Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do użytkowników płyty Abit IP35-E macie jakieś problemy z włączaniem kompa bo na stronie komputronika http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,42250/

w komentarzach piszą iż są problemy podczas uruchamiania się kompa po restarcie macie takie problemy? i jeszcze jedno która z płyt IP35 jest lepsza (stabilniejsza) IP35 czy IP35-E i jakie różnice oprócz mniejszej ilości wejść serial ATA II i braku firewire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników płyty Abit IP35-E macie jakieś problemy z włączaniem kompa bo na stronie komputronika http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,42250/

w komentarzach piszą iż są problemy podczas uruchamiania się kompa po restarcie macie takie problemy? i jeszcze jedno która z płyt IP35 jest lepsza (stabilniejsza) IP35 czy IP35-E i jakie różnice oprócz mniejszej ilości wejść serial ATA II i braku firewire?

Nie ma problemow. To co napisali na komputroniku to jacys "znawcy", to normalny podwojny start ktory likwiduje bios 14. A te plyty jeszcze roznia sie tym ze w IP35 sa lepsze kondensatory wokol sekcji zasilania procka i tyle. Bierz IP35....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że wraz z Biosem 15 problem zniknął. :)

 

 

Słuchajcie, proszę o pomoc.

 

Czy ktoś ma na tej płycie tuner WinFast TV2000Xp Expert?

 

Czy działa dźwięk?

 

Za sugestią @rafa podpiąłem kabelek do CD1 na płycie. Nie wiem, czy źle go podpiąłem (wtyczka jest 4 pinowa, a kabelek 3 żyłowy), czy źle coś ustawiam w sofcie?

 

Może to wina HD audio? Może na AC97 to tylko działa?

 

Dodam, że tuner jest OK, bo działał na poprzednim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wrócołem "z dalekiej podróży". Podczas aktualizacji BIOS do 1.5 pod windą miałem zwis - z mojej winy. Szcześliwie płyta wstała, ale z Bios check sum error. Na szczęście miałem sąsiada pod ręką i udało mi się robic dydkietke startową wraz z bios.

mialem podobnie, myslelem ze zejde na zawal,

po aktualizacji do 15 zniknal problem z dzwiekeim tak jak napisali na stronie, a mianowicie jak wlaczalem windowsa to co ktorys raz dzwiek trzeszczal teraz jest ok

i druga sprawa pisalem o problemie 4x1GB z Patriot'ami LLH 800MHz nie chce zapeszac ale najwyrazniej problem znikl czy to mozliwe ?? oby, jedyne co to podnioslem o 0,1V napiecie

 

pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników płyty Abit IP35-E macie jakieś problemy z włączaniem kompa bo na stronie komputronika http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,42250/

w komentarzach piszą iż są problemy podczas uruchamiania się kompa po restarcie macie takie problemy? i jeszcze jedno która z płyt IP35 jest lepsza (stabilniejsza) IP35 czy IP35-E i jakie różnice oprócz mniejszej ilości wejść serial ATA II i braku firewire?

było już X razy pisane wcześniej o czymś takim jak zimny start na niektórych egzemplarzach a przy wyborze płyty z -E to najważniejsza sprawa jest bo ktoś nerwowy może ją razem z szybą wyrzucić z domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na firmowym -E sa problemy. Nawet wyslalem na gwarancje, ale wrocila z adnotacja, ze dziala. I dzialala przez jakis czas, potem znow nie, teraz dziala. Dziwna plyta. Niby sie odpala, nawet pokazuje sie info z biosu karty graficznej, ale nie startuje dalej (nie 'mrugna' nawet led-y na klawiaturze) - obraz na monitorze pozostaje czarny i plyta "wisi" (webtylatory i napedy dzialaja, rowniez oba ledy na plycie swieca). Zdarzylo mi sie tez kilka razy, ze plyta wydawala sie martwa zupelnie - zero ledow na plycie, zero reakcji na przycisk power. Dopiero po wyjeciu baterii i zresetowaniu CMOS - po odczekaniu jakiegos czasu i ponownym wlozeniu beterii - plyta odzywala, jakby nic jej nie bylo. Zobaczymy, jak sie rozwinie sytuacja. I nie byl to cold-boot wersji -E, bo probowalem grzac suszarka felerny element i nic to nie dalo. Bios v. 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w IP35-E kombinowałem z wgraniem biosu 1.5. (flashowałem pierwszy raz więc trochę się nagimnastykowałem). Zrobiłem dyskietkę startową ale system na niej zajął mi 600kB i niestety w "zalecany" na stronie Abita sposób na dyskietke nie mieściły się już pliki biosu (ponad 1MB). Wgrałem więc je na USB (pierwotnie planowałem zrobić bootable usb programem od HP). Koniec końców nie udało się odpalić DOS'a z USB więc odpaliłem z dyskietki i hardcorowo wszedłem na USB i flashnąłem z USB :)

 

 

Podwójny start jak był tak jest - nawet nie za bardzo mi to przeszkadza. Z płytą nie mam najmniejszych problemów. Chociaż z perespektywy czasu żałuję że nie wziąłem MSI NEO2-FIR. Trochę lepsze zasilanie, chłodzenie NB i mosfetów no i kondensatorki tantalowe na całej płytce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dyskietce sie miesci wszystko jak wyrzucisz z niej ukryty plik drvspace.coś tam (to tak na przyszłość) ;-)

Wystarczy zostawic: command.com, io.sys i msdos.sys.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi mieścić się na jedną dyskietkę. Osobiście sysa odpaliłem z jednej, a potem wrzuciłem drugą z nowym biosem i dopiero zrobiłem flasha.

Nie wiem w czym problem...

