Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiają mnie wasze problemy z podwójnym bootowaniem czy na płycie IP35PRO też owe występują ??

Nie występuje w żadnej wersji biosu.

 

Jest to najmniej problemowa wersja płyty - będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po wyłączeniu zasiłki na Pro nie ma double boota? To w zwykłych wersjach nie mogli tego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF oznacza,że wszystko jest ok :)

Co do podwójnych startów - to update Biosu do wersji 14 rozwiązuje ten problem.

Jedyny problem z Abitem jest jego wsparcie techniczne - i powiem szczerze, zrobiłeś błąd kupując tą płytę, ja z resztą też go popełniłem :P

Jeśli nie zamierzasz wsadzać tam proca E8xxx to nie powinno byćżadnego problemu, ale jeśli się na to zdecydujesz to zobaczysz co mam na myśli :P

Powodzenia z płytką.

Dokładnie - jest bardzo duży voffset 0.085v, do tego dochodzi vdrop i masz 0.117v

Biosy nie wspierają oficjalnie procków 45nm, zapytałem kiedy można się spodziewać - odpisali nie wiadomo, na dzień dzisiejszy mają problemy z kodem do tych procesorów - ciekawostka bo konkurencja jakoś nie ma.

Krótko - ja żeby ustawić mojego proca na 4 GHz - muszę w biosie dać 1.48v :P

Strasznie krecisz, IP35-PRO to calkiem co innego niz niz IP35 czy IP35-E.

Co do podwojnych startow to czegos takiego wogole w IP35 nie ma i nie bylo, tak samo nie wiem skad wziales bajke ze biosy nie wspieraja 45nm. -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio takie coś:

In order to get rid of the double-boot, you must flash from DOS and use the "/wb" switch. Keep in mind, when flashing with this switch it will overwrite the Write Block portion of your BIOS. If your flash fails, there is absolutely no coming back from it and you'll need a new chip. Just a disclaimer. I've flashed with that switch at least ten times now. Anyway, here are the instructions:

 

 

---Quote---

First, you'll need to create a boot floppy to use to flash it. The one I use is easily created with THIS (http://www.abitfaq.it/Files/drdflash.exe) utility (drdflash, it creates a boot floppy without drivers, which take up all the space).

 

After using that to create your boot floppy, copy your BIOS files to the disk. Your BIOS (if an official release) should come with awdflash.exe, abitfae.bat and runme.bat along with the {yourBIOSversion}.bin file.

 

---

If you're flashing the BIOS on an IP35 or IP35-E board to correct the double-boot problem, proceed with the step in the next paragraph. If you are not, please skip the following paragraph and continue on.

 

Before flashing, it's recommended you edit abitfae.bat's command line to include the "/wb" switch. Edit (right-click and choose "Edit") your abitfae.bat file. You'll see a command like this: AWDFLASH.EXE %1 /py /sn /cd /cp /cc /cks. Simply add /wb to that command, like so: AWDFLASH.EXE %1 /py /sn /cd /wb /cp /cc /cks You don't have to do this, it's just a good idea.

---

 

Restart into BIOS and choose "Load Optimized Defaults", then set your RAM voltage to the manufacturer's recommended value. Set your floppy as the first boot device (should be done when you Load Optimized Defaults, but check to be sure). Put the floppy in and restart.

 

Once at your command prompt, simply type "runme", hit enter and watch it do it's job. DO NOT INTERRUPT POWER OR RESTART UNTIL IT TELLS YOU TO! You will end up with a dead BIOS chip and be extremely unhappy.

 

After flashing, you'll probably get a hang at BIOS and a checksum error. This is normal. Power down and clear CMOS and load optimized defaults like so:

 

Remove power from the system.

Hit the power button to discharge the capacitors.

Move the CCMOS jumper (or switch) to the clear position.

Wait ~30 seconds.

Place the jumper (or switch) back in the normal position.

Restore power and boot up immediately into BIOS.

Select "Load Optimized Defaults" and set the recommended voltage for your RAM

Save & exit.

On reboot, go directly into BIOS and set the recommended timings for your RAM and any other options you'd like to set (i.e. boot order, etc.).

Może to ktoś sprawdzić, bo ja nie mam dyskietki ani pendrive'a a bootowalnego cd z dosem, który by widział dograne pliki biosu i awdflasha nie umiem zrobić. Anyway, brzmi kusząco. Ciekawe czy działa? Posta napisał jeden z bardziej szanowanych userów forum.abit-usa.com więc powinno być git. Jak ktoś i tak flasciach!e nie spod windy to tym bardziej zachęcam do próby :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krecisz, IP35-PRO to calkiem co innego niz niz IP35 czy IP35-E.

