Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Ta ale martwi mnie ten coldbug bo wietrze pokój często jak mogę bo w pokoju stoja dwa kompy w każdym po 500W zasiłka i trochę one grzeją i boje się że rano będzie trzeba rozgrzewać prawie jak kiedyś samochody ogniskiem pod miska olejową :P.A Rafa u Ciebie też te double boot'y są czy już nie?Bo szczerze czytałem ten cały topic o MSI o GB i FOX i Asusie P5K Pro i już się wszystko pomieszało i w pracy też urwanie głowy więc dlatego proszę o tym który BIOS załadować po kupnie.Bo teraz znajomy ze sklapu mi tego Asusa polecił 8 faz zasilanie i w testach też bardzo stabilny.

 

Ta mówisz że stabiulne ale te bugi jakoś jak dla mnie o tym nie świadczą.

Kup se IP35 bez E wgraj sobie 14 bios i daj juz spokoj. Rafa mial IP35 PRO a to juz calkiem inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr już mnie te patrioty (LLK 800) lekko wkur&^%$. no żeby 1000 mhz na 5-5-5-15 2,4V nie dało rady?!

próbuje na jednej kości 1gb bo druga padła ehhh...

 

ma może ktoś OCZ Platinum Rev2 2x1 albo 4x1GB i IP35-E?? bo myślę żeby je zakupić a nie wiem czy z nimi też jaj nie będzie.

 

macie może jaką propozycje odnośnie pamiątek do IP35-E tak żeby te 1000MHZ i min. Cl 5 osiągnąć ?? (w rozsądnej cenie ma się rozumieć ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr już mnie te patrioty (LLK 800) lekko wkur&^%$. no żeby 1000 mhz na 5-5-5-15 2,4V nie dało rady?!

próbuje na jednej kości 1gb bo druga padła ehhh...

 

ma może ktoś OCZ Platinum Rev2 2x1 albo 4x1GB i IP35-E?? bo myślę żeby je zakupić a nie wiem czy z nimi też jaj nie będzie.

 

macie może jaką propozycje odnośnie pamiątek do IP35-E tak żeby te 1000MHZ i min. Cl 5 osiągnąć ?? (w rozsądnej cenie ma się rozumieć ;) )

A-Daty polecam:

900 5-5-5-15 2.1v - mysle ze na 4 moze by to zrobily ale nie mam czasu sprawdzac tego wiec zostawilem na 5,

1000 5-5-5-15 2.3,

 

Tyle leca przy 4 kosciach 4x1gb, z osobno kazdy zestawik leci bez problemu 1080 5-5-5-15 2.2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj mobo zaskoczyla... Nie spodziewałem sie tego po niej. Włączam kompa (zawsze mam ustawione 240x9 w Biosie) A tu mobo obudzila sie ze standardową szyną 200MHz ;| Wchodze do Biosu, sprawdzam ustawienia, no i jak byk pisze ze ma byc 240MHz, no to ok, zapisuje ustawienia(nic nie zmieniajac). Wlaczam kompa no i jest 240... Tez tak czasem macie ze mobo sie budzi z defaultami ?

 

po odlaczeniu mobo od zasilania to częste.

 

Owszem często się tak zdarza, u mnie po odłączeniu zasiłki nie raz i quad boot się przytrafia i startuje na defaulcie. Dlatego też staram się nie wyłączać zasiłki jeśli nie jest to konieczne (wogóle kompa nawet rzadko wyłączam bo przeważnie coś się ściąga), a jak już tak robię to odłączam dysk przed włączenim kompa, bo aż mnie ciarki przechodzą przy takiej ilości startów.

Zaraz bo nie wiem czy dobrze rozumiem ? Po wylaczeniu kompa zdarza sie ze plyta startuje z defaultami ? Czy po fizycznym odlaczeniu zasilacza od plyty ? Bo jesli sama od siebie restertuje bios to troche wal. Bo chce zmienic mobosa i mysle o Abit IP35 ... walcze z moim p31 a wlasciwie z jego restartowaniem biosu po zimnym starcie

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...80#entry2895475 i chyba juz do ladu nie dojde a nie chce sie zapakowac w to samo ... :P Chloera moze inny chipset ?:P

