Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie ustawień w biosie komputer się wyłącza i włącza i to jest normalne na chipsetach intela.

Odnośnie reszty, po clear cmos wejdź do biosu i wczytaj "load optimized defaults", potem ustaw ręcznie napięcie i timingi pamięci i jeszcze bootowanie z napędu.

Jak nadal coś będzie nie tak, sprawdź na jednej kostce pamięci.

Jak możesz, wgraj nowy bios.

 

Co jeszcze widzę, to nie wykrywa dysku, sprawdź w biosie odnośnie tego.

Chwilowe taktowanie 1,2Ghz jest prawidłowe.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp. na tym oryginalnym radiatorze NB?

 

@DEVILEK

O jakimś biosie do "E" nic tam nie słychać?

 

@dia8el

Pomachaj troszkę pamięciami - zmień gniazda.

Podepnij inaczej dysk/i.

Tego gniazda nie musisz podpinać, jest to dodatkowe V dla grafiki mające poprawić stabilność pracy - mocne GPU lub OC.

 

@kamil2201

Pisałem parę stron wcześniej, że stabilne OC kończy się na FSB ~505, potem są regularne zwiechy systemu.

Temp. Thermalright-a (full passiv) jest cały czas na poziomie ~48st (idle/steres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka pierwsza - wszystko w porządku. Masz uruchomione zarządzanie energią więc komp "oszczędza".

Co do gniazda do którego wpina się molex to służy ono do ustabilizowania napięć na szynie PCI-E w przypadku podpiecia dwóch kart w trybie SLI albo CF. Normlnie się tego nie używa. Co do instalki to abit jest dość wybredną bestią jesli chodzi o napędy optyczne. Przynajmniej taki jest quadGt którego mam. Może się niestety nie pozbyli tego problemu ? Rozwiązania w twoim przypadku niestety nie znam.

 

Edit:

się choroba rozpisałem i mnie ubiegli ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

potem ustaw ręcznie napięcie i timingi pamięci

Dziękuje WDK

Niestety ww. zadanie już przerasta moją wiedzę. :(

Jakie napięcia ustawić?

 

Dodałem załącznik z oknem biosu z książeczki.

Ponumerowałem poszczególne wiersze.

Może mógłbyś (ktoś) wpisać mi jakie zapodać napięcia?

 

PS- niestety komp teraz jest w domu. Piszę z pracy więc nie mogę looknąć od razu...

 

 

Dziękuje

 

 

[EDIT] -dzięki Madness - bede tez probowal podpiac inny cd

 

 

 

[EDIT] Boxster - ale podpina się tam molexa? tego samego co daje np prąd do dvd-rw? bo inny wtyk tam nie pasi. Czy jak inne opcje zawiodą, to mogę bezpiecznie sprawdzić, czy podpięcie tam molexa coś pomoże? Nie mam oczywiście bardzo "ciężkiego GPU" (7900GS 600/1600 Zalman), ale muszę sprawdzić wszystko, jeśli inne zmiany nie pomogą...

post-149435-1183705932_thumb.jpg

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1 fotki, to jest chyba dobrze ;) jest 6 x 200 bo proc jest praktycznie nie uzywany i mniejsza energie wtedy zuzywa... jak bedzie obciazony to bedzie 9 x 200 :D

 

sproboj jeszcze raz kompa złozyc moze pomoze... moze jest cos nie docisniete dobrze czy cus...

 

 

edit: i znów myslalem ze jestem na ostatniej stronie... a to 8 była :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

moze jest cos nie docisniete dobrze czy cus...

ns to nie ma szans -sprawdzone wczoraj 3 razy. Przemontowane od podstaw. Jak na razie to wiem ze popowrocie do domu musze

 

sprawdzic czy pojdzie z:

- jedna koscia ram

- innym cd-romem

- po uprgrade biosu

 

a moze przede wszystkim z innymi napieciami (ustawionymi recznie) -ale jak ktos mi nie zapoda podpowiedzi w tej kwestii to nic nie zdzialam :]

 

pozdrawiam

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że 6x 200 nie jest w porządku - po przejściu biosu nie ma problemu że działa EIST ale nie na ekranie POST procek powinien być wykryty bezproblemowo jako 9x200 może grzebiąc w biosie ustawiłes mnożnik 6x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje WDK

Niestety ww. zadanie już przerasta moją wiedzę. :(

Jakie napięcia ustawić?

 

(...)

 

PS- niestety komp teraz jest w domu. Piszę z pracy więc nie mogę looknąć od razu...