Problem jest w tym, że dyskietki to już raczej archaiczne przedmioty i dostanie ich o 21 wieczorkiem może być trochę niemożliwe. A miałem tylko jedną dyskietkę... no i pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie IP35-E za każdym razem jak włączam kompa piszczy ram, ale występuje to tylko jak uruchamiam go po długiej przerwie np. wyłączyłem go na noc i rano włączam. Trzeba wtedy odpiąć go od zasilania i włączyć ponownie, dopiero problem znika. Po restarcie jest też ok. Czasami też jak jest ten ekran Abit-a przy starcie to zawiesza się na nim i nie chce iść dalej, dopiero po restarcie jest ok i idzie normalnie... W czym może być problem? Procesor mam podkręcony do 2,7 GHz, pamięć 4-4-4-12 2,2V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, cos wszyscy narzekaja na ta plyte i Patrioty. Widocznie to jakis problem dla nich. Chociaz z tego co pamietam to na wczesniejszej platformie (nForce 4) tez sie wszyscy skarzyli na Patrioty i czasem na Goodramy. Widocznie cos jest z nimi nie tak. Ale sproboj je dowoltowac.

PS. A ja mialem na swojej wczesniej Geile Ultry tylko ze 2x512MB i tez bylo wszystko ok (jedyne co trzeba bylo ustawic to 2.1V)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie IP35-E za każdym razem jak włączam kompa piszczy ram, ale występuje to tylko jak uruchamiam go po długiej przerwie np. wyłączyłem go na noc i rano włączam. Trzeba wtedy odpiąć go od zasilania i włączyć ponownie, dopiero problem znika. Po restarcie jest też ok. Czasami też jak jest ten ekran Abit-a przy starcie to zawiesza się na nim i nie chce iść dalej, dopiero po restarcie jest ok i idzie normalnie... W czym może być problem? Procesor mam podkręcony do 2,7 GHz, pamięć 4-4-4-12 2,2V...

Ja mam Kingmaxy i mam podobne objawy przy starcie i objawia się to tylko piszczeniem, tylko że u mnie zdarza się to średnio raz na tydzień, więc zbytnio się tym nie przejmuję. No, ale w tym przypadku... to może być "troszkę" wnerwiające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no raczej wina płyty ale teraz zauważyłem, że nie występuje to za każdym razem... Trudno jakoś trzeba z tym żyć :)

będziemy żyć, aż do zmiany płyty, ale następna to już nie będzie abit na pewno-do tej pory same asus-y i ani minimalnego problemu nie było z żadną a uruchamianie komputera przy suszarce czy jakieś piszczenia przy starcie to jest niedopuszczalne, takie coś z fabryki wypuszczać <_< <_< brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odratowałem dziś w końcu mobo flopem.

 

Dałem bios 15, i double boot widze taki jak w 14, czyli po wyłączeniu zasilacza. Nie wyłączając zasiłki double boota nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiam sie nad zmiana mobosa. Mam gigabyte P31-DS3L (e1240@8x333) i odkad dokupilem kolejna kosc ramu 1gb 800mhz cl5 goodram - mam duzy problem z zimnym startem. Tzn za kazdym razem plyta resetuje ustawienia biosu na defualt. Myslalem nad P35-DS3 ale widzialem na komputroniku ze ktos tez ma na niej taki problem. Zastanawiam sie teraz nad Abit Ip35-e. Tu pojawia sie pytanie do was. Czy na tym mobosie nie ma problemow z restartowaniem biosu ? O co chodzi z tym podwojnym startem ? Ze dyskiem 2x kreci ? Na GB tez tak jest ? Ewentualnie sa jakies inne problemy ? Ktos cos pisal o trzaskach w glosnikach ? z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiam sie nad zmiana mobosa. Mam gigabyte P31-DS3L (e1240@8x333) i odkad dokupilem kolejna kosc ramu 1gb 800mhz cl5 goodram - mam duzy problem z zimnym startem. Tzn za kazdym razem plyta resetuje ustawienia biosu na defualt. Myslalem nad P35-DS3 ale widzialem na komputroniku ze ktos tez ma na niej taki problem. Zastanawiam sie teraz nad Abit Ip35-e. Tu pojawia sie pytanie do was. Czy na tym mobosie nie ma problemow z restartowaniem biosu ? O co chodzi z tym podwojnym startem ? Ze dyskiem 2x kreci ? Na GB tez tak jest ? Ewentualnie sa jakies inne problemy ? Ktos cos pisal o trzaskach w glosnikach ? z gory dzieki za odpowiedz.

Przeczytaj temat to bedziesz wiedzial, na wersji E jest coldbug - co tez jest troche wkurzajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat to bedziesz wiedzial, na wersji E jest coldbug - co tez jest troche wkurzajace.

Myślę, że raczej nie ma już z tym (Cold Bug) problemów. Musiała być jakaś kiepska seria płyt. Panowie z Egiełdy wzięli kilka płyt IP35-e z różnych sklepów i wszystkie były OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam E i tez nie narzekam ;]

A tak konkretnie to polecam wersje bez E bo sa juz duzo tansze niz kilka tygodni temu i warto doplacic te kilkadziesiat zl wiecej :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem bezpieczniej jest kupic abit IP35 bo na nim nie bylo podwojnego startu - (coldbug?-) + nie piszcza pamieci ? Jesli chodzi o Abit IP35-E - jest podwojny stary (codlbug ?)ktory poprawia ktorys tam bios ? I pamieci piszcza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem bezpieczniej jest kupic abit IP35 bo na nim nie bylo podwojnego startu - (coldbug?-) + nie piszcza pamieci ? Jesli chodzi o Abit IP35-E - jest podwojny stary (codlbug ?)ktory poprawia ktorys tam bios ? I pamieci piszcza ?

IP35 ma w takich samych momentach double bota jak wersja z E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...