Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiemu programowi w końcu wierzyć, speedfan i core temp 0.96.1 pokazuje w stresie ~63*C a core temp 0.96 (w którym tjunction = 100*C) na dzień dobry 70*C, mam M0.

Jeżeli naprawdę mam 70*C w stresie to dużo czy mało czy mogę podkręcać dalej?

Ja najbardziej ufam Everestowi. Obsługuje wszystkie czujniki. Poza tym ma test stresu (obciążenia), na którym widac dokładnie jak CPU nabiera temperatury.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi uploadnac gdzieś na jakiś serwer sterowniki do RAID.

Mam płyte Abit IP35, jak chce zrobić dyskietke z sterownikami to pisze mi ze jakiś plik nie może być skopiowany czy chce jeszcze raz powtórzyć proces kopiowania tego pliku czy pominąć jak wybieram powtórzyć to dalej nie idzie go skopiować jak daje anuluj to leci dalej a później jak wskazuje ten sterownik przy instalacji to pisze ze plik uszkodzony.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiemu programowi w końcu wierzyć, speedfan i core temp 0.96.1 pokazuje w stresie ~63*C a core temp 0.96 (w którym tjunction = 100*C) na dzień dobry 70*C, mam M0.

Jeżeli naprawdę mam 70*C w stresie to dużo czy mało czy mogę podkręcać dalej?

Moze masz krzywa czape albo zle skalibrowany czujnik.

 

Mógłby ktoś mi uploadnac gdzieś na jakiś serwer sterowniki do RAID. Mam płyte Abit IP35, jak chce zrobić dyskietke z sterownikami to pisze mi ze jakiś plik nie może być skopiowany czy chce jeszcze raz powtórzyć proces kopiowania tego pliku czy pominąć jak wybieram powtórzyć to dalej nie idzie go skopiować jak daje anuluj to leci dalej a później jak wskazuje ten sterownik przy instalacji to pisze ze plik uszkodzony.

 

Proszę o pomoc.

A probowales zbootowac z plytki od abita i w taki sposob zrobic dyskietke ze sterami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales zbootowac z plytki od abita i w taki sposob zrobic dyskietke ze sterami?

Robiac sterowniki do RAID'a bootwałem z płytki od Abita i lipton i nie chciał utworzyć sterowników ;( Inaczej chyba nie da sie zrobic sterowników?

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś uploadnał gdzieś na serwer te sterowniki do RAID'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić ABIT'a IP35 oraz E8400, lecz jestem zaniepokojony, że płyta nie wystartuje z tym procem bez nowszego BIOS-u. Nie mam od kogo pożyczyć proca na LGA775, a sam posiadam starą platformę AMD. Ostatnio znalazłem coś takiego na allegro. Co o tym myślicie, czy ta płyta ma fabrycznie najnowszy BIOS, czy wgrał je sprzedawca?

 

 

Mój pierwszy post tutaj :oops:

 

THX za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić ABIT'a IP35 oraz E8400, lecz jestem zaniepokojony, że płyta nie wystartuje z tym procem bez nowszego BIOS-u. Nie mam od kogo pożyczyć proca na LGA775, a sam posiadam starą platformę AMD. Ostatnio znalazłem coś takiego na allegro. Co o tym myślicie, czy ta płyta ma fabrycznie najnowszy BIOS, czy wgrał je sprzedawca?

Mój pierwszy post tutaj :oops:

 

THX za odpowiedź

Jakaś ściema - nie ma jeszcze BIOSU, który by umożliwiał wykorzystanie tego procka w IP35:

 

http://www2.abit.com.tw/cpu-support-list/m...el_p35_ip35.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest BIOS ktory obsluguje 8200. Na tej aukcji http://www.allegro.pl/item298949450_e8200_...sklep_wawa.html koles testował na IP35 i najnowszym biosie czyli na IP35-E tez pewnie pojdzie 8200 :) Tylko dziwne bo na tej aukcji pokazuje ze bios jest z listopada 2007 ? Swoja droga, 12k w Smarku06 z 88GT 256MB ramu na pokladzie robi wrazenie :D

 

PS. A Phenom 9500 kosztuje 669zł bueheh :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moge mojego quad gt spokojnie zamienic na IP35 bez pro, i odpale E8400 i jezeli procek na to pozwoli około 4ghz wycisne?