Co do podwojnych startow to czegos takiego wogole w IP35 nie ma i nie bylo, tak samo nie wiem skad wziales bajke ze biosy nie wspieraja 45nm. -.-

Nie bajkę, tylko to prawda - oficjalnego wsparcia dla Penryna nie ma - mylę się, jeśli tak oświeć mnie :)

Jak to nie było podwójnych startów w IP35??????

Co z tego ,że Pro to co innego - też są problemy i to spore - między innymi z pamięciami, i z prawidłową obsługą 45 nm ,voffset jest większy w porównaniu do E6xxx tak samo jak na IP35 i IP35-E

Pokaż mi BIOSY od Abita z oficjalnym wsparciem dla Penryna - więc zanim coś napiszesz podeprzyj to faktami :wink:

 

Ja nie twierdzę,że te płyty są złe, wręcz przeciwnie, ale nie nadają się w chwili obecnej do nowych procków 45nm i tyle.

A biorąc pod uwagę tragiczny support Abita nie polecam ich produktów nikomu.Sam używałem do tej pory tylko płyt Abita - poczynając od sockedA, ale ta płyta jest moją ostatnią z tej stajni.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. NA XS w wątku o E8400/8500 jest mnóstwo kolesi z IP35-E więc nie ważne co jest oficjalnie tylko że da się je normalnie uruchomić na tych płytkach.

 

Po wyłączeniu zasiłki na Pro nie ma double boota? To w zwykłych wersjach nie mogli tego zrobić?

Możesz ich o to zapytać :D Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się teraz przepychał i kłócił. :)

Zmieniam płytę na DFI i wtedy porównam OC na obydwu tych płytach.

Wiem,że na XS jest sporo kolesi z IP35E - i co z tego?Każdy z nich ma problem, albo z napięciami (przeważnie wysoki voffset i spory vdrop) , albo z odczytem temperatur, albo z czym innym - więc jak tak ma wyglądać prawidłowa obsługa tych procków, to ja dziękuję.

Z resztą z rękawa tego nie biorę , bo wiem co się u mnie wyprawia i jak to wygląda :wink:

Koniec OT

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było.

 

Za problem z zimnym startem odpowiada ten "element" :wink: (oznaczenie t04 72 - jeśli jest 71 lub inne to nie powinno być problemu). Info z forum Abita.

No ja z zimnym startem problemy mam tęgie a zerknijcie na oznaczenie tego elementu u mnie :?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ustawienie AHCI w BIOS-ie, format, instalka Windowsa, zapodanie sterów ICH9R z dyskietki.

 

Rezultat - średni odczyt niższy o jakiś 1 MB/s, czas dostępu dłuższy o jakieś 1.5 ms, burts niższy o jakieś 9 MB/s. Ciekawe to jest.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z zimnym startem problemy mam tęgie a zerknijcie na oznaczenie tego elementu u mnie :?

http://img165.imageshack.us/my.php?image=ukadtz0.jpg

Sie mi zdjęcie nie ładuje ale jak faktycznie masz problemy ze wstaniem na zimno to oddał bym na gware albo zmienił na inną sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie AHCI w BIOS-ie, format, instalka Windowsa, zapodanie sterów ICH9R z dyskietki.

 

Rezultat - średni odczyt niższy o jakiś 1 MB/s, czas dostępu dłuższy o jakieś 1.5 ms, burts niższy o jakieś 9 MB/s. Ciekawe to jest.

u mnie na Asusie jak sprawdzałem z AHCI i bez (Enhanced IDE) to testy wydajnościowe w HDTach i HDTune były na tym samym poziomie. Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś taki zestaw: Patriot llk x4? Ja mam 2x 1GB i 2x512MB i przy 800MHz Cl4 Windows nie wstaje (resetuje się), muszę dać CL5 co mnie wku.... totalnie bo nie po to kupowałem droższe pamięci. Acha, jak są włożone tylko 2 kości to Cl4 działa normalnie, problem pojawia się po włożeniu wszystkich 4 kości

tak ja testowalem ma dokladnie tak samo z tym ze windows wstaje normalnie ale jak cos zaczynam konkretnego robic to wtedy wywala mi aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna sprawa:

Ten abit (IP35) obsługuje pamieci do DDR800 a co jezeli wsadze tam 1066? Czy bedzie to działać, czy odczuje jakąś róźnice

będą działać, nawet jak wykryje ci 800MHz to i tak ręcznie ustawisz na tyle ile chcesz-na tyle ile pamięci dadzą rade wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja testowalem ma dokladnie tak samo z tym ze windows wstaje normalnie ale jak cos zaczynam konkretnego robic to wtedy wywala mi aplikacje

A jakiej wersji windowsa uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi BIOSY od Abita z oficjalnym wsparciem dla Penryna - więc zanim coś napiszesz podeprzyj to faktami :wink:

 

Nienawidzę ślepców. Co to jest: 2900528[/snapback]

Ja nie twierdzę,że te płyty są złe, wręcz przeciwnie, ale nie nadają się w chwili obecnej do nowych procków 45nm i tyle.

 

Nawet na pudelku od Abita IP35PRO jest logo 45nm! Slepota nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę ślepców. Co to jest: http://www.abit.com.tw/page/pl/download/do...KET_TYPE=LGA775

 

BIOS ID:12

 

 

1. Update CPU micro code.

2. Support Wolfdale & Yolkfield CPU. - DOWOD TWOJEJ SLEPOTY

3. Support the pin definition of Front Audio adjusting function.

4. BIOS compiled date: 08/15/2007.

Nawet na pudelku od Abita IP35PRO jest logo 45nm! Slepota nie boli.

Ok idę kupić mocniejsze okulary :P

Faktycznie moje niedopatrzenie, ale IP35 i IP35-E oficjalnego biosu nie mają ,i pytając Abita o takowe biosy, odpisał, że na razie ich nie będzie.Skoro więc wypuścił bios pod Pro, dziwi mnie fakt,że nie dał biosu pod pozostałe P35, tym bardziej, ze pod Yolkfielda coś tam jest.

Jak pisałem, dla mnie Abit przez swoje wsparcie jest skreślony z mojej listy i swojego zdania nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś taki zestaw: Patriot llk x4? Ja mam 2x 1GB i 2x512MB i przy 800MHz Cl4 Windows nie wstaje (resetuje się), muszę dać CL5 co mnie wku.... totalnie bo nie po to kupowałem droższe pamięci. Acha, jak są włożone tylko 2 kości to Cl4 działa normalnie, problem pojawia się po włożeniu wszystkich 4 kości

 

 

tak ja testowalem ma dokladnie tak samo z tym ze windows wstaje normalnie ale jak cos zaczynam konkretnego robic to wtedy wywala mi aplikacje

W ubiegłym tygodniu dokupiłem dodatkową parkę 2x1GB 800 LLK i wszystko smiga bez problemów. Testowałem w windzie, aplikacjach np AutoCAD, Photo Shop, kilku grach i ok. Testy SuperPi też ok.

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu dokupiłem dodatkową parkę 2x1GB 800 LLK i wszystko smiga bez problemów. Testowałem w windzie, aplikacjach np AutoCAD, Photo Shop, kilku grach i ok. Testy SuperPi też ok.

 

ok, super tylko napisz czy masz ustawione recznie timingi na 4-4-4-12,

 

niestety w moim przypadku przy takich timingach jest lipa, a jak dam automatic'a to cos tam pochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi ręcznie ustawione na 4-4-4-12 z napięciem 2.2V - tak jak na nalepce, choc tam jest sugestia żeby dawać z przedziału 2.2-2.3V

Taktowanie ramu 1:1, FSB 425, czyli nie za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic ta plytke do takich czesci 8200 BOX, PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4, palit sonic + 8600 gt

 

czy do tej plyty nie sprawdzaja sie lepiej inne czesci? przy wymianie biosa pojdzie 8200? jak to z tymi pamieciami jest? nie bede raczej nic grzebal z ustawieniami w biosie... czy standardowo beda dzialaly na cl4 czy nie oplaca sie doplacac do lepszych pamieci?

z grafika to chyba zadnego problemu nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos mi powiedzieć czemu po zmianie biosu na 1.4 dalej mam podwojne starty to raz A druga sprawa jest taka ze po wgraniu tej wersji biosu komp wogule nie chce ładować xp robi sie czarny obraz i nic dopiero reset pomaga i wtedy sie odpala wszystko ale z podwojnym startem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...