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po wyłączeniu wyłącznika z tyłu na zasiłce (czy też listwy itp) sie zdarza kilkukrotny boot i start na defaulcie (nie cały BIOS tylko parametry proca i pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co na moim gigabyte p31-ds3l tyle ze u mnie to jest za kazdym razem kiedy komp jest wylaczony 30minut - 1h. Dzieje sie tak wtedy kiedy mam podpiete pamieci w slot #2 #3 #4 na #1 chodzi stabilnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś taki zestaw: Patriot llk x4? Ja mam 2x 1GB i 2x512MB i przy 800MHz Cl4 Windows nie wstaje (resetuje się), muszę dać CL5 co mnie wku.... totalnie bo nie po to kupowałem droższe pamięci. Acha, jak są włożone tylko 2 kości to Cl4 działa normalnie, problem pojawia się po włożeniu wszystkich 4 kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś taki zestaw: Patriot llk x4? Ja mam 2x 1GB i 2x512MB i przy 800MHz Cl4 Windows nie wstaje (resetuje się), muszę dać CL5 co mnie wku.... totalnie bo nie po to kupowałem droższe pamięci. Acha, jak są włożone tylko 2 kości to Cl4 działa normalnie, problem pojawia się po włożeniu wszystkich 4 kości

u mnie to siamo :mur: (jak pisałem wcześniej) także patriot na allegro i trza o innych pomyśleć :cry:

kingston(elpida) ?

no ciekawe te kingstony, chyba sie skusze, potestuje w razie czego allegro :D

A-Daty polecam:

900 5-5-5-15 2.1v - mysle ze na 4 moze by to zrobily ale nie mam czasu sprawdzac tego wiec zostawilem na 5,

1000 5-5-5-15 2.3,

Tyle leca przy 4 kosciach 4x1gb, z osobno kazdy zestawik leci bez problemu 1080 5-5-5-15 2.2v.

dzięki! poszukam, kupie, potestuje i w najgorszym wypadku allegro :D Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś taki zestaw: Patriot llk x4? Ja mam 2x 1GB i 2x512MB i przy 800MHz Cl4 Windows nie wstaje (resetuje się), muszę dać CL5 co mnie wku.... totalnie bo nie po to kupowałem droższe pamięci. Acha, jak są włożone tylko 2 kości to Cl4 działa normalnie, problem pojawia się po włożeniu wszystkich 4 kości

Napiecia vddr/vmch podnosiles?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr już mnie te patrioty (LLK 800) lekko wkur&^%$. no żeby 1000 mhz na 5-5-5-15 2,4V nie dało rady?!

próbuje na jednej kości 1gb bo druga padła ehhh...

 

ma może ktoś OCZ Platinum Rev2 2x1 albo 4x1GB i IP35-E?? bo myślę żeby je zakupić a nie wiem czy z nimi też jaj nie będzie.

 

macie może jaką propozycje odnośnie pamiątek do IP35-E tak żeby te 1000MHZ i min. Cl 5 osiągnąć ?? (w rozsądnej cenie ma się rozumieć ;) )

Goodram 667Mhz ^^ Najtańsze z możliwych a jak idą :D

 

Moje poszły na 1020Mhz CL5 - 2,1v a to nie ich koniec ale nie miałem więcej czasu testować. Myślę że dobiję na 1050 przy tym napięciu ;]. Acha to oczywiście full stable ustawienia (5h orthosa blend 10, memtest i goldmemory...ani jednego zwisu :P od 3-4miesięcy ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam tutaj bo dostałem opr od Zulusman , że zadaje pytanie w wątku o E8xxx :P

Czy może mi ktoś z was powiedzieć, jakie macie różnicę w napięciu na procka BIOS vs Winda?

U mnie jest dramat i jest to około 0.085 - uwzględniają vdropa 0.121 :blink:

I teraz nie wiem czy ustawiając w Biosie 1.485v na proca (winda 1.4v) jadę tak na prawdę na 1.48v czy mniej.Jest to o tyle ważne, że nie chce ryzykować 4 GHz 24/7 przy takim napięciu.

Gdzie jest punkt na , którym mogę złapać i zmierzyć napięcie procka?I gdzie najlepiej podpiąć masę?

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do kwestii temperatur. Wszystkie to pic na wode(oczywiscie jesli uzywamy programu). Czy coretemp v.(xyx) czy uGURU czy Bog wie co. Przeciez jasne jest, ze temp. w ciagu 2 sekund nie moze wzrosnac o 20 st C lub spasc o tyle. A tak sie dzieje u kazdego po wlaczeniu lub wylaczeniu Orthosa (small floating point operations). Nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sie wkurzyłem i kupiłem cruciale ballistix 2x1gb do mojej super płyty IP35-E

i zaraz inaczej :), ba powiedziałbym że jak na razie to jest GIT

e2160 1,2V 9x300 2700Mhz :) a pamiątki 1,9V 900Mhz 4-5-5-15, 2,1V 1000Mhz 5-5-5-15

 

no to teraz się mogę brać za OC :)

 

ze smordu pozostało: FRONT USB które działa z prędkością 1Mb/min :mur: i pamięci - mimo niskiego napięcia jednak są dość ciepłe

 

testy trwają........................