Bedzie dzialal, a ile wycisniesz to nikt nie wie bo nie ma wrozek.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem pro to nie było żadnych problemów z pamięciami w podpisie.

Tak samo działały jak teraz czyli 5.4.4.12 @1000 i 5.5.5.15 @1120

Pojedyńczo nie wiele szybciej więc to już wina głównie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem pro to nie było żadnych problemów z pamięciami w podpisie.

Tak samo działały jak teraz czyli 5.4.4.12 @1000 i 5.5.5.15 @1120

Pojedyńczo nie wiele szybciej więc to już wina głównie pamięci.

U mnie wlasnie osobno chodza 540-5-5-5-15 a razem bez bawienia sie napieciami lataja na 450-5-5-5-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem... podlaczam stacje dyskietek (sprawna, bo na innym kompie wszystko dziala ok) i ani to w windowsie ani podczas tworzenia sterownikow do RAID ona nie dziala. (widzi ją, ale nie wspolpracuje)

pisze w tym temacie bo taka mam plyte i byc moze to jej wina skoro na innym kompie wszystko dziala.

wykorzystalem 2 tasmy, ale bez zmian.

byc moze ktos sie z tym spotkal i bedzie mi w stanie pomoc.

 

jak na tak archaiczny sprzet - sprawa powazna, bo mam raid i chce sobie winXP zainstalowac, a bez floppy ani rusz (chyba, ze ktos zna sposob i na to)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem... podlaczam stacje dyskietek (sprawna, bo na innym kompie wszystko dziala ok) i ani to w windowsie ani podczas tworzenia sterownikow do RAID ona nie dziala. (widzi ją, ale nie wspolpracuje)

pisze w tym temacie bo taka mam plyte i byc moze to jej wina skoro na innym kompie wszystko dziala.

wykorzystalem 2 tasmy, ale bez zmian.

byc moze ktos sie z tym spotkal i bedzie mi w stanie pomoc.

 

jak na tak archaiczny sprzet - sprawa powazna, bo mam raid i chce sobie winXP zainstalowac, a bez floppy ani rusz (chyba, ze ktos zna sposob i na to)

pozdrawiam

Tak jest inny sposób. Wiele razy wałkowany na forum pod tytułem nLite :) Wpisz w szukajke a znajdziesz temat jak zintegrować sterowniki z systemem. Nie jest to trudne a bardzo pomocne.

 

Co do flopa - kontroler w biosie włączony? Może taśme podłączyłeś do góry nogami?

 

 

U mnie wlasnie osobno chodza 540-5-5-5-15 a razem bez bawienia sie napieciami lataja na 450-5-5-5-15.

Masz 2x2 czy 4x1?

A co z bawieniem się napięciami?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wrócołem "z dalekiej podróży". Podczas aktualizacji BIOS do 1.5 pod windą miałem zwis - z mojej winy. Szcześliwie płyta wstała, ale z Bios check sum error. Na szczęście miałem sąsiada pod ręką i udało mi się robic dydkietke startową wraz z bios.

Odpalenie pliku Runme.bar z pliku biosu nie udało się - aktualizacja bios sie zwiesiła - ale ręcznie udało mi sie wgrać bios z floppa. Gdybym miał ustawione botowanie z USB, to uniknąłbym oproblemów. Moja rada - ustawcie sobie boota również z USB.Zrobienie startowego pendriva jest łatwiejsze niż zrobiebie bootojacego floppa obecnie, kiedy mało kto ma w domu floppa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale miałem męczący weekend... Dwóm kolegą składałem komputery na Abicie IP35 i procku E4500. Z jednym poszło mi bez problemu. Po aktualizacji biosu do najnowszego wykryło mi brak jakiegoś steru HD do dźwięku, ale sam sobie to potem zainstalował. Dziś drugi komp już nie mógł znaleźć brakującego steru po zmianie biosu, czy mu dawałem ścieżkę do rozpakowanych najnowszych sterów zciągniętych z netu, czy ze sterowników z płyty. W końcu wkurzyłem się i wyłączyłem ten element w menadżerze. Dźwięk jest, ale nurtuje mnie, do czego to HD jest potrzebne i dlaczego komp nie wykrywał sterownika.....

