Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: problem z chłodzeniem procesora na IP35-e wynika jedynie z tego, że ten niebieski radiator na NB jest wysoki? Jeśli tak, to jaką on ma wysokość? Zastanawiam się czy wejdzie tam Andy Samurai:

 

Dołączona grafika

 

Ten mały dolny radiator w Samuraiu ma 5 cm wysokości . Mam nadzieje, że to więcej niż radiator na mobo...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to że IP35 robi FSB 500?? :wink: Mógłby ktoś kto posiada to mobo napisać co nieco o jej użytkowaniu, bliższym OC itd.? bo być może będzie to moje przyszłe mobo :-P wersja E wydaje mi sie troche kastratowata i ponoć przez ten radiator na NB nie wchodzi część chłodzeń ;] Wersja Pro za droga no a IP35 ,,normalna,, jest w sam raz :D

Pozdro

 

p.s i czy mi sie wydaje czy na IP35 niema strapów tylko są dzielniki pamięci?? :razz:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja to się zastanwiam czy warto dopłacać te 100zł do ip35 względem ip35-e. Która z płyt zrobi większe FSB? Czym dokładnie się rożnią? Niech ktoś napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanwiam czy warto dopłacać te 100zł do ip35 względem ip35-e. Która z płyt zrobi większe FSB? Czym dokładnie się rożnią? Niech ktoś napisze

warto . nie powiem że nie warto dokładać do pro względem non pro :P ale środkowy model jest dla osoby która szuka dobrej mobo do oc i nie zależy mu na kilku bajerach z PRO ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

le środkowy model jest dla osoby która szuka dobrej mobo do oc i nie zależy mu na kilku bajerach z PRO ...

O to coś dla mnie :wink: Wegorz a jak funkcjonujesz na tej płycie bez tej wtyczki 8 pin?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o Asusach też o tym pisali, chyba taka przypadłość nowych chipsetów :wink: Ja prawdopodobnie juz znalazłem kupca na moją mobo i przmierzam się do Abita. Mam nadzieje że się na nim nie zawiode ;]

Nie tylko chipsetów ale i zasilania płyty + elektronika (energochłonne chipy + zasilanie które musi się 'rozgrzać' = zwicha lub ponowny rozruch. Gigshitcie też. Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to świetnie bo albo są recki ,,Pro,, albo ktoś ma ,,E,, a zwykłej jeszcze chyba nikt niema ;)

przecież jak WÓŁ jest że E i zwykła to to samo PCB, naklejka na E jest dodatkowa z nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

ip35 to to samo co ip35-e moim zdaniem. PCB to samo widze więcej złacz SATA inne chłodzenie pewnie lepsze wyposarzenie ale nie wiem jak jest z OC tych płyt. ip35-e za 400zł to doskonała płyta aby robiła więcej jak 500fsb była stabilna i nie miała wahań za dużych. Mi tam ten niebieski radiator nie będzie przeszkadzał bo mam blok FlowPin i on nie powinnen o nić zawadzać :lol:

 

ps Fredek mamy ten sam kłopot :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

ip35-e jest dobrą płytą ale tutaj już sami musimy zapewnić siakieś chłodzonko na układ zasialnia.. Tam już mamy ale jak wszyscy wiedzą te org chłodzenia czasami do niczego się nie nadają. Ps może ktoś zrobi mi bloczek na tego ABITA? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ip35-e jest dobrą płytą ale tutaj już sami musimy zapewnić siakieś chłodzonko na układ zasialnia.. Tam już mamy ale jak wszyscy wiedzą te org chłodzenia czasami do niczego się nie nadają

Zmieni sie tego gluta/gume czy co tam zazwyczaj dają i powinno być OK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK czy mi sie wydaje czy chcesz mi powiedzieć żebym nie dopłacał do IP35 tylko brał ,,E,, :wink:

Raczej, że wymiana gumy między radiatorami i mosfetami daje niewiele.

 

Odnośnie dopłacania, to nic nie sugeruję. Dużo daje NCQ w dyskach? Na ICH9 bez "R" nie jest obsługiwane (brak ahci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Może ktoś napisać jakie są zakresy napieć na ip35-e? Bo nigdzie tego nie widziałem oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli te zakresy V są prawdziwe to są jak najbardziej ok.. vdim 3v vcore prawie 2v ;] W pcproject już za 380zł ip35-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz znierzyć linijką wysokość radiatora chipsetu i napisać? Thx

Wysokość radiatora chipsetu to 3,7 cm.

Odstęp pomiędzy chlodzeniem chpsetu, a Scythe Infinity wynosi 4-3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...