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bez znaczenia - są wytrzymałe

Nie powiedzialbym. Cruciale Ballistix nie lubia duzych napiec i potrafia szybko i niespodziewanie pasc (szczegolnie przy >2.2V, ale i przy nizszym tez ;)). Jest caly watek o Crucialach na forum. Ponoc to wina nie najlepszego PCB.

 

ps. Sam mam takie Cruciale PC8500 z CellShockami i powiem, ze grzeja sie mocniej od CS. A leca teraz na DDR 1100 i 1,975V z biosu (4x1GB - 2xCS + 2xCB) na DFI P35 DK

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie biega o to że testowałem na IP35-E patrioty LLK i geile ULTRA i wszystkie były dość ciepłe na innych płytach na tym samym napięciu i timingach tego nie było.... więc wygląda mi to na przypadłość właśnie tego abita. no chyba żeby moja zasiłka nie dawała rady, ale ktoś już tu pisał że ma podobny problem.

 

p.s.cruciale siom fajowe ale wyglądają na dość delikatne i faktycznie trzeba z nimi ostrożnie choć czytając tu i tam reguły na ich padanie faktycznie nie ma. na szczęście jest wieczna gwara i zawsze je można bez problemu reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Wczoraj stałem się posiadaczem Abita IP35 PRO, kiedyś za czasów powstania socketu A płytki ABITa padały po paru miesiącach ze względu na słabe elektrolity, dziś już ponoć ABIT wstawia lepsze kondensatory no i ABITy przestały już wracać w takich ilościach jak to miało miejsce kilka lat temu do serwisu.

 

Przeszedłem z Asusa P5K na Abita IP35PRO i jest ok. Obeszło się bez formata, płyty są na tych samych chipsetach, wszystko chodzi stabilnie.

 

Zastanawiają mnie wasze problemy z podwójnym bootowaniem czy na płycie IP35PRO też owe występują ??

 

....a kolejna sprawa co oznacza POST CODE FF - rozumiem, że BOOT ATTEMPT ?? Musze poszukać książeczki i sprawdzić jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF oznacza,że wszystko jest ok :)

Co do podwójnych startów - to update Biosu do wersji 14 rozwiązuje ten problem.

Jedyny problem z Abitem jest jego wsparcie techniczne - i powiem szczerze, zrobiłeś błąd kupując tą płytę, ja z resztą też go popełniłem :P

Jeśli nie zamierzasz wsadzać tam proca E8xxx to nie powinno byćżadnego problemu, ale jeśli się na to zdecydujesz to zobaczysz co mam na myśli :P

Powodzenia z płytką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz wsadzać tam proca E8xxx to nie powinno byćżadnego problemu, ale jeśli się na to zdecydujesz to zobaczysz co mam na myśli :P

Powodzenia z płytką.

 

Mam na nim osadzonego Q6600 jedynie w planach mam przesiadke na QX'a. Czyźby jakiś problem z obsługą 45 nm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest bardzo duży voffset 0.085v, do tego dochodzi vdrop i masz 0.117v

Biosy nie wspierają oficjalnie procków 45nm, zapytałem kiedy można się spodziewać - odpisali nie wiadomo, na dzień dzisiejszy mają problemy z kodem do tych procesorów - ciekawostka bo konkurencja jakoś nie ma.

Krótko - ja żeby ustawić mojego proca na 4 GHz - muszę w biosie dać 1.48v :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest bardzo duży voffset 0.085v, do tego dochodzi vdrop i masz 0.117v

Biosy nie wspierają oficjalnie procków 45nm, zapytałem kiedy można się spodziewać - odpisali nie wiadomo, na dzień dzisiejszy mają problemy z kodem do tych procesorów - ciekawostka bo konkurencja jakoś nie ma.

Krótko - ja żeby ustawić mojego proca na 4 GHz - muszę w biosie dać 1.48v :P

 

Mam nadzieje że nie złapie Vdropa przy OC dla Q6600 bo na ASUSie P5K miałem spory, a tam miałem 3 fazowy układ zasilania. Co do biosu to mam wersje 1.4 wynika to z ID mobo podczas startu komputera.

 

Na 45nm może i przejde ale poczekam rok obecny procesor mi wystarcza mam nadzieje, że rok da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem zw tym temacie ze jak zmienie bios to nie bedzie podwojnych startow a ja wgrałem juz i bios 13 i 14 z stronki abita a tu dalej nic Jakas porada bo jak narazie jestem swierzutki w tym temacie a ciezko jest przeczytac ten cały temat aby znaleść jakaś pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...