Jakieś pomysły?

Ps. Na dołączonym śledziu do p35 jest wyjście na 2 USB, RAID i coś jeszcze... Do czego służy to wejście i gdzie to się wtyka w płytę, bo nie mogę do tego dojść...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale miałem męczący weekend... Dwóm kolegą składałem komputery na Abicie IP35 i procku E4500. Z jednym poszło mi bez problemu. Po aktualizacji biosu do najnowszego wykryło mi brak jakiegoś steru HD do dźwięku, ale sam sobie to potem zainstalował. Dziś drugi komp już nie mógł znaleźć brakującego steru po zmianie biosu, czy mu dawałem ścieżkę do rozpakowanych najnowszych sterów zciągniętych z netu, czy ze sterowników z płyty. W końcu wkurzyłem się i wyłączyłem ten element w menadżerze. Dźwięk jest, ale nurtuje mnie, do czego to HD jest potrzebne i dlaczego komp nie wykrywał sterownika.....

Jakieś pomysły?

Ps. Na dołączonym śledziu do p35 jest wyjście na 2 USB, RAID i coś jeszcze... Do czego służy to wejście i gdzie to się wtyka w płytę, bo nie mogę do tego dojść...

Pozdrawiam!!!

AFAIR jest to male i duze zlacze FireWire a nie RAID czy cos lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, FireWire :oops: To ze zmęczenia już mi się tak myli. Czyli te złącze podpina się tam, gdzie standardowy FireWire?

Z tym sterownikiem, co pisałem wyżej, miał ktoś z was taki myk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale miałem męczący weekend... Dwóm kolegą składałem komputery na Abicie IP35 i procku E4500. Z jednym poszło mi bez problemu. Po aktualizacji biosu do najnowszego wykryło mi brak jakiegoś steru HD do dźwięku, ale sam sobie to potem zainstalował. Dziś drugi komp już nie mógł znaleźć brakującego steru po zmianie biosu, czy mu dawałem ścieżkę do rozpakowanych najnowszych sterów zciągniętych z netu, czy ze sterowników z płyty. W końcu wkurzyłem się i wyłączyłem ten element w menadżerze. Dźwięk jest, ale nurtuje mnie, do czego to HD jest potrzebne i dlaczego komp nie wykrywał sterownika.....

Jakieś pomysły?

Ps. Na dołączonym śledziu do p35 jest wyjście na 2 USB, RAID i coś jeszcze... Do czego służy to wejście i gdzie to się wtyka w płytę, bo nie mogę do tego dojść...

Pozdrawiam!!!

A nie bylo w tym kompie przypadkiem kart graficznej ATI z serii 2900 lub 38xx? One mja wbudowany kodek dzwieku HD. Od kiedy wlozylem 2900PRO do kompa tez to mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie!!! Na jednym kompie było 8600GT i tam to zainstalowało się bez problemu. Na drugim kompie jest właśnie HD3870... Czyli po prostu wyłączyć to w menadżerze, czy spróbować zainstalować ze sterów grafiki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wasze plyty radza z obsluga 4x1gb?

 

moja sobie nie radzi

 

mam IP35 bios v. 14 i 2x1GB Patriot 800MHz LLK

 

jak zaloze 4x1GB Patriot 800MHz LLK po kilku minutach grania albo testow wysypuje sie winda

 

myslalem ze to wina XP'ka 32bitowego ale na 64ro bitowym jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś napięcia dla pamięci i MCH po dołożeniu ramu?

 

Na drugim kompie jest właśnie HD3870... Czyli po prostu wyłączyć to w menadżerze, czy spróbować zainstalować ze sterów grafiki???

Normalnie zainstaluj sterowniki HDMI audio ze strony ATi. Są aktualizowane co miesiąc wraz z sterownikiem karty i CCC. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...