Dziękuje

[EDIT] -dzięki Madness - bede tez probowal podpiac inny cd

[EDIT] Boxster - ale podpina się tam molexa? tego samego co daje np prąd do dvd-rw? bo inny wtyk tam nie pasi. Czy jak inne opcje zawiodą, to mogę bezpiecznie sprawdzić, czy podpięcie tam molexa coś pomoże? Nie mam oczywiście bardzo "ciężkiego GPU" (7900GS 600/1600 Zalman), ale muszę sprawdzić wszystko, jeśli inne zmiany nie pomogą...

Napiecia zmieniasz w Soft Menu. Najlepiej ustaw 2,1-2,2V. Timingi w Advanced Chipset Features.

A tego molexa jak dla mnie lepiej podlaczyc, a noz widelec to cos z nim.

Widze tez ze Twoj dvd jest na ATA, dobrze go podpiales? Tj. Zworka wybrales Master lub cable select i podlaczyles do czarnego gniazdka na tasiemce?

 

 

Wie ktos jak wylaczyc ta funkcje oszczedzania energi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze przede wszystkim z innymi napieciami (ustawionymi recznie) -ale jak ktos mi nie zapoda podpowiedzi w tej kwestii to nic nie zdzialam :]

 

pozdrawiam

:mur:

W SoftMenu w biosie ustawiasz "DDR2 Voltage" i sprawdzasz "Dram Speed".

W "Advanced Chipset Features" ustawiasz pierwsze 4 timingi ręcznie (tCL, tRCD, tRP i tRAS).

Zalezy jakie rev. masz tych pamięci.

Pierwsze miało timingi 4-5-4-15 i DDR2 V. 2,1V

Drugie 4-4-4-15 -- 1,9-2,0V

Dram Speed żeby było 400Mhz- DDR800.

 

Ale najpierw "Load optimized defaults".

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el - na tym screenie z biosa widzę, że masz pamięci ddr na 1.8v, mam te same tylko że rev2 płytę abita ip35 i też nie mogłem postawić windowsa, dałem napięcie ddr 2.0v i jest ok, jeszcze lekko podniosłem napięcie MCH. A jak nadal nie pójdzie to zmniejsz taktowanie ddrów.

 

EDIT: WDK szybszy i bardziej precyzyjny :)

Edytowane przez masterpeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Widze tez ze Twoj dvd jest na ATA, dobrze go podpiales? Tj. Zworka wybrales Master lub cable select i podlaczyles do czarnego gniazdka na tasiemce?

te podłączenia mam na pewno dobrze. sprawdzone. zresztą nie ruszyła by mi instalka windy, gdyby były źle prawda?

 

 

Odnośnie podpowiedzi od WDK oraz masterpeter:

dzięki Wam bardzo. Spróbuję to zmienić.

 

A'propos danych do mojej pamieci, mam te:

 

Standard: DDR2 PC-800

Pojemność pamięci: 2 x 1024 MB

Częstotliwość pracy: 800 MHz

Opóźnienie: CL4

Timingi: 4-5-4-15

Radiator: tak

Obsługa ECC: nie

Technologia produkcji: FBGA

INfo Stąd (tu teżkupiłem):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

wydaje mi się że 6x 200 nie jest w porządku - po przejściu biosu nie ma problemu że działa EIST ale nie na ekranie POST procek powinien być wykryty bezproblemowo jako 9x200 może grzebiąc w biosie ustawiłes mnożnik 6x ?

Mnożnika nie zmienialem. problem chyba tkwi gdzie indziej, bo po zmianie w biosie na default po restarcie pokazuje np kompunikat, ze cpu is inoperative or not set czy cos w tym stylu. Reset cmos od razu wszystko przywraca, ale nie moge zmienic tego boot device na cd (zeby rozpoczac nowa instalke windy) bo po wyjsciu z biosu -resecie - na pierwszym ekranie zwiecha.

 

Tak wiec zostaje sprawdzic chyba przede wszystkim te napiecia

no i podlacze moze tego molexa do gniazda ATX4P1

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczyn się mój ból (a może brak wiedzy).Po pierwsze to na dzień dobry dostałem taki screen (obrazek "zonk1" w załączniku) Skąd ten zegar i mnożnik

Nie przejmuj się komputer działa o 33% wolniej gdy nie jest obciążony ale gdy odpalisz gre, włączysz kompresowanie itd. błyskaiwcznie zwiększa mnożnik na nominalny czyli x9.

