wizja przegladania 60 stron wstecz optymistyczna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak wywalisz z dyskietki startowej wszelkie [ciach!]ły to nie będzie zajmować 500 kB. Z plików wykonywalnych zostaje tylko command.com, reszte możesz wywalić.

 

Ja ostatnio próbuje zrobić bootowalne CD z DOS-em, ale coś mi nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dobry sklep wymienia Ci na nowy egzemplarz i nie dyskutuje...

Mozesz to przyblizyc? Dobry sklep , w zasadzie mi to wszystko wyjasnia , czyli raczej zdala skoro jestem z Wroclawia , ale intetresuje mnie ten temat blizej.

 

nie wyobrazam sobie zeby przy tak dosc niskim Vcore procek osiagał takie temperaturki. macie jakies wietrzenie budy ? podajecie temperatury z FANem rozkreconym na 100% czy 30% ?

E2140 , 1.325V , HP100 odpalony na maxa , buda z 3 wentylami , def czyli 1.6GHz i mam w idle 51 stopni. Rew L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle zamontowałeś albo krzywa czapa :unsure:

 

moj przy 1.5275V nie ma takiej temp...

 

przy normalnej temp w pokoju @ 1.4875V@3304 mam 65°C MAX wentyl @ 80% 2x80@5V - mozesz zobaczyć jak to wyglada u mnie mam fote budy w sigu ( ale bez zadnych nowoscie takze.... imo krzywa czapa)

 

Sprawdzalem na innym wentylu tj. Scythe Katana 2. Temperatury takie same. Czapa prosta. Moze dodam ze jest duzy skok odrazu po przejsciu w obciazenie z 50 w iddle do 75 w stresie, a potem juz powoli rosnie w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Flashowałem sobie dziś BIOS-a spod DOS-a (udało mi się zrobić jakieś bootwalne CD z FreeDOS-em), i niestety sie zwalił. Przy uruchamianiu kompa widaniało CMOS cheksum error czy coś tam. Resetowałem też zworką i nic.

Pisało też coś o szukaniu napędu dyskietek czy coś, czyli rozumiem że da się przywrócić BIOS-a z jakiejś specjalnej dyskietki? Jak tak to bym sie zaopatrzył w ten napęd FDD.

 

Póki wróciłem do GA-965P-S3, mam nadzieję że obejdzie się bez serwisu, bo to 1.5 mieiąca minimum w Apollo (RAM-y już mi trzymają od 3. grudnia).

 

Od pół roku to co chwile mam jakieś problemy, do maja do kiedy cały czas miałem AMD zawsze wszystko było full wypas. Kara chyba jakaś.

Ogólnie to nie ma to jak złożyć kompa i nic nie ruszać, wszystko zostawić tak jak jest. Bedzie działał aż do śmierci.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesiesz plyte przy pomocy dyskietki startowej i awdlasha + bios :)

Mialem to samo po flashu z windy i musialem kupic flopa...

 

http://www.bootdisk.com/ - sciagnij sobie "Driver Free Disk For BIOS Flashing", wkladasz pusta dyskietke, odpalasz to co zassales i juz masz startowa.

do tego dogrywasz najnowszy bios + awdflash z paczki od Abita i stawiasz plyte na nogi.

Edytowane przez Piciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz z dyskietki startowej wszelkie [ciach!]ły to nie będzie zajmować 500 kB. Z plików wykonywalnych zostaje tylko command.com, reszte możesz wywalić.

Nie wiem za bardzo co mam wywalic, bo nie mam zadnego pliku command, jedyne jakie sa na dyskietce to:

DISPLAY

EGA3.CPI

KEYB

KEYBRD2

KEYBRD4

EGA2.CPI

EGA.CPI

KEYBOARD

KEYBRD3

MODE

Zajmuja one 350 kB, a na dyskietce i tak zajete jest ponad 500.

Uzywajac programu podanego przez kolege wyzej dyskietka ma zajete jedynie 121 kB, tylko czy w jakis sposob zmniejszam bezpieczenstwo flashowania uzywajac jej?

EDIT: Nvm juz, glupi zapomnialem ze po naprawie mam najnowsza wersje biosu. Osiedlowy serwis ftw, co prawda AZ 100 zl dalem za naprawe, ale jak patrze na Wasze narzekania dot. serwisu abita, to nie zaluje.

Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkryj ukryte i systemowe pliki :)

Whatever, jestem juz w 100% pewien ze moj E2160 ma niezwykle nisko fsb wall, 1.4vcore dla 6x400 a i tak nie wstaje ; d Ale M0 + VID 1.3250 robia swoje > : / Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko poczytac topic? Pod wzgledem poboru energii E4300 i E6750 niewiele sie roznia (2mb cache az takiej roznicy nie robi), a E6750 + IP35-E jest jednym z najpopularniejszych zestawow.

 

Skoro wylaczasz listwe, to z twojego postu wynika, ze odlaczenie od pradu ma wplyw na problemy ze startem, a to stoi w sprzecznosci z twoim poprzednim postem...

NIE!! kurde chodzi oto że np. chodzi komputer zamykasz system i nie odłączasz go od prądu, przychodzisz za 20 minut wciskasz power i wstaje jak bóg przykazał od razu, ale to nie znaczy że jak na np. noc zostawisz komputer pod prądem to rano sie obudzisz wciśniesz power i komputer wstanie za pierwszym razem, po prostu sie wychłodzi i lipa. Jeśli zostawisz pod prądem a odejdziesz od niego na 30 minut (zależnie od temp. powietrza) to wstanie za pierwszym razem (po odłączeniu prądu wstał by za drugim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem taki tescik na starym Antku. 0 roznicy. As5 nic nie dala.

chcesz powiedzieć że między AS5 a całkowicie bez pasty niema różnicy??!! takich rzeczy nie opowiadaj bo jak ja przy bartonie nie dałem pasty a miałem wiatrak dobry bo pentagram CU to miałem temperaturę kosmiczną a po nałożeniu pasty niebo a ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem Abit dal [gluteus maximus] z ta plyta

jak podkrecam proca to traci sie sieciowka zupelnie, nawet jak wroce do standardowych taktowani nic to nie daje,

trzeba robic clear cmos :[ pozatym w tej plycie zle dziala powrot ustawien do stabilnych taktowan.

mowa o ip35-e

Mialem zawsze abity i nigdy czegos takiego nie bylo.

DNO

jestem zawiedziony.

e2140 300FSB na domyslnym Vcore, nawet nie chce mi sie szukac wyzej jak komp nie wstanie, to caly czas reseta cmosa musze robic zeby sieciowka powrocila do zycia.

DNO

DNO

DNO :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem Abit dal [gluteus maximus] z ta plyta

jak podkrecam proca to traci sie sieciowka zupelnie, nawet jak wroce do standardowych taktowani nic to nie daje,

trzeba robic clear cmos :[ pozatym w tej plycie zle dziala powrot ustawien do stabilnych taktowan.

mowa o ip35-e

Mialem zawsze abity i nigdy czegos takiego nie bylo.

DNO

jestem zawiedziony.

e2140 300FSB na domyslnym Vcore, nawet nie chce mi sie szukac wyzej jak komp nie wstanie, to caly czas reseta cmosa musze robic zeby sieciowka powrocila do zycia.

DNO

DNO

DNO :[

 

/useskill flash_bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...