 

PLEASE - dajcie znać co to może być i co sprawdzić przy takim dziwnym zachowaniu się kompa. Nigdy wcześniej nie widziałem, zeby PC robił RESET w taki sposób, że na 2 sek całkowicie się wyłącza...

To normalne w płytach na Core2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dobra panowie.

 

W kwestii technicznej ostatecznie proszę jeszcze o rzut okiem na załącznik i info:

co wpisać (co zaleca się) do pól z gdzie zaznaczyłem czerwone znaki zapytania?

Chcę OCować tego proca załóżmy na te 2,4, więc mnożnik x fsb (9*266) i już powinno być oki...

ale co do reszty, to nie mam zielonego pojęcia.

Te wartości wpisane za zielonymi strzałkami to dane zebrane dziś na forach i w rozmowach. Mam zamiar je wypróbować w domu, jeśli nie pomoże wciśnięcie molex'a w mobo.

:mur:

 

WDK pisałeś też:

"W "Advanced Chipset Features" ustawiasz pierwsze 4 timingi ręcznie (tCL, tRCD, tRP i tRAS)"

Masz na myśli wpisanie tam timingów nominalnych z moich pamięci, tak?

czyli kolejno 4-5-4-15 (zgodnie z opisem na stronie http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=6133)

 

 

dzieki

czekam

post-149435-1183729051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

dia8el a ty masz opcje w biosie: N/B strap cpu i DRAM spec? ja ich nie widziałem.

ps nie zminiaj w ostatnich nic, w tych co wyzej napisałem podaj czy i co masz.

 

sprawdze i odpisze jak bede w domu (za jakies 2 godz)

 

Tym czasem odnosnie porady WDK:

 

TIMINGI RAMÓW RECZNIE USTAWIC TAK? (patrz rys w zalaczniku)

post-149435-1183730843_thumb.jpg

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Napięcie na 2,1V, timingi 4-5-5-15 tam gdzie podałes załącznik.

 

Ok. a więc rozumiem, że tak jak teraz w walaczniku.... (ddr timing + ddr vol)

post-149435-1183731734_thumb.jpg

post-149435-1183731831_thumb.jpg

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

:damage_wall:

 

A więc dziękuje Wam wszystkim za pomoc:) Szczególnie Tobie WDK :razz: !

Zastosowałem się do Twoich (Waszych) rad i wszystko zadziałało. Natychmiast! Po prostu pikuś! :)

 

-Pierwszy załączony screen po clear cmos

-potem ustawiłem v na cpu oraz timingi ram (załączone obrazki)

-ustawiłem boot na cd

-zapisz i wyjdź.

 

Komp zresetował się, uruchomił bez problemów i po 30 minutach instalacji xp pro sp2 wszystko było gotowe:) Następnie stery mobo -> gpu -> sound oraz LAN no i można powiedzieć że jest COOOOOL :D. Posłuchałem tylko chwilę dźwiękówki i jest o niebo lepsza od mojej poprzedniej (tez integry). Dużo ustawień, mixerów a dźwięk zadowalający :D

 

Zostawiłem nowy sprzęt na razie w takim stanie i przełączyłem się na starego kompa, żeby zdać relację ;P

 

 

Jest git!

ABIT IP35-E póki co ujarzmiony :P

Teraz weekend i testy... może z początkiem przyszłego tygodnia coś napiszę. Jakby ktoś miał pytania spoko - tylko w tym wątku lub PW.

 

Pozdrawiam! :banana:

post-149435-1183749326_thumb.jpg

post-149435-1183749335_thumb.jpg

post-149435-1183749353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma ustawień strapa ??? miał byc na abicie

Jest na Pro :) Rzeczywiście, może w nowym biosie będzie, w Pro też na jakimś biosie opcja zniknęła.

W takim wypadku ciekawe, kiedy się przełącza na 1333 w pozostałych.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma ustawień strapa ??? miał byc na abicie

Był - nie ma - będzie (chyba ograniczony, tak to interpretuję) tylko w wersji PRO. Tak wynika np. z dyskusji rozpoczętej przez naszego kolegę tutaj http://ocxtreme.org/forumenus/showthread.p...1025&page=2

 

Znając życie znowu coś przycieli, żeby był sens kupna IX38 QuadGT. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego całego tematu co wyczytałem lepiej brać tego Abita IP35-e niż Ab9

 

Skoro IP35-E robi spokojnie 500FSB to chyba z 2160 400FSB (przypuśćmy że proc nie ogranicza) będzie osiągalne?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...